Bektaşilerin Hepsi Aynı mı?

Hüseyni

Re: Bektaşilerin Hepsi Aynı mı?

Mesaj gönderen Hüseyni »

Big Boss » 11 Arl 2011, 22:09

bektaşi olupta meselaramazan ayı orucunu kabul eden 5 vakit namazı kabul eden haccı kabul eden birtek kişi tanıyan varmı?
piyasada pekçok bektaşi var bunların içinde bana bunları kabul ettiğini söyleyen bir kişi gösteren babayiğit varmı?
peki Kuranda geçen ibadetleri apaçık inkar etmenin adı nedir..

anadoluda bektaşi yada anadolu alevisi olmayıpta VELAYET i kabul eden var mı???
Kullanıcı avatarı
Big Boss

Re:Bektaşilerin Hepsi Aynı mı?

Mesaj gönderen Big Boss »

Hüseyni yazdı:Big Boss » 11 Arl 2011, 22:09

bektaşi olupta meselaramazan ayı orucunu kabul eden 5 vakit namazı kabul eden haccı kabul eden birtek kişi tanıyan varmı?
piyasada pekçok bektaşi var bunların içinde bana bunları kabul ettiğini söyleyen bir kişi gösteren babayiğit varmı?
peki Kuranda geçen ibadetleri apaçık inkar etmenin adı nedir..

anadoluda bektaşi yada anadolu alevisi olmayıpta VELAYET i kabul eden var mı???
var tabi ve bunlar velayeti kabul edip hayatlarına geçirince zaten caferi olmuş olurlar eskiden sünni olup sonra velayeti kabul edip caferi olan çok kişi var
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

:)
VELAYET i kabul etmeyen bir müslüman için hüküm nedir?
eskiden sünni olup halen sünni zihniyetle yaşayan caferiler de var :):)
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Big Boss yazdı:
3nokta yazdı:Ben tanıyorum. Hem Bektaşi hem de fururu dini kabul ediyor. Ve uyguladığını da biliyorum. Ama semah da dönüyor. Şimdi buna kafir mi diyelim? Hayır semah dönerek hata yapıyor diyebiliriz.
yani bu kişi bektaşi önderlerinden birimi kim? böyle bir önder olduğuna inanmıyorum
önder değilse sıradan kişiysede bektaşiliği bağlamaz ve o zaman bu kişi caferiyim demesi gerekir semaha ibadet derse hatayı aşan bir durum olur
Evet Hacı Bektaş'ı seviyor. Semah dönüyor. Önder değil mensup. Mezhepte Caferiyiz diyor. Fururu din ve usulu dine inanıyor ve uyguluyor. Ama semahtan da vaz geçmiyor. Ne olacak kafir mi diyelim?
Hayır değil. Elbette Caferi ama hata yapıyor. Dua edelim.
Demek istediğim cemevine gidip semah dönen herkes aynı değil. Verdiğim örneğin çok dışında olanlar da var. Genelleme yaparak tüm Bektaşiler kafirdir diyemezsin. Semah dönen herkes için kafirdir diyemezsin, niyetlerini bilmiyoruz. Çoğu cehalet içinde. Ancak yanlış olduğunu söyle, fikri duruşu eleştir durumu kişilere indirgemek yanlış olur.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Kullanıcı avatarı
Big Boss

Hüseyni yazdı::)
VELAYET i kabul etmeyen bir müslüman için hüküm nedir?
eskiden sünni olup halen sünni zihniyetle yaşayan caferiler de var :):)
ayeti bilerek inkar etmek tehlikelidir bu kişinin yaşına ilmine hüccete göre hükmü Allah verir tabi ama sünni olup sünni zihniyetle yaşayan caferi nasıl olur? yani caferiyse nasıl sünni denebilir anlamadım ben
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Kişileri bırakın. fikirleri konuşun. Ayrıca konu başlığıyla ilgisi yok. O yüzden yeni bir başlık açıp oradan devam edin.
. . .
Kullanıcı avatarı
Big Boss

3nokta yazdı:
Big Boss yazdı:
3nokta yazdı:Ben tanıyorum. Hem Bektaşi hem de fururu dini kabul ediyor. Ve uyguladığını da biliyorum. Ama semah da dönüyor. Şimdi buna kafir mi diyelim? Hayır semah dönerek hata yapıyor diyebiliriz.
yani bu kişi bektaşi önderlerinden birimi kim? böyle bir önder olduğuna inanmıyorum
önder değilse sıradan kişiysede bektaşiliği bağlamaz ve o zaman bu kişi caferiyim demesi gerekir semaha ibadet derse hatayı aşan bir durum olur
Evet Hacı Bektaş'ı seviyor. Semah dönüyor. Önder değil mensup. Mezhepte Caferiyiz diyor. Fururu din ve usulu dine inanıyor ve uyguluyor. Ama semahtan da vaz geçmiyor. Ne olacak kafir mi diyelim?
Hayır değil. Elbette Caferi ama hata yapıyor. Dua edelim.
Demek istediğim cemevine gidip semah dönen herkes aynı değil. Verdiğim örneğin çok dışında olanlar da var. Genelleme yaparak tüm Bektaşiler kafirdir diyemezsin. Semah dönen herkes için kafirdir diyemezsin, niyetlerini bilmiyoruz. Çoğu cehalet içinde. Ancak yanlış olduğunu söyle, fikri duruşu eleştir durumu kişilere indirgemek yanlış olur.
bir insana kafir demek zor konu ama kafirin tanımını biliyoruz
inkarcıdır
namazı ramazan ayı orucunu haccı inkar eder bugünki bektaşilik islam dışıdır ama her kişi ayrıdır kimi cahillikten kimine hüccet tamam değil ama bilinçli kişiler inkarcıdır ve bunun adıda küfürdür
bektaşi önderlerinin hepsi inkarcıdır bir veya birkaç hükmü rahatlıkla inkar ederler sıradan kişilerin tercihleri bektaşilik adına söylenmez yada onların fikri kendilerinedir ben soruyu bektaşi önderleri için sordum
3nokta

Re:Bektaşilerin Hepsi Aynı mı?

Mesaj gönderen 3nokta »

Kod: Tümünü seç

Bu tümcende önder, lider kastı anlaşılmıyor. Neyse konu başlığına uygun yazalım ya da yeni bir başlık açalım. Lütfen!
. . .
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

12 imam yolunda kafir avcılıgı yokturdur..
evet abi iyi olur konu başlıgı açılırsa...
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Arkadaslar

konu basligi ile alakali degil ama bende bu konuda birseyler yazmak istiyorum ve konunun baska bir baslik altinda devam edilmesini taleb ediyorum...Simdi su bir gercekki, Bektasilerin icinde Türlü ideolojilere mensup kisiler vardir ve bunlar maalesef Alevilige etki yapmaktadirlar ,aralarinda Ateistlerin, Samansitler vs veya Türlü cesitli Örgüt mensuplari ve baska Dinde veya inanclara mensup Misjonerler vardir. ve bunlar Alevi Toplumunun Safligindan Cahiliklerinden faydalanarak Aleviligide lekelemektedirler,bununla beraber "Alevilik"adina kendi inanclarinida Alevilik diye Topluma lanse ederek Aleviligide carpitmaktadirlar.Arkadasin biri Cemevine gidin görün demis,gittik ve gördük ! Alevilikle alaksi olmayan ayinleri Dikta bir atmosferi gördük ,"Allah Büyükse ayakabi numarasi nedir ? " diyen kisileri gördük ! Kuran bir Cöl kanunu diyen kisileri gördük ! Imam Ali (as) ma HASSA Cellat diyenleri gördük ! Namazi Orucu inkar edenleri Agizlarinda sakiz gibi Ehli Beyt adini kullanan ama Maksim Gorki kitaplarini okutturan kisileri gördük ! " Alevi önderiyim" deyipte gercekte misjoner olan veyahuta oy toplamak icin Milletvekilligine aday olupta kendisini "Dedeyim Pirim.." diyen kisileride gördük !Cemevlerinde Dedelerin birer Diktatör gibi Topluma emir verdiklerini gördük ! Alevilik adina Vahabiler gibi Siilige küfür edip asagiladiklarina suclamalarina ithamlarina Sahit olduk ! ve bunun gibi nice olaylarla karsilastik ,yani iclerine Allaha inanmayanlarin ,Emevi Zihniyeti tasiyan kisilerin sayisi oldukca coktur .iste bunlar Alevi toplumunu ucuruma sürükleyen ve Pazarlayan Sahsiyetsizlerdir .Bizim Amacamiz Alevi Toplumunu bu Yarasalardan kurtarmaktir ....dilerseniz konuyu baska bir baslikta devam edelim.Farkindaysaniz konu bu baslikla uyusmuyor.
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !

“Bektaşilik Nedir?” sayfasına dön