Yezidi Bektaşiler, Yine Alevi Avında!

ali muhsin

Yezidi Bektaşiler, Yine Alevi Avında!

Mesaj gönderen ali muhsin »

Her yil oldugu gibi bu yilda Muaviye Zihniyetinin, Alevilere karsi Morfinleme Operasyonlari sürüyor .Bu Yilda Haci Bektasi anma Törenlerinde Haci Bektas Kasabasini Sözde "Alevi Merkezi" olarak göstermeye calisan Yezidi Zihniyet,Ateisti,Samanistleriyle, Mason, Fetocusuyla, Diyaneticisi ve Örgütcü Misjonerleri ile Haci Bektas Kasabasinda Hazir bekleyip Alevileri Avlamak icin ve yine Alevileri Avutmak vede oyalayip Sömürmek icin Kollari Sivamis durumdalar ,12 Imamlarin önüne (SÜNNI) Haci Bektasi,Haccin Kabenin yerine Haci Bektasi Türbesini on safta tutmalari .Zemzem Suyu yerine Haci Bektastaki Aslanli cesmeyi ve daha nice seyleri Alternatif olarak gösterip, bazi Cahil Alevi Toplumunu Saman Dinine yitmeleri,Yoldan Saptirmalari, Heleki Bu sözde Senligin Bu Ramazan Ayinda Imam Ali (as) min hemen hemen Sahadet gününe denk getirmeleri ise gözden kacmiyor ! Buda acikca gösteriyorki kendilerini Sözde "Alevi önderleri " diye tanitan Yezidi Bektasilerin Gercekte nasil Ehli Beyt (as) ve Alevi Düsmanlari olduklarinida acikca kanitlamis oluyorlar ! Iste Senlikle ilgili O Haber ....

Alevi Bektaşiler 22. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri nedeniyle, Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesine akın ediyor.

Yurt içinden ve dışında yaşayan Alevi ve Bektaşiler, 15-18 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek 22. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri nedeniyle, Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesine akın ediyor.

Alevi ve Bektaşiler için bir tür hac görevi yerine getirdikleri bir ibadet yeri olarak kabul edilen ilçeyi, etkinlikler döneminde yurt içinden ve yurt dışından onbinlerce kişi ziyaret ediyor.
İlçeye gelen Alevi ve Bektaşiler, Hacı Bektaş-ı Veli'nin türbesinin bulunduğu, 1964 yılında müzeye çevrilen Hacı Bektaş-ı Veli Dergahını ziyaret ediyor, bahçesindeki Arslanlı Çeşme'den akan suyu içerek huzur buluyor.

İnanışa göre, 3 kurnalı mermer aslan heykelinin ağzında akan su birçok hastalığa iyi geliyor ve içenlere huzur veriyor. Hacıbektaş'a gelenler, şifa için bu çeşmenin suyunu yanlarında getirdikleri bidonlara doldurup evlerine de götürüyor.

Sabah
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Hasan Akça

Re: Yezidi Bektaşiler, Yine Alevi Avında!

Mesaj gönderen Hasan Akça »

yine aynı şeyler olacak saz çalıp semah dönüp nutuk dinleyip kös kös geri dönecekler
ellerine hiçbir şey geçmeyecek
aklı olan zaten gitmiyor
kara

Mesaj gönderen kara »

İnanışa göre, 3 kurnalı mermer aslan heykelinin ağzında akan su'ya Zebzem suyu derler. (3- kurnalı mermer aslan ) 3 Halife olarakda bilinir Yani 3 İlim akar anlamında Bunlarsa 1)Ebu Bekir 2) Ömer 3) Osman Olarak İslamın 3 aslanı olarak belirtirler Bunun nedeni ise Hacı Bektaşı Veli! Ebu Bekirin torunlarından olduğu içinmiş.Şimdi oaraya gidenlerde yarım hacı olmuş olurlar ikinci kez giderse Kabeye gitmiş gibi tam hacı olmuş olurlar sen kabul etsende etmesende Onlar Hacıdırlar....1449 Yıllarında Namaza ve Oruca karşı çıkanlar gittikce artmaya başlamış 1470 yıllarında İran Padişahı Bir mektup yazarak Yavuz Sultan Selime gönderiyor Mektupda aynen şöyle geçiyor Osmanlı içerisinde Kurulan bir Tarikat vardırki Bu tarikatta içki kutsanır helal kılınıp içirilir Bu tarikat islama yakışmadık işlerde bulunuluyor Namazı inkarı ve orucu retti etmek bizim dinimize aykırı işlerde buluna bu gurubu Ya siz sünni'leştirin yada biz Şii'leştirelim diye belirtmiş; Fakat Osmanlının çok sert çıkışı olmuş İran padişahına karşı sizler ne hattinize bizim içimize karışırsınız asıl islamı yanıltan sizlersiniz siz kendi işinize bakın diye bildirmiştir Yavuz Sultan Selim gibi bir padişah nasıl attırsın atalarına Çünki ikinci Beyazıtta Bektaşiydi Yavuz Sultan Selimin açtığı savaş Şah İsmaille aslında bu Tarikat yüzündendir... Bu Tarikatın yüzünden Anadoludaki şii alevilerinide Katilleridirler.... Peki Sayın arkadaşlar (((Hz Ali Bunun Neresinde ))).Bektaşilerin Bu duruma göre Hz Ali'yle ne ilgileri var...Saygılar

-----------------

Ne arar durursun sazda
Ali bunun neresinde?
Yazacaksan doğru yazda
Ali bunun neresinde?

Karnı geniş uzun kolu
Sazlamıdır İslam yolu
At sırtından sahte çulu
Ali bunun neresinde?

Yedi tellidir bağlama
Dertlenip boşa ağlama
Din yolu diye çağlama
Ali bunun neresinde?

Ortaya dikerler şişe
Dem alır olurlar neşe
Semah döner düşe düşe
Ali bunun neresinde?

Dede yolundan gidersin
Hesap günü zor ödersin
Kara posta secde edersin
Ali bunun neresinde?

Abdest al desem almazsın
Namaz kıl desem kılmazsın
Haram yer helal yemezsin
Ali bunun neresinde?

Abdal Huseyin deli mi?
Yalancıysam kes dili mi!
Kurtuluş yolu veli mi?
Ali bunun neresinde?

Huseyin Kara
Resim
alevi99

Mesaj gönderen alevi99 »

Sadece üzülüyorum halimize bizim yolumuz sapmamalıydı. Bizim gibi düşünen alevilerin bir olması lazım arkadaşlar aleviliği saptırmaya çalışanlara ders vermeliyiz.
Ceyş'ul Usre

Mesaj gönderen Ceyş'ul Usre »

canlar dediginiz gibi, ben Allahın adıyla onlara birseyler anlatmak icin once cemevlerine daha sonra da h.b.v türbesine gittim, yasları bazen +60 bazen de 40lı olan dedeler insanların beyinlerini o kadar yıkamıslar ki, her lafında Allah diyip, Muhammed(s.a.a) ve O'(s.a.a)nun ehli beytine salavat getiren bana kafir dediler.. bu dede diye gecinen tipler ( kusura bakmayın tipler diyorum) dinle alakası olmayan, sagdan soldan duydukları seylere inanıp onları anlatan cahil cüheyla takımından baska bişey degildir.. Allah bunlara akıl versin.. Canlar, her nerde olursa olsun, Allah yolunu, ehl-i beyt yolunu uygun dille anlatalım, Allahın izniyle galip geliriz.. cevremizdekilerden sorumlu oldugumu unutmayalım, ve her birimiz dogru yola bir kişi cekse bu nurlu yolu ne kadar büyütmüş oluruz... Allah ın rahmeti ve bereketi üzerlerinize olsun inşallah..
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
alevi99

Mesaj gönderen alevi99 »

Babamın bana çok güzel bir lafı var sahib çıkamadık çıkamadık Alimin yoluna. Aleviler olarak bizlerin bazı forum siteleri başta olmak üzere daha çok aktif olup insanlara doğruyu göstermemiz lazım. Arkadaşlar ileride çocuklarımızın bu şekilde yanlış bir düzende gitmesini istemem. Ne kadar düzeltirsek bizim avantajımıza insanların aklına çok farklı düşünceler doldurdu bu millet yazık yazık .Bazı alevileri görüyorum sözde ali Hz Ali diyor ama yaptıklarına bakıyorum alinin asından haberi yok.

“Hacı Bektaş Kasabası” sayfasına dön