Çorum'dan Kerbela'ya Ziyaret

Tüm güncel konularla ilgili duyurular...
alevisesi
İletişim:

Çorum'dan Kerbela'ya Ziyaret

Mesaj gönderen alevisesi »

Resim

Çorum Ehli Beyt Cami bünyesinde Cami hocalarından Ali Üremiş hocamızın öncülüğünde düzenlenen Kerbela yolculuğu 27.01.2012 sabahı Ehlibeyt Camii önünden dualarla başladı.

Ziyarete katılan Aleviler bol bol dua siparişi aldıklarını belirtirken, ziyaretin bir hafta süreceği Kerbela ziyareti yanında Necef, Kazımeyn gibi İmamlarımızın kabirlerinin olduğu yerlerinde ziyaret kapsamında olduğu açıklandı. Bu ziyaretin Alevilerin gerçek merkezinin neresi olduğunu göstermesi bakımından da anlamlı olduğunu belirten ziyaretçi alevileri yakınları uğurladı.

Ziyaretten bazı görüntüler için tıklayınız.
alevi99

Re: Çorum'dan Kerbela'ya Ziyaret

Mesaj gönderen alevi99 »

Darısı bizlerin başına paylaşım için sağol. :)
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Gercekten Gurur verici bir Tablo,Allah Cümlemizede nasip eylesin insallah .iste Gercek Aleviligi yasamak isteyen görmek isteyen bu gibi yerlere, Imamlarimizin Pak Türbelerine mutlaka gitmelidirler.Sözüm onlara Bu gibi yerleri yok sayipta H.Bektas kasabasina gidip enerjilerini bos yere harcayanlar,iste bu Gercek Alevilerden ibret alsinlar.Insallah birgün kalabalik bir Toplulukla O kutsal yerleri Bizde Ziyaret ederiz.yeni Resimler varsa Lütfen onlarida ekleyin gercekten Cok Gurur verici bir Tablo...Corum Ehli Beyt Vakfinin bu gibi Ziyaretleri gerceklestirdikleri icin Allah Onlardan Razi olsun.Ayrica Hic bir Sözde "Alevi" kuruluslarinin yapamadiklarini,Bu Gercek Aleviler en güzel bir sekilde ibretli vede örnek bir sekilde yaptiklari icin Onlari candan ve yürekten kutluyorum..Tarihte ilk defa bir Alevi kurulusunun böyle bir adim atmasi Tarihin altin sayfalarina yazilacaktir .Dilerizki Toplumumuz en kisa zamanda uyanip gercekleri ve hakikatleri görüp onlarda en kisa zamanda bu gibi yerleri Ziyaret etme imkanlari olur .
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
alevi99

Mesaj gönderen alevi99 »

Hacı bektaşa giden canları da incitmemek lazım. Fakat inşallah her alevi kısaca ehlibeyt dostlarının gitmesi lazım.
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Kabul olsun inşallah. Gitmeyenlere de nasip olsun, gidenlere de tekrar nasip olsun.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

alevi99 yazdı:Hacı bektaşa giden canları da incitmemek lazım. Fakat inşallah her alevi kısaca ehlibeyt dostlarının gitmesi lazım.
bilseler gitmezler ama bilmiyorlar halen onlara yüzlerce yıldır bektaş alevi diye veli diye tanıtılmış halende öyle diyorlar halka kızamayız onları aldatan ve yüzlerce yılımızı çalan sahtekarlara kızmalıyız
alevi99

Mesaj gönderen alevi99 »

Bak o konuda sana katılıyorum bizleri kandırmaya çalışan insanlara bende öfkeliyim ama hak her zaman yerini bulur. Bektaşi dediğimiz insanların içerisinde bizler gibi olabilecek sayısız insan vardır. Bizler inşallah bu yoldan sapmadan en doğru şekilde yaşayıp tüm alevi canlarda inşallah yaşayacaktır.
ali muhsin

alevi99 yazdı:Hacı bektaşa giden canları da incitmemek lazım. Fakat inşallah her alevi kısaca ehlibeyt dostlarının gitmesi lazım.
Alevi99 can

Elbette kandirilmislara lafim yok benim Elestirdiklerim "Alevilik Bektasiliktir" deyip sürekli olarak Alevileri H.Bektas kasabasina yöneltip Alevileri Sömürenlerdir ve bu Sömürüye karsi göz yuman kisilerdir,bu nedenle ( enerjilerini orda bos yere harcayanlardir ).vede öyle kisilerdirki H.Bektasi Alevilik adina 12 Imamlarimizin önüne gecirenlerdir.Bizleri Neceften Kerbeladan uzak tutanlardir .ta ozamanlar Bizlere Bektasiler sunu diyordu "Hz.Ali,nin mezari belli degildir." Bektasiler bu yalanlarla Toplumu H.Bektas kasabasina böylece yöneltmis ve Alevileride orda sömürmüslerdi..Elestirdigim konu bunlardir .Simdi onlar Bu Fotoraflari görsünler ,görsünlerki utanclarindan Rezil bir sekilde yerin dibine girsinler diyorum.tabiki utanacak yüzleri varsa Bu Bektasi Rezillerin !
------
ali muhsin

Webmasterimizden bir Ricam olacak .Resimleri ekleyerek gidenlerin birde kendi agizlarindan aktarilsa diyorum (Resimli anlatim) mesela yolculuk nasil gecmis, nelerle karsilasilmis,Iraktaki Ehli Beyt Dostlari karderslerimizin ilgisi Size karsi nasildi vs anlatim eklense bizde hem cok memnun oluruz hemde cok faydalaniriz .
------
Kullanıcı avatarı
Big Boss

Mesaj gönderen Big Boss »

ali muhsin yazdı:Webmasterimizden bir Ricam olacak .Resimleri ekleyerek gidenlerin birde kendi agizlarindan aktarilsa diyorum (Resimli anlatim) mesela yolculuk nasil gecmis, nelerle karsilasilmis,Iraktaki Ehli Beyt Dostlari karderslerimizin ilgisi Size karsi nasildi vs anlatim eklense bizde hem cok memnun oluruz hemde cok faydalaniriz .
evet birazdaha teferruat veremezmisiniz devam edecekmi maliyeti nedir kaç gün sürüyor falan

“Duyurular” sayfasına dön