Malatyada da Bir Güneş Doğdu

Tüm güncel konularla ilgili duyurular...
Ali

Malatyada da Bir Güneş Doğdu

Mesaj gönderen Ali »

Malatya Ehli Beyt Derneğinin inşasına başladığı Caminin temel atma töreni Ehli Beyt dostlarını göz yaşlarına boğdu.

MALATYADA DA BİR GÜNEŞ DOĞDU.
27.Eylül Pazar günü anadolunun her yanından gelen Ehli Beyt dostlarının katılımıyla Malatya Ehli Beyt derneğinin inşasına başladığı caminin temel atma töreni yapıldı.
Tören saat 14.00 te Ehli Beyt alimlerinden Musa Güneşin Kuran okuması ile başladı.
Töreni dernek yöneticilerinden Mehmet Kocaaslan ve Musa kocaaslan birlikte sundular.
Törende Ehli Beyt alimlerinden Hamit Turan,Musa Aydın,Musa Güneş,Zeki Tümay,Kadir akaras ve Alevi aydınlarından Teoman Şahin birer konuşma yaptılar.
Törene Ali üremiş,Abbas kazimi,Bülent Ayyıldız,Ebulfez seven,Kazım şıhdaş,Hürriyet varol,Murat Bulut ve Yakup Kumak gibi Ehli Beyt alim ve araştırmacı yazarlarıda katıldı.

Konuşmaların ardından kurban kesimi ve kurdele kesimi yapıldı.Hemen akabinde Malatya semalarında ilk ezanı Ehli Beyt alimlerinden Ali Cerfi okudu.
Ezanda ALLİYYEN VELİYULLAH duyulduğunda herkes sevinç gözyaşları döküyordu.....

Malatya Ehli Beyt derneği adına en güzel misafirperverlik örneği sunan dernek yöneticilerine Mehmet ve Musa kocaaslan,Sadık gökgöz,Zeynel Güzel,Kenan ercan,Ramazan dinç,Sait Yalçın,Hacı tunç,Mehmet Karakuşa tebriklerimizi sunuyoruz.

Şimdi hasretle diğer illerdeki Ehli Beyt dostlarının sevinçli haberlerini ve semalarda ALLİYYEN VELİYULLAH seslerini duymayı bekliyoruz.

Resimler İçin Tıklayın
Kullanıcı avatarı
Big Boss

Re: Malatyada da Bir Güneş Doğdu

Mesaj gönderen Big Boss »

Ali yazdı:Malatya Ehli Beyt Derneğinin inşasına başladığı Caminin temel atma töreni Ehli Beyt dostlarını göz yaşlarına boğdu.

MALATYADA DA BİR GÜNEŞ DOĞDU.
27.Eylül Pazar günü anadolunun her yanından gelen Ehli Beyt dostlarının katılımıyla Malatya Ehli Beyt derneğinin inşasına başladığı caminin temel atma töreni yapıldı.
Tören saat 14.00 te Ehli Beyt alimlerinden Musa Güneşin Kuran okuması ile başladı.
Töreni dernek yöneticilerinden Mehmet Kocaaslan ve Musa kocaaslan birlikte sundular.
Törende Ehli Beyt alimlerinden Hamit Turan,Musa Aydın,Musa Güneş,Zeki Tümay,Kadir akaras ve Alevi aydınlarından Teoman Şahin birer konuşma yaptılar.
Törene Ali üremiş,Abbas kazimi,Bülent Ayyıldız,Ebulfez seven,Kazım şıhdaş,Hürriyet varol,Murat Bulut ve Yakup Kumak gibi Ehli Beyt alim ve araştırmacı yazarlarıda katıldı.

Konuşmaların ardından kurban kesimi ve kurdele kesimi yapıldı.Hemen akabinde Malatya semalarında ilk ezanı Ehli Beyt alimlerinden Ali Cerfi okudu.
Ezanda ALLİYYEN VELİYULLAH duyulduğunda herkes sevinç gözyaşları döküyordu.....

Malatya Ehli Beyt derneği adına en güzel misafirperverlik örneği sunan dernek yöneticilerine Mehmet ve Musa kocaaslan,Sadık gökgöz,Zeynel Güzel,Kenan ercan,Ramazan dinç,Sait Yalçın,Hacı tunç,Mehmet Karakuşa tebriklerimizi sunuyoruz.

Şimdi hasretle diğer illerdeki Ehli Beyt dostlarının sevinçli haberlerini ve semalarda ALLİYYEN VELİYULLAH seslerini duymayı bekliyoruz.

(Resimler yayına hazırlanıyor.)
Müthiş bir şey
Allah başarı versin darısı diğer aleviyim diyenlere 12 imam dostuyum diyenlere
Aliyi seviyorum diyenlere
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Ya ben bir sitede okumustum Malatya ( Mevlana ) Ehli Beyt Camisi diye ,bu bende Celiski yaratti, nasil oluyor Tassavvufcu birinin ismi ile Ehli Beyt Camisi aciliyor ..aciklayan varmi ?
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

ali muhsin yazdı:Ya ben bir sitede okumustum Malatya ( Mevlana ) Ehli Beyt Camisi diye ,bu bende Celiski yaratti, nasil oluyor Tassavvufcu birinin ismi ile Ehli Beyt Camisi aciliyor ..aciklayan varmi ?
Ali muhsin can
soruyu senden önce sormuştum Teoman abiye sordum şöyle açıkladı:
Ehli beyt derneği yetkilileri daha önce kurulmuş adı konmuş ama yapılamamış eksik bırakılmış bir cami derneğini devralmışlar tüm işlemler proojelerde mevlana cami diye resmi kayıtlara geçtiği için de karışıklık olmasın sorun olmasın diye ismi değiştirmemişler
ayrıca bu pozisyonumuzda isim çok mu önemli sizin için? diye soruncada hak verdim çünkü
oradaki Ehli Beyt dostları bu hale gelinceye kadar bile nice zorluklardan engellerden geçmişler halende engelleri aşabilmiş değillermiş
bence oradaki canlara dua etmeliyiz anlatılanlara göre bu noktaya çok onurlu, direnç göstererek gelmişler duruşları çok net ve kararlıymış
bunlara bizzat Teoman şahin abim bire bir şahitlik yaptı
ali muhsin

Önce Allah muaffak eylesin diyorum ,ama isim tabiki önemlidir bence ..,Düsününki bir Camiinin adi Yavuz Sultan Selim Camisi olacak ama Aliyenveliyullah sesleri cikacak , o,camiye kim gerderki ? Celiskili degilmi ? Bir Sünni Tassavvufcunun ismi ile Ehli Beyt camisi acilmasi Mantiklimidir ? ..Madem bir Ehli Beyt Camisi acilmis adina Layik olan bir isimle acilir , yani biraz kagit kürek islerinde zahmet cekecekler okadar.. buda Adina layik bir isim icin cok deger ..yinede Acanlarin kendileri bilir ..bence isim Cok önemlidir, Sahsi görüsüm ..
------
AleviCaferi

Mesaj gönderen AleviCaferi »

Vallahi icim bi' tuhaf oldu. Uyanis devam ediyor. Allah yollarini acik etsin.
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Hayırlı uğurlu olsun.
Mevlana efendimiz demektir.Peygamberimiz meşhur Gadir Hum Hadisinde:"Ben kimin Mevlası isem Ali`de onun Mevlasıdır." buyurmuştur.
İlerde imkanım olursa ben`de bir Ehli Beyt Camisi yaptırmak isterim.
ali muhsin

Çeri yazdı: İlerde imkanım olursa ben`de bir Ehli Beyt Camisi yaptırmak isterim.
Senmi ?? :lol:
------
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

hayırlı uğurlu olsun ne güzel bir olay
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

O an orada olmak ve bu tarihi temel atma törenine şahitlik etmek isterdim...:(
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .

“Duyurular” sayfasına dön