Hacı Bektaşın İki Yeni Eseri Onun Kimliğini Yine Doğruluyor

ehlibeytsevdalisi

Re: Hacı Bektaşın İki Yeni Eseri Onun Kimliğini Yine Doğrulu

Mesaj gönderen ehlibeytsevdalisi »

ALEVİLERİN İRAN TUTUMLARINI SENDE BİLİYORSUN, CAMİ TUTUMLARINIDA ÇOK İYİ BİLİYORSUNUZ. YANİ DİREK ALEVİLERE İRANDAN CAMİDEN GİRİŞ YAPARSAĞIZ BU ALEVİLERİMİZİ SOĞUTUR TAMAMEN.
En son ehlibeytsevdalisi tarafından 03 Ara 2010, 00:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

ehlibeytsevdalisi yazdı:HACI BEKTAŞ VELİ SAYESİNDE Mİ ALEVİLERİMİZ CAFERİLİKTEN KOPARTILDI SİZCE?

hacı bektaşın bu olanlardan haberi bile yoktu olmadı çünkü tarikat onun adına ölümünden sonra kuruldu

TARİHİ İNCELERSENİZ GÖRÜCEKSİNİZKİ, ÖNCEDEN ALEVİLERİMİZ CAFERİLİĞE GÖRE HAREKET EDERDİ.

hayır biz anadoluda caferiliği hiç öğrenemedik çünkü buna fırsat olmadı alim okul olmadı

SONRALARI OSMANLI DEVLETİ CAFERİLİĞİ TEHLİKE OLARAK GÖRMEYE BAŞLADI, ALEVİLERE KATLİAMLAR YAPTILAR, ZULÜMLER YAPTILAR, YAZILI KAYNAKLARINI YAKTILAR, 40 BİN ALEVİYİ KATLETTİLER, İRANLA BAĞLANTILARINI KOPARDILAR. ALEVİ KÖYLERİNE SAPIK HOCALAR GÖNDERDİLER, BÖYLELİKLE GÜN GEÇTİKÇE ALEVİLER CAFERİLİKTEN KOPAR OLDU, GERÇEK BİLGİLER UNUTULDU.

hiç öğürenemedikki, unutalım unutmuş olalım yazılı kaynak gelmediki öğrenemedikki kim okuma yazma biliyordki hangi okul hangi alim vardıki
ehlibeytsevdalisi

Hasan Akça yazdı:
ehlibeytsevdalisi yazdı:HACI BEKTAŞ VELİ SAYESİNDE Mİ ALEVİLERİMİZ CAFERİLİKTEN KOPARTILDI SİZCE?

hacı bektaşın bu olanlardan haberi bile yoktu olmadı çünkü tarikat onun adına ölümünden sonra kuruldu

TARİHİ İNCELERSENİZ GÖRÜCEKSİNİZKİ, ÖNCEDEN ALEVİLERİMİZ CAFERİLİĞE GÖRE HAREKET EDERDİ.

hayır biz anadoluda caferiliği hiç öğrenemedik çünkü buna fırsat olmadı alim okul olmadı

SONRALARI OSMANLI DEVLETİ CAFERİLİĞİ TEHLİKE OLARAK GÖRMEYE BAŞLADI, ALEVİLERE KATLİAMLAR YAPTILAR, ZULÜMLER YAPTILAR, YAZILI KAYNAKLARINI YAKTILAR, 40 BİN ALEVİYİ KATLETTİLER, İRANLA BAĞLANTILARINI KOPARDILAR. ALEVİ KÖYLERİNE SAPIK HOCALAR GÖNDERDİLER, BÖYLELİKLE GÜN GEÇTİKÇE ALEVİLER CAFERİLİKTEN KOPAR OLDU, GERÇEK BİLGİLER UNUTULDU.

hiç öğürenemedikki, unutalım unutmuş olalım yazılı kaynak gelmediki öğrenemedikki kim okuma yazma biliyordki hangi okul hangi alim vardıki
EN İYİSİ BEN SİZE BİR KAYNAK GÖNDEREYİM. İSLAMKUTUPHANESİ.COMDAN İNDİRDİĞİM KAYNAK, ONA Bİ BAKMANIZI RİCA EDERİM. http://islamkutuphanesi.com/turkcekitap ... tarihi.zip
Hasan Akça

ehlibeytsevdalisi yazdı:EN İYİSİ BEN SİZE BİR KAYNAK GÖNDEREYİM. İSLAMKUTUPHANESİ.COMDAN İNDİRDİĞİM KAYNAK, ONA Bİ BAKMANIZI RİCA EDERİM. http://islamkutuphanesi.com/turkcekitap ... tarihi.zip
daha önce bunu n eleştirisini kendi aramızda yapmıştık o yazı derlemedir yani bir kitaptan alıntı değildir
bizi anadolu ilgilendiriyor seninle anadoluyu konuşuyoruz büveyhileri falan değil
ayrıca baba ishak şiileri etrafında toplamış anadoluda diye yazıyor hemde 12 lü
yıllarda yani okuma yazma yok okul yok kitap yok alim yok ama şiiler var öylemi? zaten dikkat et bu cümleye kaynak vermiyor her kim yazmışsa apaçık sallıyor
baba ilyas ishak türkmen önderleridir hatta bunlara resul diyecek kadar cahil bir halkta etraflarındadır ve sen bunlara şii diyorsun
o isyana sünnmiler ve hiristiyanlarda katılmıştı selçukluda paralı frenklerle isyanı bastırdı
ishak ve ilyasa bile şşii demek cahilliğin daniskasıdır
ehlibeytsevdalisi

MADEM SİZİN DEDİĞİNİZ GİBİ ALEVİLERE KATLİAMLAR YAPILMADI, ZULÜMLER YAPILMADI, CAFERİLİKLE UZAKTAN YAKINDAN İLGİLERİ YOKTU O ZAMAN MÜCTEHİDLERİMİZ NEDEN ALEVİLER İÇİN "ALEVİLER EHL-İBEYT MEKTEBİNİN YETİMLERİDİR" BUYURMUŞLARDIR. VE ALEVİLER İÇİN NEDEN ÇOK GÖZYAŞI DÖKÜYORLAR.
ehlibeytsevdalisi

RİCA ETSEM SİZDEN TEOMAN BEYİN NİCKİ NEDİR, ÖZEL OLARAK KONUŞMAK İŞTERİM ONUNLA.
Hasan Akça

ehlibeytsevdalisi yazdı:MADEM SİZİN DEDİĞİNİZ GİBİ ALEVİLERE KATLİAMLAR YAPILMADI, ZULÜMLER YAPILMADI, CAFERİLİKLE UZAKTAN YAKINDAN İLGİLERİ YOKTU O ZAMAN MÜCTEHİDLERİMİZ NEDEN ALEVİLER İÇİN "ALEVİLER EHL-İBEYT MEKTEBİNİN YETİMLERİDİR" BUYURMUŞLARDIR. VE ALEVİLER İÇİN NEDEN ÇOK GÖZYAŞI DÖKÜYORLAR.

ya sen kaç yaşındasın okudunu anlamıyormusun
ben katliam yapılmadımı dedim itirazım bunlara değilki iyi okusana
biz anadoluda mahrum kaldık öğrenemedik alim yok okul yok okuma yazma oranı yok nasıl öğreneceğiz birde üstümxüzde baskı katliam falan filan yokluk yoksulluk nasıl öğrenecektik? bunu dedim sen ne anlıyorsun
ee bu yetimin tanımıdır sahipsiz kimsesiz ezik mazlum bunu söylüyor o sözü söyleyenler
biraz aklınla düşünerek oku ve yaz lütfen gecenin bu saatinde
hadi bektaş mektaş ağır geliyor anladık ama bari yazılanları iyi oku
ehlibeytsevdalisi

Hasan Akça yazdı:
ehlibeytsevdalisi yazdı:MADEM SİZİN DEDİĞİNİZ GİBİ ALEVİLERE KATLİAMLAR YAPILMADI, ZULÜMLER YAPILMADI, CAFERİLİKLE UZAKTAN YAKINDAN İLGİLERİ YOKTU O ZAMAN MÜCTEHİDLERİMİZ NEDEN ALEVİLER İÇİN "ALEVİLER EHL-İBEYT MEKTEBİNİN YETİMLERİDİR" BUYURMUŞLARDIR. VE ALEVİLER İÇİN NEDEN ÇOK GÖZYAŞI DÖKÜYORLAR.

ya sen kaç yaşındasın okudunu anlamıyormusun
ben katliam yapılmadımı dedim itirazım bunlara değilki iyi okusana
biz anadoluda mahrum kaldık öğrenemedik alim yok okul yok okuma yazma oranı yok nasıl öğreneceğiz birde üstümxüzde baskı katliam falan filan yokluk yoksulluk nasıl öğrenecektik? bunu dedim sen ne anlıyorsun
ee bu yetimin tanımıdır sahipsiz kimsesiz ezik mazlum bunu söylüyor o sözü söyleyenler
biraz aklınla düşünerek oku ve yaz lütfen gecenin bu saatinde
hadi bektaş mektaş ağır geliyor anladık ama bari yazılanları iyi oku
sözlerinden onu anladım, sana bir soru sormak iştiyorum, Anadoluda neden alevilere katliamlar yapıldı? senin dediğin gibi cahil kaldıkları için mi yoksa Ehl-ibeyt yolunda oldukları için mi? sana tavsiyem Osmanlının kaynaklarına bakıcağına birazda İran kaynaklarını araştır ve diğer hocalarımıza sor Alevilik tarihini ve Hacı Bektaş Veliyi (r.a). Aleviler neden bu hallere gelmiş birazda başka hocalara ve kaynaklara sorun ölmezsiniz ya.
En son ehlibeytsevdalisi tarafından 03 Ara 2010, 14:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Arkadasim Sizde 12 Imamlarimizin Kaynaklarini okuyun Mesele irak iran vs gibi irkcilik degildir ! Özelikle Haci Bektas hakkinda Forumumuzda yeteri kadar Deliller isptalar mevcuttur bir göz atip inceleseniz ölmesiniz ya !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
ehlibeytsevdalisi

ali muhsin yazdı:Arkadasim Sizde 12 Imamlarimizin Kaynaklarini okuyun Mesele irak iran vs gibi irkcilik degildir ! Özelikle Haci Bektas hakkinda Forumumuzda yeteri kadar Deliller isptalar mevcuttur bir göz atip inceleseniz ölmesiniz ya !
bende aynı sözü size iletiyorum, Hacı Bektaş Veli (r.a) ve Safevi Devletiyle uğraşıcağınıza 12 imamlarımızı anlatın. Bu güzel yolumuzu yayan Hacı Bektaş Veli ve Safevi Devletini kötüleyerek amacınız nedir ben onu anlamıyorum. Hacı Bektaş Veli (r.a) ve Safevi Devletini kötülemeye çalışacağınıza Alevilerimize Ehl-ibeyt yolunu daha çok anlatsaydınız daha karlı olurdu kazanırdınız. Ama siz Hacı Bektaş Veli (r.a) ve Safevi Devletini kötüleyerek resmen Alevilerimizi Caferilikten iyice soğutmaya çalışıyorsunuz ve kaybediyorsunuz.

“Hacı Bektaş Kimdir?” sayfasına dön