Hz Mehdi 2011

Peygamberden sonra, Müslümanların rehberi ve lideri İmamet makamına sahip olan 12 İmamlarındır.
ByGizemli23

Re: Hz Mehdi 2011

Mesaj gönderen ByGizemli23 »

Neden burada işinize gelen tarihleri elde edebilmek için toplama çıkarma yapıyorsunuz :) Mehdinin geleceği tarihi elinize aldıgınız iki tarih,bir çıkarma ve bir toplama ilemi bildiğinizi iddia ediyorsunuz. Arayada geçmiş zamanda yaşayan Allah dostlarının kelamlarını koyarak insanlarımı kandırıyorsunuz ? Hayır hayır aslında sizler kimseyi değil sadece kendinizi kandırıyorsunuz.
ByGizemli23

Mesaj gönderen ByGizemli23 »

Ayrıca hz.mehdi geldiğinde büyük bir mücadele verecek deniliyor ve yakın bir tarihte gelecek diyorsunuz. Müslümanlara gerçek islamı gösterecek deniliyor yani bu demek oluyorki şuanki islam dünyasında gerçek islam yaşanmıyor ? Yada mehdi nasıl şeyler emredecekki müslümanlar ona karşı çıkacak eline kuranı alan hocalar mehdiyi yalanlayacak ? Şuanki müslüman toplum kafa yapısına ters birşeyler yapacakki mücadele etmek zorunda kalacak değilmi ?Büyük çelişkiler söz konusu, Müslümanlıgı sadece cebinde taşıdığı kimlikte kalanlarıda geçtim, yakın tarihte gelecekse bu adam şuanki islami tarikatlarla örgütlerle hocalarla vsvsvs. mücadele edecekki dedikleri gibi büyük bir fikri mücadeleye girebilsin... Beni anlayan herkesin kendisine bir pay bir ibret çıkartması gerekir SELAMETLE.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Allah Kurani kerimde Nur Suresinin 55 Ayetinde söyle buyuruyor...

"Allah, sizden inanıp iyi işlerde bulunanlara, onlardan önce gelip geçenleri nasıl yeryüzüne sâhip ve hâkim kıldıysa onları da mutlaka yeryüzüne sâhip ve hâkim kılmayı ve onlara, râzı ve hoşnût oldukları dîni nasîp edip o dini, bütün dinlerden üstün etmeyi, korkularını emniyete tebdîl eylemeyi vaad-etmiştir; bana kulluk etsinler ve hiçbir şeyi eş tutmasınlar bana; ve bundan sonra kim kâfir olursa o çeşit adamlardır, buyruktan çıkanların ta kendileri. "

Imam Mehdi (af) nin ne zaman gelecegini sadece Yüce Allah bilir,biri cikar Imam Mehdi (af) su tarihte saat falancada gelecek diyorsa bu kisi yalancinin ta kendisidir ! Hz. Mehdi (af) nin gelmesi konusunda Alemetler vardir ,nitekim ulemalarimiz bu Alametlerden bahsetmis ama Tarihte vermemislerdir...Evet Imam Mehdi (af) Hz.Isa (as) la gelecek ve yerzünü Adaletle dolduracaklar ..ama ne yazikki benim kanaatimce onlarida Yalanlayanlar olacak karsida cikacaklardir zira Suanki "Müslümanlarin" durumu pekte parlak degildir. Bazilari kendilerine göre "islam" üretmis, birini digerine kirdirmistir Celiskiler Savsalar kan dökmeler diz boyu.Dünyada suan Adaletsizligin Haksizligin var oldugunu acikcada görebiliyoruz ...Umariz Imam Mehdi (af) nin gelmesi uzun sürmez ..Allah Zuhurunu tez eylesin .
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !

“12 İmam (İmamet) İnancı” sayfasına dön