Hz. Peygamber'in Hayatı, Fazileti...

Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

ceren yazdı:ne yüce bir insanmış ne mutlu bize ona inanıyoruz
ceren can
üç beş cümle ve söz söyleyen birçok lider e verilen önemin yüzde birisi peygamberimize verilseydi dünya bugünkünden yüz kat daha güzel olurdu.
alone_man

Re: Hz. Peygamber'in Hayatı, Fazileti...

Mesaj gönderen alone_man »

İnsanlar peygamberimizi tanısalardı başka öndere ihtiyaç bile duymazlardı
tanıyamıyorlar çünkü peygamberimizin
Ben ilmin şehriyim Ali kapısıdır ,şehre girmek isteyen kapıya müracat etsin sözünü hafife alıyorlar
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

Öyle bir insanki
bedevi çöllerinde bir kitap getiriyor ve dünya tarihinde
en çok okunan
en çok yorumlanan
en çok taraftar bulan
en çok karşı çıkılan,eleştirilen
en çok ezberlenen
en çok basılan
en çok tanınan
en çok övülen vs vs
kitap oluyor
İşte Kuranın mucizevi bir boyutu daha
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

O öyle bir din getiriyorki, dünyaperest olanlar daha o hayattayken entrikalara başlıyor ki onun dini insanları etkilemesinde menfaatleri zarar görmesin. O dini yok etmek adına msülüman kılığına bile giriyorlar! Öyle bir din getiriyorki bu uğurda ailesini feda ediyor. İşte buradan görmeyen gözlere görünür bir delil onun dininin hakkaniyetine dair.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Kullanıcı avatarı
ruhullah

Mesaj gönderen ruhullah »

Hz. Amine Selamullah aleyha şöyle buyurur: Doğum zamanı yaklaştığı zaman oturduğum yerden kalkıp eve girdim ve bir takım garip sesler duydum. Her nereye baktım ise kimseyi göremedim bu yüzden beni büyük bir korku sardı. Aniden tarif edilemez güzellikte bir kuş gördüm ve o kanatlarını benim üzerime sürdü ve böylelikle korkum kayboldu ve doğum sancım hafifledi. Derken bir gurup kadın benim etrafıma toplandı çok güzel ve kalbe oturan sözlerle benimle konuşmaya başladılar ve Hz. Muhammed Sallallahu aleyhi ve alihi ve sellem dünyaya gelinceye kadar benimle konuştular. Hz. Muhammed Sallallahu aleyhi ve alihi ve sellem dünyaya gelince ondan bir nur zahir oldu. Ve ben doğuyu ve batıyı müşahade ettim ve biri doğuda biri batıda diğeri de Kâbe’nin üstünde olan üç tane elem gördüm bu esnada duyduğum bir seste birisi sonsuz letafet ve mihribanlıkla bana Rabb’in sana rahmetti diyordu. O evde (Kâbe’de) uçuşmakta olan bir çok kuş gördüm onların gagası yeşil ve kanatları kırmızı idi. Yıldızları gördüm ki gökyüzünden yere inme meylindeydiler. Onların sanki kendilerini bu yeni doğan çoçuğun üzerine atacaklarını düşündüm. Yeryüzünü aydınlatan Hz. Muhammed Sallallahu aleyhi ve alihi ve sellem’in vücudu dünyaya gelince her iki elini yere koyup başını gökyüzüne doğru kaldırdı ve Kâbe’ye doğru yöneldi. Secdeye giderek Allah-u Teala’yı tesbih etti. Sonra bir beyaz bulut parçası inerek o hazreti benim yanımdan götürdü derken bir sesin şöyle dediğini duydum. Hz. Muhammed Sallallahu aleyhi ve alihi ve sellem’i dünyanın etrafında dönderin ve ona Hz. Âdem’in safasını, Hz. İbrahim’in haliliyetini, Hz. Eyüb’ün sabrını, Hz. İsmail’in fesahetini, Hz. Yakub’un beşeriyetini, Hz. Yusuf’un cemalini, Hz. Davut’un suratını, Hz. Yahya’nın zühdünü ve Hz. İsa’nın keremini verin.

Kaynak: El-Heraic c. 1 s. 24, Bihar-ul Envar c. 18 s. 56
şimdi bizim aramıza yola boyun veren gelsin,hakikatı dogruları gercekeleri bilen gelsin.
kişi halden anlayıca
dogruları dinleyince
üstüne yol ugrayınca
ayrılmayıp duran gelsin

“Peygamberimizi (s.a.a) Tanıyalım” sayfasına dön