İmam Ali(as)'nin Dilinden Hz.Resulullah(saa)

Kullanıcı avatarı
AlevîGenç

İmam Ali(as)'nin Dilinden Hz.Resulullah(saa)

Mesaj gönderen AlevîGenç »

BİSMİALLAH

Allah'IN SELAMI HABİBİNİN VE TEMİZ PAK KILDIĞI EHLİ-BEYTİN ÜZERİNE OLSUN

İMAM ALİ'NİN DİLİNDEN HZ MUHAMMED (saa)

İmam Ali (as) Divanından.
Peygamber Efendimize, elbiseler kefen ve toprakta mezar olduktan sonra, başka birinin ölümüne ve toprağa gömülmesine üzüntü duymam. ( sayfa 41)

Peygamber Efendimizn vefatı bizim için büyük bir musibet oldu. onun gibisini bir daha bulmamız mümkün değildir. Bir benzeri olmayan böyle bir insanın vefatı, yeryüüzndeki musibetlerin en büyüğüdür. (sayfa 43)

Peygamber Efendimizn varlığı, kendi hanedanı için bir kale musibetinde idi. Düşmanlardan gelecek tehlikelere karşı O'na sığınır, böylece emniyet ve huzur içinde yaşarlardı. ( sayfa 43)

Peygamber Efendimiz aramızda sabahlayıp akşamlayınca onun mübarek bakışları arasında her an hidayet, mutluluk ve sevinç nurunu müşahede ederdik. ( sayfa 44)

Hazreti Peygamber vefat edince, gündüz olmasına rağmen, bizi bir zulmet ve karanlık kapladı. Gece karanlığından daha koyu ve şiddetli olan böyle bir zulmet her tarafı sardı. ( sayfa 44)

Ey ahirete göç edenlerin ve toprağı kucaklayanların en hayırlısı, senden daha büyük ve topluma yararlı bir insan varmıdır ( sayfa 45)

Bütün Peygamberlerin sultanı ve risalet saltanatının tacı olan Rasulullah ortadan kayb olunca bu geniş ve ucsuz ve bucaksız dünya, halkın başına dar gelmeye başladı. Geniş olan fezalar daraldı ( sayfa 45)

Bilal-i Habeşi her namaz vaktinde Hazret-i Peygamberin ismini zikrettikçe Müslümanların gönlünde ki yara depreşmektedir. ( sayfa 47)

Hazret-i Peygamber bize doğru yolu gösterince hepimiz Hak Taala'ya itaat ettik, doğru yolu bulduktan sonra Allah'a itaat etmeyi ve takva üzere bir hayat sürmeyi gerekli gördük ( sayfa 48)

Ey Huseyn'im! Deden Hazret-i Muhammed Mustafa'ya daima salat ve selam getir. Böylece dini bir emri yerine getirmiş olur ve Kuran'da ki ayet-i kerimelerin esrarına talip olanları memnun edersin. ( sayfa 73)

Öyle bir Peygamberdir ki her vahyin indirilişinde büyük bir emir ferman buyurulur. HakTaale onun ismini Kuran da anmakla büyük bir ikram da bulunmuştur. ( sayfa 239)

O Peygamberin mübarek yüzü, parlayan bir ay gibidir. ayın ondördünde bulutlara rasında görünen dolunaya benzerdi. ( satfa 240)

Ya Rasulullah sen benim gözümün siyah yeri, gözümün nuru idin. Onun için gözümün siyah kısımları senin ayrılığına ağlar. ( sayfa 328 )

İnsanların en hayırlısı olan Hazret-i Muhammed'i kendi nefsimle korudum. Allah'ın evini tavaf edenlerin en faziletlisi ve en seçkini odur. ( sayfa 329)

Rasulullah aramızda parlayan ve ışık saçan bir ay gibidir. Allah onunla düşmanlarımızı baş aşağı ederek bizi muvaffak etmiştir. Onun ışığı ile düşmanların karanlığını keşfetmişizdir. (sayfa 374)

Ben o Peygamberin getirmiş olduğu bütün sözlerine inandım. Çünkü o merhamet ve bağışlaması sonsuz olan Allah tarafından gönderilmiştir. ( sayfa 429)

Ahmed bizim aramızda şerefli ve aziz bir insan olarak diğer insanlara galip geldi. Onun yeri ve durumu daima itibarlı oldu ( sayfa 429)

Ey zulüm ve haksızlıkla ona düşmanlık besleyenler. O, zulüm ve haksızlık yapmak için gönderilmedi ( sayfa 430)

Bana Cenab-ı Hakkın himayesi ve onun habibi olan Peygamberin dostluğu kafidir.Başka bir yardımcıya ihtiyacım yoktur. (sayfa 521)

Ey seçkin Peygamber! Seni nefsimle korurum . Çünkü senin vasıtanla Cenab-ı Hak bizim üzerimizden cehalet karanlığını kaldırdı ( sayfa 521)

Canım bu tende oldukça sana ruhum ve canım feda olsun. Canın ne kıymeti vardır ki, bende o köke mensubum. ( sayfa 521)

Ey Peygamberlerin sonuncusu ve Peygamberlik mektubunun mührü! Ben yaşadıkça sana olan şükran borcumu dile getiririm. Bütün faziletler ve iyi hasletler sana aittir. ( sayfa 522)

O gece Rasulullah Allah'ın nusret ve yardımını aldı. Çünü Peygamber, adaletle hükmetmek üzere gönderilmiştir. (sayfa 523)

Peygamber bize Kuran-ı Kerimi getirdi. akıl ve idrak sahibi olan insanlar için O'nun ayetleri açıklayıcıdır. ( sayfa 524)

Nice topluluklar sadakatle ve doğrulukla ona iman edip inandılar. Bu şekilde ömürlerini tamamlayıp nimetlere kavuştular. ( sayfa 524)

Bir gurupta Peygamberi inkar etmek sureti ile Hak'tan yüz çevirdiler. Allah onların kalplerine hile ve fesat verdi. (sayfa 525)

Aramızda Hazret-i Muhammed (saa) bulunuyor. Alnı bulutlar arasında parlayan bir güneş gibidir (sayfa 595)

Allah kendi Peygamberine ve dinine yardım eder. Her ileyleyen muvahid kimselerede yardım eder (sayfa 595)
Muhammedî
Çocuklarla oynarken paylaşamazdık Ali rolünü Ali güneşin doğduğu yerden battığı yere kadar kahraman

“Peygamberimizi (s.a.a) Tanıyalım” sayfasına dön