Ne Kasabaymış da bilmiyormuşuz!

biralevi

Ne Kasabaymış da bilmiyormuşuz!

Mesaj gönderen biralevi »

Sebatayist bakışın hakim olduğu bir yayın organında malüm yazar Hacı Bektaş kasabasını övdü

HACIBEKTAŞ
Yavuz Donat misali nabız tutmak üzere kendimi yollara vurmuş durumdayım.

"Şen olasın Ürgüp/Dumanın tütmez" türküsünü çığırıp, Ürgüp’ün taştan oyulmuş güzelim Yunak Evleri’ni geride bıraktım...

Ve Hacıbektaş’a ulaştım.

Bu "Alevi diyarı"nda bir duyarlılığın peşindeydim.

"Selamünaleyküm" diyerek, bir masanın etrafında toplanmış yaşlı Alevi yurttaşlarımızın yanına yaklaştım.

Dedim ki:

"Ey erenler! Hepiniz Alevisiniz... Peki hepiniz solcu musunuz? Hepiniz CHP’ye mi oy vereceksiniz?.."

Cevap geldi:

"Hayır! Ne münasebet! Biz Halk Partisi’ne karşı Adnan Menderes’in Demokrat Parti’sini desteklemiştik. Biz İsmet Paşacı değiliz, biz Adnan Menderes’çiyiz."

"Demirkırat"ın peşine düşmüş Aleviler!

Kafamdaki Hacıbektaş, Aleviler ve siyaset konusundaki şablon sarsılmaya başladı.

Yüzümde soru işaretlerinin en büyüğü, topluluğun en yaşlısına döndüm ve sordum:

"Ey baba! Biz Alevileri İsmet Paşacı bilirdik... Bu nasıl iş?"

"Baba" şöyle yanıt verdi:

"Bak oğul... Ben 85 yaşındayım. Tek parti döneminde Hacıbektaş’a uzun sakallı, uzun bıyıklı Aleviler gelirdi ziyarete... Jandarma onların sakallarını, bıyıklarını keserdi. Burada baskı vardı... Dedeler takip edilirdi... Ne zamanki Menderes iktidara geldi, serbestlik geldi. Biz Menderes döneminde rahat ettik."

Allah Allah!

Şu yaşlı Alevi büyüğüne bakar mısınız?

Kemalist sol ideolojinin yerleşik argümanı olan "Demokrat Parti geldi, karşı devrim süreci başladı" anlayışını nasıl da hallaç pamuğu gibi dağıtıyor.

Olayın biraz daha üzerine gitmek için "Baba"ya yeniden sordum:

"Peki Baba... Tek parti dönemi biraz da Atatürk dönemidir. Yani siz o dönemde baskı gördüğünüzü mü söylüyorsunuz?"

"Baba"nın Atatürk’e olan bağlılığı tartışılmazdı.

Hemen atıldı:

"Hayır, hayır! Biz Atatürkçüyüz. Atatürk, Kurtuluş Savaşı’na başlarken Hacıbektaş’a gelmiş ve bizim dedelerimizden destek istemiştir. Hatta ’Cumhuriyet’ kelimesi ilk olarak bizim dedeyle yapılan sohbette ortaya çıkmıştır. Ben size Atatürk’ten sonra gördüğümüz baskıyı anlatıyorum."

Masada oturan diğer Alevilere döndüm...

Onlar da yaşlı Alevi’nin sözlerine destek verdiler.

Ancak yaptığımız sohbette ortaya çıkan ağır "Menderes propagandası"ndan rahatsız olan bazı genç Aleviler, olaya müdahil oldular.

Dediler ki:

"Bu amcalar, Hacıbektaş’ın kalan son sağcılarıdır. Sağ iktidarların Alevilere yaptıklarının farkında olan bizler, yıllardır soldayız. Bu amcalar azınlıktadır. Hacıbektaş solun kalesidir."

Genç Alevilerin yaptıkları bu açıklamanın ardından...

Hacıbektaş’a gelirken kafamda oluşturduğum şablon yeniden devreye girdi de biraz rahatladım.

* * *

Siyaseti bir tarafa bırakırsak...

"Hacıbektaş nasıl bir yer" diye soracak olanlara hazırladığım 5 maddelik bir yanıt var:

BİR: Yeryüzünün en emin beldesidir. İKİ: Hoşgörünün kralı buradadır. ÜÇ: Misafirperverliğin bu kadar abartıldığı başka bir yer bilmiyorum. DÖRT: İnsan olmanın bir değer taşıdığı yerdir burası. BEŞ: Şurası kesin: Buraya ilk kez gelen biri, "Ben Hacıbektaş’ı böyle bilmezdim" diye ayrılır.

22.6.2007 Ahmet hakan-hürriyet
biralevi

Yalan

Mesaj gönderen biralevi »

YALANLAR BİRGÜN SON BULACAK.

1-Yazarın Hacı bektaş kasabasını alevi diyarı olarak göstermesi anlamlıdır.Biz bu kasabaya gidilmesine karşı çıktıkça birilerinin bu kasabayı Aleviliğin merkezi olarak tanıtması onlar için doğru! hamledir.BU işe bu yazar türünden insanlarında birinci derecede müdahil olması paçalarının iyice tutuştuğunu da gösteriyor.
Zaten dikkatle okursanız “EY ERENLER HEPİNİZ ALEVİSİNİZ” diye söylüyor ve bunu da yazıyor. Kullandığı kelime ve cümleler yönlendirme cümleleridir,bu adam yıllarca Kanal 7 de yaptığı proğramlarda da halkı bu tip Bektaşilik lehine yönlendirmelerde bulunmuş,birçok bektaşiyi proğramında konuk etmiş güya islami ! bir kanal olmasına rağmen YILLARCA birtek aleviyi proğramına davet etmemiş sürekli cem,semah,saz takımını konuşturmuştu.Bu durumda islam maskesi giymiş bazı insanların gerçek yüzünü göstermektedir.VE böyleleri piyasada çoktur.

2-Bektaşilerin menderesi destekledikleri bilinen ama unutulmuş gözüken bir bilgidir.Bektaşilerin bu propagandalarından etkilenen Alevilerde menderese büyük oranda oy vermişlerdir.Çünkü mendereste beyaz Türklerdendir.Bektaşiliğin sebatayist mason etkisinde olması ile bu bağın büyük ilişkisi vardır.
Hatta menderes kasabaya geldiğinde belediye konağına “YAVUZ MENDERES HOŞ GELDİNİZ” DİYE PANKRAT ASILMŞTI.Çünkü Osmanlının en büyük alevi katili yavuz selimde hacı bektaş kasabasını ziyaret edip Bektaşi olmuştu ve menderesin ziyaretiyle yavuzun ziyareti özleştirilmiş bu şekilde pankratla ifade edilmişti.Şimdi bunu yapanların ve en küçük bir itirazı olmayan kasaba halkının alevi olması mümkün mü?

3-Gençler ise her kasaba ve ilde olduğu gibi 1960 larda yükselen sol dalgadan etkilenerek bu bakışa sempati duymuşlar ve aynı etkiye maruz kalan Alevi gençleriyle bu noktada buluşmuşlardı.Ama aynı gençler emekli bir paşayı belediye başkanı olarak seçmekten de geri durmadılar.

4-Hacı Bektaşı güvenilir,emniyetli kasaba olarak tanıtması da anlamlıdır.Anadoluda üç beş bin kişinin yaşadığı diğer beldelerden hiçbir farkı olmamasına rağmen böyle tanıtıyorlar,mesela cezaevi yokmuş,peki o nüfusa sahip hangi ilçede cezaevi var ki? Diye sorduğumuzda da kıvırıyorlar.
Zira 22.10.2000 tarihli genel nüfus sayımına göre Hacı bektaş ilçesi merkezindeki nüfus 7.274 kişidir.

Yine misafirpervermiş ! Yahu oraya yüzbinler geliyor trilyonlar bırakıp gidiyor ve bu adamlar taş toprak satarak yedi kuşaklarını besliyorlar ve tutmuş bunu misafirperverlikle açıklıyor,Onlar gelenleri değil gelenler kasabalıları besliyor,asıl misafirperverliği oraya giden cahiller yapıyor.
Gidin parasız üç beş gün kalın bakalım kalabilecek misiniz?Siz bakmayın şenlik günleri boyalı basının palavralarına insanlar gidecek tuvalet bulamıyorlar çünkü akıtılan milyarlar bu beylerin zevki sefaları için harcanıyor,ekmek elden su gölden misali çantada keklik alevileri sömürüp duruyorlar.

5-İnsan olmanın değer taşıdığı yermiş! Gidin 12 imamların ibadet biçimini anlatın bakalım hacı bektaşlılar size nasıl saldıracak,nasıl değer verecek,
12 imamların ibadetini yapmaya çalışında görelim hoşgörüleri neymiş.Bir toplantıda Caferi mezhebinin fıkıh özelliklerinden bahsedin bakalım söz hakkı bile alabilecekmisiniz?
Uzatmıyorum Hacı bektaş merkez ahalisinin %90 ı sünnidir,köylerinin de sadece 5 tanesi alevi köyüdür ama burası alevi merkezi olarak tanıtılıp durur.
Oysa Alevilerin merkezi Neceftir,Meşheddir,kerbeladır yada Alevilerin yaşadığı her yer merkezdir.

Alevi halkı bu esaret merkezinden kurtulmak zorundadır

Günümüzün önemli çelişkilerinden biriside budur.

Kasabanın alevileri ve aleviliği devletleştirme konusunda çekim merkezi yapılması ezberi Alevi aydını tarafından bozulacaktır.
geceayazı

Mesaj gönderen geceayazı »

Hacı bektaş kasabası alevi kasabasıdır.Alevilerin merkesi necef,kum gibi şeriatçı bu çağda hülle,muta nikahı yapan,kadını kara çarşafa sokan yer değildir.Orası iranlı şia mollalarının yeridir teaoman bey.Sİzde alevileri şiileştiremiyorsunuz ya iyici sinir küpüne dönmüşsünüz.
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

geceayazı yazdı:Hacı bektaş kasabası alevi kasabasıdır.Alevilerin merkesi necef,kum gibi şeriatçı bu çağda hülle,muta nikahı yapan,kadını kara çarşafa sokan yer değildir.Orası iranlı şia mollalarının yeridir teaoman bey.Sİzde alevileri şiileştiremiyorsunuz ya iyici sinir küpüne dönmüşsünüz.
(biralevi abimin izniyle ben cevaplıyorum)
iyi ya işte demekki siz kazandınız biz kaybettik

peki siz ne kazandınız ? biz ne kaybettik?

ayrıca mademki siz kazandınız bu kadar panikle bizlere saldırmanıza ne gerek var zaten başaramadığımıza göre bu saldırılar niye ?
zaten bu işe gönül verenlerde birşey kazanmak peşinde değilizki
çarşaf nefreti
şii molla nefreti şeriat nefreti necef kum nefreti seni nereye götürüyor farkındamısın?
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

yasadigim bir olayi anlatmak istiyorum ..

Zamaninda Gencligimde Haci Bektas Kasabasina gitmistim, ozamanlar bende Haci Bektasin bir Alevi önderi olduguna inaniyordum ,Ailece ve bizim Mahaledeki Alevi kafilesiyle Haci Bektas kasabasina gittik , Önce misafirhanelerine yönlendirdiler, Büyük bir odaya gittik yorganlar yastiklar gelen misafirler icin bir kösedelerdi..neyseki hemen kafileyi yöneten Bektasi , bizi Türbeye götürdü , giris kapisinin avlusunda bir cesme dikkatimi cekmisti, cesmenin yukarsinda bir Yahudi Yildizi bulunmaktaydi , ve ben kendi kendime kizdim " ya böyle bir yerde bu yahudi yildizinin ne isi var ? neden Tepki Göstermiyorlar " dedim, neyseki Aslanli cesme falan derken önce Müzeyi gezdirdiler, yari ciplak Turistler bile orda fotoraf cekiyorlardi , yok kara kazan , yok Bektas su odada yuvarlanmis, sizde yuvarlanin Romatizmalarinizdan kurtulun diyorlardi ,bizim saflarda Odanin icinde yuvarlandilar ....

Bektasin oldugu bölgeye gittik bir sürü Tabutlar ,Celebiler yatiyordu bilmem falanca Celebi bilmem fismanca Celebi ulu erenler diye hitab ediliyordu , Türbeden cok Camiiyi andiran yerde ,Bektasin oldugu yerde Tabutlu bölgede , Duvarlarda ( Deyimleri ile ) 4 Halifelerin isimleri yaziyordu , ozamanlar Arabca kelimlerini yavas yavas kavriyordum, harfleri taniyordum ve gercektende yukardaki Duvarlada ( Ömer , Osman ,Bekir ) yaziyordu sonra sasirdim , " Ya burasi madem Alevilerin kutsal yeri ise, Bu isimlerin ne isleri var , neden Biri tepki göstermiyor ? " dedim ...sonra Türbenin icine girdim Bektasin Tabudu tam önümdeydi ,millet tavaaf ediyor yerleri öpüyorlardi ,ben ise dua ediyordum ,ancak gördügüm manzaralar benim icime bir Süphe uyandirdi " Burasi senin bildigin gibi yer degil, burasi inandigin bir yer degil " diye icimden bir ses sanki beni uyardi ...neyseki disari ciktik, Büyük bir levhada Haci Bektasin Sözleri vardi uzu uzadiye ,
Fakat kelimlerin icinde bir tek dahi 12 Imamlarin Ehli Beytin ismileri hic gecmiyordu,...sonra yine dedim " ya madem Adam Seyitse nicin Atalarinin 12 Imamlarin Sözlerinden Hic bahsetmemis ?? " diye .....

sonra Balim sultanin Türebsine koyulduk herkes yerlere niyaz ediyor Disarda oturan Saz Asiklari Saz caliyorlardi , sonra bir Agaca caput baglayip , Tas dizip dileklerde bulunuyorlardi ..buda bana ta ozaman mantiksiz gelmisti ...ordan kalktin BES TASLAR yerine gittik, Bektasi Turist öncüsü Bes Taslarin hikayesini anatti , " Bektas köylülerin koyunlarini otlatirken uykuya dalmis, kurtlar yarisini yemis , Bektas uyandiginda köye sürüyü eksik getirmis , sonra köylüler buna inanmamislar , Bektasta "Daglar taslar siz sahid oldun " demis Bes Taslar Daglardan yuvarlanarak Bektasin ve köylülerin huzuruna gelip Dile gelmis Konusmular ve Bektasa Sahitlik yapmislar ..bunuda cok mantiksiz buldum "madem öyle Simdi neden konusmuyorlar, Öncünün yerine kendileri anlatmiyorlar ?? " dedim ...yine Toplum oraya taslar dikiyor dilekler adiyorlardi ....

Bes taslardan sonra DELIKLI TAS a gittik ordada Saz Asiklari Saz calip türkü söylüyorlardi , Öncü " Bu tastan cikarsaniz Günahiniz yok Demektir, Cikamayan Ulusoylara Kurban adiyacak " diyordu ,...milletin o Delikli Tasa nasil yalvarip yakardigini gördüm ,yine dedim "Ya Allahtan medet umacaginiz yerde neden bu Küflenmis Delikli tastan medet umuyorsunuz " diye

hatta ozamanlar tanidigim bazi ückagitcilar dahi delikten cikiyor " bakin ben sizin bildiginiz gibi degilim , Günahim yok , olmus olsaydi delikli tas beni SIKARDI " demislerdi ...nitekim ordadan, gittik ve bazi yerleri ziyaret ettik , fakat her ziyaret ettigimizde bir yerde dahi 12 imamlarin ne izine rastladik ne sözlerine nede ictihatlarina ....aksam oldu misafirhaneye gittik ..Cem yapildi Dedelerin önüne Rakilar konuldu Sazlar calinip Semahlar dönüldü...odanin icinde Cemalettin Celebi Atatürkle el yapma Resmi vardi, Foto galerisini andiran bir görüntü vardi odada, resimlerden birinde Arif Sag Sarhos bir bicimde bir Bektasi Dedesi ile Raki Sofrasinda oturan bir resimde gözüme carpti ...isin en ilginc tarafi su idi,.. Dede Cem yaparken kendisinin keramet sahibi oldugnu söylüyordu ,,"Allah Allah" diyerek birden Camlar acildi millet Soke olmustu ben ve kuzenim Saskina dönmeden cama kostuk ..baktik ki ,birkac kisi Cama disardan vurmus kacmaya kalktilar ..bizde tekini yakalayip " Arkadaslar korkulacak bisey yok sadece birkac serseri sizleri korkutmak istemis " dedik ..sonra Dede Saskin bir bicimde miletin hismindan korkarak basladi "Allah Allah Sahi merdan Ali Pirmiz Hünkar Haci Bektasi Veli " naralari atip ortaligi yumusatmya vardi , sonra Para Toplandi "Sah Askina Pir Askina "diyerek Mürütleri Paralari topladi ..

neyse Cem bitti millet uyumaya gitti, Sabah oldu Zehra ana denilen bir kadinla görüstürdüler, bu kadinin kocasi kendi Hanimina "Bacim "diyordu El Pence Divan duruyordu ...bu kadin ise kendisinin Ermis oldugunu Evliya oldugunu ve her gece Miraca gittigini idia ediyordu ... Millete zokayi öyle yuturuyordu ...( Sonradan ögrendimki Kadin CIN ve PERILERLE ugrasiyormus)

fakat orda bir Adam gördüm .. kendisinin Dede oldugunu söylüyordu, bu Adami ben Almanyada görmüs hatta tartismistik , Almanyada onunla ilk defa karsilastigimizda ona söylemistim " hangi soydan geliyorsun " oda "Sah Ismailin Soyundan " demisti ayni adam beni tanimadi ve ordakilere busefer " Haci Bektas soyundan " geldigini söylüyordu ..dayanamdim söze girdim ve Almanyada karsilastigimizi hatirlattim ve kendisinin Celiskili oldugunu ve yalan söyledigini acikladim...sonra birkac Siirle kendisini geri cekmeyi bildi ... sonra beni bir kenara alip aynen sunlari söyledigini hatirliyorum " bak Genc , Benim Dede olmadigimi sen cözdün ! ben Dede falan degil, Milletvekili adayiyim , sen burda ne söylersen söyle beni hakli görürler sünki bunlar beni Dede biliyor, sana inanmazlar bosuna ugrasma " demisti... baktim bu toplum öyle bir hale gelmistiki zaten inandiramazdimda ...sonra Aksamki Cem gibi bu Adamda gelen Alevilerden Yiginla Para Alip Yok efendim " yeni bir Cemevi acacagiz Para durumunda cimrilik yapmayin Ikardan dönersinz " diye Tehtilerle Para aldiklarini bizzat gördüm ...

kasabadan ayrilmadan evel islek cadelere gittik her Taraftan Deyisler Türküler Duazi imamlar söyleniyordu Teyblerin seslerini son ayar acmislardi, alis veris merkezlerinde Taslar Topraklar Resimler iri Tesbihler satiliyordu, Saticilar her gelen Müsteriye bakiyor ona göre fiyat Biciyorlardi ...bende bir Resim aliyim dedim ...herkese verilen resimin fiyati 2 milyondu sira bana gelince satici bana söyle bir bakti," sana 10 milyon " ..ben itiraz edince "sen Alamancisin sende Para coktur " dedi.... ama baktim gercekende Misafirperverligi gelen Saf Aleviler yapiyor ,Alevileri sadece Sömürüyor inanclarindan, Ehli Beyt sevgilerinden faydalaniyorlardi...halende öyle !!

Simdi bu Tecrübelerime ve arastirmalarima dayanarak, Ne Bektasilerin nede Bektasin nede Bektasiligin, Alevi bir Düsünceyle bagdasmadigini ve Bektasilerin sadece Anadolu Alevileri, Dede, Baba. Pir isimlerini kulanarak Masal ve Hikayelerle Alevileri Yozlastirdiklarini Gördüm... ve bunlar (Bektasiler) aksine Alevileri Sömürüp aldattigini ortaya cikardik ,, ve simdi suan Alevilerin uyanmasindan endiselenen Bektasiler " Anti Siilik" Probagandalari yaparak buseferde "onlar Sii , Bizler Anadolu Alevileriyiz , onlar iranci Humeynici bizler Bektasa bagliyiz " diyrek genclerin beyinlerini böylece Morfinliyorlar .. degil Aleviligi ,Alevileri ,Alevilikten uzaklastirip tam manasi ile Yezitlestirip, Vahabilestiriyorlar !!!

Avrupada dahi Türlü Dalavereleri vardir. Genc Nesil Alevileri ise Cemevlerinde kandirip ,Beyinlerini Zehrileyip ,oraya buraya Pazarlayip Türlü Örgüt ve kuruluslara satiklari, Semposyomlarinda Alevilikle Alakalari olmayan Hiristiyanlari, Siyonistler, Ateistleri ve bilimum Ehli Beyt Düsmanlarini Davet ederek Aleviligi nasil Carptirdiklari, artik ortadadir ,...Aleviler bu Sömürüye bu oyunlara karsi ayaklanmalari ve Gercegi artik kendilerinin idrak etmesi gerekir ...yazmis oldugum olay masal degildir !! yasadigim gercek bir olaydir ...

Onun icin Haci Bektas kasabasinin bir Alevi Yerlesim yeri olarak gösterilmesi ise Muaviye kurnazligindan bsaka birsey degildir !! hatta Bektas kasabasinda Aleviden cok Sünninin Yasadiginida söyleyebilirim ...nasilki Vahabiler kabeyi kulaniyor, Müslümanlara " ben Müslümanin " diyor , Müslümanlarin milyarlarca Paralarini gasp ediyorlar . Bektas kasabasida öyledir !!! ordada zamanin Yezitleri´" Aleviyim Dedeyim , Babayim.." diyerek Alevileri Sömürüyorlar .. Haci Bektas Kasabasi Aleviligi Temsil etmeyen Sömürünün Merkezidir !!!

Bektasilerin ise Vahabilikten farklari yoktur ayni görüs ve ayni Politika ile Alevilerin uyanmasini engelemeye calisiyorlar ..Alevi olan, Bektasilige karsi, onlarin Sömürü ve yalanlarina bas kaldirir Hesap Sorar !!! Diger Arkadslarin bu konuda düsünmelerini tavsiye ediyorum ...
ceren

Re: Ne Kasabaymış da bilmiyormuşuz!

Mesaj gönderen ceren »

15-16 ağustosta bazı yakınlarım gideceklermiş şimdiden nerede ne yeyip içeceklerinin hesabını yapıyorlar söylüyorum senin aklın ermez diyorlar dedğiniz gibi güleyimmi ağlayımmı bilmiyorum
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

ceren yazdı:15-16 ağustosta bazı yakınlarım gideceklermiş şimdiden nerede ne yeyip içeceklerinin hesabını yapıyorlar söylüyorum senin aklın ermez diyorlar dedğiniz gibi güleyimmi ağlayımmı bilmiyorum
Ceren can müsade edersen ben söyleyim ..önce kafile gidecek , kafileyi bir Bektasi Usagi karsilayacak , Celebi Ulusoylarin Misafirhanelerine yönledirilecek, onlari gezdirip Bektas söyle yapmis ..Bektas ucmus Hikayeleri ile Avutacaklar , Aksam Cem yapip Para Toplayacaklar , millet Yerlerde sürünecek ,Sazlar Calinip Semahlar dönülecek , Posta oturan Dedelerin keyfi yerine gelecek , ezberledikleri Dört tane Siir ,iki tane gazelle , birkacta Hikaye Masal Hurafelerle Beyin uyusturacaklar , Soru Sormak Yok ! Sorulursa Ikradan dönersin Sözleri ile sindirilecek ..tabiki Ulusoylarin Kerametleride (!) anlatilacak , Dedeler ile birlikte bazi Örgüt Elemanlari " Ben Pirim " deyip Örgütlerine yönlendirmeye calisacak, tabiki "Alevilik" adina ve onlarda Alevilerden sömürdükleri Paralardan faydalanacaklar ..her ihtimale karsi tahmin ediyorum Diyanet veya Fethulacilarda orda bulunacak ve kendilerine " Dedeyim Babayim " Diyeceklerdir ,iyi kötü Aleviligi bilen birilerine karsi Dini konulari carpitarak Aleviligin Bektasilik oldugunu idia edeceklerdir ,tabiki bu kisiler egitmini almis, oraya gelen Saf Alevileri Sünnilestirmek icin Harekete gecmislerdir ...

Sonuc olarak kafileden geriye sunlar kalir ...Biriken Paralar yok, Cepte bes Para kalmamis... Beyin uyusmus ... Bektasilik Mikrobu Dayatilmis...Siilik Düsmani belirlenmis... yani Fabrikadan cikan bir arac gibi tabiki bu Araci kulanan Bektasilerdir !!! Vallah ..Bizimkiler tekrar oraya gittiklerinde bende onlara sunu demistim " iyi Soyulmalar iyi sömürülmeler ,Siz Böyle oldukca Semer Vuraniniz cok olur !! " demistim ..Baskada ne denebilinirki zaten...?! Banada zamaninda Demislerdi " Senin aklin ermez ".. zaten Akli olan Haci Bektas kasabasina gidip Sebatayist Bektasi Dedelerine kendilerini iki üc Sirin sözlerle Hikaye Hurafelerle, Kaz gibi Yoldurmaz !!!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
şahturna

Mesaj gönderen şahturna »

ulan hem vahhabileri ağzından düşürmüyosunuz,hemde dünyanın parasını hac diye arap ellerinde bırakıp geliyosunuz,bu ne biçim iştir,siz ne biçim insansınız?...
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

şahturna can,
Ali as'ın doğumevini neden ziyaret etmeyelim? Bu Kâbe düşmanlığı nedir ben anlamıyorum?
Suudi arabistanda vahhabi yönetimi var diye Masumların makamlarını ziyaret etmeyelim mi?
Ali bizim şahımız Kabe kıblegahımız
Miraçtaki Muhammed o bizim padişahımız
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
şahturna

Mesaj gönderen şahturna »

ya kardeş sen Ali nin makamını hala taş puthanelerdemi arıyosun?yazık gerçekten
alevilik bir gönül evidir,şah-ı merdan Ali-el mürteza bu evin her daim mihmanıdır...

“Hacı Bektaş Kasabası” sayfasına dön