Aşk Meydanı İsimli Kitabın Eleştirisi

Sevda Vadisi

Re: Aşk Meydanı İsimli Kitabın Eleştirisi

Mesaj gönderen Sevda Vadisi »

biralevi yazdı:
Sevda Vadisi yazdı:

Yani siz demiyormuydunuz kimseyi Ehli Beyt'in onune gecırmeyelım. Bu konuyu carpıtmak değlidir. Konumuz sızın gorusunuze gore basından berı buydu.

Defalarca bızı bırtakım ınsanları Ehlı Beyt'ten ustun tutmakla sucladınız. Oyleyse sızde buna cevar verın.

Sızler Humeynı'yıbır devrım lideri ve kendınıze onder kabul edıyorsunuz.

İmam Humeynı dıyorsunuz. Seyyid Hamanei'yede aynı mantıkla Humeynı'nın veliahtı dıye İmam demeye basladınız.

O ikiside bu konuda hiç kimseyi sakındırmadı. Yani kendilerine İmam denmesine itiraz etmediler.

Öyle ki insanlar şiilerin 13. İmamları olduguna ınanmaya basladılar.

Onlara imam demekte hiçbir mahsur yoktur ve bu onların 13.imam olduğuna ilşkin değil onların ne kadar önemli olduklarına ilşkin niteliksel tavırdır
İmam Humeyniye imam denmesinden neden rahatsız oluyorsunki? ve hiçkimsede Ona 13.imam dememiştir vede böyle inanmamıştır bir tek kişide ne sözlü ne yazılı böyle yazmamıştır ilk defa senden duyuyorum

Humeyni İbni Arabi'nin ve ustadım dedıgı dıger sunnı tasavvufcular hakkında boyle bır yorum yapmamıstır. Yani sizin dediğiniz gibi sadece doğruları var dememiştir. Onları ustadım dıye tanıtmıstır.

Çünkü Humeyni irfan ilmini çok seviyordu ve bu ilmi ibni arabidede gördü ondanda alıntılar yaptı beslendi
sünni tasavufun içindede irfani bilgiler vardır bu Allahın rahmet sıfatıyla ilgilidir bu nedenle üstadım demesinde hiç bir zan kötüniyet yanlışlık beis yoktur

Eğer gercekten vahdet (birlik) kurmak istiyor olsaydınız. Sunnilere gosterdıgınız toleransın milyonda bırınıde Alevilere gosterırdınız.Bugun Türkiye'de kalkmıs Alevileri kendınızden saydıgınızı ıddıa edıyorsunuz. Kendınızede alevi diyorsunuz.Sayınız 1500 u gecmez kı bunların 250'sı ancak camıye ya sureklı gelıyor ya gelmıyor. ( Bu bılgılerı Mehdı'den aldım) kendım uydurmuyorum.Gerıye kalan mılyonlarca Aleviyi hepsine bektasi deyip sunni saydınız.

Biz vahdete inanırız aleviyiz ve aleviler içinde yaşıyoruz her tarafımızdaki insanlar aleviyiz derler sayılara da kafayı hiç takmadık ve yıllarca iki üç kişi namaz kıldık ve aleviyim diyenlerin birgün 12 imamların yolunu öğreneceğine hep inandık bunu önleyen sahtekarlarla hep mücadele ettik bugünkü bektaşileri hiçbir zaman sünni saymadık bektaşilik gelişti değişime uğradı dedik,bugünküler artık islam dışıdır dedik bunların alevileri etkilemesini önleyelim dedik,
namaz yok niyaz var diyen sahtekarlarla,ramazan orucu yok muharrem var diyen soysuzlarlai,hac yok diriye gidilir diyen yalancılarla ,14 masumu küçük çocuk olduğunu iddia eden cahillerle,abdesti guslü inkar edenlerle mücadele ettik,sebatayistlerle boğuştuk
bunlar sünni hacı bektaşın bile yolunda değil dedikj bunlar alevi halkını kandırıyor dedik bu etkiyi yok edelim dedik,söylediklerimizi anlaman için okuyup düşünmen gerekir yoksa alevilere bektaşi deyip sünni saydınız türü yanılgılardan kurtulamazsın

Sonra Turkıye'dekı butun sunnılere bırlık cagrısında bulundunuz ama HAcı Bektas'tan dolayı sunnı saydıgınız alevilere etmedıgınızı bırakmadınız.

evet sünnilere birlik çağrısını her zaman yaptık yapacağızda müslümanlar bizim din kardeşimizdir kafir cephede müslümanların birlik olmasına iç. sorunları uygarca tartışmaya hep sıcak baktık sünniler düşmanımız değil vahdet kardeşlerimizdir
alevilere ne ettik acaba bırakın bektaşı saltuku kaygusuzu falanı filanıda gelin 12 imam yoluna demek alevilere zulümmü sayıyorsunuz?

Sizin asıl sorununuz Alevilerlerdir. Hacı Bektas sızın ıcn sıgınacak bır kale olmustur

Hacı bektaş alevileri şiilik addı altında 12 imam yolundan koparmak isteyenlerin kalesidir ve bu kaleyi yıkıyoruz bunaa kimse engel olamaz bu kale yıkılacak ve aleviler fevc fevc 12 imam yoluna kerbelaya meşhede kuma necefe koşacaklardır bu sadece zaman sorunudur

Sız bu tahrıfatlarda kendı ısteklerınız yonunde ıstıfade edıp Ehli Beyt'ıde kullanarak fitne cıkamaya kalktınız.Fitne cıkaranların hakkında Allah'ın hukmu ıcın Kuran'a bakınız.Gercekten dedıgınız gıbı olsadı (kı mutlak surette degıldır) yanı Bektas Velı sunnı olsaydı ve onu ızleyenlerde sunnı olsaydı yınede sızın onlara hakaret etme hakkınız yoktu.

hacı bektaşaa sünni deyince ona hakaret mi etmiş oluyoruz? senin mantığında sünni demek hakaretmi oluyor? birisine sünni demek fitnemi oluyor
Allah fitneye alet olana lanet olsun inş (umarım amin dersin)

Hıc bır sekılde ne Allah nede Ehli Beyt tarafından bır huccetınız yoktur.

Hüccetimiz ALİYYEN VELİYULLAHTIR Kİ 30 YILDIR ÇoRUM SEMALARINDA DUYULUYOR

Ben sızın dogru soyledıgınıze sahıtlık etmıyorum kı kıyamet gunu altından kalkamayacagım bır yukun altına gırmeyeyım.
Tabiki mahşerdede yüzleşeceğiz ,kim hakka kim batıla hizmet ediyor orada da göreceğiz alem Allahın huzurudur merak etme ki yazdıklarımızı meleklerde kaydediyor o gün bektaşa bektaşileere hizmet etmenizin onları 12 imam yolunun önüne engel çıkarmanızın karşılığını alacaksınız sabırla bekliyoruz
quote]

Sunniliği doğru bir yol olarak görseydik sunni olurduk. Bu açıdan sunniliği doğru yol olrak görmeyen birine inatla sunni demeniz hakarettir.

Ayrıca bununlada yetinmediniz başkabirçok hakaret ettiniz. En basitinden Hacı Bektaş Veli'yi anarken alaylı bir tavırla Bektas diye anıyorsunuz.

Her halukar da iddianızda samimi iseniz Hacı Bektas'ı sunnı gordugunuzde sunni alimlere ihtiram ettiğiniz kadar onada ihtiram etmeniz gerekmez miydi?

Her agzınızı acıgınızda Bektaslarla Menteslerle ısımız yok dıyorsnuz.

Bır gunde baskaları hakkında boyle dedgınızı duyalım...

Dogruya bahanenızde hazır Alevileri hidayet edeceksınız... Fevc Fevc (grup grup) musluman edeceksınız alevileri.

Kafirler ya sizin gozunuzde... İslam dışılar ya...

Bizde aleviyiz bizede kafir deyin...

Lanet edin bende amin demekten çekinmem...

Ama eğer yalan söylemiyorsam bedelini ödemeye hazır olun...

Zaten etmediğiniz hakaret kalmadı.

Yalancı dediniz.

Muavıye dedınız

yezıt dednız

islam dısı (kafir) dediniz

Satılmıs dedınız

12 İmam'a saldırıyor dedınız

cahil dediniz

Caresiz dediniz...

Çaresiz olanlar sizlersiniz. Kalpleriniz amansız hastalıklara tutulmuş... Hikmetli sözler kulagınıza ulasmıyor ve okudugunuz kuran bogazınızdan aşağı inmiyor...

Ben ilk gun size lanet ettim bugunde etmekten çekin miyorum...

Umarım amin dersiniz... Eğer diyemezseniz yazıklar olsun size...

ben sizin bedduanıza bin kere amin dedim...

Ya Ali
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

huseyn esedi yazdı:Hasan Akça cahille işim olmaz size cevap vermem uğraşmanıza gerek yok kitabı okumadan cevap yazan herkese bu sözüm önce okuyun
1- sen benden daha şanslısın ben hep cahillerle uğraşmak zorunda kalıyorumsen ise cahili baştan anlayıp uzak duruyorsun

2-Kitabınızla ilgibi bilgiler sayfa sayfa veriliyor bizde okuyoruz sizin cevaplarınızıda sonunda fikrimi yazacağım ama cahil olduğum için fikrimden hoşlanmayacaksın

3-Tavsiyem biralevinin yazdıklarını satır satır dikkatle okuyun en azından doğru bulduklarınızı kabul edin bu dahi sizi geliştirir
Hasan Akça

Sevda Vadisi yazdı:

Hacı bektaş alevileri şiilik addı altında 12 imam yolundan koparmak isteyenlerin kalesidir ve bu kaleyi yıkıyoruz bunaa kimse engel olamaz bu kale yıkılacak ve aleviler fevc fevc 12 imam yoluna kerbelaya meşhede kuma necefe koşacaklardır bu sadece zaman sorunudur

Dogruya bahanenızde hazır Alevileri hidayet edeceksınız... Fevc Fevc (grup grup) musluman edeceksınız alevileri.

Kafirler ya sizin gozunuzde... İslam dışılar ya...

Bizde aleviyiz bizede kafir deyin...

Lanet edin bende amin demekten çekinmem...

sevda yanlısı sen sebatayist bektaşilerdenmisin ki böyle ayak oyunlarına çarpıtmalara başvuruyorsun
bak adam orada ne yazmış sen ne anlıyorsun aleviler zaten müslümandır lakin birçok nedenden dolayı 12 imam yolunu öğrenemediler biraalevi şimdi o yolu öğrenme vaktidir diyor fevc fevc öğreneceğiz süreç başaldı diyor sen sebatayistlik yapıp çarpıtıyor aleviler kafir ya müslüman edecek diye yazıyorsun
arkadaş bu site herkesin her türlü palavrasına kanacak adamların olmadığıbir sitedir ve burada yazan her palavracı sonunda kendini rezil eder bidaa böyle çarpıtmalar yapmamayı dene bizde sebatayist olmadığını düz bektaşi olduğunu düşünelim
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

Sevda Vadisi yazdı:
Çaresiz olanlar sizlersiniz. Kalpleriniz amansız hastalıklara tutulmuş... Hikmetli sözler kulagınıza ulasmıyor ve okudugunuz kuran bogazınızdan aşağı inmiyor...

Ya Ali
Aliyyen Veliyullah
çıldırtıyor sizleri biliyoruz
alevilerin namaz kılması kalbinizi bozuyor
12 imam yolunun özü çıktıkça hırsınızdan geberiyorsunuz
bizi ne bektaş ne abdal musayla durduramayacaksınız kervan yürüyor birileri ürüyor
amin ta ilk baştan dedik
gerçi zaten belanı bulmuşsun kalbin körleşmiş senin
Hasan Akça

alone_man yazdı:
Sevda Vadisi yazdı:

Ya Ali
Aliyyen Veliyullah
çıldırtıyor sizleri biliyoruz
alevilerin namaz kılması kalbinizi bozuyor
12 imam yolunun özü çıktıkça hırsınızdan geberiyorsunuz
bizi ne bektaş ne abdal musayla durduramayacaksınız kervan yürüyor birileri ürüyor
amin ta ilk baştan dedik
gerçi zaten belanı bulmuşsun kalbin körleşmiş senin

korkunun ecele faydası yok benim tercihimdir
bu bektaşi bozuntusu bilsin ki
bugün çorumda duyduğu ALİYYEN VELİYULLAH ezanını yarın tüm dünyada duyacak
bizi bektaşla mektaşla değil BM ile bile durduramayacaklarını öğrenecekler
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

huseyn esedi yazdı:
Biralevi şu yazıya cevap ala bilirmiyiz acaba

Sonra ruh halinden bahsetmişsiniz ama küçük bir paragraflık yazıdan yazarların psikolojisini nasıl anladığınız konusuna açıklık getirmemişsiniz?

Şimdi ben size çok yakınnızda bulunan Mehdi arkadaşınızın ruh halini bize açıklayan bir olayı anlatayımda kendisinden doğru olup olmadığını sorun. Eğer bizi doğrularsa ne ala eğer doğrulamazsa bizim nezdimizde zaten yalancılardandır.

Bir gün bize şöyle anlattı;

Bir vesile ile cin cağrıldığını veya ruh bize anlattı. O cine Hacı Bektaş Veli'yi tanıyıp tanımadığını sormuşlar.
Cin tanıdığını söylemiş?

Şu anda onu görüyormusun demişler

Evet demiş?

Nerededir demişler.

Cin demiş ki bir çölde başını önüne eğmiş ve oturmakta.

Hacı Bektas'a sorar mısın? Şii mi Sunni mi demişler.

Cin'de sormuş. Hacı Bektaş'ın sunniyim dediğini söylemiş.
Şimdi Mehdi takma isimli arkadaşınızdan sorabilirsiniz. Kusura bakmasın uzun zaman oldu belki anlattıgı olayın bir kac detayını atlamısımdır. Olayın baska şahitleride var. Onlarında isimlerini verbilirim gerekirse.

Şimdi benim sizde isteğim şudur. Mehdi takma isimli arkadaşınıza bu olayın gerçek olup olmadığını sorduktan sonra Eğer bunu anlattıgını doğrularsa onun ruh hali ve böyle bir insanı alim kabul eden sizin ruh halinizden bana haber verir misini?

Böylece halk sizin psikolojiniz hakkında da bilgi sahibi olabilir.

Ya Ali
bir iş yanlış ise kimden gelirse gelsin yanlıştır o arkadaşı tanımıyorum bizim çevremizden olup olmadığınıda bilmiyorum bu konuyu size özelde soracaklar yardımcı olursanız sevinirim çevremizden ise eğer bu tür haram işlerden uzak tutmaya çalışırız
İmam Sadık buyuruyorki

Bir kişi iyi bir iş yaparsa bu iyidir ama bizim dostlarımızdan biri yaparsa dahada iyidir
bir kişi kötü bir iş yaparsa kötüdür ama aynı işi bizim dostlarımızdan biri yaparsa çok kötüdür
biralevi

Sh:68 de Makalatta şöyle deniyor diyerek;

‘Bir gün tanrı aslanı Ali (Kerem-Allahü veccehu) sordular;
-Tanrıyı görür müsün ki taparsın ? Ali der;Görmesem tapmazdım… cümlesini yazmışsın güzel,itiraz yok

peki Hz.Ali’nin geçtiği bu cümleyi yazıyorsun da

Muhammed başparmak,Ebubekir şehadet parmağı,Ömer orta parmak,Ali serçe parmak gibidir cümlesini neden yazmıyorsun?

Şeriat makamlarını anlatırken ; 3. Makam ve akimiusselavate ve atuzezekate ve savumu şehri ramazan ve haccilbeyti min isteta e ileyhi sebilen’
yani namaz zekat ,ramazan ayı orucu ve hacca gitmek ten bahsedildiğini neden yazmıyorsun?

İmanın şartı altıdır deyip bunlardan birini mesela ‘hayır ve şerrin Allahtan olduğuna inanmak ‘ cümlesini neden aktarmıyorsun?

Bunların bektaşın sünni olduğunun kanıtı olduğu için mi? Yok sayıyorsun? Yada bektaşilere ramazan ayı orucunu hatırlatmak namazı hatırlatmak izlediğin siyasetemi uygun düşmüyor?
Siyaset hiç Allah rızasına tercih edilirmi?
biralevi

Sh:102 de Hacı bektaşın vasiyetnamesi deyip bir yerden alıp sunmuşsunuz
peki bunun gerçek olduğuna inanıp inanmadığınızı neden belirtmiyorsunuz?
Yani böyle bir vasiyetname var mı? Yok mu? Yoksa uydurmaysa neden kitabınıza bu bölümü koydunuz? Hadi koydunuz neden uyduruk olduğunu belirtmiyorsunuz?
Yok eğer inanıyorsanız bir daha okuyun yazılanları bakalım kabul edecekmisiniz?
gaybı bile bilen bir hacı bektaş içine siniyormu?
biralevi

Sh:163 te Kalender çelebiyi haksızlığa karşı savaşan bir alevi ! komutan olarak sunmuşsun
Bu adamın aleviliğinin kanıtını neden vermemişsin? Nerden biliyorsun alevi olduğunu?

Kanuni dönemindeki bir ayaklanmaya bektaşi dervişleride katılıyorlar hepsi bu,
Onun soyu Cemalettin çelebi ‘Müdafada’ onun post kavgasında öldürüldüğünü ve ayaklanmaya katılmadığını yazıyor,
Tarihçilerin çoğu ayaklanmanın ekonomik sebebi olduğunu ve tüm halk kesiminin katıldığını yazıyorlar,tıpkı babailer gibi buda klasik bir anadolu halk hareketidir,aleviliği neden bu işlere bulaştırıyorsunuz?

İçinde tüm halk olan bu işi neden alevilere mal ediyorsunuz?
Miratül mekasıt da kalender için şehit deniliyor Osmanlıyla savaşan birisine osmanlı kaynağı şehit dermi?
Üstelik kalenderin ölümünden sonra bektaşi tarikatına hiçbir şey olmuyor yoluna aynen devam ediyor,oysa kanuni orasını ayaklanma merkezi olarak kabul etseydi taş üstünde taş bırakmaz dağıtır varlığına son verirdi,bunu yapmadı çünkü ayaklanmadan kalenderide tarikatıda sorumlu tutmadılar.Ama çok meraklıysanız kalendere ve illede komutanımız diyecekseniz alın sizin olsun komutanınız yeterki alevilerden uzak tutun , ondan ve onun gibilerden alevilerin öğreneceği bir ilim yoktur,
biralevi

Sh:178 de
‘Osmanlı döneminde yanlı tarihçilik yaygındı ve alevi-bektaşi kitapları yok ediliyordu’ demişsiniz

Hangi alevinin hangi eseri varmışta yakılmış örnek verirsen daha iyi yorum yaparız

bektaşiler bu söyleve çok sarılırlar ama örnek vermezler
hamdullah çelebi amasya sürgününe bilmem kaç deve yükü kitapla gitmiş ama yanmışmışlar !

“Hacı Bektaş Kimdir?” sayfasına dön