Turan Dursun

Kullanıcı avatarı
Hira

Turan Dursun

Mesaj gönderen Hira »

Ateistin önde gideni"Turan Dursun"
Boş vakti olupta sıkıntıdan kıvrananlara şiddetle tavsiyemdir!Turan Dursun okuyun!Valla ciddiyim.Daha böyle salağına az rastlarsınız.Süzme cinsinden,cinsine tükürdüğüm.
Bide müritleri var ki akla ziyan.Şahane bi ekip.Ne emek kardeşim,şapka çıkarmak lazım.
Bendeniz pek severim,karakter tahlilinde çocukluğu inmeyi.E Turan Dursun bu kadar karaktersiz olduğuna göre,çocukluğunu araştırmak şart oldu bana.Yetti de zaten.acıdım adama yaa.O ne berbat ,ne acı dolu bi öykü öyle.İçim lime lime oldu.gene iyi idare etmiş kerata.kendisi rahatlıkla seri katil olmaya yeticek bi birikime sahip aslında.
Baba müthiş rahatsız bi kere.Daha velet doğmadan başlamış,en büyük alim benim oğlum olacak diye sayıklamaya.gerisini de siz araştırın artık.
Bide arkadaşın manyak bilimsel bi deneyi var.Milli Eğitim Bakanlığına önericem,müfredata eklenmeli.Büyük kayıp.
Süpürge Deneyi!Yaa. resmen diğmam şaştı.adamdaki saman kafalılığa bak!Deney şöyle:
Genişce bir kovanın içine çeşme suyunu dolduruyosun.Batırıyosun süpürgeyi kovaya.aha deneyin ilk safhası bu.
İkinci bölüm biraz daha zor eğer evin içindeyseniz biraz dikkat gerektiriyo.Zira halıyı ıslatma riski var.Gerçi bilim adına bu kadarına katlancaz artık.
Şimdi,süpürgeyi kovadan çıkardığın gibi sallıyosun duvara.İşte budur.Ne oldu.Olan oldu,eğer süpürge temiz değildiyse duvar haloldu.ama adamın gözü dönmüş,temizliği mi düşüncek şimdi,ruhu pis herifin.Diyorki,duvarda rasgele şekiller oluştu.bunlar yıldıza,güneşe benzer.demekki dünyanın oluşumu da tamamen tesadüf!İşte budur.Evrenin yaradılışını çözdü manyak.
Arkadaş çocukluğunda ve gençliğinde yaşamış olduğu aşırı şartlanmadan dolayı,(en büyük ben olacam,benim adımı herkes duyacak türünden)ego mağdurudur.Ayrıca bir kulleteyn adlı kitabında da cinsel tercihini koçtan yana kullandığını anlatmıştır.evet bildiğimiz koç hayvanı.koça ne yaptığını söylemek burada bana düşmez.
Bari Edvin Hubble ‘ı örnek alsaydın.adam yıllarca uğraşmış,didinmiş nihayet 1933’te Allah’ın izniyle Kuran ayetini ispata nail olmuştur.Kendisi evrenin genişlediğini bulduğunu sanmıştır.
“Biz göğü kendi ellerimizle kurduk ve biz onu genişletmekteyiz”.Zariyat suresi ayet 47.
Üstelik bu şahıs yıllarca müftülük yapmış.Cemaati ne durumda acaba?
HİRA[/b]
KARAPAPAK MURAT

Mesaj gönderen KARAPAPAK MURAT »

ellerine sağlık Hira can. bugün bir yanda Turan dursunun yolundan giden bir yandan Alevilere kucak açmaya çalışan bir parti ile de karşı karşıyayız. bu parti ne olduğu belirsiz perinçekçi cephe ve onun işçilerle alakası olmayan partisidir. aziz nesin hayvanıda bunun gibi din-i bir çevreden gelmesine karşın herhalde birşeylere kendi küçük hücreleriyle kahredip cehennem tapusunu alıyorlar. biz dinimize hasretken, iman için savaşırken bunlar bunun kıymetini bilmeyip dinsizleşiyorlar. bu insanlardan ziyade onların yolundan gidenlere acıyorum.

ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMEDİN VE ALİ MUHAMMED
konak

Mesaj gönderen konak »

TURAN DURSUN kimdir.?

Kimine gore ateist dinsiz olumu bindefa hak eden biri..

Kimine gore islam konusunda uzman ulkemizin aydinlanmaci yazarlarin biri..

Bana gore Turan dursun nu bu atasozu ozetliyor. "iNANMAK KOLAY ,DUSUNMEK CESARET iSTER "

Turan Dursun herkes gibi dogdugu yetistigi kulturde ogretilenlerle "kolay inandi" , surgun yasaminda sorgulamaya "dusunmeye cesaret" etti.

Turan Dursun yazdigi her yazisinda kitabinda,kaynak gosterdigi icin degerlidir, onun yazdiklarini,kitaplarini tamamen suclamaniz icin gosterdigi (islam kaynaklarini) okumaniz gerekli.

Asil dusundurucu uzucu olan, hakaret iceren kelimelerdir..Dusuncelerine katilmak zorunda deyilsiniz , ama hakaret etmek sizi kucultur.

Bu sitede den yararlaniyorum,bir seyler ogrendigime inaniyorum,tartisip fikirlerimizi acikliyoruz ne guzel.Hepimiz ayni dusundecede olursak bu tartismak paylasmak olmaz,sadece kendimiz calar kendimiz oynariz, daha kotusu dunyada tek dogrunun kendiniz oldugunu dusunursunuz,buda objektif sagduyulu olmaz.

Turan Dursun nun adina site var,girin bakin form sayfasina,inananda var inanmayanda,ama duzeyli bilgi dolu tartisiyorlar.

Turan Dursun nun cocuklugunu irdelemissiniz.Bellki bu konuda uzman olmalisiniz...Kendi zaten cocuklugunu anlatiyor gizlemiyor...Oysa bunun yerine fikirlerini elestirseniz,daha guzel olurdu...Belki sizde cevap verilmeye degmeyen yazilar diyip gunu kurtarmak isteyebilirsiniz...Tipki sagliginda tartismayip,katledildikten sonra cevap yaznlarin kullandigi dil gibi..Size bir ornek onunla bu sekilde tartismayip oldukten sonra "gercek din bu--turan Dursun na yanit) diye iki adet kitap yazan prf.sulayman Atesi okuyun(eski diyanet baskani)...on yargili deyilim her yayini okumaya incelemeye calisirim.

Bana gelince Turan Dursun nun yazilariyla 30 lu yaslarda tanistim..Reddettigi tezlerinide incelemeye calistim.Oyuzden Dyanet yayinlarina, haci bayramdaki kitapcilara epey gittim...Bugun yasim 50 yakin,ogrenmenin yasi yok.
Sahi bende hakaret ettiginiz "akli ziyan" olanlardanim.

Son olarak Zariyat suresi 47 ayete..Bu konuda ya arastirmaci deyilsiniz veya on yargilisiniz veya kimi dini cevreler gibi carpitmalara ortak oluyorsunuz...Lutfen arastirin adi gcen ayetteki "genisleme " kelimesi...
,
..Evrenin genisledigi teorisi ortaya atilmadan once ,yazilmis bir tane kuran meali gosterin ki icinde ayetteki "genisleme " kelimesi gecmis olsun...
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

konak yazdı:TURAN DURSUN kimdir.?

Bana gore Turan dursun nu bu atasozu ozetliyor. "iNANMAK KOLAY ,DUSUNMEK CESARET iSTER "

Turan Dursun herkes gibi dogdugu yetistigi kulturde ogretilenlerle "kolay inandi" , surgun yasaminda sorgulamaya "dusunmeye cesaret" etti.

Turan Dursun yazdigi her yazisinda kitabinda,kaynak gosterdigi icin degerlidir, onun yazdiklarini,kitaplarini tamamen suclamaniz icin gosterdigi (islam kaynaklarini) okumaniz gerekli.
KOnak can
Haklı olduğun yanlar var o adam içinden çıktığı ata dinini sorgulamaya kalktı ve bunuda sesli yaptı sorgusunu diğerleriyle paylaşma cesareti gösterdi
bu noktaya kadarki yaptıkları doğruydu hakka uygundu yani atasının dinini araştırmak istemişti ama bulduğu çelişkileri gidermek yerine yada bu çelişkileri giderecek islami doğruyu aramak yerine yada sadece yakaladığı çelişkileri giderecek doğruyu aramak yerine yakaladığı çelişkileri İslama karşı kullandı,islamı mahküm etmek niyetiyle kullandı,
1986 lı yıllarda ona bir mektup yazıp 12 imam kaynaklarını inceledinizmi?belki aradığınız doğrular oradadır çünkü siz hep aynı emevi abbasi osmanlı kaynaklarından örnek veriyorsunuz birde sorularınızın cevaplarını 12 imam kaynaklarından arayın şeklinde numayişte tavsiyede bulunduk
bir yazısında bize hitaben 12 imam kaynaklarını bilmediğini yazdı,verdiğimiz kaynak isimlerini ilk defa duyduğunu yazmıştı.
Yani yöntemi doğru ama niyeti yanlıştı,çelişkileri yakalamıştı bizde aynı çelişkileri biliyoruz ama bununla emevi abbasi osmanlı dinini mahküm ediyoruz o ise aynı çelişkilerle İslamı mahküm etmeye çalıştı ve birçok insanında kafasını çeldirdi farklı bir islam olduğunun farkında olmayan yada islamın anlatılan olmadığını yada emevi abbasi osmanlının sunduğu anlayışın son peygamberin dini olmadığını farketmeyen birçok kişinin kafasını çeldi vebalini aldı eğer onu okuduğunuz halde 12 iamamların islami anlayışını keşfedebildiyseniz siz çok şanslı bir insansınız demektir,
Onun yanlış yöntemi yüzünden birçok insan İslam dininden uzaklaştı ve tüm bunları vebali onundur,sünni kaynaklarını eleştirdi ama bunu islam eleştirisi olarak sundu,oysa doğrulara sahip çıkmalı çelişkileri başka kaynaklardan çözmeyi denemeliydi,sonunda karar vermeliydi o başında karar verdi hem kendine hemde ona uyanlara yazık etti.
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

Aklıma Bir fıkra geldi

Çok ünlü bir ateist sinema yönetmeni ölmüş ve ilk sorgusunda 500 yıl berzah zindan cezası vermişler .
adam oflaya tıslaya cezasını bitirmiş sonra tam çıkacakken önünü kesmişler ve o itiraz etmiş demişki
-ben cezamı çektim ya

karşıdaki cevap vermiş
-Ağam şu anda dünyada senin filimlerinin 500.yılı kutlanıyor ve hepsi yeniden vizyona girdi bir 500 yıl daha kalacaksın.

bu yüzden turan dursunun kitaplarını okuyanlar ona çok büyük eziyet ediyorlar haberleri olsun

“Ateizm” sayfasına dön