Alevilerin Görkemli Yürüyüşü Devam Ediyor

Tüm güncel konularla ilgili duyurular...
alevisesi
İletişim:

Alevilerin Görkemli Yürüyüşü Devam Ediyor

Mesaj gönderen alevisesi »

Resim

Aleviler Ramazan Bayram Namazı İçin Çorum Ehlibeyt Camiinde Buluştu

Çorumda yaşayan Aleviler ramazan bayram namazını kılmak için yıllardır olduğu gibi Çorum Ehli Beyt Camiinde bu yılda toplandı.
Çorum Ehli Beyt Camii hocası Ali Üremiş hocamızın Alevilerin günlük sorunlarına değindiği konuşmasının ardından Hutbeye başlayan Özgür Arapoğlu hocamız Allah inancıyla, 12 İmam inancıyla ilgili ayet ve hadisler sundu. Ramazan bayramının ne anlama geldiğinide anlatan Özgür hocamız Hutbenin son bölümünde cenaze ve nikah gibi konularda Alevilerin duyarlı davranması gerektiğini, bu konuları bilen Caferi alimlere başvurmaları gerektiğini vurguladıktan sonra akraba ziyareti ve trafik konularında tavsiyelerde bulundu.
Bayram namazının ve toplu yapılan duaların ardından birbiriyle bayramlaşan Aleviler fitrelerinide Ehli Beyt Vakfına bağışladılar.

Ramazan Bayramından bazı kesitlere ulaşmak için tıklayınız.
biralevi

Re: Alevilerin Görkemli Yürüyüşü Devam Ediyor

Mesaj gönderen biralevi »

Herkese iyi bayramlar diliyorum
Oradaydım
yine görkemliydi
bazı tesbitlerim şöyle;
Daha çok genç nüfus vardı yani öncekilere göre bayram namazına gelenler gençleşmiş ortalama yaş 30-35 lere düşmüştü ki bunu iyi bir gelişme olarak görüyorum
Eğitim düzeyi yüksek olan kişilerde çoğalmıştı hatta yıllarca muhalefet eden bazı kişilerde namaza katıldılar ve memnuniyetleri dış bakışla bile görünüyordu
Yine küçük çocuklarını getirenlerde gözle görülecek kadar artmıştı sabahın erken saatlerinde küçük çocuklarını yataklarından kaldırıp camiye getirmeleri anlamlıydı
dua tekrarlarında selavatlarda insanların katılma çabalarını gözlemledim tabi bu ortak sesin akordunu bozuyordu ama buradaki çabalar anlayanb için anlamlıydı
sonuna kadar kimse dışarı çıkmadı ve bayramlaşma merasimini beklediler bunuda anlamlı bir gelişmeydi
Ali hocamız ve Özgür hocamızın değindiği konuların da son derece güncel ve anlamlı olduğunu söylemeliyim
Ayrıca Çorumda bugün iki cami iki hocanın ve dolu bire cemaatin var olmasının da görkemli alevi yürüyüşünün parçası olduğunu söylemeliyim haber başlığını bulan kardeşimi kutluyorum
Batılın tüm güçleriyle aleviler üzerine oynadığı tüm kirli cve sinsi oyunlara karşın alevilerin Çorumda 12 imam davasına bu denli sahip çıkmalarını önemsiyorum
Çok yakındırkli diğer illerimizdende müjdeli haberler gelecektir zira bu ilahi bire yürüyüştür ve durdurulamaz ama binlerce yıllık gelişmenin bir anda olmayacağı ve sabretmemiz gerektiğide açıktır

resimleri çeken arkadaşımız cami dışındaki araç ve insan resimlerini çekmeyi unutmuş gençliğine veriyoruz))))
yine cami balkonundakilerin resimlerinide unutmuş heyecanına veriyoruz
ayrıca insanları tedirgin etmeden resim çekmesinide kutluyoruz zira bir flaş bile patlatmadan çekti
evet
ALEVİLERİN GÖRKEMLİ YÜRÜYÜŞÜ HER TÜRLÜ FİTNE FESAT VE KİRLİ OYUNA RAĞMEN DEVAM EDİYOR …….
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Tebrikler. Allah razı olsun.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Kullanıcı avatarı
f_altan

Mesaj gönderen f_altan »

Görüntü gurur verici, Allah başarılarını artırsın, zahmet çekenlerden Allah razı olsun.
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
ceren

Mesaj gönderen ceren »

alevisesi yazdı:Resim

bazı bektaşi sitelerinde Ehli Beyt camisine kimse gitmiyor
halk onlara itibar etmiyor diye yalan yayın yapıyorlar
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

ceren yazdı:
alevisesi yazdı:Resim

bazı bektaşi sitelerinde Ehli Beyt camisine kimse gitmiyor
halk onlara itibar etmiyor diye yalan yayın yapıyorlar
Yalan, inkar Hurafe vs.. Bektasilerin kaninda vardir Sasmiyoruz .onlarin bu söylentileri Alevi Toplumunun uyanmasindan Rahatsiz olduklarindan kaynaklaniyor demektir !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Görüntüler öyle demiyor.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .

“Duyurular” sayfasına dön