Caferi Fıkıhına Göre Sabah Namazı Nasıl Kılınır

İslami, Güncel ve Siyasi videoların paylaşım forumu.

Moderatör: BARIŞ60

Hasan Akça

Re: Caferi Fıkıhına Göre Sabah Namazı Nasıl Kılınır

Mesaj gönderen Hasan Akça »

ebuturap yazdı: sanamı sorucağız nasıl inanacağımızı, 12 imama kurban olayım, cemlerde her zaman duaz- ı imamlar okuyup onların mübarek isimlerini zikretmeye devam edeceğiz, zoruna gitmesin...
hem senin tekelindemi 12 imamlar, adama bak ya...

madem 12 imamları o kadar seviyorsun(söylüyorsun)
madem öyleyse onların ibadeti nasıldı fikirleri nelerdi onlardan gelen kaynaklar ne diyor onlar nasıl yaşamışlar neye haram demişler nasıl ibadet etmişler neden merak edip öğrenmiyorsunda
tutrumuşsun şamanların cemini semahını onların ismine yamıyorsun
ayıp değilmi
utanmıyormusun
onlarla yüzleştiğinde mahcup olmayacakmısın
huseyni

Mesaj gönderen huseyni »

halife memun imam cafer (a.s) ı bir toplantıya davet ediyor imam da toplantıya gitmesiyle çıkması bir oluyor neden hemen çıktığı sorulunca içeride içki içildiğini söyleyip sonrasında içki içilen toplantılara katılanlara Allah ve meleklerinin lanet ettiğinini söylemiştir.yolundan gittiklerimizi örnek almak, lafla değil namazla oruçla harama bakmamakla kalp kırmamakla vesselam.
Hür

Mesaj gönderen Hür »

BARIŞ60 yazdı:Güzel insanlar onu ancak Allah bilir ama Alla ha yemin ederim ki ben alevi biriyim hem de tek sabah değil tüm vakit namazlarını kılıyoyorum üzülerek söyleyimki bunu yazmak istemezdim ama bu yazı ya istinaden yazdım bu mazlum ve bilinçsiz toplumlar gerçekten masumdur çünkü atalarından öğrendikleri gelenekleri devam ettiriyorlar biride ben dim 28 yaşıma kadar islam adına hiç bir bilgim yoktu ama bu iş gönül işi Allah ta nasip ederse tabi ve bana nasip etti ve mekteple tanışıp gerçek yol olan Caferilik fıkığını öğrenerek doğru yolu öğrendim şunu iyi biliyorum ki öğrenecek çok şeyim var 30 yaşıma gireceğim ama eminim ki bu mektep derya deniz daha çok şey öğrenmem gerekiyor

+1
Bende 30yaşımda Caferi namazına başladım. Sünni lerin sünnileştirme çabalarından daha çok aleviyim diyen çoğu inancı bir kayanağa bile dayanmayan cahil sürüsü tarafından inancımız engelleniyor. Caferi namazı kılıyorsun yezid diyorlar, Ramazan orucu tutuyorsun saçma diyorlar.

Evet duaz imam var da onu bile yanlış analamışlar

"Secde Hak tır Adem'e" Namaz şeytan niye kovuldu acaba?
"La ilahe illallah" Cennete girmek için şart
"Sen Ali'sin Güzel Şah" buda bize Peygamberimizin yolu gösterecek ışık
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Allah velayetten ayırmasın.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .

“Videolar” sayfasına dön