4 Kapı 40 Makam Tekerlemesi

Pir Poygomber

Re: 4 Kapı 40 Makam Tekerlemesi

Mesaj gönderen Pir Poygomber »

3nokta yazdı:Kuran tek başına yetmez diyen biz değiliz, Allah'tır. Eğer Kuran tek başına yetseydi Allah Kuran'da sizin veliniz Kurandır derdi, Oysa Kuran Sizin veliniz Allah, Peygamber ve rükuda zekat verendir (İmam Ali) diyor. (aleyhisselam)
Allah velayetten ayırmasın.
Bende size soruyorum hadisler kuranla esdegermidir? Veya hadisler kuranmidir?

Allah kurani koruyacagi gibi, peygamberlerin ve Ali soyunun hadislerini koruyacagina soz vermismi ?

Ve size daha oncede sordum hadislerlen hukum edersek bu din nereye varir sizce ?

Simdi ben hadislerlen hukum cikarsaydik, sizin, elinizi, kolunuz birde gozlerinizi oymuk oymuk cikarmistik! Allah korusun! Kuran en guzel baba en guzel soz dur benim icin onun icin son noktayi ben koymak istedim, kul nokta!
beyazgül12

Mesaj gönderen beyazgül12 »

Allah kurani koruyacagi gibi, peygamberlerin ve Ali soyunun hadislerini koruyacagina soz vermismi ?

Ve size daha oncede sordum hadislerlen hukum edersek bu din nereye varir sizce ?

İşte böyle akıllı olup bu soruları bilenlere soracaksınız..Bir daha bana hitaben bu soruları sıralayıp da sormayın lütfen ..Ben Kur an hocası değilim bu konularda eğitim de almadım...Hatırlatayım dedim,Pir Poygomber Beyefendi....
Pir Poygomber

gulbeyaz yazdı:
İşte böyle akıllı olup bu soruları bilenlere soracaksınız..Bir daha bana hitaben bu soruları sıralayıp da sormayın lütfen ..Ben Kur an hocası değilim bu konularda eğitim de almadım...Hatırlatayım dedim,Pir Poygomber Beyefendi....

Sizi anladim! Kurani iyiden iyice anlayana kadar done done okumanizi tavisye ederim!

Konularla ilgili fikir yurutmeniz bile, gercege yaklastirabilir insani.

Bakalim ama biralevi veya diger site sakinleride bu konuya cevap vermek istemiyorlar sanirsam!
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Pir Poygomber yazdı:
3nokta yazdı:Kuran tek başına yetmez diyen biz değiliz, Allah'tır. Eğer Kuran tek başına yetseydi Allah Kuran'da sizin veliniz Kurandır derdi, Oysa Kuran Sizin veliniz Allah, Peygamber ve rükuda zekat verendir (İmam Ali) diyor. (aleyhisselam)
Allah velayetten ayırmasın.

Simdi ben hadislerlen hukum cikarsaydik, sizin, elinizi, kolunuz birde gozlerinizi oymuk oymuk cikarmistik! Allah korusun! Kuran en guzel baba en guzel soz dur benim icin onun icin son noktayi ben koymak istedim, kul nokta!
Mesele size yanıt vermek ya da vermemek değildir. Aleviliğin temeli aslı esası Ehlibeyttir, 12 İmamlardır (as). Bu açık gerçekliğe rağmen Ehlibeytsiz bir Kuran'ı savunan biriyle dertleşecek bir sözümüz yok. Sizinle cedelleşecek de değilim. Faydası olmayacaksa uzatmanın anlamı da yok. Fikrinizi yazdınız. Daha önce de biz yazmıştık. Bu mantığın Vahhabilikte olduğunu Ehlibeytsiz (as) kuranı savunan ilk kişinin ömer olduğunu yazmıştık. Biz ömerden de zihniyetinden de teberra ediyoruz. Bu konudaki inancımızı yazdık siz de biliyorsunuz artık temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp aynı soruyu sormanın bir anlamı yok.

Ayette buyurur ki
"Hz. Peygamber (saa) ne konuşursa bizden konuşur, hevasından konuşmaz." Bunun anlamı gayet açıktır Masumların (as) emri, sözü Allah'ın emridir, sözüdür.
"Zalimler istemese de Allah nurunu tamamlayacaktır." ayeti de Ehlibeyt'in korunacağını ve nurun tamamlanacağını yani İmam Mehdi'nin zuhurunun gerçekleşeceğini anlatır.
Kuran'ı Ehlibeytsiz (as) anlayıp hidayete ereceğini düşünenler zarardadır. Hiçbir zaman okudukları o Kuran onları ateşten korumayacaktır. Kuran'ın emri de manası da Ehlibeyt'in (as) yanındadır.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

bektaşiden evliya vallah koymam avluya.
bektaşilerin düzmeceleri ebu hureyre,ninki kadar vardır.
beyazgül12

Mesaj gönderen beyazgül12 »

Bektaşi mi acaba ? Kendisini uzman öğretmen sanıyor herhalde bizi de öğrenci soruları da 1.2.3.4 .soru diye sıralıyor..Öğrenmek niyetindeysen eğer site de Kur an ve Hadislerle ilgili bilgiler var açta oku bize neden sorup duruyorsunuz ?Ömrümde ilk defa internette sosyal paylaşım sitesine böyle insanların yazıştığı bir siteye üye oldum tam da kendimle aynı düşüncede olan insanları buldum diye sevinirken ,burada da karşıma linkinin ne olduğu belli olmayan biri çıktı...Neyse herşeyin sonuna bakmak lazım..
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Burası bizim evimizdir. İnançlarımızı değişik başlıklarda ifade ediyoruz. Başkaları da bir şekilde buraya geliyor, yazıyor. Kurallara uydukları sürece sorun yok.
Ancak biz forumlarımızın üyesi artsın ya da çok çevre edinelim diye asla doğru bildiklerimizden şaşmayız. Doğru neyse onu haykırmaya devam edeceğiz %1 bile olsak.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Pir Poygomber

Sakin olun cunku....

nehl suresi : Rabbinin yoluna hikmetle ve güzel öğütle çağır ve onlarla en güzel, en inandırıcı yöntemlerle tartış.
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

Ayeti bile kırparak yazmışsın.

senmi inandırıcı deliller sunuyosun?ortada delil yok çene yapıyosun.

Bu Ayet nerde?ne zaman?ne için?kimler için? buyruldu desem....cevap...veremezsin...

Cevap verememedigin için kafanda soru işareti uyanmalı.rahatsızlık duymalısın.buda seni araştırmaya sevk etmeli...
Pir Poygomber

Hüseyni yazdı:Ayeti bile kırparak yazmışsın.

senmi inandırıcı deliller sunuyosun?ortada delil yok çene yapıyosun.

Bu Ayet nerde?ne zaman?ne için?kimler için? buyruldu desem....cevap...veremezsin...

Cevap verememedigin için kafanda soru işareti uyanmalı.rahatsızlık duymalısın.buda seni araştırmaya sevk etmeli...
Boyle birseyi Allah verme geregi duymadigi surece, senin boyle birseyi sart kosman ve istemen kurani degildir. Bunlar hadislerde uydurlulan ayetlerin anlamlari cikarlari dogrultusunda oynanmak isteyen sahislar veya topluluklar tarafindan uydurulan sartlar dir ki allahin gerekli gormedigini gerekliymis gibi istemeniz abestir bence!

Kuran kendi kendisini aciklayicidir, kendi kendisini besleyici ve yasaticidir, cunku onu aciklayan ve zenginlestiren ekleyen ve cikartan yuce Allahtir.

Hal boyle olunca sizin gereksiz olan ayetin zamani nedeni gibi zaman mekan istemeniz, fuzulu zaman kayibi ve gereksizdir! Kuran eglence kitabi degildir! Dolambacli konusmaz, laflari uzatmaz, sozleri en kisa en anlamli ve ozun sadetine de en cabuk inmektedir!

Aslinda musluman alemi kurani cok cok karmasik bir hale sokmus, eklemeler ve cikartmalari ve parcalamalar bolmeler ile adeta neredeyse onu taninmaz bir hale getirmistir.

Diyecegim hadisleri cope atin, kuranida raftan indirin artik! Onu yeri ne raftir nede kafanizdan yuksek olan duvardir onun yeri tas tamam kalbinizde olmali. Ve ona hadisleri bulastirmamalisiniz! Kuran size sade geldi sizde onu kalbinize sade olarak koymalisiniz. Aksi taktirde kalbinizdeki kuran kirlenir!

“Bektaşilik Nedir?” sayfasına dön