Ehli Beytçilerin Kültür Çalışmaları Sürüyor (resimli)

Tüm güncel konularla ilgili duyurular...
Ali

Ehli Beytçilerin Kültür Çalışmaları Sürüyor (resimli)

Mesaj gönderen Ali »

Çorum merkezli Ehli Beyt vakfının genel merkezinde çocuklara yönelik tatil proğramı düzenleyen yetkililer birinci proğramın başarıyla tamamlandığını söylediler.
Vakıf üyelerinden Ali Rıza Üremişten aldığımız habere göre 29 u erkek 25 i kız olmak üzere toplam 54 kişinin katıldığı ilk kültür çalışması tamamlandı.
Vakıf merkezinde yaklaşık bir buçuk ay süren etkinliklerde çocuklara 12 imamların isimleri ve bazı ilkeleri öğretildi.Yine bu süreçte hafta sonları da çocuklara yönelik sinevizyon gösterileri,çizgi filmler ve bazı bilimsel videolar gösterildi.Bunlara ramazan ayında da devam edileceği belirtildi.
Birinci dönem proğramını başarıyla bitiren çocuklara çeşitli ödüller verildi.Yine bu döneme denk gelen günde Hz.Mehdinin doğum günü kutlaması da yapıldı.
Tüm bu etkinlikler vakıf adına Ehli Beyt vakfı cami ve mescid imamları Ali üremiş ve Özgür Arapoğlu tarafından gerçekleştirildi.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
3nokta

Re: Ehli Beytçilerin Kültür Çalışmaları Sürüyor (resimli)

Mesaj gönderen 3nokta »

Maşallah. Kurumlarımızın böyle gençlere yönelik etkinlikler düzenlemeleri çok faydalı. Tebrik ediyorum.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Küçükken yaz tatilinde bende camiye gitmiştim.En azından gidenleri görmüştüm.Ama kız çoçukları ne kadar küçük olsalar bile başlarını örterlerdi.
Şimdi o çoçukların belkide pek çoğu başını örtmüyordur ama güzel bir çoçukluk anısıdır.
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

Çeri yazdı:Küçükken yaz tatilinde bende camiye gitmiştim.En azından gidenleri görmüştüm.Ama kız çoçukları ne kadar küçük olsalar bile başlarını örterlerdi.
Şimdi o çoçukların belkide pek çoğu başını örtmüyordur ama güzel bir çoçukluk anısıdır.
ibadetin bilinçli yapılanı değerlidir
insanlar bir şeyi yapacaksa bilinçli yapmalılar
kural koyar örtersin sonra ne olucak?
ama öğretirsin kendisi bilinçli davranır gereğini yapar hangisi daha iyi? tabiki bilinçli yapılan iyidir
En son alone_man tarafından 10 Ağu 2010, 22:02 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Aramizdaki Fark budur zira bizde Zorlama yoktur !!! Birileri "Zorla " kapatirir ve illerde Zorla kapananlar acilir .Dinde Zorlama yoktur diye bir Ayet vardir Kurani Kerimde....insanlar hürdür kimse kimseye zorla birseyler yaptiramaz,ille "zorla" kapanacaksin diye bir kaidede yoktur !! Ayrica Genc Ögrencilerimizi candan ve yürekten kutluyorum ,Resimleri görünce Adeta onlarla Gurur duydum ...iste Gelecegimizin Alileri, Hasanlari, Hüseyinleri, Fatimalari, Zeynebleri dedim kendi kendime ...Allah Degerli Ehli Beyt Mektebi Hocalarimizdan Razi olsun ..Genclerimizi candan ve yürekten Tebrik ediyorum ...
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Muhammed

Mesaj gönderen Muhammed »

Nitekim günümüzde çarşı pazarda yığınla anne baba zoruyla kapanıp ne hallere gelenleri görüyoruz. Dinde zorlama yoktur. Sen hicabın güzelliğini, önemini anlatırsın. Günü geldiğinde bilinçli insan gereğini kendisi yapar zaten.

Allah emeği geçen herkesten razı olsun inşallah...
Resim
Resim
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Her yerin bir kuralı vardır.Cami´de Kuran Kursunda bayanlar başlarını örterler.Bu kadar basit.Tabi bunlar daha çoçuk ama eğitimli amaçlı örtmeleri gerekir.Siz bu çoçuklara namaz kılmasını öğretmiyormusunuz?O zamandamı başları açık, Kuran okurkendemi başları açık.
Benim bildiğim bu tür kurslara giden kız çoçukları hiç kimse bir şey demese bile anasının başı açık olsa bile camiye, Kuran Kursuna giderken kendiliğinden başını örter.

Benim şimdi fanatik laikçi, cemaatlerden, tarikatlardan nefret eden emekli öğretmen olan bir yakınım var.O bile öğrencilerinden duyduğuma göre öğretmenken Din Dersi sırasında ilkokul çoçuklarına sıranın üstünde namaz kılmayı öğretiyormuş.Üstelik o yıllarda mecburi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Derside yokmuş.

Ülkemizde başını örtmek isteyen ama aile baskısı yüzünden başını örtemiyen nice genç kız var.Hem herhalde "tesettür modasını" takip etsinler demiyoruz.Sadece başlarına geleneksel bir örtü geçirsinler diyoruz.
Ali

Mesaj gönderen Ali »

Çeri yazdı:Her yerin bir kuralı vardır.Cami´de Kuran Kursunda bayanlar başlarını örterler.Bu kadar basit.Tabi bunlar daha çoçuk ama eğitimli amaçlı örtmeleri gerekir.Siz bu çoçuklara namaz kılmasını öğretmiyormusunuz?O zamandamı başları açık, Kuran okurkendemi başları açık.
Benim bildiğim bu tür kurslara giden kız çoçukları hiç kimse bir şey demese bile anasının başı açık olsa bile camiye, Kuran Kursuna giderken kendiliğinden başını örter.

Benim şimdi fanatik laikçi, cemaatlerden, tarikatlardan nefret eden emekli öğretmen olan bir yakınım var.O bile öğrencilerinden duyduğuma göre öğretmenken Din Dersi sırasında ilkokul çoçuklarına sıranın üstünde namaz kılmayı öğretiyormuş.Üstelik o yıllarda mecburi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Derside yokmuş.

Ülkemizde başını örtmek isteyen ama aile baskısı yüzünden başını örtemiyen nice genç kız var.Hem herhalde "tesettür modasını" takip etsinler demiyoruz.Sadece başlarına geleneksel bir örtü geçirsinler diyoruz.
Ders yapılan yer cami değil vakfın genel merkezinde ayrı bir bölümdür
yapılan derste Kuran kursu değil Ehli Beyt eğitim çalışmasıdır
Namaz ve abdest tabiki öğretiliyor ama bunların öğretilmesinde küçüklerin başını örtmek gerekmiyor
ibadet yapılırken baş örtmenin farz olduğu öğretiliyor örtünün anlamı tabiki anlatılıyor ve bu kişiler büyüdüklerrinde kendi tercihlerini kendileri yapacaktır
burada teoriler öğretilmiştir uygulamaya geçildiğinde tabiki namazda örtü gerekecektir
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Kulp takacak ya.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

3nokta yazdı:Kulp takacak ya.
Bu laf banamı?

“Duyurular” sayfasına dön