Pence-i Ali Aba (fatımanın eli) elini nerde bulabilirim.

Peygamberden sonra, Müslümanların rehberi ve lideri İmamet makamına sahip olan 12 İmamlarındır.
O1NEAL

Pence-i Ali Aba (fatımanın eli) elini nerde bulabilirim.

Mesaj gönderen O1NEAL »

dostlar bildiğiniz üzere pence-i ali aba eli var . bunu nerde satarlar küçüğünü yanlız boyuna asmalık olarak. ali pencesi veya fatımanın eli diye geçiyor yanlış bilmiyorsam .

bilen biri varmı (anlamıda 5 parmağın her birinde ehlibeytin isimleri var. Hz Muhammed(s.a.v. ) Hz. Fatıma (r.a ) Hz. Ali(r.a) Hz Hasan(r.a) Hz Hüseyin(r.a) bu mübarek kişileri temsil ediyor eldeki her bir parmak

Resim

Resim
O1NEAL

Re: Pence-i Ali Aba (fatımanın eli) elini nerde bulabilirim

Mesaj gönderen O1NEAL »

bu arada erkeğim yanlış anlamayın :D
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

O1NEAL yazdı:bu arada erkeğim yanlış anlamayın :D
Kardes bundan süphemiz yok :D

Bu sembolu genelde Asura merasimlerinde bayraklarin üzerine takarlar,Türkiyede böyle bir simge satiliyormu bimiyorum ,ama burda bazi yerlerde var....zamaninda Bende bir aralar kilic takiyordum..Bizim mahalede bir Lübnanli Sii vardi kilici görünce bana sunu demisti " kilici nicin takiyorsun? " bende " Alevi oldugum icin demistim " oda bana demisti " yanlis anlama ama cogu kisi öylesine takiyor ,is o kilici boynuna takmak degil Yüreginde tasimaktir "demisti ..bende düsünmüstüm ve kendi kendime sunu demistim " digerleri gibi o kilici sadece gösteris icin tasimaktansa yüregimde tasirim daha iyi " demistim ..Bazilari kilic takiyor ama Birileri neci ve nicin taktigini sorunca sap gibi kalip cevap veremiyorlar ,bazilari var Moda diye takiyor Bazen Disarda Alman kizlarinin boynunda hem kilic hemde Hac isareti görebiliyorum tabiki bunlar bilinciz olarak takiyorlar, bunuda görünce kendi kendime " Eger bu Bayanin Erkek Arkadasi Bilincli olsaydi ve o kilici (Kolyeyi) hediye etseydi belki sadece o kilici takardi " diye düsünmüstüm ..tabiki herkesin kendi tercihi ..Sahsen ben Yüregimde tasiyorum :)
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
O1NEAL

Mesaj gönderen O1NEAL »

Siz nerede oturuyosunuzki :D türkiyede olanı bilmiyosunuz. sizin oralarda kılıç ve bundan satılıyormu
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

O1NEAL yazdı:Siz nerede oturuyosunuzki :D türkiyede olanı bilmiyosunuz. sizin oralarda kılıç ve bundan satılıyormu
Vallah Coktan beri izin yapmadim, Carsilarda suan ne var bilemiyecegim, ama en son Türkiyede carsiya gittigimde birkac Seyler vardi yani Standart olan seyler , simdi bilmiyorum yenilikler varmi ? Ben Almanyada yasiyorum burdada bazi Standart seyler satiliyor, bir aralar kendim özel bir kolye yaptirmistim iki Zülfikar kilici carpazlama olarak ama ondan evel resmini cizip bir güzel desaynledikten sonra Altinciya vermis kilici ( kolyeyi) yaptirmistim ,inanirmisiniz ondan sonra bazi altincilarda aynisi cikti ama Basit yapmislardi. Resimde sundugun Sempolerden burdada satiliyor ama isim yok, böyle sembolere bazilari önem vermiyorlar, anlicaginiz Böyle seyleri cogu Basit yapip ( ne dogru dürüst desayn ne süs nede püs yapmadan ) Piyasaya sürüyorlar.
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !

“12 İmam (İmamet) İnancı” sayfasına dön