Hz Mehdi 2011

Peygamberden sonra, Müslümanların rehberi ve lideri İmamet makamına sahip olan 12 İmamlarındır.
3nokta

Re: Hz Mehdi 2011

Mesaj gönderen 3nokta »

ALIBABA yazdı:
3nokta yazdı:
ALIBABA yazdı:
Eyvallah
Bak birader eğer bu hadise inanıyorsan o halde Kuranı anlamada tek referans olduğunu onun da Ehl-i Beyt as' olduğunu kabul etmek durumundasır. Aga İmam Zaman af zuhur ettiğinde o zikri dedesinin getirdiği dini orjinal haliyle tekrar tebliğ edecek ve din o kadar yozlaşmış olacak ki insanlar yepyeni bir geldi sanacak. Şimdi böyle söylemek başka bir şey yeni bir din getirecek demek başka bir şey!
dinler nebiler getirir. İmam Mehdi as nebi değildir, imamdır. O halde o imamet görevini icra edecek sadece. Yani Son nebi Hz. Muhammed as'in dinini islah edecek, düzeltecek.
Bak asagida kitap verilenlerden diyor yani sizden bahsediyor iyi okuyalim buda baskasi kanit .

İmam ali zeynelâbidin aleyhisselam şöyle buyurdu: “serbest bırakılıp halkla üç kelime konuşmak isterdim. sonra da Allah benim hakkımda istediğini yapsaydı. ama sabretmeğe dair Allah’la ahdim var.” sonra şu ayeti okudu: “uzun zamandan sonra onun haberini mutlaka öğreneceksiniz.”(133) sonra tekrar allahın şu ayetini okudu: “sizden önce kendilerine kitap verilenlerle Allah’a şirk koşanlardan kötü sözler işiteceksiniz, birçok eziyetlere zahmetlere uğrayacaksınız. sabreder ve sakınırsanız şüphesiz bu, hadiselere karşı metanetten sayılır.

Allah eyvallah
Konuyla ilgisi nedir? Lütfen alakalı şeyler yazın. Vakit harcıyoruz burada. Kimsenin kimsenin zamanını çalmaya hakkı yok.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

3nokta yazdı:
ALIBABA yazdı:
3nokta yazdı:
ALIBABA yazdı:
Eyvallah
Bak birader eğer bu hadise inanıyorsan o halde Kuranı anlamada tek referans olduğunu onun da Ehl-i Beyt as' olduğunu kabul etmek durumundasır. Aga İmam Zaman af zuhur ettiğinde o zikri dedesinin getirdiği dini orjinal haliyle tekrar tebliğ edecek ve din o kadar yozlaşmış olacak ki insanlar yepyeni bir geldi sanacak. Şimdi böyle söylemek başka bir şey yeni bir din getirecek demek başka bir şey!
dinler nebiler getirir. İmam Mehdi as nebi değildir, imamdır. O halde o imamet görevini icra edecek sadece. Yani Son nebi Hz. Muhammed as'in dinini islah edecek, düzeltecek.
Bak asagida kitap verilenlerden diyor yani sizden bahsediyor iyi okuyalim buda baskasi kanit .

İmam ali zeynelâbidin aleyhisselam şöyle buyurdu: “serbest bırakılıp halkla üç kelime konuşmak isterdim. sonra da Allah benim hakkımda istediğini yapsaydı. ama sabretmeğe dair Allah’la ahdim var.” sonra şu ayeti okudu: “uzun zamandan sonra onun haberini mutlaka öğreneceksiniz.”(133) sonra tekrar allahın şu ayetini okudu: “sizden önce kendilerine kitap verilenlerle Allah’a şirk koşanlardan kötü sözler işiteceksiniz, birçok eziyetlere zahmetlere uğrayacaksınız. sabreder ve sakınırsanız şüphesiz bu, hadiselere karşı metanetten sayılır.

Allah eyvallah
Konuyla ilgisi nedir? Lütfen alakalı şeyler yazın. Vakit harcıyoruz burada. Kimsenin kimsenin zamanını çalmaya hakkı yok.

Yani kitap verilenler kim muslumanlar , hiristiyanlar .

Bunlardan kotu seyler isiteceksiniz diyor gelenler icin buda herkes sia degildir veya her sia sandigin sia degildir .

Cunku bir yerde diyorki sadece 313 sia kalacak diyor yeryuzunde digerkiler sirke batmislardir hadise bakilirsa olay boyle .

Yani siz eger sike batmadiginizi idda ediyorsaniz siz bu 313 kisi icinde olmaniz gerekir aksi taktirde sia hadisine gore 313 kisiden haric diger kendini sia sayanlar sirke batmistir .

Allah eyvallah
Kullanıcı avatarı
f_altan

Mesaj gönderen f_altan »

ALIBABA yazdı: Yani kitap verilenler kim muslumanlar , hiristiyanlar .
Bunlardan kotu seyler isiteceksiniz diyor gelenler icin buda herkes sia degildir veya her sia sandigin sia degildir .

Cunku bir yerde diyorki sadece 313 sia kalacak diyor yeryuzunde digerkiler sirke batmislardir hadise bakilirsa olay boyle .

Yani siz eger sike batmadiginizi idda ediyorsaniz siz bu 313 kisi icinde olmaniz gerekir aksi taktirde sia hadisine gore 313 kisiden haric diger kendini sia sayanlar sirke batmistir .

Allah eyvallah
Bu söz nerde geçiyor: "sadece 313 Şia kalacak yeryuzunde digerkiler şirke batmislardir" diyor?!!
Sözünüzün kaynağını yazar mısınız?!!

Hadislerde, 313 kişi olduğunda zuhur edecektir diye geçer, bu 313 kişi de İmam Mehdi'nin komutanlarıdır. Yani bu 313 komutan olursa zuhur edecektir.
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

MÜCAHİD yazdı:
ALIBABA yazdı:
Bu söz nerde geçiyor: "sadece 313 Şia kalacak yeryuzunde digerkiler şirke batmislardir" diyor?!!
Hadislerde, 313 kişi olduğunda zuhur edecektir diye geçer, bu 313 kişi de İmam Mehdi'nin komutanlarıdır. Yani bu 313 komutan olursa zuhur edecektir. Sözünüzün kaynağını yazar mısınız?!!
Hayhay dostum .

abdullah bin hammâd hicri 220 de ricalden birinden nakledir ki İmam ebu abdullah cafer-i sadık aleyhisselam’ın yanına gelen bazı ashabı şöyle arzetti: sana fedâ olayım! ben seni seviyorum ve seni sevenleri seviyorum. ey efendim, şiileriniz ne kadar da çoktur. ona buyurdu ki: ne kadardır onlar? çoktur, diye arzedince şöyle buyurdu: sayabilir misin? arzetti ki: onlar saymakla bitmez.

İmam aleyhisselam ise şöyle buyurdu:eğer üçyüz on(üç) kişi diye vasfolunanlar tamamlansaydı istediğiniz [/size](kıyam) gercekleşirdir. ama şiilerimizin sesleri kulaklarını aşmaz. ve gazabı bedenini aşmaz (yani gazabıyla başkalarına zarar vermez) açıkca bizi methetmez. bize düşman olanla açıkça mücadele etmez. bizim aybımızı arayanla oturmaz. bize küfredenlerle oturmaz. bize buğzedenleri sevmez, bizi sevenlere buğzetmez.

arzettim ki: peki biz şii olduğunu iddia eden bu halk yığınlarıyla ne yapabiliriz? buyurdu ki: “onlar temizlenecekler, imtihan olunacaklar, değişecekler. onları fani edecek yıllar gelecek ve onları öldüren kılıçlar (gelecek) ve onları helak edecek olan ihtilaflar (gelecek).

Allah eyvallah
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Bu yaptiginiz Misjonerlik oyunlaridir ! nasilki Hiristiyanlar Siyonistler TV ekranlarina cikarak kendilerini "Islam Arastirmacisi " diyerek,cikip Kurani Müslümanlara karsi kulanip keyflerine göre carpitiyorlarsa .Siz Bektasilerde ayni Misjonun izinden gidiyorsunuz ..Allah Adini anarak Allahin hükümlerini carpitiyor , "Alevilik" adina Hadisleri Ehli Beyt mensuplarina karsi keyfinize göre kulaniyorsunuz ..Oysaki Siz Bektasiler ne Kuran Hükümlerine uyorsunuz nede Ehli Beytin izinden gidiyorsunuz ..sadece konulari carpitip Agzinizda Sakiz gibi laflari geveliyorsunuz ...Sizin yaptiginiz oyunu Sinasi Kocta yapmisti !! Siz önce kendi amelinize bakin !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

ALIBABA yazdı:
3nokta yazdı:
ALIBABA yazdı:
3nokta yazdı:
ALIBABA yazdı:

Allah eyvallah

Yani kitap verilenler kim muslumanlar , hiristiyanlar .

Allah eyvallah
Senin hastalığını çözdüm birader. Sen okuduğunu tam olarak anlayamıyor ya da daha sonra hatırlayınca yanlı hatırlıyorsun. Dünya da sadece 313 Şia kalacak diye bir kaynak delil yok. Orada 313 komutandan bahsediyor. Bir de bu komutanların orduları var. 313 kişinin dışındakileri şirke batmış olarak niteleyebileceğin hiçbir kaynak yok. :)
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Kullanıcı avatarı
f_altan

Mesaj gönderen f_altan »

ALIBABA yazdı:
MÜCAHİD yazdı:
ALIBABA yazdı:
Hadislerde, 313 kişi olduğunda zuhur edecektir diye geçer, bu 313 kişi de İmam Mehdi'nin komutanlarıdır. Yani bu 313 komutan olursa zuhur edecektir. Sözünüzün kaynağını yazar mısınız?!!
Hayhay dostum .

abdullah bin hammâd hicri 220 de ricalden birinden nakledir ki İmam ebu abdullah cafer-i sadık aleyhisselam’ın yanına gelen bazı ashabı şöyle arzetti: sana fedâ olayım! ben seni seviyorum ve seni sevenleri seviyorum. ey efendim, şiileriniz ne kadar da çoktur. ona buyurdu ki: ne kadardır onlar? çoktur, diye arzedince şöyle buyurdu: sayabilir misin? arzetti ki: onlar saymakla bitmez.

İmam aleyhisselam ise şöyle buyurdu:eğer üçyüz on(üç) kişi diye vasfolunanlar tamamlansaydı istediğiniz [/size](kıyam) gercekleşirdir. ama şiilerimizin sesleri kulaklarını aşmaz. ve gazabı bedenini aşmaz (yani gazabıyla başkalarına zarar vermez) açıkca bizi methetmez. bize düşman olanla açıkça mücadele etmez. bizim aybımızı arayanla oturmaz. bize küfredenlerle oturmaz. bize buğzedenleri sevmez, bizi sevenlere buğzetmez.

arzettim ki: peki biz şii olduğunu iddia eden bu halk yığınlarıyla ne yapabiliriz? buyurdu ki: “onlar temizlenecekler, imtihan olunacaklar, değişecekler. onları fani edecek yıllar gelecek ve onları öldüren kılıçlar (gelecek) ve onları helak edecek olan ihtilaflar (gelecek).

Allah eyvallah
Verdiğiniz kaynağa bakın: abdullah bin hammâd hicri 220 de ricalden birinden nakledir ki..
Ricalden birinden nakledir ki ne demek?! Böyle kaynak verilmez bilader.
Aktardığınız bu yazıda bile, "sadece 313 Şia kalacak yeryuzunde digerkiler şirke batmislardir" dediğiniz söz nerde geçiyor?!!

İnsan bir şey söylerse çarpıtmadan söylemeli, doğru dürüst aktarmalı ve doğru düzgün kaynak vermelidir.
O sözleri hangi siteden aktarıyorsun, linkini veri misin?! Bir ara yine site adresi istemiştim, şu linkte demiştin ama link falan görmedim, şimdi nerde geçtiğini de unuttum. Hatırlıyorsanız onun da site adresini verin zahmet olmazsa.
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
Kerbela Aslanı

Mesaj gönderen Kerbela Aslanı »

bir sorum var
yüz bakımından Peygamberimiz e benzeyenler kimlerdir
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

Kerbela Aslanı yazdı:bir sorum var
yüz bakımından Peygamberimiz e benzeyenler kimlerdir

Hz huseyin ve hz ali kaynaklara bakilirsa .

Allah Allah eyvallah .
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

Bu cevap hepinizedur .

Sindik !

Yukarida verilen hadisde deniyorki sizin sialariniz ne kadarda coktur sizi sevenler ne kadarda coktur . Imamda diyorki saya bilirmisin ? adamda diyorki nasil seveyim tum toplum diyor ama sonradanda imam ona diyorki 313 kisi tamamlandimi bu topluluk sia sayiliyor .

Ilk hetapta 313 kisiden once halk sapkin yollarda olacak kendilerini sia sananlar hz mehdiye yardim etmeyecek ! Eger yardim ederse 313 kisi arasinda olurdu muhakkak , ya sonradan mehdiye katilirlar o baska o zaman sirketen kurtulmus olurlar ama araplara zor gelir sialar zor gelir . daha cok ornek !

abdullah bin ebu yâfûr der ki: İmam ebu abdullah cafer-i sadık aleyhisselam’ın şöyle buyurduğunu duydum: “yaklaşan fitneden dolayı arapların isyankârlarına eyvahlar olsun.” arzettim ki: sana fedâ olayım, araplardan kâim aleyhisselam ile birlikte kaç kişi olacaktır? “çok az” diye buyurunca şöyle arzettim: allaha andolsun ki onlardan hz. mehdiye yardım edeceğini iddia eden çok adam vardır.

buyurdu ki: “halk mutlaka tasfiye olunacaktır. temizlenecek ve elekten geçirileceklerdir. elekte birçok halk elenecektir.”

Demekki burdan anlatildigina gore araplardan mehdiye yardim edenler sayilabilecek kadar olacak buda demek oluyorki halkin oburu biat uzeredir yanlis liklar uzeredirki ona yardim etmeyecekler bu bu kadar acik .

İmam aleyhisselam ise şöyle buyurdu: eğer üçyüz on(üç) kişi

Goruldugu gibi adam diyorki sialariniz ne kadar coktur , imamda diyorki saya bilirmisin demekki hakiki hak yoldaki sialar sadece 313 kisi su gunumuzde geri kalan lar biat uzeredir bu hadislere gore .

kardes mucahit adres istemistin al gene veriyorum arti ben bunu tranzlet etmedim sia kaynagidir dostum !

http://www.al-shia.org/html/tur/books/b ... htm#link14

Allah Allah eyvallah

“12 İmam (İmamet) İnancı” sayfasına dön