İmam Cafer Sadık'ın Hayatı, Fazileti...

Kullanıcı avatarı
Big Boss

Re: İmam Cafer Sadık'ın Hayatı, Fazileti...

Mesaj gönderen Big Boss »

alikulu yazdı: Hz. Muhammed'İn sadece 2 kızı olmuştur birincisi Hz. Fatıma ,İkincisi Hz.Zöhre 'dir.Tarihte Fatıma tü Zöhre diye tek isimmiş gibi geçer.Hz.Fatıma ,Hz.ALi ile evlenmiştir,Hz.Zöhre ise İmam Caferi Sadık ile.
eyvah eyvah
bu bilgilerin kaynağını soracam ama veremeyeceğini bildiğim için sormuyorum çünkü tarihte hiçbir islam kaynağında hiçbir kaynakta böyle anlatım yoktur
ali muhsin

Re: İmam Cafer Sadık'ın Hayatı, Fazileti...

Mesaj gönderen ali muhsin »

Aynen katiliyorum.. Tüm Sahih kaynak kitablarinda ve hatta,Tüm Dünya Müslümanlari biliyorki Hz.Muhammed (saa) min bir Kizi vardi oda Hz.Fatima (as) di ..Simdi biz bu Arkadaslara bu idia ettikleri hakkinda kaynak getirin desek "kaynaga ne gerek var,kendisi bunu söylemisse bizde onu tastik ediyoruz" imaji verirler ..ayrica Imam Hüseyin (as) min Kerbelada Mubarek basini gövdesinden ayiran Muaviye degil,Yezidin askeri simr,dir.Muaviye ise coktan geberip gitmisti ...birde Üseyin degil Hüseyindir .. Sayin Misafirler, lütfen Kulaktan dolma seyler yazip idiada bulunmayin, Elinize hic degilse Ehli Byt kaynaklarini alip okuyun inceleyin arastirinki,bu durumlara düsmeyin .
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !

“Oniki İmamlar'ın Hayatı” sayfasına dön