Sünni bektaşiye uyanlar sünni şeyhi andılar

alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

internette gezerken rastladım ve acıdım

30.12.2012 de önce mezarına gitmişler bunun ardından istanbulda Okmeydanı Cemevi’nde şeyh bedreddini anmak için panel yapılmış
panelde şeyh bedreddin anılmış ve konuşmacı hasan harmancı şeyh bedreddini övmüş
ve onun adına gülbang okumuş

hasan harmancı denilen adam sünni bektaşidir
şeyh bedreddin sünnidir
ve anmaya katılanlarda aleviyim diyorlar hem komik hem trajik
Allah bunlara akıl fikir versin bektaşilik insanlarımızı ne hallere düşürüyor

her tasavvufçuyu alevi sanıyorlar
her batıniyi alevi sanıyorlar
her ayaklananı alevi sanıyorlar
kimliksixz kişiliksiz 12 imamdan uzak heryere savrulup duruyorlar

.

.
Hasan Akça

Re: Sünni bektaşiye uyanlar sünni şeyhi andılar

Mesaj gönderen Hasan Akça »

aslında önderleri esat korkmazdır ve asıl sünni bektaşi önderi bu şahıstır bu adamların sünni bektaşi olduğunu bektaşiliğin sünni tasavvuf ilkelerini sattığını birgün halkımız anlayacak ve bektaşiliği reddedecektir
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Şeyh Bedreddinin mezarını ben`de bir kaç defa ziyaret ettim.Ruhuna ihlas ve Fatiha okudum.Mezarının başında olmak, o günleri düşünmek çok güzel bir duyguydu.Asıl mezarı Serez`deymiş torunu yıllar sonra mezarına bir türbe yaptırmayı başarmış.Mübadele zamanı neslinden gelen bir kişi mezarını açmış ve kemiklerini Türkiye`ye getirmiş kemikleri yıllarca bir kutu içerisin`de bekletilmiş.Yakın bir zamanda istanbul Divanyolu Caddesin`de eski, taş işlemeli mezarların olduğu içinde Türk Ocağı Istanbul Şubesinin işlettiği bir çay bahçesi var.Orada Sultan 2.Abdülhamitin türbesi ve Ziya Gökalp`in mezarları`da var.Sultan 2.Abdülhamitin türbesine doğru bakacaksın sol tarafa doğru birkaç metre ilerliyeceksin Şeyh Bedreddin yazan mezarı göreceksin.
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Bu arada lisede ki tarih öğretmenimiz Şeyh Bedreddinin kaderi, namazı inkar ettiğini içkiye helal dediğini, cennetin ve cehennemin bu dünya`da olduğunu söylediğini anlatmıştı.Ama sanırım bunlar o devrin tarihçilerinin abartmaları.

“Bektaşilik Nedir?” sayfasına dön