Bektaşi Tekkesindeki ABD bayrağı haber oldu!

alone_man

Re: Bektaşi Tekkesindeki ABD bayrağı haber oldu!

Mesaj gönderen alone_man »

AnadoluAlevisi yazdı:
alone_man yazdı:
AnadoluAlevisi yazdı:. Ecdadlarımızdan, atalarımızdan göregeldiğimizi ezelden beri süregitmekteyiz! Bunu da yadırgamamak lazım! Herkes böyle!
peki ya ataların yanılmış sa ve islamda semah diye bir ibadet! yoksa
nolcak o zaman?bu şıkkı hiç düşündünmü
Olabilir elbette kardeş! Kimseye de dayatmıyoruz!
Ama bizler böyle "iman" etmişiz, "ikrar" vermişiz bir defa!
Atalarımız dediğimiz de "Ehlibeyt, 12 İmam" ve "yol/bel" evladı olan "Erenler"dir aslında!
Bizler bir kısmımız bunların torunları bir kısmımız da takipçileriyiz yani.
Ezelden beridir bunlara "ikrar" vermiş ve "söz"üne de sadıklarız.
Böyle inanıyoruz, mutluyuz ve sıkıntımız da yok yani!

Peki ya senin ataların da yanılmışsa, kaynakların da hep uydurma ise ve İslam'da "Şii usulü namaz" diye bir ibadet! yoksa nolcak o zaman? Bu şıkkı sen hiç düşündün mü?
biz atalarımız seçti diye seçmedikki onlara uysaydık senin gibi semah dönüyor olurduk
biz Hz.Aliyi hak bildik onu tanıdık hakkı onunla tanıdık o yanılmışsa bizde yyanılmış oluruz,
sence o yanıldımı ?
AnadoluAlevisi

Mesaj gönderen AnadoluAlevisi »

alone_man yazdı:biz atalarımız seçti diye seçmedikki onlara uysaydık senin gibi semah dönüyor olurduk
biz Hz.Aliyi hak bildik onu tanıdık hakkı onunla tanıdık o yanılmışsa bizde yyanılmış oluruz,
sence o yanıldımı ?
Anlamadıniz yine! Atamız Hz. Muhammed Ali, anlayın artık!
Hz. Ali'yi nasıl tanıdın söyle bakalım?
Makalat, Can Yay., s.44, 2007:
(a.s.) buyurdu: İçinizde iki emanet bırakıyorum yüce Tanrı'nın kitabı ve ailem Ehl-i Beyt'im, O halde eğer istiyorsanız ki Hak yolunda sağlıklı kalasınız, ilahi kitap ve nebiler sultanının (a.s.) evlatlarına tutunun.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Kuyuruguna basilmis bir kedi gibi neden kivraniyorsun.yaranami dokundu ? bakiyorum maskeniz düsünce hemen tahrik edici hakaretlere basvuruyorsunuz ,sünki artik verebiliceginiz hic bir cevabiniz yok ! cevabiniz olmadigi gibi careyide hakaretlerde ariyorsunuz ! sen bence Alevi Degilsin yazilarini inceledigimde Alevi kiligina giren Türk islam Sentezciligini savunan biri oldugun ortaya cikiyor ! Bak bizler Hakaret etmeden ispatlayabiliyoruz ! sen ve senin gibiler ispatlayamadiklari gibi careyi salya sümük saldirmakta buluyor ..Ayrica sana ne ..hani Bektasi degildin ? Sahsina Bektasi denilmesinden Hoslanmiyordun ? ozaman bu karin agrin niye ? bence sen tamami ile Rezil oldun onun icin Hakaretlerle kendini savumaya calisiyorsun ..Bence oyunun bitti ...Game Over diyorum !!!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
alone_man

AnadoluAlevisi yazdı:
alone_man yazdı:biz atalarımız seçti diye seçmedikki onlara uysaydık senin gibi semah dönüyor olurduk
sence o yanıldımı ?
çok basit arap yazılı kaynaklarından tanıdım mesela n.belagayı okudum
ya sen
AnadoluAlevisi

Mesaj gönderen AnadoluAlevisi »

alone_man yazdı:
AnadoluAlevisi yazdı:
sence o yanıldımı ?
ya sen
Nehcül Belaga senin "Şiiliğini" mi anlatıyor: Şii usulü ezan, abdest, camii, namaz, vs.?
Makalat, Can Yay., s.44, 2007:
(a.s.) buyurdu: İçinizde iki emanet bırakıyorum yüce Tanrı'nın kitabı ve ailem Ehl-i Beyt'im, O halde eğer istiyorsanız ki Hak yolunda sağlıklı kalasınız, ilahi kitap ve nebiler sultanının (a.s.) evlatlarına tutunun.
alone_man

AnadoluAlevisi yazdı:
alone_man yazdı:
AnadoluAlevisi yazdı:
sence o yanıldımı ?
ya sen
Nehcül Belaga senin "Şiiliğini" mi anlatıyor: Şii usulü ezan, abdest, camii, namaz, vs.?
iş olsun toorba dolsun diye sorup durma
vaktimizi çalma
N.belaga Hz.Alinin sözleridir bu yetmezmi? Ali dostuna tabi))))
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Evet Bizler Kuran ve Ehli Beyt kaynaklarina dayanarak hareket ediyoruz ,Imam Ali (as) min bizlere armagan ettigi Nechul Belagayi okuyoruz ve bundan gurur duyoruz ! ya Siz ? hangi kitablari okuyorsunuz ? bu kadar Sii düsmani oldugunuza göre Selefi Vahabilerin kaynak diye sunduklari kitablarimi okuyorsunuz ? görünen oki evet !! sünki tipki onlar gibi sizde Siilerin Hakkin Düsmanlarisiniz ,zira onlarin dili ile konusuyorsunuz !!! Bektasi Tekkelerinde Suud bayraklarininda oldugunu hatirlatirim ! hem bu konu basligi ilede ilgilidir !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !

“Bektaşi-Yahudi-Sebatayist-Mason İlişkileri” sayfasına dön