Bazı Sunni İddiaları

Peygamberden sonra, Müslümanların rehberi ve lideri İmamet makamına sahip olan 12 İmamlarındır.
3nokta

Re: Bazı Sunni İddiaları

Mesaj gönderen 3nokta »

Ezberden konuşuyorsunuz. Yani bu şekilde bir yere varamazsınız. Alevilikte Ali as' peygamberin hak vasisi 12 imamların birincisidir. Haşa ne ilahtır ne de peygamber.
Ezberden yalan yanlış şeyler yazacaksanız zamanımızı gasp etmeyin.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

Muhammed in Ordusu yazdı:Hz Ali nin hak halife olduğunu nerden biliyorsunuz Kuran da Muhammedden sonra Ali halife olsun diye ayet mi var
Müslümanların kendi aralarında müslümanlara yakışır şekilde dialog kurması güzeldir sorunları böyle çözeriz çözemezsek zamana tarihe hatta mahşere bırakırız
bu nedenle tavırlarınız yazma cesaretiniz güzeldir umarım bu düzeyi bozmadan yol alırsınız

Ali haktır Hak Ali iledir hadisini duydunuz mu?
Ben ilmin şehriyim Ali kapısıdır kim bana ulaşmak istiyorsa Aliye müracat etsin hadisini duydunuzmu
Ehli beytim nuhun gemisi gibidir binen kurtulur binmeyen helak olur hadisini duydunuzmu
ve bunlar gibi yüzlerce hadis
peki tüm bu sözleri peygamberimiz iş olsun diyemi söyledi?
Onun her sözü bizi bağlamaz mı sünnet Onun sözü eylemi değilmi?
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

Muhammed in Ordusu yazdı:Hz Muhammed (s.a.s) de Hz Ömer hakkında şöyle dedi Benden sonra Peygamber olsaydı Ömer olurdu sahih bir hadisdir ama Kuran da Hz Ali nin halifeliği konusunda işaret yoktur Hadislerdede benden sonra halife alidir diye bir hadisde yok Hem Hz Ali nin abiside var kardeşleride var onlarda ehlibeytten Hz Ali İlk halife değildir
kardeş
sevdiğin birisi hakkında hadis nakledilince hemen sahih diyorsunda
nedense
konu Hz.Ali hakkındaki hadislere gelince binbir şüpheye düşüyorsun
neden?
işte bu konuyu çözmelisin her ikisindede şüphe et ve araştır
hatta şöyle düşün
Peygamberimize vahiy gelmeden öncede emin deniyordu ahlaklı birisiydi hiçbir günahı yoktu tertemizdi vahiy geldiğindede ahlakı değişmedi çünkü en güzel ahlaka zaten sahipti
oysa aktardığın hadis bu mantıkla bile sakat zira hepimiz biliyoruzki halife Ömer islamdan önce putlara tapıyor içiyor kız çocuklarını toprağa gömüyordu
şimdi Allah(cc) varsayım doğruysa böyle birisinimi peygamber yapacaktı
Risalet konusuna biraz kafa yorman gerekiyor
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

Muhammed in Ordusu yazdı:Atatürk şöyle demişti Kuranı Muhammed yazmıştır Muhammed Peygamber değildir diyor böyle adam sevilir mi
herkes sevdiğiyle haşrolunacak ve biz bu tercihe saygı duyacağız duymalıyız
sen halife Ömerle haşrolunmayı istiyorsun
ben İmam Hz. Aliyle oda Kemalle istiyor
bu tercih sorunudur

“12 İmam (İmamet) İnancı” sayfasına dön