İmam Ali ile İlgili Bazı Hadisler ::: DÜZELTİLMİŞ BAŞLIK:::

Mevlamız Hz. Ali'nin Dostları, Ehlibeyt Sancaktarları...
Hasan Akça

Re: İmam Ali ile İlgili Bazı Hadisler ::: DÜZELTİLMİŞ BAŞLIK

Mesaj gönderen Hasan Akça »

konu çok zor değil
bir adam profsa ona prof denir doçent dersen haddini aşmış inkar etmiş zulmetmiş olursun
adam çobansa çoban denir
marangozsa marangoz denir
İmam Ali imamdır velidir vasidir
ezandaki yeri ne ise odur
inkarın binbir çeşidi vardır uluhiyet vermek en kötülerinden birisidir
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Sence bu tavrın hoşsa ben daha bir şey demiyorum sana.
Sağlıcakla kal.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Heidar

Mesaj gönderen Heidar »

Benim tavrım hoş olmayabilir ama benim sana vereceğim en uygun cevap 'maalesef' bu.Bu konuda ne yazdıysam vallahide billahi senin için yazdım.Bazı şeyleri bilmiyorsunuz.Ve söylediğiniz sözlerin size kötülük bela getirmesinden korktuğum için yazdım.Onun için deminden beri tarafsız kalmanız için yani susmanız için sürekli yazıyorum.Benim hiçbir çıkarım yok.Aslında onu bile yazmamam gerekiyor ama işte..sonuçta insan dayanamıyor ! Her neyse ben son yorumumda seni kıracak birşy yapmak istememiştim.Tabi bizleri tanımadığın için yanlış anlamışsın doğrudur zaten tarih boyunca herkes bizi yanlış anladı.Onun için kızmıyorum sana.Kötüde bir niyetim yoktu zaten.Sadece olayı kapatıp daha fazla kötülüğe vesile olmak istememiştim.Deminden beri senden beklediğim basit bir özrü duyamasamda ben senden özür diliyorum eğer sizleri kıracak birşey söylediysem özür dilerim.Hepinizden beklediğim sadece tek birşey var.'' Tam olarak '' veya tama yakın(ki onuda bilmiyorsunuz) bir konu hakkında HÜKÜM vermeyin.Neyse benimde zaten son yorumum bu konuda.Sağlıcakla kalın...
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Bencede Imam Aliye (Hasa) Allah diyenlere, Allah Lanet etsin !! Simdi nedenmi ,öyle kisiler varki kasitli ve bilincli olarak Imam Ali (as)ma (Hasa) Allahtir diynenler var ,bunu yapanlar ise Alevilikle ilgileri olmayan bazi Münafik Taifelerdiki bunlar ortaya Pisliklerini atip Alevilige maal ederek sonrada geri cekilenlerdir , onlarin yüzünden cok kisiyle tartisip bunun böyle olmadigini hic bir Alevinin Imam Ali (as) ma Hasa Allah demedigini cogu yerlerde aciklamistim ..Pir Efendi gibi kendini bilmezlerde böyledir ortaya bir sey atarak Ehli Beyt dostlarini birbirine düsürmek icin vardirlar, sünki sadece gercek yasantimizda degil sanal alemlerde bile böyle kislere rastlayabiliyoruz görevleri budur sünki !! halen uyanamadinizmi ? bunu daha evelde yazmistik simdide yaziyoruz ...Alevilerin icine sizan yigina Alevi düsmanlari vardirki bunlarin görevi Alevilik adina Alevileri birbirine düsürüp parcalamaktir ! böyle oyunlara gelmeyin !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Kullanıcı avatarı
Șίа

Mesaj gönderen Șίа »

İmam Ali (as)haşa Allahdır diyen bir zihniyet nasıl Alevi olabilir?

Kurana İnanmayan bir zihniyet nasıl Alevi olabilir?

“De ki: Ey câhiller! Bana Allah’tan başkasına kulluk etmemi mi emrediyorsunuz? Ey Muhammed! And olsun ki sana da, senden önceki peygamberlere de vahyolunmuşıur. And olsun, eğer Allah’a ortak koşarsan işlerin şüphesiz boşa gider ve hüsrana uğrayanlardan olursun. Hayır, yalnız Allah’a kulluk et ve şükredenlerden ol.” ((39/Zümer, 64, 65, 66)

“Allah’a ortak koşan kimse şüphesiz büyük bir günahla iftira etmiş olur.” (4/Nisâ, 8 )

“Lokman oğluna öğüt vererek: Ey oğulcuğum, Allah’a eş koşma. Doğrusu O’na eş koşmak büyük haksızlıktır, zulümdür, demişti.” (31/Lokman, 13)

“Allah kendisine ortak koşulmasını elbette bağışlamaz, bundan başkasını dilediğine bağışlar. Allah’a ortak koşan kimse derin bir sapıklığa sapmış olur.” (4/Nisâ, 116)

“Kim Allah’a ortak koşarsa, muhakkak Allah ona cenneti haram eder, varacağı yer ateştir, zulmedenlerin yardımcıları yoktur.” (5/Mâide, 72)

“Ey Muhammed! İnananlara en şiddetli düşman olarak, yahûdileri ve Allah’a eş koşanları bulursun...” (5/Mâide, 82)

112-İHLAS:

1 - De ki; O Allah bir tektir.

2 - Allah eksiksiz, sameddir (Bütün varlıklar O'na muhtaç, fakat O, hiç bir şeye muhtaç değildir

3 - Doğurmadı ve doğurulmadı

4 - O 'na bir denk de olmadı.
“Şehit olanlar Hüseyin'ce bir iş yaptılar. Kalanlar ise Zeynep'çe bir iş yapmalıdırlar. Bu ikisinin dışında kalanlar Yezit'tirler.”
ali muhsin

Hic bir Alevinin imam Ali (as) ma Hasa Allahtir dedigini ne gördüm nede isittim ,En Cahil Alevi bile bunu asla idia etmez ,Fakat Alevilik kisvesine bürünen kiralik misjonerler Alevi Toplumuna bunu asilamak istediklerini görürüz !
------
PIRCAFERI

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

ali muhsin yazdı:Hic bir Alevinin imam Ali (as) ma Hasa Allahtir dedigini ne gördüm nede isittim ,En Cahil Alevi bile bunu asla idia etmez ,Fakat Alevilik kisvesine bürünen kiralik misjonerler Alevi Toplumuna bunu asilamak istediklerini görürüz !

Muhsin can ve sia can

Bak halen benim Aliye Allah dedigimi soyliyip dedigimi yanlis yorumluyorsunuz.

Ben size sunu soracagim Hadisi yazan sahis Hz Ali Allahin zaatina surulmustur diyor bu size neyi cagristiriyorsa banada ayni seyi cagristiriyor. Aksini idda eden inkar eder.

Bakin Ali ile muhammed Allahin nurundan yaratilmis bu size neyi cagristiriyorsa banada onu cagristiriyor . Aksini idda eden inkar eder.

Kimse Ali muhammed Allahtir dememistir sadece dunya uzerinde egilipde saygi duyulacak soylediklerine boyun bukulecek , bir dedigi iki edilmeyecek Allahin zaatina surulmus meleklerin secde ettigi varliklardir.

Bu sozlerim neden sizin zorunuza bu kadar gidiyor anlamiyorum ?

Namazlarinizda tum namazlar dualar ali muhammede ve soyuna olsun demiyormusunuz ? Diyorsunuz . Bu onlara boyun bukme degilmi ? Onlara ettiginizden dolayi allaha etmis sayilmiyormusunuz ?

Elbette !
ali muhsin

Pir efendi

yine carpitiyorsun ! Secde sadece Allahadir ! sen ise bizlerin Imamlara secde ettigimizi idia ederek kendini celiskiye sokuyorsun Bizler Namazlarimizda Allaha Sükürler ederek Ehli Beyti aniyoruz. örnegin ( Allahim sen Muhammed ve Al-i Muhammede selam ve Rahmetini gönder ) diyoruz ..ama bunun manasi onlara secde etme manasina gelmez .siz ise Dedelerinize Secde ediyorsunuz Allaha degil ! onun icin bizlerin kildigi namazlarida kayfana göre yorumlayamasin ..hatirlatirsak bir ara Ayetler sunmustun ve o ayetlerde keyfine göre Ali isimini yerlestirip onu ululastirmaya calismistin .ki Aytelerin gercek tercümesinide sana sunmustum degilmi ..yani senin yaptigin sinsiliktir önce ortaya birseyler atarak sonrada geri cekilip ben söylemedim demendir !
------
PIRCAFERI

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

ali muhsin yazdı:Pir efendi

yine carpitiyorsun ! Secde sadece Allahadir ! sen ise bizlerin Imamlara secde ettigimizi idia ederek kendini celiskiye sokuyorsun Bizler Namazlarimizda Allaha Sükürler ederek Ehli Beyti aniyoruz. örnegin ( Allahim sen Muhammed ve Al-i Muhammede selam ve Rahmetini gönder ) diyoruz ..ama bunun manasi onlara secde etme manasina gelmez .siz ise Dedelerinize Secde ediyorsunuz Allaha degil ! onun icin bizlerin kildigi namazlarida kayfana göre yorumlayamasin ..hatirlatirsak bir ara Ayetler sunmustun ve o ayetlerde keyfine göre Ali isimini yerlestirip onu ululastirmaya calismistin .ki Aytelerin gercek tercümesinide sana sunmustum degilmi ..yani senin yaptigin sinsiliktir önce ortaya birseyler atarak sonrada geri cekilip ben söylemedim demendir !

Bak halen beni anlamiyorsun ! Anlaman icin baska sekil anlatayim .

Allah hic bir insana gozukmusmu ? Sekli semali biliniyormu ? Elbette hayir . Muhammedle bile iltibata gecen melektir Allah degildir .

Peki herzaman Allahin dinini aciklayan kimdir Insandir . olagan ustu bir sekilde yaratanin gelipde kendi dinini yaydigi gorulmusmu ? Gorulmemis .

Ama herzaman insan hazir nazir allahin hizmetindeydi aciklayicisi hidayetcisi kilavuzcusuydu insan.

Peki Aliye boyun bukmeyen ona inanmayan nereden bilecek Allahi ?

Yaratilista kendisni aciklasin diye bilgi ilim ve kendi sifatiyla insanlara onu ustun kilan kim idi Allah degilmi ?

EEE epki size ne oluyorda Aliyi bu kadar kucumsuyorsunuzda onun onunde boyun bukmeyi kucukluk sayiyorsunuz ? Mesela !

Allahin yeryuzune geldigi nerede gorulmus kendi kendisini aciklasin diye ?

Insana boyun bukmeyen Allaha nasil buker ?

Daha oncede dedigim gibi Aliyi red edip Allah diyene seytan dendigini kuranda aciklamistim .
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Heidar yazdı:Benim tavrım hoş olmayabilir ama benim sana vereceğim en uygun cevap 'maalesef' bu.Bu konuda ne yazdıysam vallahide billahi senin için yazdım.Bazı şeyleri bilmiyorsunuz.Ve söylediğiniz sözlerin size kötülük bela getirmesinden korktuğum için yazdım.Onun için deminden beri tarafsız kalmanız için yani susmanız için sürekli yazıyorum.Benim hiçbir çıkarım yok.Aslında onu bile yazmamam gerekiyor ama işte..sonuçta insan dayanamıyor ! Her neyse ben son yorumumda seni kıracak birşy yapmak istememiştim.Tabi bizleri tanımadığın için yanlış anlamışsın doğrudur zaten tarih boyunca herkes bizi yanlış anladı.Onun için kızmıyorum sana.Kötüde bir niyetim yoktu zaten.Sadece olayı kapatıp daha fazla kötülüğe vesile olmak istememiştim.Deminden beri senden beklediğim basit bir özrü duyamasamda ben senden özür diliyorum eğer sizleri kıracak birşey söylediysem özür dilerim.Hepinizden beklediğim sadece tek birşey var.'' Tam olarak '' veya tama yakın(ki onuda bilmiyorsunuz) bir konu hakkında HÜKÜM vermeyin.Neyse benimde zaten son yorumum bu konuda.Sağlıcakla kalın...
Heidar kardeşim,
Sanalda insanların niyetlerini bilmek zordur. ÜStelik uzun düredir de yazışmıyoruz. Yanlış anlamalar, anlaşılmalar olabilir. Eğer bilmeyerek kalbinizi kırdımsa özür dilerim. Hakkınızı helal edin. Bilmediğimiz çok şey var. Haklısınız. Ama bazı şeylerde her yerde herkesle konuşulmaz. Herkesin idraki farklıdır. Yanlış anlaşılır. Yanlışa sebebiyet verir. Saptırır. Bu konuda da haklısınız. Ancak sanal umuma açık olduğu için ortalama düzeyde şeyleri konuşmak gerekir. Özeli, özel insanlarla konuşmalı. Sırrı sırdaşla konuşmalı. Umumda değil.
Saygılarımla.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .

“Hz. Ali'nin Çok Özel Dostları” sayfasına dön