Bir Anti Bektasi klibi !

İslami, Güncel ve Siyasi videoların paylaşım forumu.

Moderatör: BARIŞ60

ali muhsin

Bir Anti Bektasi klibi !

Mesaj gönderen ali muhsin »

Arkadaslar Sizlere Bektasilerin gercekte kimlere hizmet ettigini konu alan bir Klib daha hazirladim ...klib 2d 49 saniyedir ..Maalesef Youtube halen Türkiyede yasak.. mis ...Yakinda eklenilen Bazi Video görüntüleri Multimedya bölümümüzde Sorunsuz izleyebileceksiniz ..Pek Yakinda Multimedya bölümümüzün acilacagini müjdeleyebilirim ...izleyemiyen arkadaslar kusura bakmasinlar, Youtube olayini halen anlamadim bazilari acik, digerleri halen yasak oldugunu söylüyorlar ...iste Size hazirlayip sundugum Anlamli " anti Bektasi " Video görüntüsü ..

http://www.youtube.com/watch?v=J3s7FdBAaoI[/youtube]

Not: Görüntü teknik hata nedeniyle Düzenlenmistir

Bu Videoya ayit link http://www.youtube.com/watch?v=J3s7FdBAaoI
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Re: Bir Anti Bektasi klibi !

Mesaj gönderen 3nokta »

Eline sağlık abi çok harika olmuş.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

Canlar
Bektaşilik bir organizmadır ve zamanla tıpkı bir virüsün mutasyonlar geçirerek ilerlemesi türünden ilerleyen bir fikir akımıdır.
Bunu bektaşiliğin beş yüzü isimli yazımızda göztermeye çalıştık.Bektaşilik çıkış noktası yada kuruluşu itibarıyla klasik tasavvufi sünni bir tarikat olmasına karşın zamanla içine giren öğelerle evrimleşmiş ve bugünkü islam dışı yapısını almıştır.
Artık bu fikrin geriye dönüşü yada kendi zeminine oturması mümkün değildir.
1826 dan sonra osmanlşı kontrolünden çıkmış ve sebatayistlerin siyonistlerin eline düşmüş ve onların beslediği fikirlerde ne yazıkki son yüzyılda kendisini alevi kabul eden halkımıza musallat olmuştur.
Hacı bektaşında bu olanlardan haberi yoktur oda kendi halinde sünni tasavvufcu bir din adamıdır.Fakat artık bektaşiliğin onunlada bir bağı kalmamıştır.Yada bağ en asgari düzeye inmiştir.
Bizler bir fikirle savaşıyoruz bizim kavgamız mutasyona uğrayıp halkımıza musallat olan bektaşilik isimli virüsledir.
Bu virüs halkımıuza sürekli olarak;
Kuran eksiktir (Ehli beytle ilgili ayetler çıkarılmıştır ! demek istiyor nabza göre şerbet veriyor)
Peygamber akıllıydı (Yani vahiy yoktur herşeyi aklıyla kendisi icat etti demek isityor)
Herşey bu dünyada (Yani cennet cehennem yoktur demek istiyor)
Biz şii değiliz anadolu alevisiyiz( 12 imam kaynaklarından ve dostlarından ayırmak istiyor uyanışı önlüyor)
Namaz yok salat var( dinin direğini yıkmak istiyor)
Ramazan onların muharrem bizim( bizi farzlardan uzaklaştırıyor)
Aşure ayında aşure dağıtın,saz çalın semah dönün ( Aşurayı çarpıtıp,Kerbelanın ana felsefesini yok etmek istiyor)
Benim kabem insandır( kıbleyi inkar ettirmek istiyor)
Bektaşi fıkraları anlatıyor (bütüne baktığınızda islamın hedef alındığını görüyorsunuz)
14 masum kerbelada ölen çocuklardır( 14 masumu ve masumiyeti çarpıtmak istiyor)
Serçeşme hacı bektaştır( Merkezin kerbela necef kum meşhed olmasını önlemeye çalışıyor)
Cemevleri istiyor(Bİn yıllar uyutacak yeni bir düzen arayışında)
dedelere zakirlere maaş istiyor(yasal meşruiyet zemini arıyor,soysuz dedeleri yeniden musallat etmek istiyor)
İbadethane cemevidir diyor( cami ve mescide karşı alternatif geliştirmek istiyor)
sol sağ milliyetçi fikirleri savunuyor( siyasi anlayışlarla dini anlayışı bastırmaya çalışıyorve tabanı bölüyor)
hacı bektaş Abdal musa kaygusuz balım sultan gibi isimleri öne çıkarıyor(çünkü 12 imamların fikirlerinin öne çıkmasından endişe ediyor)
batıni hurufi tasavvufi fikirleri sunuyor( 12 imamların fıkhi hükümlerini öğrenmemiz istenmiyor
kalbimiz temiz diyor(helal haram mekruh mütehap gibi fıkıh hükümlerini yok ediyor)
Alemde semah döner,semah oyun değildir diyor(kendine ait fıkıh geliştiriyor çarpıtıyor)
görgü cemi abdal musa cemi ikrar cemi yapıyor( alternatif ibadet üretiyor,islami şekle karşı çıkıyor ama daha çok şekilci bir anlayışa razı oluyor)

diğerlerine girmiyorum zira anlaşıldığını düşünüyorum
son dönem bektaşiliğide solculuk sosyal demokratlık atatürkçülük milliyetçilik şablonlarıonıda içine alarak mutasyonuna devam ediyor evrimleşme süreci hızla devam ediyor ama her evre İslamdan biraz daha uzaklaştırıyor.
Kimi zalimliğinden kimi cahilliğinden dolayı bu sürece yardım ediyor.
NE YAPMALIYIZ?
Bu iş sadece KUran ve Ehli Beyt bilgilerini ortaya dökmekle çözümlenemez zira NEYİN DOĞRU NEYİN YANLIŞ OLDUĞUNU SIRADAN HALK KİTLELERİ KENDİ AKILLARIYLA ÇIKARAMAZ onlara alimlerin aydınların analizlerle yardımcı olması gerekir neye evet neye hayır denileceği neden denileceği anlatılmalıdır.
Bu iş sadece bilgi ve sabır işi değil İNAT işide olmalıdır.

Aynı zamanda TİTİZ de olunmalıdır.Küçük bir virüs zamanla bir bünyeyi yok edebilir
Konuyu bilenler İNAT EHLİ VE TİTİZ olmak zorundadır.Çünkü karşıda çok arsız bir mutasyonik fikir var ve egemenlercede sürekli kollanıp destekleniyor.
Halkın bağışıklık sistemide ne yazıkki gelişmiş değil işte bu yüzden titiz olmak gerekiyor en ufak taviz ileride sıkıntıya yol açacaktır.
Sahanın temelin titizlikle temizlenmesi gerekiyor.
Sadece Kurandan yada Ehli Beytten bahsetmek yetmez zira anadolu topraklarında binlerce yıldır bunlardanm zaten bahsediliyor önemli olan neyin hak neyin batıl olduğunuda göstermektir.
Hakkı tanımak hakka uyanları tanımak için yeterlidir ama bu analiz yeteneği olan ve vücudunda batıl taşımayan aydınlar için böyledir,sıradan halk için batılında kanıtlarıyla örnekleriyle mahküm edilmesi gerekir,yoksa hem hakkı hem batılı bünyesinde taşıyan yaşatan bir durum oluşurki buda sağlıklı değildir.
Kuran ve Ehli Beyti bilen ve tanıyanlara
SABIRLI VE iNATÇI OLMALARINIDA TAVSİYE EDİYORUM.

Allah(cc) hepimizin yardımcısı olsun inş.
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Sa
Abi inat diyorsun. Hak da inat imandandır. Biz hakta inat ettikçe onlar da batılda inat ediyorlar, edecekler o yüzden biz bu anlamda inadımızdan vazgeçmemeliyiz. İnat hep kötü bir kavram olarak algılanır. Siz önemli bir noktaya değinmişsiniz. Gerçekten de bu manada inat ne de hoş bir şeydir?
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
esko

Re: Bir Anti Bektasi klibi ! anti bektaşi sözüm sana!...

Mesaj gönderen esko »

ya sen nasıl bir insansın...biz aynı yola başkoymuş iyiniyetli insan sevgisi bol olan sorunsuz insanlarız...şu anki türkiyede ülkemizde çarpıklıkların asıl sebepleri belli iken demokratik düzeni koruyamaz laiklik elden gidiyorken sen nasıl benim atalarıma savaş açarsın...kendine gel ve bu forum köşesinde sana iş yok ,haddin değil,çık burdan ve kimseye bulaşmaaaa...biz sorunlu ırkçı bir politika istemiyoruz...hepimiz bu milletin evladıyız...

benim dedlerim bu ülke için şehit oldu.

biz giyimiyle asilligiyle oturup kalkmasıyla modern ve ileri görüşlü insanlarız...
alone_man

Re: Bir Anti Bektasi klibi ! anti bektaşi sözüm sana!...

Mesaj gönderen alone_man »

esko yazdı:biz aynı yola başkoymuş iyiniyetli insan sevgisi bol olan sorunsuz insanlarız...

baş koyduğun yol hangi yoldur?
insan sevgisi kötüleri zalimleride kapsıyormu?
sorunu olmayan insan ne demektir?

şu anki türkiyede ülkemizde çarpıklıkların asıl sebepleri belli iken demokratik düzeni koruyamaz laiklik elden gidiyorken sen nasıl benim atalarıma savaş açarsın...

Ataların yanılmışsa yanlış yoldaysa yinede atalarının yoluna gidecekmisin?
deli ibrahim zalim yavuz sinsi bayezit senin atan oluyormu?

kendine gel ve bu forum köşesinde sana iş yok ,haddin değil,çık burdan ve kimseye bulaşmaaaa...
bu hitaplarının muhatabı kimdir ve neden kızıyorsun?

biz sorunlu ırkçı bir politika istemiyoruz...hepimiz bu milletin evladıyız...

atalarım derkende ırkçılık yapmış olmuyormusun?
millet tanımın nedir?

benim dedlerim bu ülke için şehit oldu.
benimkilerde bundan ne çıkar hepimizin dedeleri şehit oldu bundan üstünlükmü çıkarıyorsun?

biz giyimiyle asilligiyle oturup kalkmasıyla modern ve ileri görüşlü insanlarız...
biz derken neyi kastediyorsun?
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

esko arkadas kime kizdin bu kadar ? kimsiniz ? necisiniz ? Bir Seyden Rahatsiz olmussaniz Acikca görüsünüzü ve neyi savundugunuzu yazabilirsiniz !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !

“Videolar” sayfasına dön