Kalender yayınevinden hz. Muhammed mustafa kitap seti

Tüm güncel konularla ilgili duyurular...
Kullanıcı avatarı
huseyn esedi

Kalender yayınevinden hz. Muhammed mustafa kitap seti

Mesaj gönderen huseyn esedi »

Kalender Yayınevinden iki muhteşem eser. Alevilerin yetiştirdiği en önemli Tarihçilerden Muharrem Uçan'ın, Ehl-i Beyt'in Babası Hz. Muhammed Mustafa hakkında hazırlamış olduğu 3 muhteşem eserinden ilk ikisi değerli okuyucularımıza sunulmuştur. . İlk defa bir Alevi'nin kaleminden Hz. Muhammed Mustafa hakkında bir eser yazılmıştır. Üstelik bunlardan birisi Hz. Muhammed Mustafa ve İrfan temellidir. Bu eşsiz iki eseri kesinlikle okumanızı tavsiye ediyoruz...

Setimizde yer alan 3 kitap şunlardan oluşmaktadır:

1- Güneşten Damlalar; Hz. Muhammed Mustafa'nın hayatını Ehl-i Beyt'in bakışıyle ve tarihsel olarak inceleyen ilk eserdir. Kitap: 552 sayfadır. Kitapta 222 kaynak kullanılmıştır. Bu kaynaklar Alevî, Caferî, Sünnî, Sonradan Müslüman olan Hıristiyan ve Hıristiyanların yazdığı eserlerden oluşmaktadır. Bir Alevi'nin Hz. Muhammed Mustafa hakkında yazdığı ilk eserdir.

2- Ariflerin Sultanı; Bu kitap Hz. Muhammed Mustafa'nın İrfan'ın kaynağı ve Ariflerin beslendiği Güneş olduğunu kanıtlamaktadır. İrfanî derinliği olan hadisleri yazar bilgisiyle harmanlayarak sunmuştur. Kitap, Alevi Ozanların Hz. Muhammed Mustafa'dan bahseden deyişlerine (şiirlerine) yer verilen ilk eser olma özelliğine de sahiptir. Kitap 184 sayfadır.

3-Ehl-i Beyt Bayramı Gadir Hum; Bu eserde Hz. Muhammed Mustafa'nın Gadir Hum Hutbesi tamamıyla ilk defa çevrilmiştir. Bu eserde verilen kaynaklara göre Gadir Hum günü asırlarca Müslümanlar tarafından bayram olarak kutlanmış fakat neden kutlandığı unutturulmak istenmiştir. Bunun gibi ilk defa karşılaşacağınız bilgiler içermektedir. Kitap, 96 sayfadır.

http://www.kalenderyayinevi.com
En son huseyn esedi tarafından 07 Ağu 2015, 13:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
3nokta

Re: Kalender yayınevinden hz. Muhammed mustafa kitap seti

Mesaj gönderen 3nokta »

Bu açıklamalara bakılırsa içerikler güzele benziyor. Umarım bazı kitaplarda namaz yerine salat sözcüğünü kullanma ısrarı bu kitaplara yansımamıştır.
Allah Ehlibeyt'e hizmet edenlerden, Ehlibeyt'in (as) teorisini ve pratiğini gerçek Alevilik yolu diye anlatanlardan razı olsun.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

Kalender yayınevi batıla bektaşiliğe bulaşmasa halka şirin gözükeceğim diye yerlere yatmasa alevilere çok faydalı olabilirler ama kafaları çok karışık net değiller belli bi çizgileri yok o yüzden güzel eserler bile çıkarsalar tavsiye edemiyorum ertesi gün ne çıkaracaklarını bilmedim için yani bende henüz güven sağlamadılar
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

Kalender yayınlarını okuyanlarda hiç bir gelişme göremedigim için okumuyorum okutmuyorum.
Kalender ekibi bildigimiz bektaşi.
Önce sazı, semahı ,semah evini, dedelik kurumunu vb gibi Alevilikle bagdaştırmaktan vazgeçsinler.Kitapları Türkçeye çevirirkende tahribat yapmayı bıraksınlar.
beyazgül12

Mesaj gönderen beyazgül12 »

Kalender Yayınlarından çıkan bu son üç kitabın konularına baktığımda hiç şaşırmadım.Çünkü Alevilerin /bizim Peygamberimize (saav) ve 12 İmamlara (as) inanç noktasında bir sıkıntımız yoktur.Alevilerin/bizim sıkıntımız Allah a (ac) kulluk noktasındadır... Ne zaman ki bir gün bir Alevinin kaleminden ,Ahiret inancı ve Allah a (ac) kulluk arz eden ibadetler Namaz,Ramazan Orucu ,Hac la ilgili bilgilendirici kitaplar yazılırsa teşekür edebilir ve okunup okutturulmasını tavsiye edebilirim.....
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Ben itikadî konulara da en az fıkhî ve ibadî konular kadar önem verilmesini düşünüyorum. Evet, genel olarak Alevi toplumunda itikadî konularda bir sorun yoktur. Ancak yeni nesil için bunu pek söylemek mümkün değildir. Alevi toplumunun Aleviliği İmam Ali'nin (as) yolu olarak tanıyıp Kuran ve Ehlibeyt as zemininde yolunu ihya etmesi gerekir. Burada en önemli fikri cephelerden biri de namaz olduğu kadar tevhid ve nübüvvettir. Zira usuludini doğru olarak kavrayan her Alevi namazı da kabul edecektir.
Ancak ben birini bırakıp diğerine yoğunlaşılsın namaz kendiliğinden gelir görüşünde değilim. Bunu pratikte de gördük ki hem itikadî hem namaz gibi ibadî konuların aynı anda paralel olarak tebliğ edilmesi gerekli ve yararlıdır.. Mesela namaz kadar önemli olan genel insanî ve ahlakî konularda da ciddi mücadele gerekiyor. Özellikle içki, kumar ve dedikodu gibi toplumda derin yaralar oluşturan zararlı şeylerle de mücadele edilmelidir. Kısaca Ehlibeyt'in teorisini pratiğe dökecek bireysel ve toplumsal adımlar atmalıyız.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
beyazgül12

Mesaj gönderen beyazgül12 »

Doğru söze ne denir ?Ben kendi açımdan ne zaman ki Ehlibeyt in Tevhidle ilgili açıklamalarını ,Ehlibeyt inançlarını, Usulü Din ve Furu din adı altında inceleyip öğrendikten sonra ibadete hazır olduğumu ,namaz kılmam gerektiğini farkettim. İbadetleri beraberinde getiren İnanç esaslarıdır.Ama ne yapmışlar bizlere ,Ehlibeyt İnançları başlığı altında bilgilendirmek yerine tek tek ,eksik,kendi görüşleri doğrultusunda ya da Hakla batılı karıştırarak kitaplar çıkartılıp cem evlerinde satışa sunulmuştur.Bu durum da bizim gereği gibi Allah ı(ac),Peygamberi (saav),İmamı (as) ,Ahiret i ,Hz Hüseyin (as) ın Kerbeladaki davasını gerçek manasını öğrenmemize engel olmuştur.

Ehlibeyt İnançlarına hizmet eden bütün yayın evleri Anadolu da Ehlibeyt İnançlarını bir bütün olarak inceleyen kitaplar çıkarırlarsa bu bizler/Aleviler için daha faydalı olur...Selamlar....

“Duyurular” sayfasına dön