İmam Ali ile İlgili Bazı Hadisler ::: DÜZELTİLMİŞ BAŞLIK:::

Mevlamız Hz. Ali'nin Dostları, Ehlibeyt Sancaktarları...
ali muhsin

Re: İmam Ali ile İlgili Bazı Hadisler ::: DÜZELTİLMİŞ BAŞLIK

Mesaj gönderen ali muhsin »

Pir Efendi

Allahin adini anarak imam Aliyi ululastirma sevdasindan vazgec ! bizler Imam Ali (as)mi Imam , Allahin velisi ,Peygamber (saa) min vasisi emanetcisi ilk halifesi olarak biliriz ! sen ise onu resmen ululastirmaya calisiyor Sacma görüslerinle herhangi bir insana secde edilmesini öneriyorsun ...Cemevlerinizde bu gibi carpitmalarla Dedelerinize Secde ettirdiginiz gibi..."insana boyun büykmeyen Allaha nasil büker ?" diyorsun sen ozaman insani Allahtan üstünmü görüyorsun ? Soruyorum, madem Suan Secde ettigin bir insan varsa o canli Putun kim veya kimler ? Sacmaligin bu kadarida fazladir !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
PIRCAFERI

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

ali muhsin yazdı:Pir Efendi

Allahin adini anarak imam Aliyi ululastirma sevdasindan vazgec ! bizler Imam Ali (as)mi Imam , Allahin velisi ,Peygamber (saa) min vasisi emanetcisi ilk halifesi olarak biliriz ! sen ise onu resmen ululastirmaya calisiyor Sacma görüslerinle herhangi bir insana secde edilmesini öneriyorsun ...Cemevlerinizde bu gibi carpitmalarla Dedelerinize Secde ettirdiginiz gibi..."insana boyun büykmeyen Allaha nasil büker ?" diyorsun sen ozaman insani Allahtan üstünmü görüyorsun ? Soruyorum, madem Suan Secde ettigin bir insan varsa o canli Putun kim veya kimler ? Sacmaligin bu kadarida fazladir !

Aliyi uludur zaten allahin zaatina surulmusutur Allahtir demiyorum ? Aliyi yuze ulu bir kisi oldugunu ben idda etmiyorum sizin kendi kaynaklariniz , ediyor , bende tastikliyorum .

"Ali'nin, Resulullah'ın (s.a.a) yatağında uyuduğu gece, Allah, Cebrail ve Mikail adlı meleklere şöyle vahyetti: Ben ikinizi kardeş kıldım. Sizden birinizin ömrünü de diğerinden daha uzun yaptım. Hanginiz yaşama hususunda arkadaşını kendisine tercih edebilir?

Her ikisi de kendisinin yaşamasını tercih etti. Bunun üzerine yüce Allah onlara şöyle vahyetti: Siz de Ali gibi olsanız ya! Ben, onunla Muhammed'i kardeş kıldım. Ali onun yatağında yattı, kendini ona feda etti ve onun yaşamasını tercih etti. Yere inin ve onu düşmanlarından koruyun... Cebrail indi ve Ali'nin baş ucunda oturdu. Mikail de inip onun ayaklarının yanında oturdu. Cebrail şöyle diyordu: Peh! Peh! Senin gibisi olmaz, Ebu Talib'in oğlu! Allah, yedi kat göğün yukarısında meleklerine karşı seninle övünüyor!

Goruyorsunuz Allah melekleri alinin emrine vermis onlari onun emrine tabi kildirmistir.

Resulullah (s.a.a) Ali'nin konumunu ve meziyetini vurgulamak maksadıyla şöyle buyurmuştu: "Ali'nin Hendek Savaşı'nda Amr'ın karşısına çıkması, bütün ümmetimin kıyamet gününe kadar işlediği bütün amellerden daha üstündür.

Dusunsene Alinin tek 1 kisi olmasina ragmen kiyamete kadar yasayacak butun canlilarin amelleri ve sevaplarindan daha coktur diyor .

Halen sana siradan insan geliyorsa yapacak birseyim olmaz .

Rivayete göre Emir'ül-Müminin (a.s) Sehl b. Huneyf'e gönderdiği bir mektupta şöyle buyurmuştur: "Allah'a yemin ederim ki, Hayber kalesinin kapısını yerinden sökmem, sonra onu kırk zira arkaya doğru fırlatmam bedenimin gücüyle ve beslenmenin bana verdiği hareket kabiliyetiyle gerçekleştirmedim. Bilâkis beni, melekûtî bir güç ve nefsimi aydınlatan rabbimden gelen bir nurla bunu gerçekleştirdim. Benim Ahmed (Hz. Peygamber) karşısındaki konumum, ışığın ışık karşısındaki konumu gibiydi."
ali muhsin

Pir Efendi

Ali ulu biridir deyip satir aralarinda ona nerdeyse ilahlik vermeye calisiyorsun ,Adem (as) mi inkar ederek onun yerine Ali diyorsun Adem (as) bir Peygamber ,Ali (as) ise Imamdir ,bunlari kavriyamiyacak kadar dar görüslüsün , Sen sadece Ali diyor ama Diger Peygamberleri hice yok biliyorsun bir kenara atiyorsun senin anlayisin bumu ? Gulatcimisin nesin ?

"Goruyorsunuz Allah melekleri alinin emrine vermis onlari onun emrine tabi kildirmistir."

burda bile yanlis yorumluyor Adem (as) mi inkar ediyorsun daha evelki ayetlerinde Ademi kaldirip Aliyi sundugun gibi ...dikkat dagitmanada gerek yok !
------
PIRCAFERI

ali muhsin yazdı:Pir Efendi

Ali ulu biridir deyip satir aralarinda ona nerdeyse ilahlik vermeye calisiyorsun ,Adem (as) mi inkar ederek onun yerine Ali diyorsun Adem (as) bir Peygamber ,Ali (as) ise Imamdir ,bunlari kavriyamiyacak kadar dar görüslüsün , Sen sadece Ali diyor ama Diger Peygamberleri hice yok biliyorsun bir kenara atiyorsun senin anlayisin bumu ? Gulatcimisin nesin ?

"Goruyorsunuz Allah melekleri alinin emrine vermis onlari onun emrine tabi kildirmistir."

burda bile yanlis yorumluyor Adem (as) mi inkar ediyorsun daha evelki ayetlerinde Ademi kaldirip Aliyi sundugun gibi ...dikkat dagitmanada gerek yok !

Sevgili Muhsin can

Evet bunu kanitlamasi uzun surecegi gibi delilerde cok lazimdir fakat duymak istemiyorsunuz onun hakkinda o zaman bunu israrla gundeme getirmeye calisiyorsun ama buraya koyarsamda ya siliyorsunuz ya engel cikartiyorsunuz o zaman ademin ali hakkinda tartismamiz bosuna olacak .

Ama kuranda su ayeti inceleyiniz bir delil olsa gerek alinin daha once yasadigina delildir.

Nahl Suresi 43 -Biz senden önce de elçi olarak kendilerine vahyettiğimiz erkeklerden başkasını göndermedik. Eğer bilmiyorsanız, zikir/Ali/12 ehline sorun.
ali muhsin

Pir efendi

hangi yazilarin silinmis aciklarmisin ? Biz burda Agir ve tahrik edici hakaretlere devam edenler hakkinda gerekeni yapiyoruz ! senin sacmaliklarina carpitmalarina ise bugüne kadar tahamül ettik. cevabinida gerektigi gibi aldin onun icin buranin hosgörüsünü tahamülünü hice sayarak Bizlerin yazilarini silmesini idia etmen caresizligini gösterir ! Diger Ayetleri kafana keyfine göre yorumladigin gibi bu ayetide keyfine göre yorumlayip isim eklemissin ...iste asil tercümesi budur !

Andolsun ki senden önce de gönderdiğimiz ve kendilerine vahyetti-ğimiz kimseler, insandı. Sorun bilmiyorsanız bilenlere. ( Nahl 43 )

Sen ise Ayeti yine keyfine göre yorumlayip ek cümleler kurmussun ! hic bir tahsilin olmadan kurani nasil yorumluyorsun hayret ......
------
KARANLIGI DELEN

Mesaj gönderen KARANLIGI DELEN »

yuce Rabbim bizi korusun herkes kendi soylediklerinden sorumludur ben soylemeliyım ki ya Ali Allahın en sevgililerindendir cunku sehitliligi tattırmış kabede dunyaya gelmesini saglamış ilk inanlardan olmuştur başka anlamlar yuklemeyelim Ali bizim şahımızdır biz onun yolundan gitmeliyiz boylece once Ali ye sonra Muhammed Mustafaya en sonuda Allahımıza ulasırız.Allah soracagı sualleri bize kolay eylesin amin
PIRCAFERI

KARANLIGI DELEN yazdı:yuce Rabbim bizi korusun herkes kendi soylediklerinden sorumludur ben soylemeliyım ki ya Ali Allahın en sevgililerindendir cunku sehitliligi tattırmış kabede dunyaya gelmesini saglamış ilk inanlardan olmuştur başka anlamlar yuklemeyelim Ali bizim şahımızdır biz onun yolundan gitmeliyiz boylece once Ali ye sonra Muhammed Mustafaya en sonuda Allahımıza ulasırız.Allah soracagı sualleri bize kolay eylesin amin
Hayir siz Aliyi tanimamissiniz !

Elif kuranin kalbidir , Ardindaki noktada iste oda Alidir .

Elif ile nokta birdir. Kuran bunun icin indi .

Bilmiyorsaniz zikir ehline sorun cevabini alirsiniz denmistir . Hem kuran hemde cogunluk hadisler buna sahitlik etmektedir . gaclar kuslar , hayvanlar sahitlik etmektedir .
ali muhsin

Biz Imam Ali (as) mi Allahin Velisi Peygamberimizin kendisinden sonra sectigi Halife ve Peymberimizden sonra onu öncü biliriz onun izinden gitmeyi onun Ameli ile Amel etmeyi biliriz....Ya sen Pir Efendi.. Ali adiyla ona ilahlik makamini veriyor bir yazinda Bismillah yerine Bismi Ali diyorsun veya Rabbim Alidir diyorsun yani Gulatcilik yapiyorsun ! Ali diyorsun ama onun Ameli ile amel etmiyorsun Namaz Oruc hac gibi konulari inkar ediyor kafana göre birseyler üretiyorsun ! Senmi Aliyi taniyorsun ? sen daha kendini tanimamissin, kaldiki Imam Aliyi taniyacaksin ?!
------
PIRCAFERI

ali muhsin yazdı:Ya sen Pir Efendi.. Ali adiyla ona ilahlik makamini veriyor bir yazinda Bismillah yerine Bismi Ali diyorsun veya Rabbim Alidir diyorsun yani Gulatcilik yapiyorsun ! Ali diyorsun ama onun Ameli ile amel etmiyorsun Namaz Oruc hac gibi konulari inkar ediyor kafana göre birseyler üretiyorsun ! Senmi Aliyi taniyorsun ? sen daha kendini tanimamissin, kaldiki Imam Aliyi taniyacaksin ?!

Sevgili Muhsin evvela hos geldin yoktun epey tatilemi gittin ?

Ben gulatci degilim , hakikat ne ise dilim onu soyler .

Allah nerede goruldu gelipte dinini yaydigi ? Kim gormus Allahi ? Parmakla gosteren varmi ?

Ali neden Allahin zaatina suruldu ? Allahin zaatina surlen dinin aciklayicisi , Varlik Aleminde insanlarin ilahi degilmi ?

Allahin nuru yeryuzunde ilah sayilmazmi ?

Eger Ali ilah degilse Yaratanin ilahligi nasil oluyor ? Sana gorunemiyor senle konusmuyor ? Nasil ilah olupta hidayet ediyor o zaman ?

Bakin kuranda su ayeti incelersek ilah , vucut almis bedenlesmis nesnelere kullaniliyor .

Bakara Suresi 92 - Yemin olsun ki, Mûsa size açık-seçik hak beyanlarla gelmişti de onun arkasından buzağıyı ilah edinmiştiniz. Zalimlersiniz sizler.

Goruldugu gibi neden buzagiyi Allah edinmistiniz demiyorda ilah edinmistiniz diyor ?

Demekki ilah Yaratilista Allah kendisi ile vucuda verdigi kisiyi kendisinden icine ufledigine onlara ilah olarak hidayet onderi olarak gonderiyor .

Hz ali ilahtir . Allah kendisi onun icine uflemis ozunden yaratmistir .

Hz Alinin Allahin nurundan yaratildigina dair hadis yokmu ? Var

Peki siz Allahin nurundan yaratilan lara ne gozle bakiyorsunuz ilah degilse siradan insanmi hasa deyin !

Hz Ali oluleri canlandiracak , tipki Yaratan gibi yaratacak guce sahiptir Yaratan kendisinden bahsetmistir .

Hz isa gibi tipki zaten ayri gayrida degildir .

Oz Allahin ozu degilmi ?

Hiristiyanlarda ona Allah oglu demisti hasa Allah birtektir , Oz Allahin ozudur . Ozden olan hic Allahin oglu olurmu ?? Oz birtektir. Allahi kavrayamadilar delalete dustuler .
ali muhsin

Resmen Sacmaliyorsun Gulatci degilim diyorsun ama su yazdiklarina bak ! Kurani halen kafana göre yorumlamaya devam ediyor, zevkine göre yorum yapiyorsun.Sen Kuran okumussun ama anlamamissin. Allahi inkar edip ona buna ilahlik verdigin gibi yolunuda tamamen sapitmisssin ..yani Resmen Gulatcisin bunun baska bir deyim yok !
------

“Hz. Ali'nin Çok Özel Dostları” sayfasına dön