Hacı Bektaşi Senboli

Alevi

Hacı Bektaşi Senboli

Mesaj gönderen Alevi »

Asırlardır kullandığımız eşyaların içendeymişde haberimiz yokmuş
Bizleri yahudilermi yönetirmiş acabaki?

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
ehlibeytyolu

Re: Hacı Bektaşi Senbolleri

Mesaj gönderen ehlibeytyolu »

S.a Verdiğiniz sembollerin birbiriyle ne alakaları var anlayamadık. Lütfen insaflı olunuz. Bektaşi yolundaki boyuna asılan ve adına 'teslim taşı' denilen taş 12 köşeli ve 12 İmama teslim olmayı ifade eder. Yahudi yıldızı ise sekiz (8) köşeli bir yıldızdır. Yapmayın böylesi yakıştırmaları ayıptır, günahtır. İftiradır, bühtandır. Yakışmaz böylesi suçlamalar ve karalamalar Ehli Beyt dostlarına. İstanbuldaki Kevser Yayıncılığında sembolüne bakarsanız belli sayıdaki bir köşeli yıldız sembolü olduğunu görürsünüz. Bu ya 12 köşeli olur 12 İmamları sembolize eder. Veya 14 köşeli olur 14 Masumu sembolize eder. Böylesi basitliklerde vuruş yapmayalım. Ehli Beyt dostlarını gücendirmeyelim..

Gerçekler aşkına... Hüüü..
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

ehlibeytyolu yazdı:S.a Verdiğiniz sembollerin birbiriyle ne alakaları var anlayamadık. Lütfen insaflı olunuz. Bektaşi yolundaki boyuna asılan ve adına 'teslim taşı' denilen taş 12 köşeli ve 12 İmama teslim olmayı ifade eder.

anlaşıldı senlede epeyce uğraşacağız bektaşilerin boyunlarına satıkları taşla ilgili açıklamalar yapılmıştı ve bunun türklerin manevi önderlerinin sihirli taşlarını temsil ettiği kaynaklarla açıklanmıştı ve sadece büyüklerin bunu takabileceğide açıklanmıştı
zateğn hiçbir bektaşi kaynağındada bunun 12 imamı temsil ettiği söylenmez yazılı değildir diye araştırmacı abilerimiz açıklamıştı
bence sallamayı bırakıp boyundaki taşın 12 imamı teslim ettiğine dair bektaşi büyüklerinden yazılı kaynak sunmalısın bakalım sunabilicekmisin yoksa atıyormusun?

Yahudi yıldızı ise sekiz (8) köşeli bir yıldızdır. Yapmayın böylesi yakıştırmaları ayıptır, günahtır. İftiradır, bühtandır. Yakışmaz böylesi suçlamalar ve karalamalar Ehli Beyt dostlarına. İstanbuldaki Kevser Yayıncılığında sembolüne bakarsanız belli sayıdaki bir köşeli yıldız sembolü olduğunu görürsünüz. Bu ya 12 köşeli olur 12 İmamları sembolize eder. Veya 14 köşeli olur 14 Masumu sembolize eder. Böylesi basitliklerde vuruş yapmayalım. Ehli Beyt dostlarını gücendirmeyelim..

doğrular gücendirecekse gücendirsin ve asıl iftirayı sen yapıyorsun yahudi yıldızı türkiyede pekçok şyeye basılmıştır hacı bektaş müzesindede vardır çünkü ihaleyi sebatayistler alıp yapmıştır bunlar sitede abilerimiz tarafından açıklandı
ispanya yahudilerini kapıları açan osmanlı onları yüksek yerlere yerleştirdi onlarda birçok şeye mühür vurdular
sebatayistler en çok bektaşilik içinde yuvalandılar işaretlerini çarpıtmalırın burada gösterdiler bunları ilkelerle birlikte ele almalısın İslamı çarpıttılar yok demediler ama çarpıttılar içini boşaltıp sundular
bektaşilerin 14 masumu bile sahtedir bizim inandığımız kişiler değildir özelliklemi yapıyorsun cahilliktenmi yazıştıkça anlayacağız kullandığın nick değil yaklaşımın önemlidir kaç kuyruğuna bastığımızın yezit çıktığına sen bile inanmazsın

sana bunu sormuştum sende tanımını vermişsin bu sünni tarikatçıların kullandığı 12 imamcılaroın kullanmadığı bir hitaptır ve ısrarla kullanıyorsun demekki sende gerçekten bir arıza var ve bizim genç dostlhar bunu keşfetmişti onları tebrik ediyorum

ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

ehlibeytyolu yazdı:S.a Verdiğiniz sembollerin birbiriyle ne alakaları var anlayamadık. Lütfen insaflı olunuz. Bektaşi yolundaki boyuna asılan ve adına 'teslim taşı' denilen taş 12 köşeli ve 12 İmama teslim olmayı ifade eder. ...........Ehli Beyt dostlarını gücendirmeyelim..

Tahmin ettigim gibi ciktin ehlibeytyolu nikli sahis

Bektasiler ne zamanden beri Ehli Beyt Dostlari oldularki Sembolerini öne sürerek korumaktasiniz ..?! Siz Burda Pokermi onuyorsunuz ..?! Bazi Arkadaslarimin Size bazi Yakistarmalar yapmalarini Simdi daha iyi anliyorum !!! Ehli Beytin adina Ehli Beyt Dostlarini Rencide ettiginiz gibi Simdide Büyük bir Kurnazlikla Altin Tablette Bektasilik Mikrobunu önümüze sunmaya calisiyor ve Sebatayist Bektasileride Ehli Beyt Dostu olarak göstermeye ugrasiyorsunuz ..Sonrada Cemevi metotlari vede Bektasi Agzi ile Hüü cekip kimleri korudugunuzu gösterip Sinsi Planlarinizida Ehli Beyt ilimleri ile örtmeye calisiyorsunuz ...!! kisacasi Sizin " Ückagitci " oldugunuzu Sezmistim Simdi ise anlasilmistir !! Nedemi Size " Ückatgitci " Diyorum Sünki bu Taktigi Daha evel Birisinden yasamiz biriyim ..o Birisinin ayni takitigini simdi Sizin gibiler hem yasantimizda hemde böyle sanal alemlerde yapmaya calismaktalar ..zaten sizi Bastan beri takip ettim ve hislerimde yanilmadigimda ortaya cikti ..iste Alevi Toplumunun icine sizan En büyük Tehlike , Sizin gibi Ehli Beyt ilimlerinden Faydalanip Bektasilik mikrobunu kabul ettirmeye calisan Ückagitcilardir !!! Sunuda belirtemek isterim, konu hakkinda Sizin gibi Ehli Beytin arkasina gizlenip Bektasi hayranlari hakkinda Foruma ufak bir uyari yazisi sunacagim,ki Alevi Toplumu Sizin gibi Sinsileri daha yakindan tanisinlar ...Simdi Uslubtan Muslubtan bahsetmeyin !!..Herkese imali olarak saldirdiginizda kendi Uslubunuza Dikkat etmiyor ama Biz kendimizi Müdafa edince ve Bazi Seyleri ortaya cikarinca Uslub diye Feryad edip kendi Uslubsuzlugunuzu kapatmak istiyorsunuz ...Taktiginiz Desifre edilmistir "ehlibeytyolu " nikli Bektasi hayrani...Size Uyanlari Dikkatli olmalarini tavsiye ediyorum ki , Felegin Sillesini yemesinler !!!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Alevi

Mesaj gönderen Alevi »

ehlibeytyolu yazdı:S.a Verdiğiniz sembollerin birbiriyle ne alakaları var anlayamadık. Lütfen insaflı olunuz. Bektaşi yolundaki boyuna asılan ve adına 'teslim taşı' denilen taş 12 köşeli ve 12 İmama teslim olmayı ifade eder. Yahudi yıldızı ise sekiz (8) köşeli bir yıldızdır. Yapmayın böylesi yakıştırmaları ayıptır, günahtır. İftiradır, bühtandır. Yakışmaz böylesi suçlamalar ve karalamalar Ehli Beyt dostlarına. İstanbuldaki Kevser Yayıncılığında sembolüne bakarsanız belli sayıdaki bir köşeli yıldız sembolü olduğunu görürsünüz. Bu ya 12 köşeli olur 12 İmamları sembolize eder. Veya 14 köşeli olur 14 Masumu sembolize eder. Böylesi basitliklerde vuruş yapmayalım. Ehli Beyt dostlarını gücendirmeyelim..

Nufus cüzdanı üzerinde 100 liranın üstünde ve burada bulunmayan osmanlı sancak senbolizme edilmiş bir resim üzerinde bulunan Bektaşiye aittir Kendileri 12 köşeli 12 imama senbolize ederek kime yutturmak istiyorsunuz mermer taşından yapma bunların Osmanlıyla tam alakesi kesildikden sonra kendilerini Alevi Bektaşi diye tanıtmaya başlanmıştır 12 köşeli 12 imamı temsilen Alevi olarak tanıtmaya başlamışlar
Aleviysen Ali gibi yaşamak istiyorsan Neden Camiye değilde ceme yöneldin
ve Allahın yasak koyduğu İçkiye dolu adını koyarak dem dem deyip içtiniz
Neden Kıplemiz Kabe değil insan dediniz
Neden arabın Alisi varsa Türkünde Velisi var dediler vs
daha çok var aslında
Bu hikayeyi her zaman söylemişizdir
Madem Hacıbektaşi veli bir Alevi veliside Ona bağlı yeniceri ordusu neden 30000 den daha fazla Şii Alevilerini katlettiler yavuz zamanında akıl almıyor
bunu herkes biliyor
Hacıbektaşi dergahında bulunan kapı üzerinde İsrailin alti kent yıldızını ben yapmadım
merak edersen gidersin hem ziyaret etmiş olursun hemde gerçekleri görürsün
Ben kimseye iftira etmiyorum
evet israil yıldızı 6 köşelidir bayrağındada Yanılmıyorsam Bu yıldız temsilen Davut yıldızıdır
Resim
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

ali muhsin yazdı:
ehlibeytyolu yazdı:S.a Verdiğiniz sembollerin birbiriyle ne alakaları var anlayamadık. Lütfen insaflı olunuz. Bektaşi yolundaki boyuna asılan ve adına 'teslim taşı' denilen taş 12 köşeli ve 12 İmama teslim olmayı ifade eder. ...........Ehli Beyt dostlarını gücendirmeyelim..

Tahmin ettigim gibi ciktin ehlibeytyolu nikli sahis

Bektasiler ne zamanden beri Ehli Beyt Dostlari oldularki Sembolerini öne sürerek korumaktasiniz ..?! Siz Burda Pokermi onuyorsunuz ..?! Bazi Arkadaslarimin Size bazi Yakistarmalar yapmalarini Simdi daha iyi anliyorum !!! Ehli Beytin adina Ehli Beyt Dostlarini Rencide ettiginiz gibi Simdide Büyük bir Kurnazlikla Altin Tablette Bektasilik Mikrobunu önümüze sunmaya calisiyor ve Sebatayist Bektasileride Ehli Beyt Dostu olarak göstermeye ugrasiyorsunuz ..Sonrada Cemevi metotlari vede Bektasi Agzi ile Hüü cekip kimleri korudugunuzu gösterip Sinsi Planlarinizida Ehli Beyt ilimleri ile örtmeye calisiyorsunuz ...!! kisacasi Sizin " Ückagitci " oldugunuzu Sezmistim Simdi ise anlasilmistir !! Nedemi Size " Ückatgitci " Diyorum Sünki bu Taktigi Daha evel Birisinden yasamiz biriyim ..o Birisinin ayni takitigini simdi Sizin gibiler hem yasantimizda hemde böyle sanal alemlerde yapmaya calismaktalar ..zaten sizi Bastan beri takip ettim ve hislerimde yanilmadigimda ortaya cikti ..iste Alevi Toplumunun icine sizan En büyük Tehlike , Sizin gibi Ehli Beyt ilimlerinden Faydalanip Bektasilik mikrobunu kabul ettirmeye calisan Ückagitcilardir !!! Sunuda belirtemek isterim, konu hakkinda Sizin gibi Ehli Beytin arkasina gizlenip Bektasi hayranlari hakkinda Foruma ufak bir uyari yazisi sunacagim,ki Alevi Toplumu Sizin gibi Sinsileri daha yakindan tanisinlar ...Simdi Uslubtan Muslubtan bahsetmeyin !!..Herkese imali olarak saldirdiginizda kendi Uslubunuza Dikkat etmiyor ama Biz kendimizi Müdafa edince ve Bazi Seyleri ortaya cikarinca Uslub diye Feryad edip kendi Uslubsuzlugunuzu kapatmak istiyorsunuz ...Taktiginiz Desifre edilmistir "ehlibeytyolu " nikli Bektasi hayrani...Size Uyanlari Dikkatli olmalarini tavsiye ediyorum ki , Felegin Sillesini yemesinler !!!
Allah razı olsun!
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Alevi

Mesaj gönderen Alevi »

ehlibeytyolu yazdı:S.a Verdiğiniz sembollerin birbiriyle ne alakaları var anlayamadık. Lütfen insaflı olunuz. Bektaşi yolundaki boyuna asılan ve adına 'teslim taşı' denilen taş 12 köşeli ve 12 İmama teslim olmayı ifade eder. Yahudi yıldızı ise sekiz (8) köşeli bir yıldızdır. Yapmayın böylesi yakıştırmaları ayıptır, günahtır. İftiradır, bühtandır. Yakışmaz böylesi suçlamalar ve karalamalar Ehli Beyt dostlarına. İstanbuldaki Kevser Yayıncılığında sembolüne bakarsanız belli sayıdaki bir köşeli yıldız sembolü olduğunu görürsünüz. Bu ya 12 köşeli olur 12 İmamları sembolize eder. Veya 14 köşeli olur 14 Masumu sembolize eder. Böylesi basitliklerde vuruş yapmayalım. Ehli Beyt dostlarını gücendirmeyelim..

Allah aşkına doğruyu görelim hüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüü
evet israil yıldızı 6 köşelidir bayrağındaki yıldızda 6 köşedir Yanılmıyorsam Bu yıldız temsilen Davut yıldızıdır

Mesele 6 köşe 8 köşe meselesi değil güzel kardeşim
Ne yazıkki Bektaşi dergahında ve çeşmeden su akan lüle üzerinde bu yıldız vardır
Bu sitede kimin ne olduğu diliyle kendini ele veriyor
Nasılmı ..........(Kevser Yayıncılığında sembolüne bakarsanız belli sayıdaki bir köşeli yıldız sembolü olduğunu görürsünüz. Bu ya 12 köşeli olur 12 İmamları sembolize eder. Veya 14 köşeli olur 14 Masumu sembolize eder. Böylesi basitliklerde vuruş yapmayalım. Ehli Beyt dostlarını gücendirmeyelim..)..............Sana soruyorum Hangi EhliBeyt dotu gücenecekmiş senin bu görüşüne
Gerçek ehlibeyt dostu Şu senin yazılarına gülerde geçer Sen Asla Ehlibeytci olamazsın Bektaşiylerlede işimiz olamaz onların bilgileri kendilerine bizden uzak olsunlar

Benim olduğum yerde Bektaşi barınamaz Adınızı ne korsanız koyun ben adamı şip diye anlarım
O ehlibeytyolu da sana ykışmamış o ismi değiştir O ismin yanında Bektaşi olamaz

Allah AŞKINA HEP BERABER KERÇA HÜÜÜÜÜÜÜÜ
Resim
kizilbas

Mesaj gönderen kizilbas »

Alevi yazdı:Asırlardır kullandığımız eşyaların içendeymişde haberimiz yokmuş
Bizleri yahudilermi yönetirmiş acabaki?

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Allah askina, böyle seylernen niye vaktini harciyorsun?
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

semboller önemlidir ipuçlarıdır imzadırlar
ispanya yahudileri anadoluya getirildiler
sebatiyistler de önemli mevkilere getirildiler
cumhuriyetin ulus devlet kimliğini onlar vurdu
1826 dan sonra bektaşi tarikatı başta olmak üzere tarikatlara sızdılar
çarpıttılar ve dönüştürdüler
masonların diğerlerinin benzer sembolleri vardır
mesela biz zülfikarı neden kullanıyoruz bu bir işaret değilmi?
onlarında benzer işaretleri var
bunların açığa çıkarılması önemlidir
hacı bektaş kasabasındaki çeşmede yahudi yıldızı var neden?
çünkü sebatayistlerin mührüdür o
kara kazanın kepçesindede var
tavandada var
bunlar tesadüfmü
fikirlere bakıyoruz her türlü çarpıtmayı yapmışlar
bektaşi önde gelenlerinin çoğu mason
o halde bunların tesbiti önemsizmi?
Alevi

Mesaj gönderen Alevi »

Hasan Akça yazdı:semboller önemlidir ipuçlarıdır imzadırlar
ispanya yahudileri anadoluya getirildiler
sebatiyistler de önemli mevkilere getirildiler
cumhuriyetin ulus devlet kimliğini onlar vurdu
1826 dan sonra bektaşi tarikatı başta olmak üzere tarikatlara sızdılar
çarpıttılar ve dönüştürdüler
masonların diğerlerinin benzer sembolleri vardır
mesela biz zülfikarı neden kullanıyoruz bu bir işaret değilmi?
onlarında benzer işaretleri var
bunların açığa çıkarılması önemlidir
hacı bektaş kasabasındaki çeşmede yahudi yıldızı var neden?
çünkü sebatayistlerin mührüdür o
kara kazanın kepçesindede var
tavandada var
bunlar tesadüfmü
fikirlere bakıyoruz her türlü çarpıtmayı yapmışlar
bektaşi önde gelenlerinin çoğu mason
o halde bunların tesbiti önemsizmi?
Çok tşk ederim Hasancığım yukarda busembollerin Hacıbektaş dergahında olduğunubeyan ettik ASlında bunu kendşleride biliyorlar Nedense kabullenemiyorlar üstlerine alınmak istemiyorlar
Üstlerine Alınmış olsalar Alevi Bektaşi adından çıkmış olacaklar Yahudiliği sebatiyistliği kabullenmış olacaklar Bunların Çoğuda masondur İnanmış gibi görünürler inanmazlar
İçkiyi çok severler onlar için içki kutsaldır Bir gadeh dolu yemin yerine geçer
Sadece Hz Aliyi severler Hz Muhammedi pek sevmezler Aslında peygamberlik Aliye gelecekmiş Yanlışlıkla Ali nin hakkı kasbedilmiş Kuranın emirlerini de istemezler çünki Kuran Şeriatı uygular Uyduruk tarikat kanunları vardır onu isterler Bu Bekatşilerde Doğu Anadoluda çoktur Dedeleri mutlaka ermiştirler kendilerince Bu şekil inanırlar

Bu gibi olaylarda Bazı büyük pr Dede doktorların ekmeğine yağ çalınıyor tabı hacı Bektaştaki Ulusoylarında
Cemallar sefalar vs Köşeyi döndüler 7 Senede bir Avrupayıda topluyorlar Bektaşı dergahına diye Bunlar yıkılırmı Helal olsun...
Resim

“Bektaşi-Yahudi-Sebatayist-Mason İlişkileri” sayfasına dön