Mason Bektaşiler

biralevi

Mason Bektaşiler

Mesaj gönderen biralevi »

Mason Bektaşiler

Biz bektaşiliğin 1826 lı süreçte sebatayistlerin pençesine düştüğünü ve islam dışı bir çizgiye foğru gittiğini ve bu süreçte 1826 nın öcünü alacak biçimde sünni doktrine eleştiri getirdiklerini bu noktada alevi bilgilerini kullandıklarını tesbit etmiştik.
Bektaşiliğin aslında sünni bir tarikat olduğunu,tasavvufi ilkeleri çevresinde tarikata girmek ve bektaşi olmak için kurallar çevresinde el almak nasip almak törene katılmak gerektiğini belirterek gerçek bektaşilikle bugünkü sapmış bektaşiliğin çok farklı yerlerde olduğunu sürekli söylemiştik.
Dahası bu tarikatın islam dışı ilkelerinin zamanla bazı süreçler sonunda alevileride etkilediğini ve bu bektaşilik mikrobunu alevilerin içinden atmak gerektiğini belirtmiştik.

Genç arkadaşlar yeni gönderdiler kitabın ismi MASON BEKTAŞİLER ,Yazarı Faruk Arslan(Azerbeycan üniversitesi uluslararsı ilşkiler bölümü mezunu),halen kanadada yaşamını sürdürüyormuş.....

İşte yazarda kitabında benzer açılımlar getiriyor,bazılarını aktarıyorum

Kitabdan özetle bazı alıntılar yapıyorum.
ali muhsin

Re: Mason Bektaşiler

Mesaj gönderen ali muhsin »

Konu hakkinda Resimli aciklamalar icin asagidaki linke tiklayin ve Bektasi Mason Benzerliklerini simdiden kiyaslayin..

tiklayin

http://alevisesi.com/forum/viewtopic.php?f=79&t=1080
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

Yazar bektaşiliği ikiye ayırıyor

1-Geleneksel bektaşiler
2-Mason bektaşiler diyor.

bu ikisi arasında müthiş bir savaş olduğunu söylüyor.Bu savaşın 1997 yılında Turgur koca halife baba ile son dedebaba Bedri Noyanın ölümüyle başladığını söylüyor.
Bu ölümlerden sonra post savaşı olduğunu ve bir tarafta 33.dereceden mason İlhami teoman güre nin ,diğer taraftada Haydar ercan dedebaba olduğunu ve bu şekilde bölündüklerini yazıyor.
Mason bektaşiler masonluk ile bektaşiliğin kardeş olduğunu savunurlarken ve Ali naci baykal bu konuda :
-Bektaşilik alaturka masonluk,masonluk alafranga bektaşiliktir derken
diğer tarafın bektaşi mason olamaz dediğini söylüyor.
Mason tarafında Ali naci baykal dedebaba onun el verdiği Bedri noyan ve onların ölümüylede İlhami teoman güre başı çekiyor.
Diğer tarafta haydar ölmez,haydar ercan grubu başı çekiyor.
aralarındaki çeşitli seçim oyunlarını anlattıktan sonra masonların Mustafa ekeyi
geleneksel bektaşilerinde Haydar ercanı seçtiklerini söylüyor.
Osmanlıyı son 10 yılında bektaşi kökenli masonların yönettiğini söylüyor ve rum türkolog Kanadalı Dimitri Kıtsıkısa göre
-Osmanlı imparatorluğunun rum ve bektaşi imparatorluğu olduğunu söylüyor...
Geleneksel bektaşiliğin öncüsü Şevki kocanın tesbitine göre:
-Bektaşiliğin temelinde bir yesevi postualtı olarak Ehli sünnet Vel cemaat bir konsept bulunuyor.
Halifebaba Turgut koca osmanlıyı son dönemde yöneten ittihat terakki azalarını şöyle sınıflandırıyordu:
-Bektaşiler
-Masonlar
-Melamiler
-Mason-Bektaşiler
Mason-Bektaşilerin ise adlarını yazıyordu:
işte mason -Bektaşiler:Enver paşa,
Ali Fethi Okyar
Kazım karabekir
Şeyhülislam Musa Kazım
SAlah cimboz bey
Ethem ruhi balkan
Dr miralay mehmet ali bey
İhsan namık bey
Ahmet bedevi
Mehmet cemil bey
Niğde mebusu hayri efendi
Hakkı baha bey
Kara vasıf bey
Namık kemal
Ziya paşa
Prens Sebahattin,
Rıza tevfik
Bunları biz yazmıyoruz bektaşilerin en önemli halifebabalarından TUrgut Koca yazıyor. Bunlar halen yaşamayanlar birde günümüzde yaşayan mason bektaşiler var.

Şimdi hep sorduğumuz soruyu soruyoruz
Osmanlının bu sünni bektaşilik tarikatından kurtulmamız gerekiyormu? gerekmiyormu?

Geleneksel bektaşiliğin ne olduğu konusunda bir ek aktarım daha sunuyorum:
1998 yılında Haydar ercan dedebabadan halife ünvanı kazanan Nurettin Ölmez kendi köklü silsilesini şöyle izah ediyor:
-Turgutlu dergahı postnişini YUnus ölmezin oğluyum.Ali rıza baba dergahında yaşadım.Ali rıza mısırdan göçme giritli bir pirdir.Babamız çocukluğumuzda bizi camiye namaz kılmaya gönderirdi.17 yaşında iken nakşiydi,menemen olayından sonra babamı bir bektaşi olan Müftü süleyman efendi bektaşi yapıyor.

Gün geçtikçe bilgiler çoğalıyor maskeler düşüyor bektaşiliğin gerçek yüzü artık gözüküyor
Alevilerin bu pis kurumdan ve bu kurumun saçmalıklarından kurtulmaları gerekiyor.Bunu en önemli özgürlük mücadelesi olarak görmek gerekiyor.
İttihatçılar bektaşiliğin yanına aleviliğide ekleyerek türklük çerçevesinde bir oyun başlattılar
biz bu oyunu bozmalıyız
Alevilik prangadan kurtulmalı ve 12 imamların çizgisine yerleşmelidir.
Bizim çabamız budur tüm münafık fitnelere karşı çabalara ve şeytani numaralara rağmen bunu başaracağız....panikleri bundandır
.
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Bu kitabı fethullahçıların kitap mağazasında bende görmüştüm.Elime alıp incelediğimde bir fethullahçı çalışma olduğunu hemen anlamıştım.Zaten kitabı basan Karakutu yayınevi fethullahçıların bu tür gizemli meselelerle ilgili kitapları yayınlamak için kullandıkları bir yayınevidir.Amaçları Devletimizin-Cumhuriyetimizin kuruluş ve ön hazırlık yıllarında emeği geçmiş kişileri Mason diye Bektaşi diye akılları sıra küçük düşürecekler.Dolayısıyla Devletimizi cumhuriyetimizi Halk nezdinde tartışmalı bir konuma çekmek istiyorlar.Tamam kitapta yazan bazı şeyler doğru olabilir ama en tehlikeli yalan doğruyla karışık verilen yalandır.
Bektaşiliğin aslının bir Sünni tarikat olduğununu ben`de kabul ediyorum.Ama yozlaşması Hurufi etkisi ve sızmaları,Heredoks toplulukların etkisi ve Safevi-Şii etkisi son dönemlere doğru ise Sabatayit ve Mason sızmalarda olmuştur.(Sadece Bektaşilik değil.Mevlevilik ve Melamilik tarikatlarınada olmuş.Bazı Sabatayistler zamanla gerçekten Müslüman olmuşlar.Bu tarikatları tercih etmeleri ise daha liberal olmalarındandır.)
Enver Paşa asla Mason olmamıştır.Bektaşide değildir.Talat Paşa ise hem Mason hemde Sünni Bektaşiydi.Namık Kemal ise aileden Bektaşiliğe yatkındı.Ayrıca Mevlevide olabilir.Mason toplantılarına katılmış hatta kayıt olmuş olabilir.Ama İslama ve Vatana Millete son derece bağlı bir kişidir.2.Abdulhamit hatıralarında ondan övgüyle sözeder.Geçmişte Masonluğa girmiş olan kişlerin hepsine hain denemez.İçlerinde şartlar gereği veya Masonluğun ne olduğunu bilmeden üye olmuş olanlarda var.
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

Çeri yazdı:Bu kitabı fethullahçıların kitap mağazasında bende görmüştüm.Elime alıp incelediğimde bir fethullahçı çalışma olduğunu hemen anlamıştım.
evet bende bu kitabın fettulahçı çalışma olduğunu farkettim ama bu ayrı bir kobnudur yani biz doğruya yanlışa bakmalıyız ki çok doğru bilgiler var bende o adamların masonlukla birbirlerini suçlamalarını değişik yayınlarda okudum

Bektaşiliğin aslının bir Sünni tarikat olduğununu ben`de kabul ediyorum.
bizde böyle kabul ediyoruz osmanlıda böyle düşünüyordu kitabın yazarıda aynı görüşte yani bu konuda inat etmeyen herkes bunu rahatlıkla görebiliyor

Ama yozlaşması Hurufi etkisi ve sızmaları,Heredoks toplulukların etkisi ve Safevi-Şii etkisi son dönemlere doğru ise Sabatayit ve Mason sızmalarda olmuştur.(Sadece Bektaşilik değil.Mevlevilik ve Melamilik tarikatlarınada olmuş.

en çok batıni ve hurufi akımın etkilediğini düşünüyorum birde tarikata giren alevi halk ozanları tarikata 12 imamların ismini sokarak şii bir renk vermişler

Enver Paşa asla Mason olmamıştır.Bektaşide değildir.
enver paşanın masonluğu konusu tartışmalı ve kesin birşey denemez ama bektaşi büyüğü bedri noyan ve takipçileri onuda kendilerinden sayıyorlar belki propagandadır

Talat Paşa ise hem Mason hemde Sünni Bektaşiydi.
bu hemen tüm kaynaklarda yazdığına göre sanki ateeş olmayan yerden duman çıkmaz gibi bakılabilir

.Geçmişte Masonluğa girmiş olan kişlerin hepsine hain denemez.
hain diye değilde bir duruş olarak bakılmalı ama hainlik yapan varsada teşhir edilebilmeli
ali muhsin

Dikkat edici bir seydir ..Masonlar hayatta iken kendilerini asla acikca tanitmazlar ,ancak öldükten 10 - 20 veya daha fazla gectikten sonra Mason olan kisinin Masonlugu aciklanir , buda bir Kodek olsa gerek, fakat bazilari Bu Kodege uymayarak kendilerini acikca Mason olduklarini ifade edebiliyorlar ...Bu Mason Taskilatlari her alanda her yerde Faaliyetli ve örgütlenmis karanlik bir kurulustur .Zayfi Toplumlarin arasinda ve Zenginlerin bulundugu yerlerdedir..Cikarlari icin her Toplumun icine Sinsice girer kimi zaman Sünni , kimi Zaman Alevi , kimi zaman Solcu veya sagcidir ,merkezleri Amerika ve kanadada oldugu söyleniyor ,israilide unutmamak gerekir ..Ülkmemizde ise Bu karanlik Örgütün genelde Suan Zayif Toplum olarak Görülen Alevilerin icerisindelerdir , kendilerine Cemevlerinde " Dede Baba" adi altinta Alevilerin icine Sizarak onlari Asimile edip " Sii " Düsmanligini Pekinlestirmek onlari bir nevi Din Düsmanligi yapip Dolayli yollardan Asimile etmektir !! Zenginleri kendilerine, Fakirleri ise Diger Örgütlere Pazarlamaktir !! Sünki Amerikanin Israilin Emri budur... Emir Sermaye Patronlarindan , emirleri uygulayanlar Sebatayist Bektasilerdir !! kimbilir Yillar Sonra " Dede Baba " diye tanitilan kisilerin Masonlugu ortaya cikarsa, kimilerin adi gececek merak ediyorum ..Tipki Bedri Noyan gibi ..
------
irfan

Mesaj gönderen irfan »

Bu konu çok ama çok ciddi ALEViLiKLER iLGiSNi ANLIYCAKSINIZ TEK TEK OKUYUN

Vatikanın icad ettigi 7 günah eski günahlarla cehenneme gitmek bu zamana göre zorlastıgı icin yeni günahlar icad ettiler.

deKatolik dünyasının merkezi Vatikan, 7 ölümcül günahta yenileme yaptı. Papalık, “İncil’de geçen ve Kilise’nin 6’ncı yüzyılda yorumladığı yedi ölümcül günah, artık yeterli değil. Günahları günümüz şartlarına uydurmamız gerekiyor. Yeni günahlar daha çok bireysel kapsamlı. Ayrıca, pedofili (çocuklara cinsel ilgi ve kürtaja da karşıyız” dedi.

Vatikan'a eklenen yeni günahlar bunlar...

İşte cehenneme götüren 7+7 günah...

1 - Genetik değişiklik...
2 - İnsanlar üzerinde deneyler yapmak...
3 - Çevreyi kirletmek...
4 - Sosyal adaletsizliğe yol açmak...
5 - Yoksulluğa neden olmak...
6 - Uyuşturucu kullanmak ve satmak...
7 - Zenginlikle gösteriş yapmak...

İşte bunlar da doğrudan cehenneme yollayan eski günahlar:

1 - Aç gözlülük...
2 - Tembellik...
3 - Öfke...
4 - Kıskançlık...
5 - Gurur...
6 - Şehvet...
7 - Hırs...

SiMDi BENi COK İYi ANLAMAYA CALISIN

illimünatinin logosu piramit tepede göz var degilmi o seytanın gözü seytanlar yahudi büyücüleri anlastılar kalubelada 4.cü saftakiler acıkca küfre sapıp inkar ettiler iste onlar insan seytan oldu.

bakın simdi piramitin

12 basamagı var dünyaya para yönünden kim hükmediyor bu yahudiler HZ YUSUFUN 11 KARDESI VARDI KENDIYLE 12 PiRAMiTiN BASAMAKLARI DA 12 YANi BURAYI AKLINIZDA TUTUN

HZ YUSUF A.S NEYDi HAZNEDAR TÜM HAZiNE ONUN KONTROLÜNDEYDi.

ilillimünati gibi SEYTAN PiRAMiTiN 6 BASAMAGINI CIKTI SONRASINI CIKAMADI 12 YE ULASMASI LAZIM OLMADI NEDEN??????????????

önceseytan 6 basamagı çıktı geri kalan basamagı cıkamadı sonucta seytan bazı seyleri basarırsa Allah teala nın sözü sözdür izin verir.

neye izin verir seytanın görevi neydi görev degilde iddası insna secde etmem bütün kullarını saptıracam sana aykırı ne varsa onlara yaptıracam.

hepsini döndürecem.6 basamak cıktı geri kalan basamagı cıkamadı

HAAAA DEDi ADEM OGULLARINI SAPTIRDIM ALi OGULLARINIDA SAPTIRMAM GEREKiYOR Ki TEPEYE CIKiM.

BU YÜZDEN ALEViLERiN ÜZERiNE GELiNiYOR.ALEVi iLMi DiYE YUTTURULAN HURAFELER TEKNiK VE BiLiM DENEN ABUK SUBUK MATEMATiKSEL HESAPLAMALAR VE EHlİBEYTiDE UTANMADAN BU KONULARA KARISTIRARAK HiKMET DiYORLAR iLiM DiYORLAR

MASONLAR BUSEFER DiNi BiLGiLERLE SALDIRIYORLAR.SEBEP NE SU BiZ ALEViLERiN BU iLiM SACMALIKLARINI YEMESi VE BiZiM iLiM SANDIGIMIZ VE SiFRELENMiS COK USTACA HAZIRLANMIS

ALLAHA ORTAK KOSMA YANi SiRK BATAGINA SAPMAMIZ iCiN BiZiM BiLEREK VE iSTEYEREK GÜNAH iSLEMEMiZ LAZIM Ki SEYTAN AMACINA ULASSIN VE RUHUMUZU ELE GECiRSiN SEYTAN BU iNSAN SEYTANLARDAN SUNU ISTiYOR.

ADEM OGULLARI SAPTI ALi OGULLARININ LANETLENMESii LAZIM BÖYLE OLUNCA SEYTAN DÜNYAYO SAPTIRMIS VE iNSAN OGULUNA SECDE ETMEMEKTE HAKLI DURUMUNA GECECEK FINDIK KADAR BEYNiYLE.

MASONLAR FiRAVUN SOYUNDAN DIR ATALARI GiBi LANETLi VE SEYTANA HiZMET EDERLER.

SEYTANA TAPTIKLARINI SiTEMDEN iZLEYEBiLiRSiNiZ

http://irfanozguzel.blogspot.com/2008/0 ... ayini.html

SEYTANA TAPAN BÜYÜK DÜNYAYI YÖNETEN ÖRGÜTLER savas acıp bizi öldüremezmi öldürür ama olmaz neden.

sen kendi isteginle bile bile sapmalısınki lanetlenesin ve seytan kazansın ANLADINIZ MI ölün ise yaramıyor yani.bide bazı hesaplar var mehdi a.s gelisi gibi.

resulullahın hırkasını güya ütülerken yakmıslar hırkay-ı serif neden mehdi a.s giyemesin diye hepsi komplo bunların hepsi

kardeş anlıycagın seytana tapan illimünati ve diger tüm örgütler cfr triteral komisyon gül haçlar bak ingiltere kralicesi geldi giderken apdullah güle hac verdi APO da ona gül verdi

bu ne demek gül haç örgütü işte mesajdır bu farketmedinizmi hiç.

TÜRKiYEDE TAYYiP VE ERGENEKON KONUSUNU TEK KELiMEYLE ÖZETLiYORUM

KURBAN OLDUGUM Allah ÖYLE BiR SEY YAPTIKi

iTi iTE KIRDIRIYOR.

Ben zalimi zalime musallat ederim birini digerine galip getiririz sonra galip gelenide baska türlü zelil ederiz.

YUKARDAKi VATiKANIN GÜNAHLARI KONUSUNDAKi GiBi ONLARA GÖRE HEPiMiZ LANETLENMELiYiZ.
cehenneme gitmen gerek mevzu bu bütün dünyanın lanetlenip insan oglunun kaybetmedi gerekiyor anladınmı hesabı

genlerin degistirlmesi felan teknoloji radrasyon bunlar ister istemez insanları pislige sürükleyen seyler

onlar seytanın askerligini yapıyor KURANDA O INKARCILAR DIYE BASLAR Allah teala tehditlerini yazmıstır .

önceuyan uyar uymayan kendi bilir gecms olsun bu dünyasınıda ahiretinide yakar.BU DÜNYA DIYELIM 70 YIL ÖMRÜMÜZ VAR orda ise ebedi ve sonsuzluk

ya ebedi ates ve işkence acı feryan irinli su atesten gömlek yada ırmaklar kenarında binbir çeşit yiyecegin ve icecegin oldugu huzur temiz bir yasam.
bu dünyaya neden gönderildik en yukarlarda yazdım sana RABBiMiZi blimeye gönderildik.

ona kulluk edebilmek icin gönderildik.SEYTAN ADEM OGLULLARINI SAPTIRDI SONUCTA HRISTIYAN YAHUDIDE ADEM OGLU FARK NERDE EHLIBEYTTE ISTE .

RESULULLAHTA S.A.A.V GADIR HUM HZ ALiNiN ELi KALDIRILDI VE KAINAT IMAMI ODUR KAINAT PEYGAMBERI HZ MUHAMMED MUSTAFA S.A.A.V DiR.

Şimdi uzun lafın kısası bu adamlar bizden hz ALiYi VE EHLiBEYTi SÖKEMEZ FAKAAAAATTTTT

bugün iş degisti dine bilimsel kıyafet giydirdiler gezegenleri keşfettiler yıldızları keşfettiler.

falan filan.dini öyle bir kullanıyorlarki kurandan ayetle örnek veriyor EVRiM TEORiSiNi SAVUNUYOR...

mevzuya bak sinsilige bak dini bilgisi az olan biri bunu cok rahat yer.

ALEViLEREDE SEYTAN ASKERLERi BÖYLE GELiYOR iSTE.

nasılbahamilikle garip garip uçma numaralararı yapanların izledikleri yollarla

yok ilim milim deyip kişinin lanetlenmesine yol acabiliyorlar bu nasıl mı oluyor

HZ ALi k.v cinlerle konusmayın onları kullanmayın diyor neden biz ve onlar ALLAHA kulluk edebilmek için yaratıldık.

bu yüzden dilde ua sıkca olsun

onların şuur bulandırıcı yaptıkları büyülere ve bir takım şeylere karsı birbirimize sımsıkı tutunmamamız lazım

birbirimizden baskasına inanmadan heye heyeee diyip birbirimizle konusmalıyız.

hatayda bahamiligi yaymaya calısıyorlar biliyoruz.israil hatayı tavlamaya calısıyoru dinler bulusması hatay medeniyetlerin merkezi bilmem nee

BAKIN MAiDE SURESi 51 - 52

51. Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları gönül dostları edinmeyin. Onlar birbirlerinin gönül dostlarıdır. Sizden kim onları gönül dostu edinirse o, onlardandır. Allah, zalimler toplumunu doğruya ve güzele kılavuzlamaz.

52. Kalplerinde hastalık olanların, "Başımıza bir felaket gelmesinden korkuyoruz." diyerek onların içine daldıklarını görürsün. Olabilir ki Allah, bir fetih yahut katından bir buyruk getirir de bunu yapanlar, benliklerinde sakladıkları şeye pişmanlık duyar hale gelirler.

53. İman edenler derler ki: "Şunlar mıdır o tüm güçleriyle sizinle beraber olduklarına yemin edenler?" Bütün amelleri boşa çıkmıştır da hüsrana uğrayanlardan oluvermişlerdir.

54. Ey inananlar! İçinizden kim dininden dönerse şunu bilsin: Allah, yakında, kendilerini sevdiği ve kendisini seven, müminlere karşı boynu bükük, kâfirlere karşı başı dik bir topluluk getirecektir. Bunlar Allah yolunda savaşırlar, hiçbir kınayanın kınamasından korkmazlar. Bu, Allah'ın, dilediğine yönelttiği bir lütuftur. Allah, yaratılışı ve yarattıklarını genişletir, her şeyi bilir.

55. Sizin gönül dostunuz Allah'tır, O'nun resulüdür, bir de rükû eder bir halde namazı kılıp zekâtı vererek iman edenlerdir.

DEFEDiN YANINIZA GELEN HARiSTiYAN VE YAHUDiLERi

ADEM OGULLARI ONLAR BiZ ALi OGULLARI OLDUK ANLADINIZMI

HiCBiR BAG KALMADI BiZ MUHAMMED ALi OGULLARIYIZ. ZATEN ADEM A.S DA SULP EDEN NUR EFENDiMiZ VE iMAM ALi K.V NiN NURUYDU.

UYANIK OLUN VE HiCBiRiNE BULASMAYIN SOKAKTA BAHAMİ veya BASKA BiR DiN ADAMI GÖRÜRSENiZ

NAS FELAK OKUYUN COK OKUYUN .BÜYÜ YAPIYOR KÖPEKLER.iSKENDERUNA AMERiKAN CIKARTMASI YAPIYORLAR SiMDi MERSiN KÖRFEZi ELE GECiRMEK iSTiYORLAR AYIK OLALIM VE DEFETMEK iCiN YUMRUK GiBi OLALIM VE UYANIK OLALIM ASHABI KEYF VE TÜM ZiYARETLERiMiZ ÖNCE ALLAHA SONRA BiZE EMANET VE YADiGARDIR.

bide semiallahul aliyül aziymi minesseytani raciymi deyin.

bu sözlerimi hafife almayın büyüyle ugrasıyorlar hafife almayın....büyüyle ugrasanlar lanetlenmiştir kalbe mühür basılmıstır ve affı yoktur.

Bu yüzden hertürlü şeyi yapabiliyorlar onlar için sorun yok Allah korkusu yok lanetliler ve bizim RABBIMIZDAN VE EHLiBEYTiMiZDEN baska kimsemiz yok onlardan kalan ilmimizden baska birseyimiz yok .

büyülerini ögrenip kurandan surelerle ayetlerle bizde onlara karsılık vermeliyiz.onları yerle bir etmeliyiz.ALLAHIN askerleriyiz.

BU HAK VE BATIL SAVASI BU SAVASTA BiZ HAK ONLAR BATIL.

GÖRECEZ BAKALIM KiM KAZANACAK...Mehdim a.s.v yolda emirle inecek kavim kavim yok edecek tövbeye davet yok

HÜSEYiNiMiZiN intikamını alacak.biran türkiyeye ne dedi mehdi konusunda birleselim beraber hareket edelim.

basına gelecekleri biliyor bu konuyuda acmıycam şimdilik yeter.yecüc ve mecüc nerden cıkacagı bellidir.

HZ ALi-M k.v nin sözü gerceklesmistir.iranın kadınları sokakta soyunacak.soyundular.

iran kendini zincirler neymiş ehlibeytin acısını duyuyorlarmıs...

HZ ALi-M K.V BENi ASIRI SEVENLER OLACAKTIR ONLARA iNANMAYIN.
ali muhsin

Konu hakkinda bir yüksek Rütbeli bir Hahamdan okumustum aynen söyle diyor " Biz Yahudi Toplumu Tanrinin Yaratmis oldugu birer inci tanesiyiz , gerisi bize hizmet eden Asagilik mahluklardir ..heleki Mülüman Toplumu ..." diye... bir yazi okumustum ..illuminati denilen Örgüt genelde Zengin Siyonistlerden olusan bir Örgüttür ve Perede arkasinda onlar karar verir ..örnegin hangi Devlete hangi Baskani getirelim , hangi Toplum arasinda Fitne ve Fesat cikaralim , Siyasi adamlari nasil yönledirelim vs gibi... Bugün Bazi Devlet Reisleri birer Semboldur ,ve Söz Sahibi degilerdir , Söz sahibleri ise illuminatlerdir, Mason Lojalaridir , Misir, Ürdün,Suudi Devlet Reisleri gibi kisiler birer Semboldur sadece !! ve buna benzeyen bazi Devlet Reisleri bu Sembolun birer Parcasidir !! Tek hatay degil Güneydogu Anadolonun yarisini Satin almislardir, PKK Pjak gibi Terrör örgütleri birer Masa olarak kulanilmaktadir ..gaye ise Büyük israil haritasini harekete gecirmektir ..BOP bunun icin vardir !!

Ayrica Iranda kadinlarin soyundugunu görmedim ..Son yazini ise irana baglayip "Onlara inamayin " demenizi anlayamadim . aciklik getirirseniz iyi olur .
------
Aliekber

Mesaj gönderen Aliekber »

biralevi yazdı:Mason Bektaşiler

Biz bektaşiliğin 1826 lı süreçte sebatayistlerin pençesine düştüğünü ve islam dışı bir çizgiye foğru gittiğini ve bu süreçte 1826 nın öcünü alacak biçimde sünni doktrine eleştiri getirdiklerini bu noktada alevi bilgilerini kullandıklarını tesbit etmiştik.
Bektaşiliğin aslında sünni bir tarikat olduğunu,tasavvufi ilkeleri çevresinde tarikata girmek ve bektaşi olmak için kurallar çevresinde el almak nasip almak törene katılmak gerektiğini belirterek gerçek bektaşilikle bugünkü sapmış bektaşiliğin çok farklı yerlerde olduğunu sürekli söylemiştik.
Dahası bu tarikatın islam dışı ilkelerinin zamanla bazı süreçler sonunda alevileride etkilediğini ve bu bektaşilik mikrobunu alevilerin içinden atmak gerektiğini belirtmiştik.

Genç arkadaşlar yeni gönderdiler kitabın ismi MASON BEKTAŞİLER ,Yazarı Faruk Arslan(Azerbeycan üniversitesi uluslararsı ilşkiler bölümü mezunu),halen kanadada yaşamını sürdürüyormuş.....

İşte yazarda kitabında benzer açılımlar getiriyor,bazılarını aktarıyorum

Kitabdan özetle bazı alıntılar yapıyorum.

Konuyu baştan sona okudum ama kimin ne dediği pek anlaşılmıyor, detaylı bir biçimde özet getirecek canlar çıkarsa sevinirim bakalım mesele basit vesevese mi, yoksa öne sürülen işler var mı gerçekten

Ki birilerine göre dedi kodu veseveselere durmak kültürdür,umuyorum ki sağlam dayanaklarınız vardır ortaya bir iş atarken

Biz önce önlemimizi alalım da,alışığız bin yıldır Yezit soyunun vesveselerine

nas süresi
1. De ki: Sığınırım insanların Rabbine.
2. İnsanların sahibine.
3. İnsanların mabuduna.
4. Gizlice, sinsisinsi vesveseler verenin şerrinden.
5. Öylesine ki insanların gönüllerine vesveseler sokar.
6. Cinden olsun, insandan olsun, bu çeşit kişilerin şerrinden.
Bu tespit nasıl bir tespittir biz de bilgilenelim

gerçek bektaşilikle bugünkü sapmış bektaşiliğin çok farklı yerlerde olduğunu sürekli söylemiştik.
ne yani, bazı Bektaşilik vardır iyidir de,günümüzde iyi olan mı bozulmuş?

Ya tümden iyi değildir,ya günümüzde ki sapmış? farklıymış?

Allah razı olsun sayenizde cahilliğimizi gidereceğiz

Dahası bu tarikatın islam dışı ilkelerinin

Neymi şo İslam dışı ilkeler?

İslam dışı dediğimiz işler Kurana aykrıı olan işler olmalı?

Yoksa Arap çöl bedevilerinni algılayışlarına ters olan işler mi İslam denilen iş?

Bana sorarsanız hiç bir Arap görünümlü tiplemeyi ben,biz Müslümandan saymıyoruz

Elbette ki ilk önce Müslüman keliemsinin açılımına eğilmek lazım,bizim Müslümandna anladığımız işle Arap bedevilerinni anladığı iş aynı değil,mesela bizim itlerimiz bile harama yanaşmaz felsefemizce,
Müslüman geçinen tiplemeler ise oooo şapur şupur

yeni gönderdiler kitabın ismi MASON BEKTAŞİLER

Yeni üretim yani? :)
İşte yazarda kitabında benzer açılımlar getiriyor
Hadi bakalım açılımlar nelermiş,Allah bizi gizli ve kuru iftiradan korusun, ki dininizi 12 imamlardan aldığınıza göre bilirsiniz bu iftira işi İslamca pek taktir edilir bir iş değil,hatta Şeytanın yöntemleri olmalı yanılmıyorsam,yani Müslüman olan bu tür işlere sarılmaz ne dersiniz?
hucurat 12 Ey inananlar, sakının fazla şüphe etmekten, şüphe yok ki bazı zan ve şüpheler suçtur ve ayıplarınızı, gizli işleri arayıp gözetmeyin ve bir kısmınız, bir kısmınızın gıyabında kötülüğünü de söylemesin; biriniz, ölü kardeşinin etini yemeyi sever mi? Tiksindiniz, değil mi? Ve çekinin Allah'tan, şüphe yok ki Allah, tövbeleri kabul eder, rahimdir.
bir kısmınızın gıyabında kötülüğünü de söylemesin; biriniz, ölü kardeşinin etini yemeyi sever mi?
Tiksindiniz, değil mi?
Atadan kalma bir kültür ise çekinmezler:)

Beni bu siteye atan Allaha şükürler olsun,dedi kodu ve evsveselerle dinimi tam alışmaya fırsat bulcam

Bu ayetlerin hiç biri önem arzetmiyor,sizler bu ayetlere tabi değilsiniz,Kuran başkaları için inmiştir sizi kapsamaz
irfan

Mesaj gönderen irfan »

sen eger herseye vesvese degip karsındakini eleştirmek için eleştirirsen eger ve etrafında olup bitenlerin neden oldugunu anlamaya calısmazssan

ortada elestiirmek icin elestiren ve söz kümesi halinde söz demetlerini insanlarla paylasmaya devam edersin.

1 iranda kadınlar iran hükümetini protesto etmek icin soyundu bu hz ALi-M tarafından asırlar öncesinden söylenmişti.

ehlibeyti hz ALiYi asırı sevmek konusunda da ALiyi asırı sevmek konusunu incelersen nechul belagada beni aşırı sevenlere inanmayın sözünü görür oursun

aklı olanda düsünürr anlamını anlar.

sözler laf olsun diye nefsini mutmain yap diye degil ibret vesilesi olsun kendini bul yolunu bul diyedir yoksa söylenmezdi herhalde

yukarda yazdıgım ve verdigim piramit örnegini arasanız hiçbiryerde bulamazssınız.

aslında halkta haklı bilgi yok temel yok olmayınca bunlar fazla geliyor.

doların üzerinde piramit varmıs varsa var kardesim sen bunu derinlemesine arastırdınmı yok arastırsaydın bir piramit konusu seni nerelere götürecekti.

piramitin tepesinde göz işareti var dedim yukarda o göz kimin neyin gözü hiç merak eden oldumu.

yahudi büyücüleri kahinleri kimle görüsüp anlastılar.hiç kendi kendinize sordunuzmu bu soruyu

masonlar kime ayin yapıyorlar.

yukarda sitemin linkini verdim mason ayinini seytana kurban edilen keçiyi ve seytana tapma için söylenen ibranice duaları gösteren videom ve yazılı bilgileri koydum

tıklayıp izleyip ne oldugunu anladınızmı direk buraya cevap yazıyorsunuz.

önce söylenmek istenileni anlayın tüm alevilerin dikkatine dedim ne demek bu

adem ogulları dedim muhammed ali ogulları dedim ne demek bu

biraz düsünün sonra devam ederiz.

dinle alakası olmayan bir cocuga anlattım cocuk ALLAHU ekber diyor yolunu degistirdi kendine geldi ama az biraz bilgisi olanlar bazen şımarıklık yapabiliyor yada büyüklenebiliyor.

adına vesvese diyebiliyor.

seytanın ne yaptıgını anlatıyorum tuzaklarından bahsediyorum kimsenin aklının ucundan gecmicek bir sifre konuyu sunuyorum

ADINA VES--VES-E--- diyorlar...komik gercekten daha fazlası acı aglanası bir durum....

“Bektaşi-Yahudi-Sebatayist-Mason İlişkileri” sayfasına dön