Hacı Bektaşın İki Yeni Eseri Onun Kimliğini Yine Doğruluyor

ali muhsin

Re: Hacı Bektaşın İki Yeni Eseri Onun Kimliğini Yine Doğrulu

Mesaj gönderen ali muhsin »

Arkadasim Bizde Size Diyoruz..Agirliginizi Tassavvuf ilmini yayan Sünni Haci Bektasla ilgileneceginize, 12 Imamlarimiza Agirlik verseniz iyi olur diyoruz ! Büyük Bektasi Dede Babalarindan Cemalletin Celebi " Müdafa " kitabinda bile kendilerinin Haci Bektas gibi Ehli Sünnet izinden gittiklerini ve Siileride Sapik bir Zümre oldugunu aciklamisken, Sizler halen Bektas Efendiye Agirlik verip ve bunuda Alevilik diye ortaya sunmaniz oluyor.Burda kimler kabyediyor acaba ? Biralevi Abimizin dedigi gibi " Ha Sah , Ha Padisah " Gercek ve Hakikatleri dile getirip ortaya sunmak Kaybetmekse Kaybetmeyede raziyiz .Yezit,de kendisinin Imam Hüseyin (as) ma Galib geldigini zannediyordu Degilmi .
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
ehlibeytsevdalisi

Mesaj gönderen ehlibeytsevdalisi »

ali muhsin yazdı:Arkadasim Bizde Size Diyoruz..Agirliginizi Tassavvuf ilmini yayan Sünni Haci Bektasla ilgileneceginize, 12 Imamlarimiza Agirlik verseniz iyi olur diyoruz ! Büyük Bektasi Dede Babalarindan Cemalletin Celebi " Müdafa " kitabinda bile kendilerinin Haci Bektas gibi Ehli Sünnet izinden gittiklerini ve Siileride Sapik bir Zümre oldugunu aciklamisken, Sizler halen Bektas Efendiye Agirlik verip ve bunuda Alevilik diye ortaya sunmaniz oluyor.Burda kimler kabyediyor acaba ? Biralevi Abimizin dedigi gibi " Ha Sah , Ha Padisah " Gercek ve Hakikatleri dile getirip ortaya sunmak Kaybetmekse Kaybetmeyede raziyiz .Yezit,de kendisinin Imam Hüseyin (as) ma Galib geldigini zannediyordu Degilmi .
ilk önce şunu söylemek iştiyorum, ben o bildiğiniz kişilerden değilim, ben Aleviliği özünde yaşamaya çalışan bir kardeşinizim. benim zoruma giden Hacı Bektaş Veli'yi sünni ilan etmeniz, Hacı Bektaş Veli öz be öz Şiaydı. o dediğiniz sapık bektaşi hocalarını Osmanlı devleti çıkardı Hacı Bektaş Veli ile uzaktan yakından alakası yok o sapık bektaşi hocalarının. Hacı Bektaş Veli'yi sünni göstermek için hertürlü sapıklığı yaptı Osmanlı Devleti, bektaşi tarikatını kurdular ve Aleviler üzerinde kullanmaya başladılar bu tarikatı amaç Alevileri Şialıktan koparmaktı, Hacı Bektaşın eserlerini değiştirdiler, Hacı Bektaşa ait olmayan eserleri Hacı Bektaşın olarak gösterdiler. çok üzülüyorum Osmanlının çıkardığı sapık bektaşi hocalarının her sözüne inanıp Hacı Bektaşı kötülemeniz. inşallah Hacı Bektaş Veli kitabı yakında çıkıcaktır, Allahın yardımıylada yararlı olucağına inanıyoruz.
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

ehlibeytsevdalisi yazdı: ilk önce şunu söylemek iştiyorum, ben o bildiğiniz kişilerden değilim, ben Aleviliği özünde yaşamaya çalışan bir kardeşinizim. benim zoruma giden Hacı Bektaş Veli'yi sünni ilan etmeniz, Hacı Bektaş Veli öz be öz Şiaydı. ...... inşallah Hacı Bektaş Veli kitabı yakında çıkıcaktır, Allahın yardımıylada yararlı olucağına inanıyoruz.

arkadaş bektaş sünniyse bu senin zoruna neden gidiyor?
sana 12 imam yetmiyormu bunca müçtehit yaşayan alim aydın yetmiyormu?
şia diyorsan buyur kanıtla burada herkese yazı açık tartışırız
bende bektaşın sünni olduğuna inanıyorum kanıtlar sağlam ama diyelimki şii çıktı hiçbir şey farketmez çünkü biz 12 imam yolunda yürüyoruz ve insanların bektaşa mektaşa kafa yoracaklarına açık net kesin ne olduğu belli insanlara kafa yormöalarını istiyoruz bu seni neden bu kadar rahatsız ediyor?
kitabı çıkaracak olan kişi kim yani yazarı kim buyur yaz onunda ehliyetini niyetini konuşalım
neden ebuzerin hayatını ammarı bilali anlatmıyor
yaşayan bunca müçtehiştten bahsetmiyorda hakkında bin kitap olan bektaşa 1001.kitabı neden çıkarıyor anlayalım
şunuda bir türlü kafanız basmadı bektaş yada başkası seviyorsanız sevin ama 12 imamların önüne geçirmeyim müçtehitlerin önüne geçirmeyin tabi bu yola bağlıysanız yok sinsice bektaşı öne geçirip birşeyleri arkaya atmayı düşünüyorsanız gücünüz yetmeyecek rezil olacaksınız çünkü temel dert bektaş mektaş değil yolun özünün çıkmasıdır
ehlibeytsevdalisi

alone_man yazdı:
ehlibeytsevdalisi yazdı: ilk önce şunu söylemek iştiyorum, ben o bildiğiniz kişilerden değilim, ben Aleviliği özünde yaşamaya çalışan bir kardeşinizim. benim zoruma giden Hacı Bektaş Veli'yi sünni ilan etmeniz, Hacı Bektaş Veli öz be öz Şiaydı. ...... inşallah Hacı Bektaş Veli kitabı yakında çıkıcaktır, Allahın yardımıylada yararlı olucağına inanıyoruz.

arkadaş bektaş sünniyse bu senin zoruna neden gidiyor?
sana 12 imam yetmiyormu bunca müçtehit yaşayan alim aydın yetmiyormu?
şia diyorsan buyur kanıtla burada herkese yazı açık tartışırız
bende bektaşın sünni olduğuna inanıyorum kanıtlar sağlam ama diyelimki şii çıktı hiçbir şey farketmez çünkü biz 12 imam yolunda yürüyoruz ve insanların bektaşa mektaşa kafa yoracaklarına açık net kesin ne olduğu belli insanlara kafa yormöalarını istiyoruz bu seni neden bu kadar rahatsız ediyor?
kitabı çıkaracak olan kişi kim yani yazarı kim buyur yaz onunda ehliyetini niyetini konuşalım
neden ebuzerin hayatını ammarı bilali anlatmıyor
yaşayan bunca müçtehiştten bahsetmiyorda hakkında bin kitap olan bektaşa 1001.kitabı neden çıkarıyor anlayalım
peki bende sana aynısını soruyorum, neden Hacı Bektaşı taktınız kafaya, Hacı Bektaşla uğraştığınız kadar neden Ehl-ibeyti insanlara anlatmıyorsunuz. Sırf bi bellemişsiniz Hacı Bektaş Veli ve Safevi Devletinin kötülükleri. bu arada sabret kitap çok yakında piyasaya çıkıcak.
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

ehlibeytsevdalisi yazdı: peki bende sana aynısını soruyorum, neden Hacı Bektaşı taktınız kafaya, Hacı Bektaşla uğraştığınız kadar neden Ehl-ibeyti insanlara anlatmıyorsunuz. Sırf bi bellemişsiniz Hacı Bektaş Veli ve Safevi Devletinin kötülükleri. bu arada sabret kitap çok yakında piyasaya çıkıcak.
Çünkü biz halkımızın artık suyunun suyunun suyuyla idare etmesini istemiyoruz direk bilginin 12 imamlardan gelmesini isityoruz
12 imam yolu denilince 12 imamların akla gelmesini istiyoruz
12 imamların önüne başka insanların duvar olmasını istemiyoruz
çünkü insanımızın tarihin köhne pis çöpleriyle uğraşmasını istemiyoruz
bektaşın hayatı yerine ebuzerin hayatı ammarın hayatı bilinsin istiyoruz
ayrıca saltanatların hiçbirinden hoşlanmıyoruz ne padişahları nede şahları sevmiyoruz
İslamı saltanatlaştıranlarıda sevmiyoruz
ne şahlarla ne padişahlarla haşiredilmek istemiyoruz
bir garip ebuzeri bile tüm şah ve padişahlardan üstün görüyoruz
bu bakışı sizede tavsiye ediyoruz
N.K.Caferi
Konum: Gönlümüzde senin aşkından gayrısına yer yok. Toprağımız aşkınla yoğrulmuş, gayrısına yol yok .

Mesaj gönderen N.K.Caferi »

ali muhsin yazdı:Arkadasim Bizde Size Diyoruz..Agirliginizi Tassavvuf ilmini yayan Sünni Haci Bektasla ilgileneceginize, 12 Imamlarimiza Agirlik verseniz iyi olur diyoruz ! Büyük Bektasi Dede Babalarindan Cemalletin Celebi " Müdafa " kitabinda bile kendilerinin Haci Bektas gibi Ehli Sünnet izinden gittiklerini ve Siileride Sapik bir Zümre oldugunu aciklamisken, Sizler halen Bektas Efendiye Agirlik verip ve bunuda Alevilik diye ortaya sunmaniz oluyor.Burda kimler kabyediyor acaba ? Biralevi Abimizin dedigi gibi " Ha Sah , Ha Padisah " Gercek ve Hakikatleri dile getirip ortaya sunmak Kaybetmekse Kaybetmeyede raziyiz .Yezit,de kendisinin Imam Hüseyin (as) ma Galib geldigini zannediyordu Degilmi .
Ali Muhsin Beye katılıyorum Sayın Ehlibeyt sevdalısı kardeşimiz yada abimiz Hacı Bektaşı Velinin el yazması Makalatını okudum çok beğendim ..bizlerin (bunu kendi adıma yada benim gibi düşünenler adına söylüyorum) Hacı bektaşı Velinin şahsı ile hiç bir sorunumuz yok Ali Muhsin Beyin söylediği gibi imamlarımız Peygamberimin torunlarıdır biz neden onların yolunu yaşayışlarını bizlere bıraktıkları ilim hazinesini Allahımın izniyle manevi desteklerini de ümit ederek takip etmiyoruz da Allah bilir evliya bir zatsa kendisi illaki Hacı Bektaş diye ısrar etmekteyiz .. ? Allah dostlarının hepside kıymetlidir ama ilimleri de manevi anlamda da Pak masum imamlarımızın ne ilmi nede maneviyatları ile kıyaslanamaz Yani biz Asıl deryayı bırakıp neden küçük bir havuzla yetinelim ki . Ayrıcada hepimiz de biliyoruz ki kimlerin oyunu olursa olsun şu anki Bektaşilik kavramı yaşayışı yani kabul edilenler , onaylanacak şeyler değil islami anlamda asla kabul edilmeyecek şeyler .. bu yüzden Hacı Bektaşı Veliyi kaynaklarınızı sunarak savunabilirsiniz Allah dostlarına sui zan çok tehlikelidir (Allah dostu olduğunu da yaşayışı fikirleri verdikleri kattıkları yani islam adına hiçbir eğiriliği bulunmayan doğru bir itakad ve yaşayışları örnektir ...herkesin yerini Rabbim bilir ) fakat şu anki Bektaşiliği değil .

Selam ve saygılarla
Resim
Susmak, bazen cevabı yeterli kılar
En büyük gerçeğin sessizliği gibi
SUSMAK Bir mısrada halini arzetmek gibi..
ali muhsin

ehlibeytsevdalisi yazdı: ilk önce şunu söylemek iştiyorum, ben o bildiğiniz kişilerden değilim, ben Aleviliği özünde yaşamaya çalışan bir kardeşinizim. benim zoruma giden Hacı Bektaş Veli'yi sünni ilan etmeniz, Hacı Bektaş Veli öz be öz Şiaydı. o dediğiniz sapık bektaşi hocalarını Osmanlı devleti çıkardı Hacı Bektaş Veli ile uzaktan yakından alakası yok o sapık bektaşi hocalarının. Hacı Bektaş Veli'yi sünni göstermek için hertürlü sapıklığı yaptı Osmanlı Devleti, bektaşi tarikatını kurdular ve Aleviler üzerinde kullanmaya başladılar bu tarikatı amaç Alevileri Şialıktan koparmaktı, Hacı Bektaşın eserlerini değiştirdiler, Hacı Bektaşa ait olmayan eserleri Hacı Bektaşın olarak gösterdiler. çok üzülüyorum Osmanlının çıkardığı sapık bektaşi hocalarının her sözüne inanıp Hacı Bektaşı kötülemeniz. inşallah Hacı Bektaş Veli kitabı yakında çıkıcaktır, Allahın yardımıylada yararlı olucağına inanıyoruz.
Arkadasim kendinizi kandirmayin ... Aleviligi özünde yasamak istiyorsaniz Sünni Bektasla yasamayin ! Alevilik, Hakla beraber Batilla yasanamaz ! Eger Haci Bektas deyiminizle "Sia" ise nicin 12 Imamlari öven bir tek eseri yok ? bunu hic düsündünüzmü ? Osmanli tarihi kitablarinda dahi Siilerin Katli vacip oldugunu Mallari mülkleri helal oldugunu yaziyor ,diyelimki Haci Bektas Siaydi ,Siaya Azilli Düsman olan Osmanli ozaman neden Sözde " Sia " olan Haci Bektasi kendilerine önder Secsin ? Yeniceriler dahi Haci Bektasi kendilerine önder secmis ve Alevi katliamlarina katilmislardir . Sia Düsmani olan Osmanli Neden Bektasileri kendi himayesine almis ? bunlarida düsündünüzmü ? Sayet Haci Bektas Sözde "Sia" olsaydi bugün Bektasilerde Sia olur Caferi Mezhebine göre hareket ederlerdi .. ama tam aksine Osmanli zamaninda oldugu gibi bugünün Bektasileride Azili Sii Düsmanlari olduklari gibi kendilerininde Caferi olmadiklarini defalarca yazip söyleyip duruyorlar ,bunlarida hic Düsündünüzmü ? Sünni olan Haci Bektas , Deyiminizle Sözde Siaydi diyerek Sia kelimesi ile Haci Bektasi 12 Imamlarin önüne gecirmek Tamamiyla haksizliktir ! Söylediginiz " Degistirilmis, eksiltilmis kücültümüs kelimeler , osmanli oyunuydu Bektas aslinda siaydi " kelimeleriniz ancak kacamak sözlerden baska bisey degildir ! Bilmem Haci Bektas ilcesine hic gittinizmi ? orda hic bir yerde Ehli Beyti öven bir tek yazi dahi yoktur ! Ne gariptirki Sözde "Sia " olan Haci Bektasin ilcesi Sünnilerle doludur, ve Alevi Merkezi diye yutturulan yerdir ! Osmanli Siiligi önlemek icin tabiki kendileri gibi Sünni olan Haci Bektas eserlerini ön safta tutup Ehli Beytin hadislerinide arka Plana atmak isteyislerindedir ! Soruyorum Bugüne kadar Alevi Toplumumuz Bektastan veya Bektasiliken ne ögrendi ! Nemi... sadece 1001 gece Masallari ,Alevilik adina Sii Düsmanligi vs vs ..bunuda hic düsündünzmü ? Haci Bektas adina cikaracaginiz kitap, Haci Bektasida Sünnilikten kurtaramayacagini ve Toplumu böyle kitaplarlada kandiramayacaginizi yazmak isterim !
------
ehlibeytsevdalisi

görüşlerinize saygı duyuyorum dahada bu konuda yorum yapmaya gerek duymuyorum. ama şunu söylemeden geçmek iştemiyorum yazılarınızda resmen benide sünni olarak göstermeye çalışıyorsunuz farkındasanız, nedenide Ehl-ibeyt yolunu Anadoluda insanlarımıza anlatan Hacı Bektaş Veli'yi savunmam. Ve beni Osmanlının çıkardığı sapık bektaşi şeyhlerine uyduğumu göstermeniz beni derinden üzdü, benim o sapık bektaşi şeyhleriyle uzaktan yakından ilgim yok, Alevi halkımı özünden (caferilikten) koparan sapıkları Osmanlı uşakları olan bektaşi şeyhlerini ben nasıl savunurum. Ben herzaman halkımın yanında oldum ve halkıma elimden geldiğince yolumuzun gereklerini anlatmaya çalıştım, Aleviliğin özünün caferilik olduğunu anlatmaya çalıştım, Osmanlının bizlere yaptığı katliamları zulümleri, bizleri özümüzden kopardıkları İranla bağlantılarımızı kestiklerini anlatmaya çalıştım. Ama siz bana resmen sünnilik taslıyorsunuz. Son olarak Ehl-ibeyt yolunu canını dişine takarak Anadoluda yaymaya çalışan Hacı Bektaş Veli'yi sevmek ve savunmak sünnilikse varsın olsun sünniyim şimdi oldumu kardeşlerim.
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

ehlibeytsevdalisi yazdı:görüşlerinize saygı duyuyorum dahada bu konuda yorum yapmaya gerek duymuyorum. ama şunu söylemeden geçmek iştemiyorum yazılarınızda resmen benide sünni olarak göstermeye çalışıyorsunuz farkındasanız, nedenide Ehl-ibeyt yolunu Anadoluda insanlarımıza anlatan Hacı Bektaş Veli'yi savunmam. Ve beni Osmanlının çıkardığı sapık bektaşi şeyhlerine uyduğumu göstermeniz beni derinden üzdü, benim o sapık bektaşi şeyhleriyle uzaktan yakından ilgim yok, Alevi halkımı özünden (caferilikten) koparan sapıkları Osmanlı uşakları olan bektaşi şeyhlerini ben nasıl savunurum. Ben herzaman halkımın yanında oldum ve halkıma elimden geldiğince yolumuzun gereklerini anlatmaya çalıştım, Aleviliğin özünün caferilik olduğunu anlatmaya çalıştım, Osmanlının bizlere yaptığı katliamları zulümleri, bizleri özümüzden kopardıkları İranla bağlantılarımızı kestiklerini anlatmaya çalıştım. Ama siz bana resmen sünnilik taslıyorsunuz. Son olarak Ehl-ibeyt yolunu canını dişine takarak Anadoluda yaymaya çalışan Hacı Bektaş Veli'yi sevmek ve savunmak sünnilikse varsın olsun sünniyim şimdi oldumu kardeşlerim.
Arkadaşım
dediğin gibiysen (ki başlangıç olarak sözüne inanmalıyız )
buradaki ehli beyt dostu alevilerle neden tartışıp duruyorsun?
hemde hacı bektaş yüzünden
bektaşsız alevi yada caferi olunamazmı sanıyorsun
sana denine sadece onu kenara çek ön plana daha somut ehli beyt dostlarını çıkar yaşayan müçtehitleri öne çıkar deniyor neden inatlaşıyorsun
hacı bektaş ile mahşerde haşrolunmaya razı olacak kadar ondan eminmisin?
Ebu zer varken ammar varken bilal miktad varken malik ejder varken bunca yaşayan önder alim müçtehit varken neden inat ediyorsun diyelimki bektaş alevi ee nolcak ne elde etmiş olcaksın? Adamın fıkhi eseri yokki ona uyalım dahası ölen birisi taklit de edilemeyeceğine göre neden bu inat?
İçinde bulunduğun açmazı iyi tahlil et bu yöntemle halka zararın olur bektaş diye diye gelinen nokta ortada eğer biraz caferiliği biliyorsan ne demek istediğimi anlarsın
ısrarın inadın her durumda anlamsızdır
bektaş uğruna sünni olmayı bile latife olarakta olsa kabul etmen tuhaf garip ötesi
son söz dünyada yaşayan hiçbir caferinin bektaşa ihtiyacı yoktur bunu görmen gerek dediğin gibiysen
ali muhsin

ehlibeytsevdalisi Arkadasim

Sana su anlatilmaya calisiliyor "Hakla Beraber Batilla birlikte yola cikilmayacagini " anlatilmak isteniyor ...Bu Haci Bektas yüzünden kac Arkadasligin ve Dostluklarin bozuldugunu cok iyi bilirim !! Sizin gibi insanlar " Alevi Caferi Siiyiz " deyipde halen Bektasilik eserlerinden kurtulamayip inat eden kisiler, aslinda gercekleri kavramak icin inat edip Bizim gibileriyle Bos yere tartisiyorlar. Söyle yazmissiniz " Ehl-ibeyt yolunu Anadoluda insanlarımıza anlatan Hacı Bektaş Veli'yi savunmam. Ve beni Osmanlının çıkardığı sapık bektaşi şeyhlerine uyduğumu göstermeniz beni derinden üzdü,..." oysaki kendi capinizda Haci Bektas hakkinda arastirmalar yapsaniz " Alevi veya Sii" Zannetiginiz Haci Bektasin aslinda Tassavvuf ilmini yayan ve Osmanli tarafindan " Seyyid " ilan edilen Haci Bektasin Gercekte Sünni bir Din Alimi oldugunu ortaya cikarirsiniz ! Ehli Beyti Savunmaniz ayri iken Bektasida ayni anda savunmaniz ve Özelikle Bektasa veya Bektasilige agirlik vermeniz Büyük bir hatadir ! Cogu Kesim Haci Bektas hakkinda arastirmaya bile gerek duymadan Bektasa agirlik vererek bilmeden Ehli Beytin önüne gecirmek istediklerinide biliyoruz ! Hatta " Bektasi tanimiyor Alevi Degilsiniz" diyen Ahmaklarda var ! Bakiniz Tanidigim bazi Kadiriyeler veya bazi Tarikat mensuplari dahi Haci Bektasin Sünni oldugunu ve onun tarikatina bagli olduklarini söylüyorlar .oysaki Biz Alevi inancinda Tarikatcilik yoktur ! Tarihi arastirmalar dahi Sözde "Alevi" Zannetiginiz Haci Bektasin gercekte Sünni bir Tarikat Seyhi oldugunu ortaya cikarir ! Bu durumda helen inat ederseniz Ehli Beyt adina yapmis oldugunuz calismalar heba olup gider . Basta yazdigimiz gibi " Hakla Birlikte Batilla yola cikilmaz " Forumumuzda Bu konuyla ilgili yazilari okursaniz belki bir yerlere varirsiniz ,yok eger halen inat ederseniz deyiminizle hem Ehli Beyti savunur diger taraftanda Sünni bir adamini savunmus olursunuz " Sunuda yazmakta fayda görüyorum Bizim Haci Bektasa hakaret ettigimiz yok ,Haci Bektas Bizi hic ilgilendirmiyor ama gercek suki Bazilari "Sünni" Haci Bektasi " Alevi önderidir" diye Ehli Beytin önüne israrla gecirmek istiyorlar iste biz buna karsiyiz ! Karar Sizindir !
------

“Hacı Bektaş Kimdir?” sayfasına dön