Çorum'dan Kerbela'ya Ziyaret

Tüm güncel konularla ilgili duyurular...
biralevi

Re: Çorum'dan Kerbela'ya Ziyaret

Mesaj gönderen biralevi »

Arkadaşlar Çorumdan Meşhed kum gibi şu an iranda bulunan alevi kutsal inanç merkezlerimize yarıdan çoğu gitti ama ıraka bu ilk sefer oluyor kerbela necef samarrayı ve buradaki inanç merkezlerimizi kapsayan bu tur otobüsle yapıldı ve ilk tura 50 kişi katıldı bir hafta sürdü maliyet olarakta yolculuk yemek otel dahil kişi başı 600-700 dolar gibi oldu
aslında temel amacımız anadolu aleviliği diye bizi soktukları cendereden çıkmak ve dünyadaki alevilerle kucaklaşmak inanç merkezlerimizi bizzat gözümüzle görmekti
çünkü yıllardır halkımızı bektaş kasabasına hapsettiler ve biz anadolu alevisiyiz onlar şii diyerek hem ufkumuzu hem ayaklarımızı prangaladılar şimdi bu prangalar atılıyor putlar yıkılıyor akıllar özgürleşiyor
gidenlerle sohbet ettik
hepsi tüm yorucu yolculuğa rağmen memnundu orada yaşayan alevilerle birlikte kıldıkları namazı anlatıyorlar
onlarla birlikte kerbeledaki ağıtlarını aktarıyorlar
şehitlerin etrafında nasıl duygulandıklarını anlatıyorlar
hepsi bolca namaz mührü getirmiş dağıttılar
birisi dedi
-haklıymışsınız gerçek Ali dostları oradaymış bizi bu hale düşürenlere Allah lanet etsin
diğeri diyor tadına doymadım duygularımı anlatamam

işin doğrusu aleviler gerçek merkezlerini keşfediyorlar süreç başladı ve durdurulamaz
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Tur şirketleri bin dolardan fazla rakamlar istiyorlar. Bence gayet uygun bir fiyat. Bu da bu işi organize edenlerin maddî çıkar beklemediklerini gösteriyor.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Insalla Büyük Bir Genclik Toplulukla ve Diger büyüklerimizle o Kutsal yerlere hep birlikte gideriz...Inanin Resimleri görünce icim gitti ,Allah izin verirse hep beraber gideriz !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
alevi99

Mesaj gönderen alevi99 »

Tek sen değilsin benimde içim gitti ama kısmet olursa gideceğim. İNŞALLAH TÜM ALEVİLER GİDER
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

alevi99 yazdı:Tek sen değilsin benimde içim gitti ama kısmet olursa gideceğim. İNŞALLAH TÜM ALEVİLER GİDER
insallah Tüm Genclerimiz senin gibi ve diger genclerimiz gibi bu yolculukta hep beraber oluruz . insalllah Allah bize bunu nasip eder,kimbilir belki otobüste yanina otururum : ))
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
alevi99

Mesaj gönderen alevi99 »

Ne güzel olur valla Burda resimleri görünce eve gidip direk dedim benim oraya gitmem lazım.

“Duyurular” sayfasına dön