Hz Mehdi 2011

Peygamberden sonra, Müslümanların rehberi ve lideri İmamet makamına sahip olan 12 İmamlarındır.
ALIBABA

Re: Hz Mehdi 2011

Mesaj gönderen ALIBABA »

Hasan Akça yazdı:
sen yeni şeyler getirecek demedin yeni din dedin ama arsızlığına pişkinliğine verecez napalım
Valla kisiden kisiye gore cevap degisir , kimine gore yeni dindir kimine gore yeni seydir .

Allah katinda din ona iman etmektir ama biz mehdiyi oyle kabul ediyoruz ne getirirse eyvallah siz boyun bukup secde ediyormsunuz ona ???

Eyvallah
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

ALIBABA yazdı:
Hasan Akça yazdı:
sen yeni şeyler getirecek demedin yeni din dedin ama arsızlığına pişkinliğine verecez napalım
Valla kisiden kisiye gore cevap degisir , kimine gore yeni dindir kimine gore yeni seydir .

Allah katinda din ona iman etmektir ama biz mehdiyi oyle kabul ediyoruz ne getirirse eyvallah siz boyun bukup secde ediyormsunuz ona ???

Eyvallah
olmadı
kıvırdın ama kurtarmadı))))
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Imam Medhi (af) geldiginde ilk yok olan Sizler olacaksiniz , Yalanlarinizin icinde bogulacaksiniz !!!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

ali muhsin yazdı:Imam Medhi (af) geldiginde ilk yok olan Sizler olacaksiniz , Yalanlarinizin icinde bogulacaksiniz !!!

1- fazl bin yesar şöyle der: İmam caferi sadık aleyhisselam’ın şöyle buyurduğunu duydum: “doğrusu kaim’imiz kıyam ettiğinde, resulullah’ın cahiliyet dönemindeki halktan gördüğü muamelelerden daha şiddetlisi ile karşılaşacaktır. Şöyle arzettim: bu nasıl olacak? Şöyle buyurdu: resulullah halka geldiğinde halk taşlara, kaya parçalarına ve tahta parçalarına tapıyordu. ama kaim’imiz kıyam ettiğinde halk Allah’ın kitabını kendilerine göre yorumlayarak onu delil olarak gösterecekler. sonra şöyle buyurdu: Allah’a andolsun ki tıpkı sıcak ve soğuğun evlerine girdiği gibi, onun adaleti de onların evine girecektir.”

Eyvallah
ali muhsin

Burda simdi neyi anlatmaya clisiyorsunuz ? Allaha Secde edilecek yerde Cemevlerinde Canli Putlara ( Dede ,Baba , Pir ) dediginiz Nedi-ü belirsiz kisilere Secde eden sizlersiniz , Kuranin Hükümlerini inkar ederek yine kafaniza zevkinize yorumlayanlarda Sizlersiniz ...Siz Sahih hadisleri bile inkar ettiginiz gibi yine Hadislerden faydalanip kendi cikarlariniza göre yorumlayip carpitiyorsunuz !
------
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

ali muhsin yazdı:
Burda simdi neyi anlatmaya clisiyorsunuz ?

Buda degisik yonden aciklanan bir hadis iyi okuyalim anlayalim ?

3- muhammed bin hamza’nın bazı ricalden naklettiğine göre İmam ebu abdullah caferi sadık aleyhisselam şöyle buyurdu: “kaim, savaşlarda resulullah’ın çektiği eziyetlerden daha fazlasıyla karşlaşacaktır. doğrusu resulullah halka geldiğinde halk yontulmuş taş ve tahta parçalarna tapıyordu. ama kâim geldiğinde halk kur’an-ı ona karşı yorumlayacak ve ona karşı kur’an üzerinde savaşacaklar.”

Allah Allah eyvallah
Kullanıcı avatarı
f_altan

Mesaj gönderen f_altan »

ALIBABA yazdı:
ali muhsin yazdı:
Burda simdi neyi anlatmaya clisiyorsunuz ?
Buda degisik yonden aciklanan bir hadis iyi okuyalim anlayalim ?

3- muhammed bin hamza’nın bazı ricalden naklettiğine göre İmam ebu abdullah caferi sadık aleyhisselam şöyle buyurdu: “kaim, savaşlarda resulullah’ın çektiği eziyetlerden daha fazlasıyla karşlaşacaktır. doğrusu resulullah halka geldiğinde halk yontulmuş taş ve tahta parçalarna tapıyordu. ama kâim geldiğinde halk kur’an-ı ona karşı yorumlayacak ve ona karşı kur’an üzerinde savaşacaklar.”

Allah Allah eyvallah
Bu hadisler sizin durumunuzu anlatıyor, Kuran'ı yorumlayan sizlersiniz. Okuduğun ayet ve hadis üzerinde biraz düşün, bak gör kim Kuran'ı ve hadisleri yorumluyor, yorumlamakla da onları inkar ediyor. Durumunuz ortadadır, kendi aleyhinize hadisler sunmaya devam et.
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

ALIBABA yazdı:
ali muhsin yazdı:Imam Medhi (af) geldiginde ilk yok olan Sizler olacaksiniz , Yalanlarinizin icinde bogulacaksiniz !!!

1- fazl bin yesar şöyle der: İmam caferi sadık aleyhisselam’ın şöyle buyurduğunu duydum: “doğrusu kaim’imiz kıyam ettiğinde, resulullah’ın cahiliyet dönemindeki halktan gördüğü muamelelerden daha şiddetlisi ile karşılaşacaktır. Şöyle arzettim: bu nasıl olacak? Şöyle buyurdu: resulullah halka geldiğinde halk taşlara, kaya parçalarına ve tahta parçalarına tapıyordu. ama kaim’imiz kıyam ettiğinde halk Allah’ın kitabını kendilerine göre yorumlayarak onu delil olarak gösterecekler. sonra şöyle buyurdu: Allah’a andolsun ki tıpkı sıcak ve soğuğun evlerine girdiği gibi, onun adaleti de onların evine girecektir.”

Eyvallah
Bak birader eğer bu hadise inanıyorsan o halde Kuranı anlamada tek referans olduğunu onun da Ehl-i Beyt as' olduğunu kabul etmek durumundasır. Aga İmam Zaman af zuhur ettiğinde o zikri dedesinin getirdiği dini orjinal haliyle tekrar tebliğ edecek ve din o kadar yozlaşmış olacak ki insanlar yepyeni bir geldi sanacak. Şimdi böyle söylemek başka bir şey yeni bir din getirecek demek başka bir şey!
dinler nebiler getirir. İmam Mehdi as nebi değildir, imamdır. O halde o imamet görevini icra edecek sadece. Yani Son nebi Hz. Muhammed as'in dinini islah edecek, düzeltecek.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

3nokta yazdı:
ALIBABA yazdı:
Eyvallah
Bak birader eğer bu hadise inanıyorsan o halde Kuranı anlamada tek referans olduğunu onun da Ehl-i Beyt as' olduğunu kabul etmek durumundasır. Aga İmam Zaman af zuhur ettiğinde o zikri dedesinin getirdiği dini orjinal haliyle tekrar tebliğ edecek ve din o kadar yozlaşmış olacak ki insanlar yepyeni bir geldi sanacak. Şimdi böyle söylemek başka bir şey yeni bir din getirecek demek başka bir şey!
dinler nebiler getirir. İmam Mehdi as nebi değildir, imamdır. O halde o imamet görevini icra edecek sadece. Yani Son nebi Hz. Muhammed as'in dinini islah edecek, düzeltecek.
Bak asagida kitap verilenlerden diyor yani sizden bahsediyor iyi okuyalim buda baskasi kanit .

İmam ali zeynelâbidin aleyhisselam şöyle buyurdu: “serbest bırakılıp halkla üç kelime konuşmak isterdim. sonra da Allah benim hakkımda istediğini yapsaydı. ama sabretmeğe dair Allah’la ahdim var.” sonra şu ayeti okudu: “uzun zamandan sonra onun haberini mutlaka öğreneceksiniz.”(133) sonra tekrar allahın şu ayetini okudu: “sizden önce kendilerine kitap verilenlerle Allah’a şirk koşanlardan kötü sözler işiteceksiniz, birçok eziyetlere zahmetlere uğrayacaksınız. sabreder ve sakınırsanız şüphesiz bu, hadiselere karşı metanetten sayılır.

Allah eyvallah
ali muhsin

Bunu aslinda Siz Bektasiler iyi okusun ! Cemevlerinde Allaha Sirk kosarak Dedelere babalara Secde eden Sizlersiniz ! kurani kafaniza zevkinize göre yorumlayip carpitanda sizlersiniz ..yine yaziyorum sirtinizda tasidiginiz bir cuval Pisliginizi sirtimiza yüklemeyin !!!
------

“12 İmam (İmamet) İnancı” sayfasına dön