Kur'an Ziyafeti

İslami, Güncel ve Siyasi videoların paylaşım forumu.

Moderatör: BARIŞ60

Aşk Kervanı

Kur'an Ziyafeti

Mesaj gönderen Aşk Kervanı »

Fatiha Suresi

Aşk Kervanı

Re: Kur'an Ziyafeti

Bakara 255

Aşk Kervanı

Yasin 1-12

Pir Poygomber

Mesaj gönderen Pir Poygomber »

BAKARA SURESİ: 78 İçlerinde ümmî olanlar da vardır ki Kitap'ı bilmezler, sadece anlamını bilmeden okuyuşlar bilirler. Onlar yalnız sanıya saplanırlar.
Aşk Kervanı

Sayın Pir,

Ne demek istediğinizi daha açık yazar mısınız lütfen,
Görüntüleri izlediniz mi acaba?
Anlamını bilmeden neyi okuyor muşuz acaba?

Videolara dikkat ederseniz :
1- Arapça okunan bir Kuran var
2- En üstte Arapça yazılı bir metin var
3- Okunan ayetin Latince okunuş şeklini de ekledim
4- En önemlisi de en altta Türkçe meali var
5- Okunan her ayeti çağrıştıran, tasvir eden yüksek çözünürlüklü birer resim de ekledim
6- Üstelik Kuran okuyan çocuğun, akıp giden bir ırmak gibi çok güzel bir sesi ve içten okuyuşu var

Siz bunlardan rahatsız mı oluyorsunuz?

Ben bunlarla yetinmiyor, Ayetlerin nüzul sebeplerini araştırıyor ve Onlarca tefsirden açıklamaları da okuyorum.
İnsan kör veya sağır bile olsa yine de eklediğim bu görüntüleri anlayabilir, idrak edebilir,
Ancak Yüce Allah'ın kalplerini mühürlediği, gözlerine perde indirdiği ve kulaklarını tıkadığı kimseler;
ya ayetlerden rahatsız olur, ya anlamaz ya da kendi şahsi görüşüne göre ayetleri yorumlar.

Saygılar, Allah'a emanet olun...
Aşk Kervanı

Yasin 4 :

Resim

Yasin 8 :

Resim

Yasin 12 :

Resim

Resimleri gerçek boyutlarıyla yerleştiremedim, acaba yöneticiler yardım edebilir mi?

İşte gerçek boyut linkleri :
https://imageshack.com/i/n588d5p

https://imageshack.com/i/109dpkp

https://imageshack.com/i/ndmd09p
Pir Poygomber

Mesaj gönderen Pir Poygomber »

Aşk Kervanı yazdı:Sayın Pir,
Ne demek istediğinizi daha açık yazar mısınız lütfen,

Arapca olmasa olmazmi ?
Görüntüleri izlediniz mi acaba?

Izledim ! Siz turksunuz, seslendirme arapca ! Madem bilmediginiz ses kaliplari dinlemek size daha muazzam gelmekte o zaman tavsiyem hayvanlar gibi bir birimizi anlamadan garip sesler cikararak alt yaziyla veya el isaretleriyle konussak olmazmi ?

Anlamını bilmeden neyi okuyor muşuz acaba?
Nevar bu arapcada siz onu soyleyin ! Neden illa arapca dinleyeceksin ?

Siz bunlardan rahatsız mı oluyorsunuz?

Rahatsiz olurum tabiki ! Aklini kullanan bir nesil icin diyorum ki Kendi dilimizde onu dinleyip daha iyi anlamak varken neden bilmedigimiz dilde alt yaziyla onlara muhtac birakiliyoruz ! Muslumanligi artik bu arap dilinde algilama hastaligindan vazgecilme zaamani degilmdir sorarim size !

Ben bunlarla yetinmiyor, Ayetlerin nüzul sebeplerini araştırıyor ve Onlarca tefsirden açıklamaları da okuyorum.
İnsan kör veya sağır bile olsa yine de eklediğim bu görüntüleri anlayabilir, idrak edebilir,
Ancak Yüce Allah'ın kalplerini mühürlediği, gözlerine perde indirdiği ve kulaklarını tıkadığı kimseler;
ya ayetlerden rahatsız olur, ya anlamaz ya da kendi şahsi görüşüne göre ayetleri yorumlar.

Saygılar, Allah'a emanet olun...
Vay vay vay vay vay Cehennemle ilgili ne guzel tasarimlar yapiyorsunuz masallah masallah ! Insanlari korkutan su yureginize saglik ! Mubarek cehennemi siz sekillendirip yaratmissiniz bile yuce tanrimiza da gerek kalmamis !

Oldu bitti holywood filimlerinede kara carsaf giydirmissiniz tipki kadini cuvala soktugunuz gibi cehennem korkusundan ! Cizip durdugun su cehennem resimlerinize bakilirsa bir cehennem yaratmissiniz o yarattiginiz cehennemede kendinizi sokmussunuz gibi !

7:53 Peygamberleri şimdi bize şefaat etsin, yahut geriye çevrilsek de işlediklerimizin başka türlüsünü işlesek" derler. Doğrusu kendilerini mahvetmişlerdir, uydurdukları şeyler onları koyup kaçmışlardır.

Birde bu yetmedi oraya damgaladiginiz topluluklarinda haddi hesabi yok ! Siz rabbide yargilar oraya sokarsiniz aslinda sizden korkulur !
Aslinda size turkce degil arapca konusmam lazimki sonradan tercumesini bulup anlayasiniz diye ! Size kolay is hak degil gibi !
Aslinda Sayin o cok saygi deger essege yukleyecegimiz yukleri size yuklesek belki emegenizin hakkini odemis olursunuz !
Hic degilse essek yukumuzu hafifletiyor yukumuzu alarak oysa siz insanin uzerine yuk olmaktan baska birsey degilsiniz !

Su yaptiginiz rezillikleri Allaha sirk kosmligi insanlar uzerine ifiralar atmanin vebalini nasil telif edeceksiniz !

Yukardaki ayeti kerimi zamani gelince buyuk bir pismanlik icinde soyleyeceksiniz bakalim bizde bekliyoruz !

Simdilik cani sevgilerimi iletiyorum mesajimi alin !

“Videolar” sayfasına dön