Hacı Bektaş Vilayetnamesinin İçyüzü!

Hasan Akça

Re: Hacı Bektaş Vilayetnamesinin İçyüzü!

Mesaj gönderen Hasan Akça »

ALIBABA yazdı:
alone_man yazdı:evet
maydonoz piri !!
arifsen denileni anlarsın
seni
hayırla anmayız ama
kendi ipini kendin çekersen
en azından fıtratında biraz insanlık kalmış deriz
Efendim gidin yapilmamasi gereken 7 ci kurali okuyunuz ilk once forum kurallarina uyunuz bence tavsiyem !

Allah bagislasin senide !
konu başlıklarına uygunsuz konuyla ilgisiz şeyler yazıyorsun
maydonoz oluyorsun
demogoji çarpıtma yapıyorsun
arsızlık pişkinlik yapıyorsun
bilimsellikle ilgisi olmayan şeyleri yazıyorsun kaynak istiyoruz çarpıtıyorsun
her konuya ilgili ilgisiz yorum yapıyorsun
vs vs uyarıldığın halde huylarına devam ediyorsun
cami duvarına işeme dedik halen işiyorsun
çıkıyorum dedin onursuzca geri döndün
yüzsüzlük yapıyorsun
izzetsiz tavırlar sergiliyorsun
vaktimizi çalıyorsun
Kullanıcı avatarı
Big Boss

Mesaj gönderen Big Boss »

Ali yazdı:
Çeri yazdı:Vilayatname çok değerli ve çok güzel bir eser.Herkesin kütüphanesinde bulunmalı.İmkanım olsa Vilayatnamenin çizgi filmini ve sinema filmini çektirirdim.
.
Ya uydurma masal kitabına ne diyorsun yazılanları okumuyormusun anlamıyormusun bugün bile bunlara inanan varsa ben bu dünyadan göçer olim daha iyi ne saflar varya :D :D :D
Bence iyi bir masal filmi olurdu 6 yaş ve altı için tabiii
N.K.Caferi
Konum: Gönlümüzde senin aşkından gayrısına yer yok. Toprağımız aşkınla yoğrulmuş, gayrısına yol yok .

Mesaj gönderen N.K.Caferi »

Emeginize sağlık .

Bu bektaşilik kavramının neticesi ne oldu biliyomusunuz ? bugün bikaç kişi arasında yaşanan bir tartışmada Aleviler cemlerle kendi dinlerini yaşıyorlarda . Hiristiyanlar neden yaşamasın burada deniyor. Ne kadar acı dimi . Bir kültür enjekte edildi Bilmeyen tanımayan kör cahil de (dünyevi ilimlerle ilgili değil ünv. mezunu kişiler) Aleviliğin dini bu zannediyo insan bu kadar cahil yada yanlı olabilir . Varılan netice bu işte . Banada alınmayın siz diyor ilmimiz vardı ehli sünnet kaynaklarından ve ehli sünnete göre yaşıyoduk ya önceden . Yoo dedim gerçekten dinini yaşayan bir alevi olarak asla alınmam dinini Peygamber yolunu Ehli Beyt yolunu bilen bir alevide cemi ibadet saymıyor ve din ise hiç değil bu yüzden Alevilik Caferiliktir araştırın . ayrıca bilip bilmeden konuşmayın dedim dini diyorsunuz dikkat edin o kadar insanın vebalini alıyosunuz . Buna sebep ne bi düşünün bektaşi kardeşler .

Resim
Susmak, bazen cevabı yeterli kılar
En büyük gerçeğin sessizliği gibi
SUSMAK Bir mısrada halini arzetmek gibi..
ali_ali_

Mesaj gönderen ali_ali_ »

biralevi kardeş Allah var Allah ın varlığını ölümü hesap gününü ve cehennemi düşün ve ona göre yaz sen kimden bahsettiğini biliyomusun hacıbektaş diyosun balım sultan diyosun ben onlara kurban olurum ben bektaşioğlu bektaşiyim ve bektaşilerin namaz oruç hac yok demelerine şiddetle karşıyım onlara pirimiz böle öğretmedi ama bazı fitneler aldı götürdü ama pirlerimize dil uzatma örneğin yahudilere hz musa bölermi yapın dedi hıristiyanlara hz isa bölemi yapın dedi şimdi onlar yoldan çıkmış diye haşa peygamberlerimi suçlayalım (haşa) ben derimki zerre şüpede kalırsan yorum yapma Allah seninle olsun.
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

ali_ali_ yazdı:biralevi kardeş Allah var Allah ın varlığını ölümü hesap gününü ve cehennemi düşün ve ona göre yaz sen kimden bahsettiğini biliyomusun hacıbektaş diyosun balım sultan diyosun ben onlara kurban olurum ben bektaşioğlu bektaşiyim ve bektaşilerin namaz oruç hac yok demelerine şiddetle karşıyım onlara pirimiz böle öğretmedi ama bazı fitneler aldı götürdü ama pirlerimize dil uzatma örneğin yahudilere hz musa bölermi yapın dedi hıristiyanlara hz isa bölemi yapın dedi şimdi onlar yoldan çıkmış diye haşa peygamberlerimi suçlayalım (haşa) ben derimki zerre şüpede kalırsan yorum yapma Allah seninle olsun.
mademki bektaşisin neye karşı çıktığınıda açık açık buraya yaz
burada hacı bektaşın tasavvufcu türk kökenli sünni bir müslüman olduğu söyleniyor ve birsürüde kanıt veriliyor
zaten bektaşiliğin beş yüzü yazısında biralevi abimde hacı bektaşın fikrinden bektaşiliğin koptuğunu ve bugün islam dışına çıktığını yazıyor
aksini, söylüyorsan buyur kanıtlarını sende yaz hepimiz tartışalım
ayrıca bektaş aleyhine bir söz söylenmiyor sadece sünnidir deniyor 12 imamları bilmez deniyor
burada yapılan yorumların neyine karşısın açık yaz
bektaşın kutsallığı ayetlemi hadislemi buyur yaz
çok bektaşi geldi buraya ama hepsi kaçmak zorunda kaldı yada işi sululuğa hakarete vardırıp atıldılarda kurtuldular
buyur hoşgeldin sonuna kadar yazabilirsin cevaplarda herkese açıktır bu iş sadece biralevi abimizin yükü değil hepimizindir
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Big Boss yazdı:
Ali yazdı:
Çeri yazdı:Vilayatname çok değerli ve çok güzel bir eser.Herkesin kütüphanesinde bulunmalı.İmkanım olsa Vilayatnamenin çizgi filmini ve sinema filmini çektirirdim.
.
Ya uydurma masal kitabına ne diyorsun yazılanları okumuyormusun anlamıyormusun bugün bile bunlara inanan varsa ben bu dünyadan göçer olim daha iyi ne saflar varya :D :D :D
Galiba Ülkemiz`de okullara, liselere Mitoloji Dersi dersi adı altında Yunan-Roma Mitolojisi`nin öğretilmesi gerektiğini savunanlardan haberiniz yok.
Avrupa`da ders olarak okutuluyormuş.
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

Çeri yazdı:
Big Boss yazdı:
Ali yazdı:
.
Galiba Ülkemiz`de okullara, liselere Mitoloji Dersi dersi adı altında Yunan-Roma Mitolojisi`nin öğretilmesi gerektiğini savunanlardan haberiniz yok.
Avrupa`da ders olarak okutuluyormuş.
iyi fikir batının mitleri yerine kendi tarihimizin mitlerini öğretmek daha iyidir böylece hem bunların masal olduğu anlaşılır hemde içindeki iyi unsurlar verilmiş olur ama üst sınıflara öğretilmeli ya haddi olmalı mesela lise olmalı
çünkü küçük beyinler masalla gerçeği ayıramaz ve yeni putlar yaratılmış olur
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

[quote="biralevi"]
HACI BEKTAŞIN NAMAZ KILMASI

Hazreti Hünkar hemen abdest alıp seccadeyi mübarek eline aldı.SEccade yaratıcı tanrının kudretiyle havada durdu.......hünkar hacı bektaş seccade üstüne çıkıp Tanrı dergahına İKİ REKAT NAMAZ KILDI.
.
[/quote]

hacı bektaşın uçmasına kaçmasına inanan bektaşiler bu bilgilere neden inanmıyorlar acaba?
PIRCAFERI

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

[quote="Hasan Akça"][quote="biralevi"]
HACI BEKTAŞIN NAMAZ KILMASI

Hazreti Hünkar hemen abdest alıp seccadeyi mübarek eline aldı.SEccade yaratıcı tanrının kudretiyle havada durdu.......hünkar hacı bektaş seccade üstüne çıkıp Tanrı dergahına İKİ REKAT NAMAZ KILDI.
.
[/quote]

hacı bektaşın uçmasına kaçmasına inanan bektaşiler bu bilgilere neden inanmıyorlar acaba?[/quote]

Hasan can

Ben sizden birsey anlamadim , Siz sunniler bizim din dostumuzdur diyorsunuz onlar namaz kildigi icin , haci bektaside namaz kiliyormus senin dedigine gore o ise sapmis gozu ile bakiyorsunuz o zaman sizdekide celiskidir .

Bir karar verin Pir hz haci bektasi namaz kilmasi iyimidir kotumudur ?

Dusuncenizi bilelim
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

[quote="PIRCAFERI"]
Bir karar verin Pir hz haci bektasi namaz kilmasi iyimidir kotumudur ?

Dusuncenizi bilelim[/quote]

namaz iyidir ama sünniler gibi değil 12 imamlar gibi kılmak gerek

“Bektaşi Kaynakları” sayfasına dön