Sahabe ne demektir ve kimlere denir?

Mevlamız Hz. Ali'nin Dostları, Ehlibeyt Sancaktarları...
3nokta

Re: Sahabe ne demektir ve kimlere denir?

Mesaj gönderen 3nokta »

Ceyş'ul Usre yazdı:
3nokta yazdı:İmam Ali (as)'nin Şiası olması ve onu görmekle şereflenmesi yetmez mi? İmam Ali'ye (as) nazar Peygamber'e nazar değil midir? Bence Peygamberimizi görmekle, ona tabi olmakla İmam Ali'yi görmek, ona tabi olmak aynı şeydir.

Bu bana nispeten mi soylendi? Zira ben bir soru sordum, eğer benim içinse sanki biraz ağır bir cevap olmus gibi, ki soruya cevabı bilenen soru ile cevap vermek aslında karşıdakine kızmak anlamı taşımaz mı?
yanlış birşey soylediysem, hakkınıza girdiysem hakkınızı helal ediniz..
Cevabım size. Ama kızmak değil. Kızmadım. Neden kızayım? :) Sadece sorunuza kendimce cevap verdim. Eğer yanlış anladıysanız özür dilerim. Amacım size kızmak falan değil.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Ceyş'ul Usre

Mesaj gönderen Ceyş'ul Usre »

subay76 yazdı:Ceyş'ul Usre kardeşim..yok sen yanlış anladın..aslın da 3nokta kardeş im kızgın cevap vermiş olamaz :))

ya zaten şu bir gerçektirki,peygamber efendimiz (s.a.a) hz.ali as ve ehli beyt as hepsi bir nurdan yaratılmışlardır..bunların herhangibir birine tabi olmak demek peygambere tabi olmak demektir..şimdi hz.ali as ın dostu ,onun yolunda ölüme giden bir insan peygamberin yolundamı gitmeyecek...kalkıp hz.ali as sevip , peygambere düşman olan biri zaten sahabe değil, zaten dinden çıkmıştır..

HANİ PEYGAMBER EFENDİMİZ SAA BİR HADİSTE HZ.ALİ AS HAKKINDA ŞÖYLE BUYURMAMIŞMIDIR.:

'' EY ALİ , SENİN BENİM NAZARIMDAKİ KONUMUN , HARUNUN MUSAYA OLAN KONUMU GİBİDİR, ANCAK BENDEN SONRA PEYGAMBER GELMEYECEKTİR''

HARUN AS NASIL MUSA AS IN KARDEŞİ , VASİSİ VE YARDIMCISI İDİYSE , HZ.ALİ AS DA PEYGAMBERE AYNI ŞEKİLDE İDİ..AMA TEK FARK HZ.ALİ AS A PEYGAMBERLİK NAZİL OLMADI..BANA GÖRE PEYGAMBER EFENDİMİZLE ,HZ.ALİ AS ARASINDAKİ TEK FARK BİRİNİN ALLAHIN PEYGAMBER OLMASI .DİYERİNİN İSE ALLAHIN HALİFESİ OLMASIDIR...
3nokta yazdı:
Ceyş'ul Usre yazdı:
3nokta yazdı:İmam Ali (as)'nin Şiası olması ve onu görmekle şereflenmesi yetmez mi? İmam Ali'ye (as) nazar Peygamber'e nazar değil midir? Bence Peygamberimizi görmekle, ona tabi olmakla İmam Ali'yi görmek, ona tabi olmak aynı şeydir.

Bu bana nispeten mi soylendi? Zira ben bir soru sordum, eğer benim içinse sanki biraz ağır bir cevap olmus gibi, ki soruya cevabı bilenen soru ile cevap vermek aslında karşıdakine kızmak anlamı taşımaz mı?
yanlış birşey soylediysem, hakkınıza girdiysem hakkınızı helal ediniz..
Cevabım size. Ama kızmak değil. Kızmadım. Neden kızayım? :) Sadece sorunuza kendimce cevap verdim. Eğer yanlış anladıysanız özür dilerim. Amacım size kızmak falan değil.

sayın subay76 kardesim, olayı menzilet hadisi ile sonlandırmıs gorunuyor.. Yanlış anlamadım, fakat anlık olarak nefsime uydum galiba, sayın 3nokta hakkınızı helal ediniz..
Allah razı olsun Selam ve Dua ile..
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Varsa helal olsun. Siz de helal ediniz.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
subay76

Mesaj gönderen subay76 »

helal olsun
kara

Mesaj gönderen kara »

Allah ve Muhammet Ali dostları
Malik ester, Selman Faris, gaffari -----------YOLUNDAN DÖNMEYENLER
Miktad,Ammar Yasir İslamın eri
Bunların değeri cennettir yeri

Birinci, ikinci, üçüncü zalim
İkilik onlardan çıkmıştır malum ----------------DİNİNDEN DÖNENLER
Ebu süfyan, Muaviye, Yezit kuffari
Dürüldü bunların amel defteri
Vardıkları yerse cehennem yeri

Her İki dörtlüdeki saydıklaımın Hepsi Sahabedir....
Resim

“Hz. Ali'nin Çok Özel Dostları” sayfasına dön