Sebatayistlerin ve Masonların Pençesindeki Bektaşilik(Resim)

ceren

Mesaj gönderen ceren »

bir gazetede okudum ergenekon olayında bir yerde bahsi geçiyormuş bu cem vakfı kurucusu izzettin doğanda masonmuş doğrumu acaba?
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Mesaj gönderen MERDAN »

ceren yazdı:bir gazetede okudum ergenekon olayında bir yerde bahsi geçiyormuş bu cem vakfı kurucusu izzettin doğanda masonmuş doğrumu acaba?
Mason olup-olmadığını tam bilmiyorum ama, şimdiye kadar ki konuştukları ve
yaptıklarıyla masonların amaçlarına da hizmet ettiği bir gerçek.
Allahım bana adaletinle değil, merhametinle davran. İMAM ALİ (A.S)
KARAPAPAK MURAT

Mesaj gönderen KARAPAPAK MURAT »

Yahu el insaf Allah'tan korkun kendinize gelin. iftira atmayın İzzettin doğan Alevilere en büyük hizmeti sunan yıllardır siyasetçilerin ayağına gidip aleviler için derman arayan birisiyken bu soruyu sormak ve şüphe içinde bulunmak ne terbiyesizlik Konuşmalarıyla-yaptıklarıyla masonluğa nasıl yardım ediyor ne yapıyor birde utanmadan yazıyorsun. bende bir kitapta Hem Rıza Şah'a hem Humeyni ye destek veren ABD VE FRANSA diye okudum eee her iddiaya inanacak mıyız? asıl sizin kime hizmet ettiğinizi herkes görüyor...
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Murat efendi

sana izzettin doganmi yardim ediyor ,oda senin gibi Münafik ! yapmis oldugu Muaviyelik ortada sende onun gibisin.. Mason oldugunu gizleyen nice izzettin doganlar var senin gibileride ayakta uyutuyorlar !! tam bulmussun önderini ..onun gibi Münafiklara el pence divan duran onun gibi olur !!
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

ceren yazdı:bir gazetede okudum ergenekon olayında bir yerde bahsi geçiyormuş bu cem vakfı kurucusu izzettin doğanda masonmuş doğrumu acaba?
Ceren can;
Bir kişinin mason olup olmadığını belgelerle tespit etmek çok zor zira belgeleri adamların kendi örgütlerinde bulunuyor,dernekler masasına sadece kurucu üyeler bildiriliyor,yada sınırlı sayıda üye bildiriliyor.Çünkü mason dernekleri de legal dernek yapısına sahip olmak zorundalar ve buzdağının küçük bir bölümü de olsa dernekler masasına kayıtlı bulunmak zorundadır.
BU nedenle bilderberg,lions,rotary gibi masonik alt yapılarda çalışanların çok az bir kısmını resmi olarak saptamak mümkün,çıktığı kurum kuruluşlarda bizlere veridir.
Bunun dışında belli durumlarda bu örgütlenmelere sahip kişilerin beyanları bize veridir,yani üyelerden birisi çıkar ve şuda buda bizim üyemizdir,lionstur,rotarydır,masondur falan der.
Bir başka yolda şahsın okuduğu,yetiştiği ortam,devlette bulunduğu makam,savunduğu fikirler ve yükselişiyle bulunduğu yer arasında orantısızlık olması gibi bazı analizlerle kişinin mason olup olmadığı hakkında bilgi edinebiliyoruz.
Bugün eskiye oranla tesbit noktasında daha ileri düzeydeyiz çünkü araçlar ve aktörler artık çok fazla.
BU çerçevede sorunu ele alırsak;
İzzettin doğanın kişisel dünyasında bizi bu düşüncelere yönlendirecek çok veri olduğunu görüyoruz,
1-12 eylül öncesi yaşanan alevi katliamlarında bu şahsı görmüyoruz,neredeyse arazi durumunda saklanmış durumda ,
2- 12 eylülden hemen sonra bazı sebatayistlerinde aralarında bulunduğu bir parti kuruluyor MDP başında bir emekli paşa var ve birden bire siyasi geçmişi hamlesi olmayan izzettin doğanı o parti kurucuları önderleri arasında görüyoruz,
3-bizce derin devletin ne yapmalı? Sorusuna cevap verdiği 1994-1995 yılı çok önemlidir bu yıl çiller-erbakan ikilisi birlikte bazı güçlerle(fetullahta dahil,tabi abd de var) cemevleri yapımı ve Aleviliğin Şiilikten ayrılması projesi kararından hemen sonra izzettin efendiyi bir vakfı kurarken başına geçerken ilerleyen yıllardada bir tv kurarken görüyoruz.
4-Hızla yükseliyor binlerce dedeyi topluyor ecevitten ikibin dede kadrosu pazarlığı yapıyor,diyanetten bölüm arayışlarına giriyor her parti lideriyle istediği an görüşebiliyor her tv kanalında boy gösterebiliyor,yani bizim gibilere onbeş saniye açılamayan kapılar bu beye hep açık kalıyor, tuhaf bir şekilde her demeci her medyada baş haber oluyor,Anadolu halkıyla bağı olmayan bir akedemisyen için devletin tüm organları çok fazlasıyla yardımcı oluyorlar.Bu tuhaf bir durumdur normal değildir ve biz bugün biliyoruz ki sebatayistler masonlar bu tip kuruluşlarda çok etkilidirler.
5-Avrupada ülkücülerle ortak seminerler konferanslar verebiliyor ve bu çelişkileri hiçbir yayın organı deşifre etmiyor,saklıyor .
6-Avrupada zaman gazetesiyle ortak toplantılar düzenleyebiliyor,en son fetullahı övüyor haksızlığa uğradığını söylüyor nazım hikmet ayarına kadar çıkarıyor,Alevi lideri ! için ülkücülerle toplantı,fetullahı övmek ve onun basını tarafından övülmek tuhaf bir durum değilmi?Yani bunları basit çelixşkiler olarak geçemeyiz sanıyorum.
7-En son ergenekon zabıtlarında mason üstadı Dç.Ümit sayının bir yazışması yayınlanıyor masonlar üzerine isimlerin konuşulduğu yazıda ve İzettin doğanının adı Rumeliler grubu adı altında Ali şen,çevik birle birlikte anılıyor.

8-Savunduğu ilkeler bazında da masonların öncelikli ilkeleri ve yöntemleri de yer alıyor.
Kişisel hayat öyküsünü bir yerde şöyle aktarıyor dikkat çekicidir aynen alıyorum:

Kod: Tümünü seç

Prof. Dr. İzzettin Doğan kimdir?

Malatya’da 1940’ta dünyaya gelen İzzettin Doğan, Malatya Gazi İlkokulu’ndan sonra, orta ve lise eğitimini İstanbul Galatasaray Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitiren Doğan, aynı yıl İstanbul Hukuk Fakültesi “Devletler Umumi Hukuku” Kürsüsü’ne asistan oldu. Daha sonra Birleşmiş Milletler’den aldığı bir bursla, Cenevre’de ve Fransa’nın Nancy kentinde yaptığı çalışmalar sonucunda, hazırladığı “Devletin Milletlerarası Antlaşmalardan Doğan Hak ve Borçlara Halefiyeti Sorunu” konulu doktora tezi ile “hukuk doktoru” ünvanını kazandı. İstanbul Üniversitesi Hukuk, İktisat ve İşletme Fakülteleri’nde, Marmara Üniversitesi’nde ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde lisans ve yüksek lisans programlarında Devletler Umumi Hukuku ve AET Hukuku alanında belirli zamanlarda ders verdi.1994’te Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne profesör olarak atandı. 1995’te kurulan Cem Vakfı’nın kurucu genel başkanı.
Yani malatyadan Galatasaray lisesine,oradan devletler kürsüsüne çıkabiliyor ve akedemik önemli bir kariyeri blunmuyor ,toplumsal bir projesi filanda bulunmuyor ve hızlada yükseliyor halk nezdinde hiçbir gücü yok ama istese milletvekilliğide elinin altında her partiden vekil olabilecek şekilde üst makamlarda gücü var,türkiyenin batıya açılan yüzü! Olan
Galatasaray liseli olması da ayrıca dikkat çekici nasıl girdiği konusu da ayrıca incelenmeli ve bu şahız çıkıyor ve Bektaşilik üzerinden Aleviliğin liderliğine oynuyor hemde tepeden inmeci olarak,zaten babasının da mason demireli de her şeye rağmen halka rağmen desteklemesi de ayrı bir veridir.

Parça-bütün ilişkisini iki taraflı analize tabi tutarsanız bir şeyler görme bulma yada en azından kanaat sahibi olacak kadar çok şey görebilirsiniz ,benim sizlere Bektaşilik ve diğer konularda göstermeye çalıştığım budur.
Şimdi tüm bu verileri bir araya getirdiğimizde normal olmayan sıra dışı bir durum ortaya çıkmıyor mu?
Anadoluda bir alevinin bu şekilde yükselebilmesi,en üstlerde yer bulması Alevilik tarihinin akışına uygun mu?
Eğer uygun diyor bunu başarıyla azim ve çalışkanlıkla izah ediyorsan sözüm yok,ama uygun değil diyorsan bu şahısın bir şeylerin KANATLARI ALTINDA olduğunu kabul etmen gerekiyor.
O bir şeyler mitmidir,cıa mıdır,ab mıdır abd midir,MASONLUKMUDUR? Bilmiyorum ama son veriler masonluk olduğuna işaret ediyor bu daha güçlü bir işaret olarak gözüküyor.Birden fazla kanatta olabilir bunlar zaten iç içe geçmiş şeylerdir.
Ama kesin olarak söyleyebileceğimiz bir şey var ki oda bu adamın hiç semah dönmeden semahı ibadet olarak halka sunduğudur,bir yazımda bu konuyu işlemeyi düşünüyorum.
ceren

Mesaj gönderen ceren »

Abi çok teşyekkür ediyorum faydalı oldu en azından kuşkularım gitti artık o adamın içyüzünü çevremede anlatacağım onu birşey sanıyorlar kişisel olarak onun itibarınıda sıfırlayacağım çevremde.
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

ceren yazdı:Abi çok teşyekkür ediyorum faydalı oldu en azından kuşkularım gitti artık o adamın içyüzünü çevremede anlatacağım onu birşey sanıyorlar kişisel olarak onun itibarınıda sıfırlayacağım çevremde.
Ceren can sorun o kişi değilki? o kişi bugün var yarın yok yani bizim sorunumuz kişilerin durumuyla ilgili değildir bizim sorunumuz alevilik ilkelerinin alt unsurlarının oturduğu zeminle ilgilidir kişilere o adamın içyüzünü anlatmak yerine Aleviliğin temel kaynağının Kuran ve Ehli beyt olduğunu anlatmalıyız alevilik bu çerçeveye oturduğunda zaten bu tip adamlar kendiliğinden elimine olacaklar dır.
Soruna ilkeler bazında yaklaşalım halka ilkeleri anlatalım hani hz.Ali diyordu ya : SİZ HAKKI TANIYIN HAK EHLİNİDE TANIRSINIZ
İŞTE BU ŞEKİLDE DAVRANMMALIYIZ
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Mesaj gönderen MERDAN »

biralevi yazdı: bizim sorunumuz kişilerin durumuyla ilgili değildir bizim sorunumuz alevilik ilkelerinin alt unsurlarının oturduğu zeminle ilgilidir kişilere o adamın içyüzünü anlatmak yerine Aleviliğin temel kaynağının Kuran ve Ehli beyt olduğunu anlatmalıyız alevilik bu çerçeveye oturduğunda zaten bu tip adamlar kendiliğinden elimine olacaklar dır.
Soruna ilkeler bazında yaklaşalım halka ilkeleri anlatalım hani hz.Ali diyordu ya : SİZ HAKKI TANIYIN HAK EHLİNİDE TANIRSINIZ
İŞTE BU ŞEKİLDE DAVRANMMALIYIZ
Allah (cc) razı olsun.
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Mesaj gönderen MERDAN »

KARAPAPAK MURAT yazdı:İzzettin doğan Alevilere en büyük hizmeti sunan yıllardır siyasetçilerin ayağına gidip aleviler için derman arayan birisiyken

Evt muaviyeci siyasetçilerin!! ayağına giden, siyasetçilerinde!! icabında onun ayağına geldiği ve karşılıklı ahbap-çavuş ilişkileriyle birbirlerine yalakalık yapıp ortak çıkarları sömürü ve rantları için, anadoludaki alevilerin Kur’an ve Ehlibeyt yolunda gerçek aleviler olmalarına, dünyadaki diğer alevi kardeşleriyle aynı inançlarda aynı idealler ve aynı ülkülerde birleşmelerine engel olarak, bütün mesaisini saf anadolu alevilerini cem!! dede!! saz!! semah!! dem!! cümbüş!! cemevi!! vs.. gibi zırvalara mahkum etmek, bunları Alevilerin ibadetleri gibi sunmak için harcıyan bu münafık başdede!! ve onun gibi olanlar gerçek alevilerin, pak alevilik yolunun yüzkarası yol yezitleridir.

Konuşmalarıyla-yaptıklarıyla masonluğa nasıl yardım ediyor ne yapıyor

Yanıt çok basit aslında. Masonların da bu ülkede yapmak istedikleri en önemli amaçlarından birisi, alevilerin mevcud halleriyle kalmaları ve 12 imamların (a.s) yoluna ulaşmalarını engellemek. Bu yolu öğrenmek isteyenleri de Şiilikle İrancılıkla Humeynicilikle gericilikle yobazlıkla vs suçlayarak dışlamak. Bu amaca şu veya bu şekilde hizmet eden herkes onların dostudur!!. Ve yarın herkes dostlarıyla haşrolacak.
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Onun diğerlerinde daha tehlikeli olduğunu düşünüyor ve bunu vurguluyordum. Bu bilgiler düşüncemi haklı çıkarıyor.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .

“Bektaşi-Yahudi-Sebatayist-Mason İlişkileri” sayfasına dön