Alevi'likten Ateist'liğe geçenler

Ebu Hasaneyn

Alevi'likten Ateist'liğe geçenler

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

genellikle Ateist olanlar niye Alevi'lerden çıkıyor :?: arkadaşlar biraz bu konuyu tartışalım derim çünkü çok önemli :!: yorumlarınızı bekliyorum kardeşlerim :mrgreen:
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
Kullanıcı avatarı
Big Boss

Re: Alevi'likten Ateist'liğe geçenler

Mesaj gönderen Big Boss »

aleviler diyemeyeceğim çünkü sözde aleviler, bektaşilerin namaz, oruç, ehlibeyt le ilgileri olmadığından ve yıllardır uyutulduklarından dolayı insanlar zamanla ateistleşiyorlar bunda tabiki sistemin de bayabi emeği var :) gerçi halende çalışmaları büyük bi gayretle devam ediyor.zannedersem onlarında işine geliyor, soruncada benim namazım kılınmış abdestim alımış ohhh ne güzel dünya, bu kadar nasıl rahat olabiliyorlar.birde şu varki sadece sözde alevilerden ateist çıkmıyor sünnilerden de var ama sayıları biraz daha az. selamlar...
Ebu Hasaneyn

evet beyaz hoca sizdende bu beklenirdi :mrgreen: cevabınız için teşekkürler :lol:
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
Kullanıcı avatarı
Big Boss

Mesaj gönderen Big Boss »

benim düşüncem budur. ben teşekkür ederim :)
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Bazi Alevilerin Ateistlesmelerinin sebebleri coktur.örnegin Alevilerin bilincsizliginden Safligindan öndersizliginden Su-istifade eden cok Örgütler,kuruluslar olmustur ve hepsi kendilerine Alevilik süssü vererek Alevileride Aleviliklerinden cikarmaya calismislardir ,bugün Ateistlerin Fasistlerin , Komunistlerin ,Diyanet ,Fetullahcilarin ve bilimum Alevi Düsmanlarinin Toplanma yerleri Bugünün Cemevleridir !!! ve hepsinde kendilerini "Alevi önderleriyiz " diye tanitmalaridir !!! karanlik güclere hizmet verenler Yönetimde olduklari gibi Alevileride Bektasilik mikrobu ile zehirleyip Alevileri bazi yollardan Ateistlestirip icabinda ayri bir Dine, veya Cesitli Örgütlerede Pazarlamaktadirlar ..Bugün herhangi bir kisi Cemevine (Asimilasyon Merkezine) gittiginde karsisinda mutlaka Dini inkar eden , Islami Dinini Afyon olarak niteleyen , Ehli Beyt Mektebleri mensuplarina "Siialara" gerici Yobaz irancilar diyen fakat bu görüslede kendilerini "Alevi önderi "olarak tanitan bir sürü Seytanlar vardir..Bunlar,ki Alevilerin uyanmasini istemeyen Aleviliklerine kavusmalarini istemeyen aksine kendileri gibi köle zihniyetli olmalarini, Ehli Beyt Mekteblerine Düsman olup Alevi Sii ayrimi yapmlarini ve Vahabi inanci ile Yozlastirmalarini istemektedirler..kisacasi Alevileri Karanlik yollara sürükleyenler Cemevlerinde koyun postlarinda Keyf catan midelerini ickiyle dolduran, Nedi-ü belirsiz kislerdir ve sermayelerini Diyanetten Amerika- israil vede Mason lojalarindan alan kisilerdir !!!

Not : Alevi Sii Kardesim, Big Boss nikli Arkadasa kulanmis oldugu nik ile hitab etmeni Rica ediyorum.Arkadasimiza Beyaz Hoca diye hitap etmem belki onu incitebilir ...Muhabetle
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Ebu Hasaneyn

beyaz hoca ismini kullanmak'taki maksadım şaka yoluy'laydı :mrgreen: ali muhsin kardeşim ama yalan söylemedim ki ne yapalım böyle alıştırdı bizi :lol:
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Alevi kimlikli gençler, kendi inançlarını bilmedikleri ve emevinin, vahhabiliğin islam diye uydurulmuş mantıksızlıklarını gördükleri için dinden soğuyorlar. Tabi tağutun, Sabayizm ve Siyonizm'in burada yürüttüğü gizli operasyonları da unutmamak gerekir.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
AZADİ

Mesaj gönderen AZADİ »

Alevi gençlerinin çoğu hemen ateist olmuyor.

Birinci aşamada ateist rolüne bürünüyor. Ateist süsü verilmiş halde yaşamak zorunda kalıyorlar. Okulda, evde, sokakta özellikle de alevi toplumunun içinde inanca ait söz ve davranışlar revize edildiği için toplumsal yaşamın gerekliliği bu sonucu çıkarmaktadır.

İkinci aşamada gençler içlerindeki inanca veya inançsızlığa ait çelişkileri birşekilde bertaraf etmek zorunda kalıyorlar. Yani bir tercih sorunu çıkıyor. Ya göründükleri gibi olacaklar ya da oldukları gibi kendilerini çevresindekilere kabul ettirmek zorunda kalacaklar.İlk tercih en kolayıdır. KAlplerindeki inanca ait değerleri yokedemezlerse benim içim temiz ve benzeri sözler cazip geliyor. Birde çevrelerindeki kendinden büyük kişilerin özellikle dedelerin telkinleri fikirlerini sabitleyebiliyor.

Üçüncü aşama ise artık hayatla ilgili beklentileri artan gençler bu işin dede ile de olamayacağını anlayınca sünni de olunamayacağına göre çevresindeki genel düşünce ateizme yönelik olduğuna göre artık cidden ateist olmak en doğru seçim oluyor. Soruları cevap bulmayan, hayata ait beklentilerin çetrefilleştiği, bir zamanda Ehli beyti hakkıyla tanıyıp ona göre amel etmek en zor karar olsa gerek.
Ancak unutulmaması gereken Allah'ın sosuz kudretinin olduğudur.
Allah tüm Ehli beyt dostu gençleri şeytanın tuzaklarından Korusun.
Eğer iman etmiyor ve Allahtanda korkmuyorsanız bari şu dünyada özgür kişiler olun.

Şehidlerin Efendisi Hz.İmam Huseyin (a.s)
Muhammed

Mesaj gönderen Muhammed »

Gençler hep bir boşluk içerisindeler aslında. Ne yerleri belli ne yurtları. Aslında onlarda biliyorki dededen, cemden, sazdan hayır gelmez. Sonuç doğal olarak budur.

Ancak şunada şahit oldum, ateistlik değilde hristiyanlığa bürünme eğilimi... Boynunda hac işareti olan kolye vs... Heveste olabilir tabi ama sonuç olarak hepsinin ortak noktası belirsizlik...
Resim
Resim
Ebu Hasaneyn

yaw arkadaşlar bence şimdi'ki alevi denilen topluluk genellikle sünnileşmiştir bence.siz ne dersiniz :?: istemedende olsa budur bence.zaten bu olayın farkını anlayan gençlerimiz uyanıyor ama ya ailenin alışık olduğu ortama ayak uydurmak zorunda olup yani kendi ailesine takiye yapıyor yada kendi içindeki belirsizlikte kaybolup gidiyor ben neyim ne yapıyorum ülemalarımız bana böyle diyor onlar bana şöyle diyor bunlar bana böyle diyor üçlem içinde kalıyor ne yapacağını şaşırıyor Allah için şimdi bana söyleyin doğru değil mi :?:

“Ateizm” sayfasına dön