Hz. Peygamber'in Vasisi Ve Halifesi KİMDİR?

Peygamberden sonra, Müslümanların rehberi ve lideri İmamet makamına sahip olan 12 İmamlarındır.
alone_man

Re: Hz. Peygamber'in Vasisi Ve Halifesi KİMDİR?

Mesaj gönderen alone_man »

Kerbela Aslanı yazdı: 6.Abdestte ayakları üç defa yıkamak

Peygamberimiz abdeste ayaklarını mesh ederdi çünkü ayet öyle diyordu sen sünnet ehli değil ehli sünnet velcemaatsin bizi değil kendini aldatırsın abdest bölümünde kanıtları var okumalısın
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Kerbela Aslanı yazdı:ben Hz Hasan (a.s) ın soyundanım
dedem Hz Muhammed dir
Ehlibeyt i zulmedenlere lanet olsun

Peygamberimiz in soyundan geliyorum ehli sünnetim
ben ve dedelerim ehli sünnetdi
ehli sünnet demek sünnet ehli demek yani dedem Resulullah ın yolundan gitmekdir
Ya Arkadasim, Sen burdakileri okadar Aptalmi Sandin ? Ben Cogu kez Seyyidlerle bir araya geldim hic birinin agzindan biz " Ehli Sünnetiz " diye bir kelime cikmadi ,sen ise hem Ehli Beytin Soyundan geldigini idia ediyorsun diger taraftanda Sünni ictihadina göre örnegin Abdestin nasil alinacagini yaziyorsun ? Ne yapmaya calisiyorsun .kelime oyunu yaparak Alevi Siilerini , Silik adina Sünnilestirmekse Enerjini bosuna harcama derim, Yine tekrar ediyorum Ehli Sünnet Terimi Muaviye tarafindan cikarilmis bir Sözdür ! Ehli Sünnet kelimesi ,Ehli Beyte KARSI üretilmis bir isimdir ,Kim Ben Ehli Beytin Soyundan geliyorum deyipte Birde kendisinin Ehli Sünnet oldugunu idia ediyorsa o kisi YALANCILIGIN DANISKASINI YAPIYOR DEMEKTIR ! Kelime oyunlari ile Sanal Alemlerde "Aslinda Aleviler Siiler ,Ehli Sünnetir " imaji vererek Muaviyenin Sünnetini Bize Peygamberin Sünneti diye lanse etmende dogru degildir !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Ehl-i Beyt as'ın soyundan gelmek bir ölçü değildir hakkı söylemek için? Emevinin sunneti ile peygamberin sunnetini karıştırmayın birbirine helak olursunuz.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Kullanıcı avatarı
Kaside-i Bürde

Mesaj gönderen Kaside-i Bürde »

Hz. Muhammed (s.a.v.) 'in Ashab-ı Kiramın ileri gelenleri hakkında pek çok övgü dolu sözleri ve beyanları mevcuttur. Gerek Hz. Ali Gerek Hz. Ebubekr, Gerek Hz. Osman Gerek Muaz b Cebel, Gerek Selman-ı Farisi Hakkında.... ve diğer Sahabeler hakkında pek çok övgü dolu sözleri mevcuttur.

Hz. Ali efendimiz İlmi ,takvası ve cesareti ile şöhret bulmuştur. Velilerin babasıdır. Alimler Peygamberlerin varisleridir elbette, Kıyamete kadar da Peygamber varisi alimler gelecektir. Bunu Sadece Hz. Ali sınırlandırmak, tek kişiye mahsus bir sıfat olarak göstermek doğru değildir.

Vasi olmak, varis olmak, halife olmak sadece nesebe bağlı bir kavram değildir. sadece tek kişiye mahsus da değildir.. Kıyamete kadar da Ümmete yol gösteren Alimler, Arifler olacaktır.

(Âlimler, yeryüzünün kandilleri, Peygamberlerin halifeleri, benim ve diğer Peygamberlerin vârisleridir.) [Ebu Nuaym, İbni Adiy]

“Âlimlere tabi olun! Onlar, dünyanın ışığıdır.” (Deylemî)

(Âlimler, dünyada Peygamberlerin halifeleridir, ahirette ise şehitlerdendir.) [Hatib]
“Günde yüz kere "La ilahe illallah" diyen kimsenin, kıyamet gününde yüzü ay gibi parlar.” (Taberani)
Ali

Mesaj gönderen Ali »

Kaside-i Bürde yazdı:

Vasi olmak, varis olmak, halife olmak sadece nesebe bağlı bir kavram değildir. sadece tek kişiye mahsus da değildir.. Kıyamete kadar da Ümmete yol gösteren Alimler, Arifler olacaktır.

(Âlimler, yeryüzünün kandilleri, Peygamberlerin halifeleri, benim ve diğer Peygamberlerin vârisleridir.) [Ebu Nuaym, İbni Adiy]

“Âlimlere tabi olun! Onlar, dünyanın ışığıdır.” (Deylemî)

(Âlimler, dünyada Peygamberlerin halifeleridir, ahirette ise şehitlerdendir.) [Hatib]
Forumda
dinin esasları başlıklarından İMAMET bölümünü iyi okumanızı öneriyorum,
bu işin şakası yok neyin ne anlama geldiğini kafamıza göre belirleyemeyiz belirlememeliyiz.
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Gadiri Humu görmemek için gözlerinizi kör etmişsiniz siz. Zalimleri sahabe kisvesi altında kurtarmak gayesiyle Ehl-i Beyt as'in makamlarını alçaltıyorsunuz. Buna gücünüz yeter mi sanıyorsunuz? Allah gözümüzü açsın.
. . .
Kullanıcı avatarı
Kaside-i Bürde

Mesaj gönderen Kaside-i Bürde »

(Muhacirlerin ve Ensarın önce imana gelenlerinden ve Onların yolunda gidenlerden Allah razıdır. Onlar da Allah’tan razıdır. Allah, Onlar için Cennetler hazırladı.) [Tevbe 100]

(Allah, [Eshab-ı kiramın] hepsine de en güzeli [Cenneti] vaad etmiştir!) [Nisa 95]

(Ağaç altında, sana söz veren müminlerden, Allah razıdır.) [Fetih 18]

Ehli Beyti seviyoruz, Ashab-ı Kiramı da seviyoruz. Nasıl sevmeyiz, Allah onlardan razı olmuşken....!
“Günde yüz kere "La ilahe illallah" diyen kimsenin, kıyamet gününde yüzü ay gibi parlar.” (Taberani)
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Biat edip de biatinden dönenlere Allah lanet etsin. Kuran'da onlarca munafıklarla ilgili ayet var. Onları niye yazmıyorsun? Peygamber zamanında munafık yok muydu? Siz Peygamberi görüp de inandım diyen herkesi sahabe saymıyor musunuz?
Ne güzel diyor ayet Allah müminlerden razı olmuştur diye. Munafıklardan değil elbette.
. . .
Heidar

Mesaj gönderen Heidar »

Ehlibeyti seviyoruz diyorsunuz ama onun katillerini halife sayıyorsunuz onları yüceltiyorsunuz.Bu nasıl bir mantıktır? bunun tek açıklaması çıkar kavramıdır.Ki zamanındada hz.ali dende sırf çıkar uğruna halifeliği gasp etmişlerdi.Hz.Muhammed vefat eder etmez verdikleri biat sözünü unutup oy toplamaya çalıştılar.Sizin 'çok seviyoruz' dediğiniz ehli beytin evini kimler yakmaya teşebbüs etti ??? kim hüseyini ve peygamöber soyunu çölde şehit etti? Hasan ı kim zehirletti ? tüm soyu katlettiniz...Şüphesiz Allah bunların hepsini görüyor ve bunu yapanlarla BUNU YAPANLARI DESTEKLEYENLERE şiddetli azaplar vardır...Yol siyah ile beyaz kadar belirgindir.Tabi görmek istemeyen için her taraf siyahtır...

“12 İmam (İmamet) İnancı” sayfasına dön