Slm

Tüm güncel konularla ilgili duyurular...
mertali

Slm

Mesaj gönderen mertali »

evet sayın alevi kardeşler bizim üzerimizde oynanan çok büyük oyunlar var
bakın biz kesinlikle kürt degiliz,biz aleviyiz bu gün tuncelide bile üzerimizde oyunlar oynanıyo,kanmayın sayın dedemiz nerde yoksa dede diyemi geçiniyo niye gerçekleri anlatmıyo zamanında kürtlerle aleviler birleşme için bir araya gelmiş ama yemek esnasında biz sizin kestiklerinizi yemeyiz demişdir ve bizim yemegimizi yemeyenlerle bir olamayız diye bu toplantı bitmişdir.daha eskiye gidelim kerbalada hz HÜSEYNİ 70000 kişi gidip 70 kişi bırakanlar kimlerdir ey izzettin dogan bunları açıklasana sende akp gibi sende alevilerimi satcan kimse ses çıkarmıyo ama seninde kişiligin belli oldu .ey aleviler unutmayın biz A L E V İ Y İ Z OKADAR SATILAYALIM İZZETTİN DOGAN YILLARDIR BİZİ KANDIRIYO AYNI İŞBİRLİKCİ GİBİ.EGER ŞİMDİ BİRLİK OLDUK OLDUK YOKSA SONUMUZ HERZAMANKİNDEN KÖTÜ OLCAK...
AleviCaferi

Re: SLM

Mesaj gönderen AleviCaferi »

En önce hosgeldin diyeyim.
biz kesinlikle kürt degiliz,biz aleviyiz
Kürt olunca alevi olamiyormusun. Kürdünde alevisi vardir, Türkünde.
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Öncelikel Hos geldiniz .Alevinin Kürtü Türkü Arabi falancasi olmaz sonucta herbiri Ehli Beyt Dostlaridir ..Zillete Boyun Egmeyenlere kapimiz herzaman aciktir .
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

AleviCaferi yazdı:En önce hosgeldin diyeyim.
Kürtler zaten İran`dan Türkiye`ye Alevi olmamak için kaçtılar.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Çeri yazdı:
ne alakasi var simdi bunun ? Kürtlerden Alevi cikmazmi ? her konuya irkcilikla yaklasmayi ne zaman birakacaksiniz ? hatta iranda Kürt bölgesinde yiginla Sia var onlar neden kacmiyor peki ?
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

ali muhsin yazdı:
Çeri yazdı:
ne alakasi var simdi bunun ? Kürtlerden Alevi cikmazmi ? her konuya irkcilikla yaklasmayi ne zaman birakacaksiniz ? hatta iranda Kürt bölgesinde yiginla Sia var onlar neden kacmiyor peki ?
Ben ırkçılık yapmıyorum.Sadece meseleye bilimsel açıdan yaklaşıyorum.İran`dakilerde herhalde can korkusuyla Şii olanların torunlarıdır.Hem dediklerin belki Luriler, Lorlardır.İranın gerçek anlamda Şiileşmesi Şah Abbas zamanında kanlı bir biçimde oldu.Ama şimdi bile Sünni Fars var.Azerbaycan Bölgesinde ise sadece sayıları 400 Binden bile az kalan Küre Sünniler ( www.kuresunni.com ) yani Sünni Azeriler kalmış.Bunlar`da Türkiye`ye çok yakın bir mesafe de olmalarına rağmen Hanefi kaynak bulamadıkları için Kürtlerin etkisiyle Şafileşmişler ve giderek Kürtleşmekteler.Önceden yani Safeviler`den önce İran`da 12 İmamcı Şiiler sadece Kum Şehri ve civarında çoğunlukmuşlar.7 İmamcı İsmaili Şiilerin bile sayısı daha fazlaymış.
Hasan Akça

Re: Slm

Mesaj gönderen Hasan Akça »

mertali yazdı:evet sayın alevi kardeşler bizim üzerimizde oynanan çok büyük oyunlar var
bakın biz kesinlikle kürt degiliz,biz aleviyiz bu gün tuncelide bile üzerimizde oyunlar oynanıyo,kanmayın sayın dedemiz nerde yoksa dede diyemi geçiniyo niye gerçekleri anlatmıyo zamanında kürtlerle aleviler birleşme için bir araya gelmiş ama yemek esnasında biz sizin kestiklerinizi yemeyiz demişdir ve bizim yemegimizi yemeyenlerle bir olamayız diye bu toplantı bitmişdir.daha eskiye gidelim kerbalada hz HÜSEYNİ 70000 kişi gidip 70 kişi bırakanlar kimlerdir ey izzettin dogan bunları açıklasana sende akp gibi sende alevilerimi satcan kimse ses çıkarmıyo ama seninde kişiligin belli oldu .ey aleviler unutmayın biz A L E V İ Y İ Z OKADAR SATILAYALIM İZZETTİN DOGAN YILLARDIR BİZİ KANDIRIYO AYNI İŞBİRLİKCİ GİBİ.EGER ŞİMDİ BİRLİK OLDUK OLDUK YOKSA SONUMUZ HERZAMANKİNDEN KÖTÜ OLCAK...
Can öncelikle hoşgeldin
İ.doğan konusunda aynı fikirdeyiz
Alevilik bir inanç sistemidir sistemin esaslarına inanan herkes alevi olabilir
türk yada kürtlük ise ana babayla geçen ırki bir durumdur
yani ikisi farklıdır alevilik tercihe bağlıdır ırk ise doğuştan verilen bir durumdur
ırk önemli değildir inanç yada tercih edilen önemlidir
mahşerde ırktan değil inançtan sorulacaktır bu nedenle türklüğü kürtlüğü farslığı kendine dert etme

“Duyurular” sayfasına dön