Sünni Bektaşi Tarikatında Giysilerin Anlamı

Hasan Akça

Re: Sünni Bektaşi Tarikatında Giysilerin Anlamı

Mesaj gönderen Hasan Akça »

kızılbaş76 yazdı:NE Bİ BİÇİM insansınız ki. 12 rakamını bektaşilikle sınırlandırırsınız... yazıklar olsun size ....

sen önce bu bölümde ne denilmek isteniyor neyi anlatmak istiyorlar onu anla anladıktan sonra yaz yoksa komik oluyorsun
kızılbaş76

Mesaj gönderen kızılbaş76 »

baktım gördüm ... ne olmuş... söylede çarşaf dizeyim sana
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Beton inadi tasiyip, Taslasmis beyinler zaten anlamaz, anlamakta istemez !!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

ruhullah yazdı:degerli arkadaslar sunnilikteki 4 kapı yani 4 mezhep(seriat-tarikat-marifet-hakikat)diye acıklasalarda nihayetinde 4 mezhebe tekabul eder ama bazılarıda bunun 5 oldugunu soyler onlar ise 4 halife ve muaviyeyey tekabul ettiririler
Ehli Sünnet Dünyasında son yıllarda İmam H.z. Hasanı 5.Halife olarak kabul etme eğilimi güçlenmektedir.Gerçektende İmam H.z.Hasan`ın 6 aylık yasal Halifeliği vardır.
kızılbaş76

ÇERİ KARDEŞ HZ HASANIN YASAL 6 AYLIK HALİFELİĞİ VAR İSE SİZ ŞİİLERİN YASAL İSLAM COĞRAFYASINDA YASAL BİR DURUMUNUZ VARMIDIR ??? YANİ ÇOĞUNLUK İSLAM ŞİİLERİ TANIYORMU ???
kızılbaş76

evet el cevap
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

kızılbaş76 yazdı:ÇERİ KARDEŞ HZ HASANIN YASAL 6 AYLIK HALİFELİĞİ VAR İSE SİZ ŞİİLERİN YASAL İSLAM COĞRAFYASINDA YASAL BİR DURUMUNUZ VARMIDIR ??? YANİ ÇOĞUNLUK İSLAM ŞİİLERİ TANIYORMU ???
Şiiliğe göre H.z.Hasan 2.İmam yani 2.Halifedir.Sünniliğe göre "Ehli Kıble" Tekfir edilmez.Yani Şiiler Müslümandır.Ama doğru yoldan ayrılmış Müslümanlardır.
ali muhsin

Yani Şiiler Müslümandır.Ama doğru yoldan ayrılmış Müslümanlardır.
Tencere yuvarlanmis kapagini bulmus ..Anti Siilik Probagandasi yapan iki Hasta düsünce bir araya gelmis ..Digeri Bektasi, digeriyse Osmanli Hastasi, ve ikiside ayni yolun yolculari ve ikiside Anti Siilik Probagandasi yapiyor, aradaki fark... digeri acik olarak ve digeri ise Sinsice yaklasiyor !!! Zaten Osmanlinin Üretmis oldugu Bektasiligide sadece Osmanli Düsüncesi korur !! Utanmasalar Siilere ( Ali Taraftarlarina ) Kafir diyecekler !!
------
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Çeri yazdı:
kızılbaş76 yazdı:ÇERİ KARDEŞ HZ HASANIN YASAL 6 AYLIK HALİFELİĞİ VAR İSE SİZ ŞİİLERİN YASAL İSLAM COĞRAFYASINDA YASAL BİR DURUMUNUZ VARMIDIR ??? YANİ ÇOĞUNLUK İSLAM ŞİİLERİ TANIYORMU ???
Şiiliğe göre H.z.Hasan 2.İmam yani 2.Halifedir.Sünniliğe göre "Ehli Kıble" Tekfir edilmez.Yani Şiiler Müslümandır.Ama doğru yoldan ayrılmış Müslümanlardır.
Arkadaş bir soru sordu.Ben`de uygun ve doğru olarak cevabını verdim.Ama malum Melun yine her zamanki gibi konuyu saptırıyor.Utanmadan neler yazıyor.Ne iftiralar atıyor.Bu yaptıkları resmen Münafıklık alametleridir.
ali muhsin

Sinislik ve ikiyüzlülük sizin gibi Fasist Osmanli Düsünürlerinin kanina islemis..Alevilerin icine Sinisce sizarak Osmanlinin ürünü olan Bektasiligi sirin göstermekte sizin isiniz !! burda simdi kim Münafik görebiliyoruz !! Melun kelimesini sana geri iade ediyorum ..o kelime ancak size yakisir !!
------

“Bektaşilik Nedir?” sayfasına dön