Hz Mehdi 2011

Peygamberden sonra, Müslümanların rehberi ve lideri İmamet makamına sahip olan 12 İmamlarındır.
Kullanıcı avatarı
f_altan

Re: Hz Mehdi 2011

Mesaj gönderen f_altan »

Benim o sözlerden haberim vardır, onlardan kat kat fazlasını da biliyorum, ama sen kendinden ilaveler yaptığın için kaynağını istedim. "sadece 313 Şia kalacak yeryuzunde digerkiler şirke batmislardir" dediniz yine "diğerleri bidat ehlidir" değiniz. Oysa hadiste aktardığınız hadislerde böyle bir söz geçmez, 313 kişi tamamlandığında İmam zuhur edecektir diyor. Diğerlerinde bir takım eksiklikler olduğundan İmam Mwehdi'nin komutanı olma liyakatleri yoktur. Bu 313 kişi sadece komutanlardır, normal insanlar değil. Şiaları eleştirdiğiniz söz sizin için de geçerli değil mi? Yoksa siz namaz kılmadığınız, oruç tutmadığınız ve hacca gitmediğiniz halde elekten hemen geçeceğinizi mi zannediyorsunuz))) Namaz kılanlar geçemiyorsa sizin işiniz yaştır.

Vediğiniz linkten bir hadis de ben ekliyeyim:
3- süleyman bin salih’in bazı ricâlden naklettiğine göre imam ebu cafer muhammed bâkır aleyhisselam şöyle buyurdu: “doğrusu sizin (ehl-i beyt konusundaki) sözlerinizden birçok kalpler çekinir. (onlara bir nebze söyleyin) eğer kabul ederse biraz daha ekleyin, eğer inkâr ederse onu(n peşini) bırakın. doğrusu öyle fitneler (imtihanlar) olacak ki bütün yakınlarımız ve uzaklarımız(137) onda dökülecekler. hatta bir kılı ikiye yaran dahi imtihanı kaybedecek, sonunda biz ve şiilerimizden başka hiçkimse kalmayacak.”

Aktardığınız rivayetlerin dipnotundaki bu sözü de okudunuz mu:
(138)- İmamlarımızın zamanında bu gibi vasıflar şiilerde gerçekten mevcut idi. yalnız zamanın ilerlemesiyle şii toplumunda bu gibi konularda önemli gelişmeler görülmüştür. (ç.)
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
Kerbela Aslanı

Mesaj gönderen Kerbela Aslanı »

Ebulfazl Abbas ın yüzü ay parçası diyiyorlar
o da Peygamberimiz e benziyor mu
peygamberimiz e 7 kişi benziyormuş kim bunlar
PIRCAFERI

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

Hz mehdiye yardim etmemek şirkmidir ?

Eger yerde surunerek dahi olsaniz onun yardimina gidin derken sadece 313 kisi giderse , bu sadece 313 kişiyemi soylenmiştir diye dusunmemek elde degil ?

Bazi konularda hak veriyorum arkadasa ama tabi gene sia vardir ama cesaret edip gidemiyorlardir tipki hz huseyin milleti savaşa cagirdiginda halkin bir cogu gitmemistir sonradan pisman olmuslardir .

Millet şiadir ama kimsede malini colugunu mulkunu birakip canini kalkip birakip gitmek istemez.
Burda hakikatten boyle birşey olsa kacimiz malimizi mulkumuzu cocugumuzu birakip gideriz ?

Hangisi daha agir basar . Hz mehdi gelse su an hemen bir secim yapma durumunda olsaniz birakip gidecekmisiniz bu aceleciligi dusunup kendimizi hic sinadikmi ?

Evliler coluk cocuk sahipleri mulkluler ne yapar ? Bunlari birakip canini bu ugurda birkacak kadar cesaretlilik varmi ?

Ya gitmeyenlerin hali nedir dindeki konumu nedir ? Gidenleri az cok biliyorum ama ya benim gibi korkak birinin durumu nedir ?

Bir delik olsa orya girer sizar kalirim . Savas derseniz hic yanlisi degilm ? Hoh deseniz odum kopar . Hz mehdi icin bile adam oldurucegimi sanmiyorum . Kan gorsem acep duser bayilirim . Bu gibi bir adamim . Odlegim acikcasi .

Hz mehdiyi severim evime gelse yemegini sutunu kahvesini veririm gul gibi bakarim ama savasina katilamam .

şimdi ben şia degilmiyim ?
Ali

Mesaj gönderen Ali »

PIRCAFERI yazdı:
Bir delik olsa orya girer sizar kalirim . Savas derseniz hic yanlisi degilm ? Hoh deseniz odum kopar . Hz mehdi icin bile adam oldurucegimi sanmiyorum . Kan gorsem acep duser bayilirim . Bu gibi bir adamim . Odlegim acikcasi .

Hz mehdiyi severim evime gelse yemegini sutunu kahvesini veririm gul gibi bakarim ama savasina katilamam .

şimdi ben şia degilmiyim ?

cevabı kendin ver

Hz.Ali seni sıffin yada cemel savaşına çağırsaydı
sende gitmeseydin kendince bir bahaneyle
Onun gerçek dostu sayarmıydın kendini
yada birinden borç isteseydin dostum diye oda senden bunu esirgeseydi onu dost sayarmıydın halen
sana ihtiyaç duyulduğunda yoksan eğer
gerçek dostmusun o zaman?
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Yardım etmemek başka bir şeydir edememek başka bir şeydir? Bu noktaya dikkat ederseniz sıkıntı kalmaz sanırım. Ayrıca onun yanında korkmanızı gerektirecek bir şey olduğunu sanmıyorum. İnş. siz onun yanında aslan kesileceksiniz. Korkmak ne demek!
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Tasua gününde Imam Hüseyin (as) mi gece vakti yalniz birakip kacanlari Düsünün .Bunlar Sia olabilirmi ? Hür Sehidi düsünün, Yezidin binlerce ordusuna karsi sirtini dönen ve Imam Hüseyin (as) min yaninda savasan birinin korkusu olurmu hic ? öyle bir zaman gelecekki insanlar büyük bir sinavdan gececekler,öyle bir zaman geleceki Dün Kerbelada " Imam Hüseyini nasil yalniz biraktik " diye nasil baslarini duvara vurmuslarsa yarinda cogu insanlar " Neden Imam Zamana (af) ye karsi Savastik onu neden yalniz biraktik, bizler ne yaptik Allahim " deyip baslarini taslara vuracaklardir ! Bakalim Imam Zaman (af) yi kimler ufak defek bahanelerle yalniz birakacaklar ? Allah Bizleri kacanlardan etmesin insallah.
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
PIRCAFERI

cevabı kendin ver

Hz.Ali seni sıffin yada cemel savaşına çağırsaydı
sende gitmeseydin kendince bir bahaneyle
Onun gerçek dostu sayarmıydın kendini
yada birinden borç isteseydin dostum diye oda senden bunu esirgeseydi onu dost sayarmıydın halen
sana ihtiyaç duyulduğunda yoksan eğer
gerçek dostmusun o zaman?
Iste olay o . Dinimizde şavasanla savasmayanin durumu nedir ? . Biri cennete biri cehennememi gider ?

şimdi evet mehdiye yardim etmemiz lazim diyoruz ama biraz gercekci dusunursek olaylarin dusuncelerin , gercekliklerin bizim kafamizdakiler gibi olmadigini rahatlikla farkede biliriz.

Diyelimki ben hz mehdiye yardima kostum , yanina gittim , Yanina iyicene vardim , savas meydaninda gidip baktim cemaline aaa birde ne goreyim , aman allahim , benim gibi bir insan be , ne sihri var ne gucu , surati dolu ben . Ben olmus heryeri ben . Belkim surati dusumdeki hayalimdeki gibi cikmadi , belkim saclarini begenemedim , belkim boyu cok kisa geldi . Belki sesi konusmasi tatmin etmedi ben . Belkim binbir bahane , Bu mehdi degildir kararini verdim . şimdi boyle bir ayrimi yapamayanin hali nedir ?

Yani anlayacaginiz bin bir nedenden dolayi iki gogus arasindaki o mehdimidir diye suphe icinde mana bulabilirim.

Katiyen olmaz yok canim . Bak olumu gor . Simdi bide ben kendini mehdi sanan biri icin canimi verip , coluk cocugu ortada birakip gocersem yaradana karşi mahcup olurum , boynu ip incecik bukuk giderim yanina varmadan oda kopar duser herhalde evet.

Aramizda evli colugu cocugu olanlar bilir , nasil olacak bu hakikatten birakip varini yogunu gidecekler canini , ehvalini .

Ya yanlis insan ugruna birde olmek var ?

Mehdi bir sirrdir . Herkesin ummadigi gibi biridir hele hele dinimizin buyuk kismina karşidir da denebilir hadislere bakilirsa .

şimdi beni korku sarmistir , aha iki elim iki ayagaim sarmaş dolaş olmustur . etraftan gig sesi gelse kirilacaklar .

Hakiki mehdiyi gercekten cikarta bilsem belki cesaret gelir giderim . ama belkim orda gene savasmam , yaralilari filan iglestiririm yaralari sararim , belkim de yemek pişiririm su dagitirim Olmazmi ? Sadece kilicmi sallayacagim ya .

Ben bir garip korkagim.
ustu kapali hortlagim.
Mehdim beni cagirma.
Eceli boynuma sardirtma.

Tosun tosun Paşalar.
Her meydana taş atar.
Bu mekanda cok gordum.
Gelsin boyle pasalar.

Iki buklum bu benim .
şavaşlardan urkerim
Canim tatli severim.
Mehdim beni cagirma.

Hasta hasta yatarim.
Yata kalka patlarim.
gecmişimden hayir yok.
Sana gelsem şaşarim.

Doldu cihan yigit cok.
Benim gibi korkak yok.
şu meydanlar doluyken.
Mehdim beni cagirma .

Namaz kildim cok vakit.
Vakitler eder nakit.
Mehdi gelse yok vakit.
Mehdim beni cagirma .

Namazimdan niyazimdan beni kayirma .

Arkadaslar beni cagirmasin . Etrafta cengaverler var guclu insanlar var kemigimi sikiştirdimi ezip buzen . Ne istesinki benden ? Korkuyorum ya su canimdan . Gariban adam meydanami goturulurmus ?

Ya gelip beni cagirirsa ben ne ederim . Ha cehennem atesinde yanmisim ha şavas atesinden . Beni gelip cagirmaz demi ? Sizi keske cagirsa benim yerime siz gidersiniz degilmi ? Beni cagirsa sizi gosteririm benim yerime gidersiniz yada ?

Yav mehdinin varligida ne kadar dertli ediyor adami canim . Hergun dusunmekten sac sakal kalmadi bende .

Allah affedermi beni cagirsa gitmesem ?

Allahim sen affet .
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Katilip katilmamak insanin kendi iradesine baglidir. tabiki bu son zamanlarda her önüne geleni Mehdi zannedersek olmaz . Imam Zaman (af) nin belirtileri vardir Alametleri vardir ,bu konuda Ulemalarimiz Bilginlerimiz bize aciklik getirmislerdir.Mazaretiniz sadece korkuysa Sahsen ona birsey diyemem.Insallah Imam (af) Zuhur ederse icinizdeki korku denilen birsey kalmaz.
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
PIRCAFERI

ali muhsin yazdı:Katilip katilmamak insanin kendi iradesine baglidir. tabiki bu son zamanlarda her önüne geleni Mehdi zannedersek olmaz . Imam Zaman (af) nin belirtileri vardir Alametleri vardir ,bu konuda Ulemalarimiz Bilginlerimiz bize aciklik getirmislerdir.Mazaretiniz sadece korkuysa Sahsen ona birsey diyemem.Insallah Imam (af) Zuhur ederse icinizdeki korku denilen birsey kalmaz.
Cok sagol !

Evet Alemetler soylenmis ama o alametlerin soylenmesine ragmen gene insanlar o alemetlere bakirler o halde gene kendi kafalarina gore ona buna inaniyorlar . Şu bir gercekki gordugum birŞey var Allah her kafayi eŞit yaratmamiŞ. Beynin aşagisi yukarisi var . Findik tanesi kadar beyinle mehdiyi secemiyorum emin degilim .

Youtubda izledim sozde toplulugun arasinda imam gorulmus birtane sakalli gecerken onu gosteriyorlar o imammis diyorlar .

Netcem ?

Korku var korku ? Kendi canimin ahvali icin bahtiyar olmazken , mehdi olup olmadigindan tam emin olmadigim birinin cani icin kurban olacam ? Allah bee.

Emeklerim boşa gidecek ? Ya mehdi gelse birde bana dese şu malini mulkunu sat dagit zugur ol derse ne ederim . Fakirlikten cok korkarim , Icim yaniyor icim Allah . Sen verirmisin malini mulkunu ona buna seneler boyu emek harcamisim o hale gelene kadar. Vermem ben ya ne edecem ? Verimmi ya bilmiyorum gunah olurmu ?

Istermi acaba ?

Ya o yutupdaki adam mehdiyse ben pek gozum tutmadi ne olacak ?
Kerbela Aslanı

Mesaj gönderen Kerbela Aslanı »

Ebu Cafer b. Muhammed b. Ali (r.a.)'dan rivayet edildi. Siz üç veya yedi gün, doğudan bir ateşi gördüğünüz zaman Al-i Muhammed'in çıkmasını bekleyiniz, inşaAllah-ü Teala, bir münadi Mehdi'nin ismi ile semadan nida edecek ki, doğuda batıda olan herkes bu sesi işitecek

“12 İmam (İmamet) İnancı” sayfasına dön