ŞİA NIN İDDALARI

Peygamberden sonra, Müslümanların rehberi ve lideri İmamet makamına sahip olan 12 İmamlarındır.
alone_man

Re: ŞİA NIN İDDALARI

Mesaj gönderen alone_man »

Muhammed in Ordusu yazdı: Ehl-i Sünnetin Ehl-i Beyti sevmeme diye bir problemi yoktur. Her namazın teşehhüdünde onlara dua ederiz ve onları ciddi severiz.(20) Ehl-i Sünnet arasında "Ali, Hasan, Hüseyin, Fatıma..." gibi isimler son derece yaygındır.
sizin sorununuz Ehli Beyti arka plana atmak öne başkalarını geçirmektir tıpkı aleviyim deyipte Hz.Alinin önüne bektaşı kemali baykalı falan geçiren insanlar gibi
kimi seviyorsanız sevin ama Ehli beytin önüne geçirmeyin
mesela abdest alacaksanız önce bakın Ehli beygt nasıl almış
namaz kılacaksanız önce bakın ehli beyt nasıl kılmış
peygamberimizin sözünü öğrenecekseniz bakın önce ehli beyt bunu size nasıl aktarmış
bir ayet anlayacaksanız bakın önce ehli beyt bu ayeti nasıl anlamış
sevmek öncelik vermektir
biz sizi ehli beyti sevmiyorsunuz diye suçlamıyoruz ki
biz onların önüne başkalarını geçiriyorsunuz diyoruz
kaldıki 70 yıl ehli beyte küfür edilen dönemlerdeki dini uygulamaları incelemenizi öneriyoruz bakın bakalım o dönemlerde neler uydurulmuş din adına başkaları adına
eğitim şart

Re: ŞİA NIN İDDALARI

Mesaj gönderen eğitim şart »

helal dostum cok dogru yazmıssın ehli beyti sevmek onu anmak ayrı onun yolunda onların aktardığı gercek tefsiri yada gercek sünneti uygulamak baska bi sey siz sünniler osmanın uydurdugu daha sonra osmanla aynı soydan gelen yani ümeyyeogullarından gelen muaviye ve yezidin uydurduğu sünnete inanıp onu uygulayıp sonra da biz ehlibeyti severiz demeye devam edin

“12 İmam (İmamet) İnancı” sayfasına dön