İmamet ile ilgili bir sorum olacak !

Peygamberden sonra, Müslümanların rehberi ve lideri İmamet makamına sahip olan 12 İmamlarındır.
Hüseyni

Re: İmamet ile ilgili bir sorum olacak !

Mesaj gönderen Hüseyni »

İslam Peygamberinin nasıl ve kim tarafından şehit olduğuyla ilgili gerçekler neden anlatılmaz? Ucu nerelere gidiyor acaba?
İsim vermek konusuna gelince değerli kardeşim,
İsim vermeyi uygun bulmuyorum. Sanırım herkes kendi araştırmalı bu konuyu.

Araştırmalarımda isim verecek kaynak bulamadım.Hatta bir Alim abimiz demiştiki bu SIR olarak kalmıştır,neden diye sorulan soruda şu cevabıı vermişti,Ümmet kendi arasında iyice tefrikaya düşmesin birbirini yok etmesin diye...siz hangi kaynaklarda bu sorunun cevabını buldunuz??
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

hayber sonrası bir yahudi kadının peygamberimizi zehirlemek istediğini yiyeceği bir sahabenin yeyip öldüğünü okumuştum
hatta bazıları o zehrin etkisinin resulün vefatında etkili olduğunu söylüyordu
bir başka rivayette sırdır mademki sırdır o halde deşmeye gerek yoktur helede ümmetin vahdeti sözkonusuysa
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Nechul Belga Kitabinda Imam Ali (as) Peygamberimizin Ölüm döseginde iken kollarinda oldugunu ve Yüce Peygamberimizin Kan kustugunu ve Imam Ali (as) o Mubarek kanini Yüzüne sürdügünü okumustum..ancak Sahsi Görüsümde sudur herkes Tarihi gercekleri bilme hakki vardir "Sir" deyip üstü kamufle edilemez ,ozaman Fedek olayinada " Sir " denilirse Tarihin gerceklerine nasil ulasabiliriz ? Örnegin.. Bazilari varki Vahdet Bozulacak diye Fedek olayinin icyüzünü anlatmaya korkuyorlar ...
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

[quote="ali muhsin"]Nechul Belga Kitabinda Imam Ali (as) Peygamberimizin Ölüm döseginde iken kollarinda oldugunu ve Yüce Peygamberimizin Kan kustugunu ve Imam Ali (as) o Mubarek kanini Yüzüne sürdügünü okumustum..ancak Sahsi Görüsümde sudur herkes Tarihi gercekleri bilme hakki vardir "Sir" deyip üstü kamufle edilemez ,ozaman Fedek olayinada " Sir " denilirse Tarihin gerceklerine nasil ulasabiliriz ? Örnegin.. Bazilari varki Vahdet Bozulacak diye Fedek olayinin icyüzünü anlatmaya korkuyorlar ...[/quo

12 imamlar neyi anlattıysa sende anlat
neyi anlatmadılarsa sende anlatma fedeki anlattılar anlat
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Valla ben gerekli ortamlarda gerektiği gibi bildiğim her doğruyu anlatırım. İnandığım her şeyi savunurum. Bunun da vahdet dediğiniz şeye zarar getireceğini sanmıyorum. Açıkça getirse bile umursamıyorum. Çünkü benim inancımdan dolayı beni tekfir edecek olan adamla nasıl vahdet yapabilirim ki?
Neyse bu vahdet meselesi çok abartıldı ve maksadını aştı!
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
metin

Mesaj gönderen metin »

Musa Özateş yazdı:
okamii yazdı:Selamlar;
Bu 12 imamın içerisinde neden Hz.Zeyd yok.Halbuki oda ehl-i beyttendir.
peygamberin soyundan olan herkes masum değildir ve 12 imam ismi sayılmış kişilerdir imamet ve masumiyet sadece bunlar içindir ayet ve hadislerde bunların ismi geçer
zeydin değil

komedi bak yahu :) adam resmen rezil etmiş sizi. zeyd'in adı sayılmamışmış. sanki diğerlerinin sayıldı mı ki?
ha şimdi kalkın al bak ehlibeyte düşmanlık ediyor deyin :) zaten sizler bu saçmalıklarınızın hiçbir kur'an'i temelinin olmadığını bildiğiniz halde kendinize bile takiyye yapıyorsunuz. tüm sahtakarlıklara safevi şiası bir din kılıfı uydurmuş; takiyye;cedel...

ama adam sizle resmen kafa geçmiş, aklı başında olan adam verdiğiniz bu komik ve kaçamak cevaplara bakar da size notunu verir zaten.
Allah akıl fikir versin size. ama iyi güldüm adam güzel kafa geçmiş sizin gibi raffızilerle.
metin

Mesaj gönderen metin »

neyse size bu kadarlık yeter, şimdi başlaıyn yezid ile muaviye ile özdeşleştirmeye zaten tek verebildiğiniz ''ilmi'' cevap tekfir.
ehli beyt adını kullanmak ucuz tabi. Allah sizlere selamet versin velayet i fakihçi humeyni şiaları pardon safevi şiası rafızi ehli olanlar.

ara gelip saçmalıklarınızı okuyorum, osmanlı düşmanlığı, irancılık; yani safevilerin tipik özelliği falan. e tabi siyaseten bunun altında kalacağınız zamanlarda gelecektir. ell tutulur yanınız yok, saçmalıklarınızdan başka. madem adam olmayacaksınız, bırakında adam edelim sizi.

Allah'ın laneti sizler gibi dini kendine uyduran, diğer mezhepleri tekfir edenlere olsun. bir de vahdetten falan bahsetmeyin, hele ki ehlibeytiz lafını hiç ağzınıza almayın, kirletiyorsunuz çünkü.
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

metin,
Ayette buyuruyor: tağuta küfretmedikçe (reddetmek-lanet etmek vs.) gerçekten iman etmiş sayılmazsınız.
Ben de ayetin gereği olarak senin gibi muaviye (la) ve yezit (la) zihniyetinde olanların hepsine lanet ediyorum. Allah seni islah etmesin ve azabını bu dünyadan başlatsın.
Sizin bu tekfirci, yozlaştırmacı, saltanatçı, dünyevi zihniyetiniz tarihteki katliamların sebebidir. Sizin zihniyetiniz emevi saraylarının mahsülüdür.
Dinini yaşa, bizi bize bırak! İşine bak...
. . .
metin

Mesaj gönderen metin »

3nokta yazdı:metin,
Ayette buyuruyor: tağuta küfretmedikçe (reddetmek-lanet etmek vs.) gerçekten iman etmiş sayılmazsınız.
Ben de ayetin gereği olarak senin gibi muaviye (la) ve yezit (la) zihniyetinde olanların hepsine lanet ediyorum. Allah seni islah etmesin ve azabını bu dünyadan başlatsın.
Sizin bu tekfirci, yozlaştırmacı, saltanatçı, dünyevi zihniyetiniz tarihteki katliamların sebebidir. Sizin zihniyetiniz emevi saraylarının mahsülüdür.
Dinini yaşa, bizi bize bırak! İşine bak...

vat vay vay bak yine kendine takiyye yapmaya başlamışsın :) dedim tüm tağutiliğinize bir perde uydurmuşsunuz
müslümanı tekfir etmek; tevella tebarra
yalancılık tekrfir bozgun; takiyye. aferin aferin.

Kur'an tağut hükmünü hakkı inkar eden Allah'ın kanunu çğneyen ve dini kendine hesabına -yani sizler gibi habisler-- için kullanır. tağut nedir biliyor musun;

viewtopic.php?f=11&t=1309&start=360

burada cevap vermeye cesaretinin ve yüzünün olmadığı şeydir müslümanın namazını ifsad edip ENAM suresi'ne karşı gelenlerdir yani sizlerdir sen şimdi kalkıp bana muaviyeden yezidden dem vurma yazımın hiçbir noktasında n muaviyeyi ne yezidir övmek vardır ne de onlar alakalı bir şey.

bak sizin temel iman konusu yaptığınız ''imamet'' le alakalı bir eleştiri getirmişim tabi işine gelmemiş verecek cevabın yok direkt tekfirci mekanizları çalıştırmaya başlamışsın :) işte bu siteye girenler görsün sizin nasıl yan çizdiğinizi
dini nefsinize uydurduğunuzu ehlibeyt adını sömürdüğünüzü.

ben imametle alakalı eleştiri getirmişism sen ise kalmışsın bana senin o safevi ve öncesin hz ömerin kafalarını yerlere sürttüğü mecusi atalarının işlerini bana isnad etmissin. yüzyıllarca hz ali'nin aını kullananlar çıktı. ne diye şia akidesinden bu kadar gulat fırka doğru hiç mi kafan basmıyor?

bana isnad ettiğin tekfircilik dünyevilik tamamı ile senin o şah atan ile humeyni :::UYGUNSUZ::: işidir. çünkü ehlibeytin adını kullanmak ucuzdur. katliamların sebebi ise tarihte senin tusi gibi baş tacı ettiğin alimlerin bağdatta moğollar müslümanları satmasıdır. sizler siyaseyen de ilmen de çelişki içindesiniz ama takiyye ile işi geçiştiriyorsunuz .

bak sana imametle alakalı bir eleştiri getirmişim konuyu muaviye yezide bağlayıp burada düşünmekten imtina eden tiplerin duygularını harekete geçirmek adına tekfire başlamışsın. yazdığım eleştirinin cevabı değil bu. çünkü kuranda imamete dair tek bir nas yok.

senin ve sizler gibi rafızilerin zihniyeti ise tekkede derviş tahtta hiç alakası olmadığı halde seyyid olan safevilerin mantığıdır. tekfir küfür ehlibeyt adını kullanıp güç devşirmek.

ha diyorsan ki ''lekum dinukum veliyye din''' amenna ve saddakna ama kalkıpğ ehlibeyt adını kullanmak adına mecusi iranlıların ortaya attığı ve kuranda esamesi dahi olmayan imamet inancı üzerinde ehli sünnette cedfel yapıp tekfir edersen sana dur derim.

ayrıca bu siteye gçrenler görsün sizlerin iman akidesi ettiğiniz şeylerin vahyi temeli olmadığını. biraz düşünebilirlerse tabi.

sana şimdilik bu kaadar yeter adam gibi cevap vereceğine karşısndaki ne ''yuh muaviye zihniyeti lanet sana!'' deyip işi kotaracağına kendine ve etrafa bununla takiyye cedel edeceğine biraz aklını başına al müslümanların hakkına girme.
ha kendini zorlarsan daha çoook rezil ederim seni. aslında ikinci bir sefer yazmayacaktım çünkü komedisiniz.
şimdi ben gittikten sonra sövmeye başlayın da veremediğiniz cevabı tekfirler örttüğünüzü herkes görsün :)
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Önce hakaretvari yazmayı bırak edepli ol sonra gel yaz.
Bizim hadislerimiz bir yana inancımızı Sunni kaynaklarından bile ispat ediyoruz. Bunu burada tek tek ifade etmek zaman alır. Eğer amacın öğrenmek ve araştırmak olsaydı saldırmak yerine gider okurdun.
Sadece şunu düşünsen gerçekleri anlardın.
Ehlibeyt' imamlarından İmam Cafer Sadık(as) varken ona uymak yerine neden onun zamanında yaşayan ebu hanifeye uyuyorsunuz? Bu mu sizin Ehlibeyt sevginiz(!)? Bana hikâye okuma ben sizin kökünüzü bilirim. Akaidinizin nereden türedğini, fıkhınızın hangi saraylarda oluştuğunu gayet iyi bilirim.
Muaviye'nin saraylarından çıkmış hadislerle gelip bize ahkam kesemezsin.
Edepli olmak zorundasın. Tehdit etmiyorum kurallarımız bellidir ve sen bunu kullanacak olsan da gerekli cezayı alacaksın. Bunca hakret ifadeleriyle burada yazmana müsaade edemeyiz. Gerçi sen şimdi gider bana bana cevap veremediler de ceza verdiler diye övünürsün.
Git nefretini başka yerde kus, İsrail'den ABD'den emir alan selefi-vahabi-elnusracı tekfirci fikirdaşlarının Şiaya hakaret eden çok sitesi var.
. . .

“12 İmam (İmamet) İnancı” sayfasına dön