Hacı Bektaşi Senboli

şahturna

Re: Hacı Bektaşi Senboli

Mesaj gönderen şahturna »

senin mollaların,ayetullahların hangi eserleri var mesela?veya şii mollaların hangisi imamların so
yundan?
bizim birliğimizin olmadığını nerden çıkardın?ya da hicaza giden emevi müslümanlarının(sünni-
şii)niye birliği yok,her fırsatta birbirlerini boğazlıyorlar?(ırakta mesela)yüzlerce yıldır putperest
pagan arap inancını ve ziyaret ettiğiniz puthaneyi kutdarken harcadığınız paralar nereye gitti?
mesela biz kırşehire gidip gelirken sizin suud ellerinde harcadığınızın yüzde birini harcarız belki,
sen ne dersin?ayrıca öğrendiğin namaz da putlara secde biçimidir,yalansa söyle...
bugün türkiyede,avrupada ve dünyanın çeşitli yerlerinde sayısız dernek ve vakıflarımızda var
dır,merak etme sen
bizim şiileşme korkumuz yok çok şükür,hem attan inip eşeğe binilmez...
şahturna

makalatta ona darı üzerinde namaz kıldıranda senin gibi bir zihniyettir,bir kere darı üzerinde na
sıl namaz kılınır?hiç mantığın yokmu senin?
peki vilayetnameye bakalım,said emre denen sünni inançlı bir şahıs dergaha gelir ve hünkara
talip olur,bir zaman sonrada namaz gibi zahir tapınımları terk ettiğini şöyle anlatır;
unuttum namazımı dosta döndüm yüzümü
dost kendi mürüvvetinden bir işaret eyledi
demek ki kişi hünkardan eğitim aldığında zahiri terk edip batıni bir yola giriyor, o zaman bunuda
öğren,senin için iyi olur
şahturna

alevi(şiii),demek ki sende bir döneksin,bunu öğrendiğimiz iyi oldu,demek ki burada kendi yolunu
kavrayamamış ve bu yüzden başka yerlere dönmüş adamlara laf anlatmaya çalışıyoruz
bi kere pirin babası ibrahim el sani musa kazım neslidir,annesi değil,bekire veya ömere sizin müçtehitlerin soyu çıkabilir,çünkü tıpkı bekir ve ömer gibi namaz kılan,muaviyenin camisine giden
sizin cemaat değilmi?
cahil olduğun nerden belli,abbasi döneminde imam nesli seyyidler nerelere kaçıp gizlendi?mave
raünnehir ve horasan seyyidlerin gizlenip ehlibeyt propangadası yaptığı yerlerdir,buralarda yerli
halkla evliliklerde yapmışlar,nesillerini devam ettirmişlerdir,pirin musa kazım nesli olması onu arap
yapmaz,türkmen kültürü içinde yetişmiştir,hem ayrıca peygamber efendimizin soyuda arap değil
dir,ibrahim peygamberden gelir ki o da arap değildir,hz.ibrahimin babasının adı da azerdir,öğren
bunları,işkembeden atıp tartışma kimseyle
kimin yezit zamanında kaldığı belli,duymuşsundur belki,yezit de sizin gibi namaz kılarmış...
Ali

Mesaj gönderen Ali »

şahturna yazdı: peki vilayetnameye bakalım,said emre denen sünni inançlı bir şahıs dergaha gelir ve hünkara
talip olur,bir zaman sonrada namaz gibi zahir tapınımları terk ettiğini şöyle anlatır;
demek ki kişi hünkardan eğitim aldığında zahiri terk edip batıni bir yola giriyor, o zaman bunuda
sen önce vilayetnameyi bir oku kim yazmış niye yaZDIRMIŞ neler yazıyor bir öğren yada forumda anlatıık orayı oku
masal kitabına inanıyorsunda 12 imamların kitaplarını inkar ediyorsun vilayatnamede erkeğe çocuk doğurtmuş senin bektaş inanacakmısın?
Alevi

Mesaj gönderen Alevi »

şahturna yazdı:makalatta ona darı üzerinde namaz kıldıranda senin gibi bir zihniyettir,bir kere darı üzerinde na
sıl namaz kılınır?hiç mantığın yokmu senin?
peki vilayetnameye bakalım,said emre denen sünni inançlı bir şahıs dergaha gelir ve hünkara
Benim mantıım senin mantığının yanında eli yüzü yıykanmıştır hiç şüphen olmasın
Darıyı arpayı boş ver nerde kıldırdıysa kıldırsın Sana soruyorum Madem Bektaşa inanıyorsun Bektaş namazını kılıyormuş sen neden inkar ediyorsun cahil dedeye eğiliyorsun Mantıklı
Sen neden Allahın Kuranını inkar ediyorsun Yahudiler gibi Sen neden Bahsettiğini bile bilmiyorsun Kalkmışsın Bu sitede Dinden bahsediyorsun And olsun sen kara cahilin ta kendisisin

Senin geçmişte bütün yazılarını aşıklara dayandırıyorsun Eski ozanların yüzde doksanının okur yazarlığı bile yoktu Daha yeni yeni okullar açıldı 1960 köylere yapıldı çoğunluğu

Ozanların sözleriyle sen nereye varacaksın sen kimi kandırıyorsun

(mesela örnek veriyorsun
(unuttum namazımı dosta döndüm yüzümü
dost kendi mürüvvetinden bir işaret eyledi)

Bu gibi sözlere sen nasıl ehemmiyet veriyorsun adam aklına gelmış belkide attı

Din böyle şeylerle ölçülürmü sen nasıl bukadar dini hafife alıyorsun ben seni anlamış değilim
Benim sapıklarla yazışacak zamanım yok sen kendi yoluna ben kendi yoluma senin inancın senin benim inancım benim...
Resim
Ali

Mesaj gönderen Ali »

[quote="şahturna"]
bi kere pirin babası ibrahim el sani musa kazım neslidir,annesi değil,bekire veya ömere sizin müçtehitlerin soyu çıkabilir,çünkü tıpkı bekir ve ömer gibi namaz kılan,muaviyenin camisine giden sizin cemaat değilmi?

sen 5 ata öteni biliyormusunda bundan 1000 yıl önce ölmüş adamın atalarını biliyorsun?

hz.ibrahimin babasının adı da azerdir,öğren

azer babası değil amcasıdır asıl sen öğren :D

quote]
şahturna

vilayetnameyi ben okudum,sen de oku,peki madem öyle said emre niye namazı terk etmiş?hün
kar namaz kılıyomuş???Allah Allah,yahu dergahta tam 7-8 asırdır duran meydanevi(cemevi)var,
acaba diyom,bu dergahta cemevinin ne işi var?biz kılmıyoz kardeşim ömerin namazını...
alevi!(şii),demiş ki ozanlar cahilmiş!sen acaba ozanların ettiği kelamların hangi birinin manasını
kavradın?sen okuma yazma biliyonda ne oluyo?bu senin karacahil olduğun gerçeğini değiştiriyor
mu?
asıl sapık sensin,putperest dönek,ağzın pislik saçıyo,için gibi...
neymiş aleviymiş!12 imama bağlıymış!!!peh peh peh...
ali gardaş,hz.peygamberin annesi amine,babası abdullah,dedesi abdülmüttalib,eşi hatice,
süt annesi halime,amcası ebu talib ve hamza,kızı fatımaymış inanıyomusun,malum 1400 sene var
arada,ne dersin?
Ali

Mesaj gönderen Ali »

şahturna yazdı:vilayetnameyi ben okudum,sen de oku,peki madem öyle said emre niye namazı terk etmiş?
sait emreden bize ne yahu o bizim önderimiz değilki ister kılsın ister kılmasın kendisi bilir mademki okudun erkeğin çocuk doğurduna inandınmı ,bir avuç buğdayla kırk gün ekmek pişirmeye inandınmı abdest suyu içen kadının hamile kaldına inandınmı
yav hepmi böyle saftirikler bizi buluyor? :D içinizde birtane akıllı adam yokmu? (yok tabi olsaydı bektaşi olmazdı alevi olur kurtulurdu))))

hünkar namaz kılıyomuş???Allah Allah,yahu dergahta tam 7-8 asırdır duran meydanevi(cemevi)var,acaba diyom,bu dergahta cemevinin ne işi var?biz kılmıyoz kardeşim ömerin namazını...
dergahtaki toplanma yerine hiçbir tarih kitabı cemevi demiyor dergah diyorlar siz son dönem tutturdunuz orada cemevi vardı diye birtek kaynakta cemevi vardı diye yazmıyor varsa hodri meydan buyur kaynağı yaz (ama klasik bektaşi taktiği yazamaz kaçarsın yada çarpıtmaya çalışırsın)
ayrıca ömerin namazını bizde kılmıyoruz bak burasu müşterek oldu biz Hz.Alinin peygamberimizden öğrenip bize öğrettiği namazı kılıyoruz, mademki Hz.Alinin yolundasın sende öyle yapmalısın

ali gardaş,hz.peygamberin annesi amine,babası abdullah,dedesi abdülmüttalib,eşi hatice,
süt annesi halime,amcası ebu talib ve hamza,kızı fatımaymış inanıyomusun,malum 1400 sene vararada,ne dersin?

evet inanıyorum çünkü bu bilgileri onların çağına eşit tüm kaynaklar yazılı olarak yazmış ve tümüde günümüze kadar aktarmıştır.bu kadar basit
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Velayetnameyi bende okudum .icerde bir tek dahi Ehli Beytin sözü veya onlara metü sena dahi gecmiyor ..aksine bolca Bektaslar , Balim Sultanlar , Sari Saltuklar , kadincik analarin vs lerin isimleri vede bolca binbir gece masallari geciyor ...kitabin son sayfalarinda aciklama bölümünde cok ilginc konular yazdiginida söyleyebilirim... Yazar arastirmaci ve tercüme eden Abdulbaki Gölpinarlidir....kitab tekrar elime gecerse bazi konulari ekleyecegim ..ins.
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

senin mollaların,ayetullahların hangi eserleri var mesela?veya şii mollaların hangisi imamların so
yundan?
Mesela rehber Seyyid Ali Hamanei İmamlarımızın soyundandır.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .

“Bektaşi-Yahudi-Sebatayist-Mason İlişkileri” sayfasına dön