Hacı Bektaşın İki Yeni Eseri Onun Kimliğini Yine Doğruluyor

ehlibeytsevdalisi

Re: HACI BEKTAŞIN İKİ YENİ ESERİ ONUN KİMLİĞİNİ YİNE DOĞRULU

Mesaj gönderen ehlibeytsevdalisi »

YORUMLARIMI SİLİYORUM, BEN SİZ KARDEŞLERİME KIZMIYORUM, ASIL KIZGINLIĞIM TEOMAN BEYE. NASIL KIZMAM Kİ, BU GÜZEL YOLUMUZU YAYAN PİRİMİZ HACI BEKTAŞ VELİ'YE VE SAFEVİ DEVLETİ HAKKINDA İFTİRALAR ATILMASI BENİ GERÇEKTEN DERİNDEN ÜZÜYOR. BENDE HAKİKATİ ÖĞRENMİŞ VE ALEVİLİĞİN ÖZÜNÜN CAFERİLİK OLDUĞUNU KAVRAMIŞ BİR KARDEŞİNİZİM, CEM VAKFININ YÖNETİM TARJINI BEĞENMEYEN KARDEŞLERİNİZDENİM. OSMANLI KAYNAKLARINDAN YARARLANMANIZ BENİ GERÇEKTEN ÇOK ÜZÜYOR, NEYSE BEN ANLATSAMDA BİRŞEY DEĞİŞMİYCEK GİBİ. AMA SİZDEN RİCAM MUHARREM UÇAN VE ÜMİT ADLI KARDEŞLERİMİZİN ARAŞTIRIP YAZDIĞI ALEVİ DEVLETLERİ ADLI KİTABI ALIP OKUMANIZ, SAFEVİ DEVLETİYLE İLGİLİ ARADIĞINIZ BİLGİYİ BULABİLİRSİNİZ KAYNAKLARIYLA BERABER. YAKIN ZAMANDA HACI BEKTAŞ VELİ İLE İLGİLİDE KİTAP YAYINLANICAKTIR.
En son ehlibeytsevdalisi tarafından 02 Ara 2010, 23:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

ehlibeytsevdalisi yazdı:GELMİŞ BİZLERE OSMANLININ KAYNAKLARINI HACI BEKTAŞIN ESERLERİ OLARAK GÖSTERİYOR ADAMA BAK. SEN KENDİNİ NE SANIYORSUN PİRİMİZE LAF EDEREK. SENİN CEM VAKFI YÖNETİCİLERİNDEN NE FARKIN VAR HE.
farkımız şu biz aleviyiz cem vakfı bektaşidir
onlar kültürü din saymışlar
biz Kuran ve ehli beyt yolunu din sayıyoruz
biz 12 imam yolundayız onlar sentez bir yoldalar (bektaşın yolunda bile değiller)
biz samimi olarak 12 imam yolunu uyguluyoruz onlar kendi dediklerini bile uygulamıyorlar izztetin efendi daha semah bile dönmüş değildir
ya işte böyle hacı bektaşı bize kaynaklarla sen anlat bakalım hadi buyur
sallıyormusun biliyormusun
PirTurkmen

Re: Hacı Bektaşın İki Yeni Eseri Onun Kimliğini Yine Doğrulu

Mesaj gönderen PirTurkmen »

Hasan Akça yazdı:
KARAPAPAK MURAT yazdı:zahmet edip cevap verdiğiniz için teşekkür ediyorum sayın birAlevi. ben HacıBektaş veli nin Şii olduğunu biliyor ve inanıyorum ve SÜNNİLERİN DEĞİL ALEVİLERİN SERÇEŞMESİ olduğunu, Anadolu,balkanlar ve kuzey ıraktaki alevi ocaklarının piri olduğunu,hiçbir sünni şairin şiirlerinde adının geçmediğini ancak alevi şiirlerinde zikredilen pir olduğunu,eserlerinde 4 imam a ve 4 mezhebe yer vermediğini, Bektaşi yolunun hacıbektaş tan sonraki takipçisinin balım değil Abdal musa olduğunuda,erkannamelerde caferi fıkhının esas olduğunuda biliyorum ama siz şu iki yeni eserdeki sünnilik delillerini getirinde bir bakalım. Selametle
aslanım sana hacı bektaşın kendisi mezardan kalkıp söylese yine inanmazsın deniyor
çünkü sorunun aklında değil kalbinde
Allah ıslah etsin başka ne denirki?
Aslında Teoman abime sünni tarikatçıların hacı bektaşı övdükleri şiirlerle cevap vermesini istemiştim ama o gereksiz gördü oda sorunun aklında olmadığına inanıyormuş...
Yaw hasan bırak zırvalamayı.Baştan ayağa maval okumuşsun.
Hiçbir delil getirememişsin.
Adam bu kaynaklardan sunni olduğuna dair delil getir diyor sende hala laga luga yapıp laf çeviriyorsun.
Yok mezardan kalkacakmışta yok sunniyim dicekmişte.
Sen hayal dünyasnda mı yaşıyon birader?
Humeyni seni hipnozmu etti naabtı bilmiyom ama senin kesin nevrin dönmüş.
Anadoludaki bütün alevi pirleri Hace Bektaş'a övgüler düzer.
Pir Sultan Abdal Hace Bektaş'ı HZ ALİ'nin tekrar bedenlenmiş hali olarak görür.
Şah Hatayinin deyişlerinde Hace Bektaş ve HZ ALİ aynı kişidir.
Nesimiye göre Bektaş Şahların şahı pirlerin piridir..
Ve NESİMİ kendisini bir Bektaşi olarak niteler.
Şimdi Hace Bektaş mezardan kalksa şiiyim yada sunniyim falan demez senin suratına tükürür.
Ortaya bi zırva atıyorsunuz sonra o saçmalıkla kendi kendinizi avutup duruyorsunuz.
Dünyada Humeyniyi şiilerden çok sunniler sever.
Sizde birer sunni olduğunuz için böylesiniz.
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

PirTurkmen yazdı:
Yaw hasan bırak zırvalamayı.Baştan ayağa maval okumuşsun.
Hiçbir delil getirememişsin.
Adam bu kaynaklardan sunni olduğuna dair delil getir diyor sende hala laga luga yapıp laf çeviriyorsun.
Yok mezardan kalkacakmışta yok sunniyim dicekmişte.
Sen hayal dünyasnda mı yaşıyon birader?
Humeyni seni hipnozmu etti naabtı bilmiyom ama senin kesin nevrin dönmüş.
Anadoludaki bütün alevi pirleri Hace Bektaş'a övgüler düzer.
Pir Sultan Abdal Hace Bektaş'ı HZ ALİ'nin tekrar bedenlenmiş hali olarak görür.
Şah Hatayinin deyişlerinde Hace Bektaş ve HZ ALİ aynı kişidir.
Nesimiye göre Bektaş Şahların şahı pirlerin piridir..
Ve NESİMİ kendisini bir Bektaşi olarak niteler.
Şimdi Hace Bektaş mezardan kalksa şiiyim yada sunniyim falan demez senin suratına tükürür.
Ortaya bi zırva atıyorsunuz sonra o saçmalıkla kendi kendinizi avutup duruyorsunuz.
Dünyada Humeyniyi şiilerden çok sunniler sever.
Sizde birer sunni olduğunuz için böylesiniz.
Anadoluda bektaşı takip ederek 12 imamların gerçek ilmine ulaşan bir tane alim aydın varmı?varsa söyleyin yoksa neden yok?
aslında osmanlı bektaş yada osmanlı bektaşilik ilşkisi bile durumu belli ediyor ama o kadar beyinsiz ve duygusal davranıyorsunuzki göremiyorsunuz
ayrıca bektaşa sahip çıkanların şiiliğe düşman olmasıda anlamlı değilmi
bektaş takıntısı olanlar şiiliği bulamaz 12 imam yolunda ilerleyemez bu takıntı aşılmalı sevecekseniz sevin ama takıntı yapmayın engel yapmayın yaparsanızda tepeleyip geçeceğiz zamanla tabi
çünkü soyu peygambere dayanıyor diye kerametleri var diye adamı mitleştirmişsiniz ama zamanla bu mit dağları aşılacak zaten aşan kurtuluyor bakın çevrenize görürsünüz
alone_man

TurkmenBey yazdı:[offtopic]Anadoluda bektaşı takip ederek 12 imamların gerçek ilmine ulaşan bir tane alim aydın varmı?varsa söyleyin yoksa neden yok?[/offtopic]
Daha ricat/reenkarnasyon gerçeğinden bile haberi olmayan adam burda 12 imamın yolundan bahsediyor :mrgreen:

12 imamın nerdeyse 12 sininde bu konuda sözü vardır.
İmamiyye'nin 12 imamlar hakkında yalan ve palavra uydurduğu bikaç çelişkili hadisten belli oluyor.
Neymiş imam rıza'ya halife tenasüh hakkında soru sormuşmuş..
O da buna inanan kafirdir demişmişmiş.
Hay yalanınızı yesinler.
İmam Ali Rıza'nın reenkarnasyonu doğrulayan onlarca sözü vardır.
Hem Bihar'da hemde Usuli Kafi'de.

[offtopic]aslında osmanlı bektaş yada osmanlı bektaşilik ilşkisi bile durumu belli ediyor ama o kadar beyinsiz ve duygusal davranıyorsunuzki göremiyorsunuz[/offtopic]

Osmanlı Bektaşi değildir.Bektaşilere en büyük darbeyi osmanoğulları vurmuştur.
Osmanlı tarihinde sunnici ortodoks islam'ın en yükselişe geçtiği Yavuz zamanıdır.
Osmanlı içinde Bektaşiler hep baskı ve katliam altında yaşamışlardır.
Tarihten de haberin yokya neyse.

[offtopic]bektaş takıntısı olanlar şiiliği bulamaz 12 imam yolunda ilerleyemez bu takıntı aşılmalı sevecekseniz sevin ama takıntı yapmayın engel yapmayın yaparsanızda tepeleyip geçeceğiz zamanla tabi[/offtopic]

Siz şiatı muaviyeyi bulmuşsunuz.Bize o yol lazım değil.
12 imam hakkında bildğiniz yalnızca palavra.
Batıni Öğretileri hakkında ZERRENİN ZERRESİ kadar bilginiz yok.
Ayrıca siz Şia değilsiniz.Şia içindeki onlarca fırkadan biri olan İmamiyye fırkasısınız.
Fakat İmam Humeyni sayesinde bi otorite kurduğunuz için dünya sizi Şii adıyla tanıyor.
Tıpkı Sunnicilerin İslam ismini tekeline aldıkları gibi siz imamiyyecilerde Şii ismini tekelinize almışsınız.
Humeyni'ni neden ortodoks islam devrimi yaptığı hiç şu beyninize takılmıyor mu?
Şia'nın islam aleminin reisi olmasını istediği için ve Sunnilere yaranmak için.
Ki bu konuda da baya bi başarılı olmuştur.
Daha öncede dediim gibi Humeyniyi en çok sevenler şiiler değil sunnilerdir.

son kez ihtar ediyorum
edebimi bozma alçaklık yapma pis bektaşi bozuntusu
Kullanıcı avatarı
Șίа

Mesaj gönderen Șίа »

alone_man can ne desen neyapsan bu gerileri yola getiremezsiniz adamlar Kuranı ,Peyganberi 12 İmamları bir köşeye bırakmış bektaş pirlerinin yolunu seçmişler.
“Şehit olanlar Hüseyin'ce bir iş yaptılar. Kalanlar ise Zeynep'çe bir iş yapmalıdırlar. Bu ikisinin dışında kalanlar Yezit'tirler.”
alone_man

TurkmenBey yazdı:[offtopic]son kez ihtar ediyorum
edebimi bozma alçaklık yapma pis bektaşi bozuntusu[/offtopic]

Sende edep varmıki bozulsun kabe yolcusu :mrgreen:
Olmayan şey nasıl bozulur.

biz edep ve haya sahiplerinden utanırız
ama ar haya tanımayan ve bize saldıranlarada haddini bildiririz
sen başlattın
uyardım dinlemedin
ısrar ettin tekrar uyardım
yine dinlemedin
asıl yüzünüz bu işte
osmanlı bektaşi ikisinin ahlakıda aynıdır
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Pir Türkem denilen Zavalli Bektasinin yazilarini diger basliklarda gördüm , cevap yazmaya oralarda gerek duymadigim gibi bu baslikta yazmayi uygun gördüm ..Görüdügünüz gibi Kendilerini Sözde "Alevi " diye tanitan Sebatayist Bektasilerin nasil Yezidi zihniyetine hizmet ettikleri gibi Diger Karanlik Güclerin Ehli Beyt Mektebi Düsmanlarinin agizlari ile konusup caresizlikle hakaret ettiklerini hepimiz gördük ! 72 Millete Saygi , Hosgörü zirvalari ise sadece Amerika israil Vahabiler icin gecerli oldugunu bir kez daha göstermis oldular...Bugün Cemevlerinde böyle Mikroblar oldugu gibi Cemevlerinide Örgüt Merkezi olarak kullanan böyleleri "Alevi" kelimesinide kulanarak Alevileri Sömürmeye ve kendi Pis Emellerine alet etmeye calisiyorlar ! Hic bir kanit getiremedikleri gibi careyide Salya Sümük saldirmakta buluyorlar , Diger basliklarda oldugu gibi ...Burdan Webmasterimizden Rica ediyorum, Böyle Mikroblara Fazla yazi ( Hakaretler ) yazmasina müsade edilmeden aninda Banlanmalarini öneriyorum ...
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Ali_Haydar

Mesaj gönderen Ali_Haydar »

Selamlar,

Karapapak Murat gibi insanlar, bektasinin Kuklalarindan biridir. Niyeti sadece toplumu uyutmak.

Benim icin Haci Bektasi Veli Yezid`den daha tehlikelidir. Yezid hic olmasa acikca bir düsmandi, ama Haci Bektas Veli hayince aramiza girdi, ve dinimizi icten yokettmeye calisti.

Bizim insanlar bunu bastan zor kabul ederler, ama sonunda bu aciyi mecbur kabul etmek zorundalar.

Saygilar
Ali Haydar
ehlibeytsevdalisi

Mesaj gönderen ehlibeytsevdalisi »

YORUMLARIMI SİLİYORUM, BEN SİZ KARDEŞLERİME KIZMIYORUM, ASIL KIZGINLIĞIM TEOMAN BEYE. NASIL KIZMAM Kİ, BU GÜZEL YOLUMUZU YAYAN PİRİMİZ HACI BEKTAŞ VELİ'YE VE SAFEVİ DEVLETİ HAKKINDA İFTİRALAR ATILMASI BENİ GERÇEKTEN DERİNDEN ÜZÜYOR. BENDE HAKİKATİ ÖĞRENMİŞ VE ALEVİLİĞİN ÖZÜNÜN CAFERİLİK OLDUĞUNU KAVRAMIŞ BİR KARDEŞİNİZİM, CEM VAKFININ YÖNETİM TARJINI BEĞENMEYEN KARDEŞLERİNİZDENİM. OSMANLI KAYNAKLARINDAN YARARLANMANIZ BENİ GERÇEKTEN ÇOK ÜZÜYOR, NEYSE BEN ANLATSAMDA BİRŞEY DEĞİŞMİYCEK GİBİ. AMA SİZDEN RİCAM MUHARREM UÇAN VE ÜMİT ADLI KARDEŞLERİMİZİN ARAŞTIRIP YAZDIĞI ALEVİ DEVLETLERİ ADLI KİTABI ALIP OKUMANIZ, SAFEVİ DEVLETİYLE İLGİLİ ARADIĞINIZ BİLGİYİ BULABİLİRSİNİZ KAYNAKLARIYLA BERABER. YAKIN ZAMANDA HACI BEKTAŞ VELİ İLE İLGİLİDE KİTAP YAYINLANICAKTIR.
En son ehlibeytsevdalisi tarafından 02 Ara 2010, 23:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

“Hacı Bektaş Kimdir?” sayfasına dön