Sesimi Duyan Yok mu

Hüseyni

Sesimi Duyan Yok mu

Mesaj gönderen Hüseyni »

Bundan bir buçuk sene önce Hacı Bektaş Veli Derneği olarak Çerkezköy’de bir dergâh inşaatının temelini attık. Şuan inşaatın son katındayız, inşallah tez zamanda kabası bitmiş olacak.
1925 “tekke ve zaviyeler” kanunu ile dergâhlar ismen ve cismen yasaklanmıştır. Dergâhlar
vasıtasıyla günümüze taşınmış olan Alevi inancı, son yirmi beş senedir şehirlerde yaptığı
binalara yasaklı olduğu için dergâh ismini verememiş onun yerine yeni bir ad olan cemevi
ismini kullanmıştır.

Çerkezköy’e temelini attığımız tasavvufi bu binaya cemevi yerine asıl ismi olan dergâh adını
verdik, amacımız yasağı delmek değil, doğru tabiri kullanmaktır. Umarım yapılacak olan yeni
anayasada bu sorun giderilecektir.

Dergâhımız içinde; yoksullara her gün ücretsiz yemek dağıtacak Aşhane, yolcular ve
misafirler için Yatakhane, ahirete göçenler için Gasilhane, zamanını ilim ile değerlendirmek
isteyenler için Kütüphane, İslam dinini öğrenmek ve tasavvuf ile dolmak isteyenler için
Medrese, ibadet ehli için de Mescid bulunmaktadır. İnşallah binamız bitince tüm bu
saydıklarım hayata geçecektir.

Amma her şey iyi hoşta, bu bina nasıl tamamlanıp hayata geçecek?
Kıymetli kardeşim Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem dışında belde belediyelerinin
birçoğu bu meseleye duyarsızlar, kiminin bütçesi yok! Kiminin zaten yardım etmeğe gönlü
yok! Birkaç işadamı dışında zengin kardeşlerim de duyarsız, halkın zaten maddi gücü ortada!

Ha bir de Alevilik ve Sünnilik ayrımı üzerinden bizden uzak duranlar da var! Halbu ki
birbirimizi tanısak, aramızda dağların olmadığını görmüş olacağız. Aynı Allah’a, aynı
Peygamber’e, aynı Kitab’a ve aynı Kıble’ye dönmüşüz yani dinde kardeşiz vesselam…

Karaağaç beldesinde tek başına eski para ile bir trilyona cami yaptıran işadamı için dua
ediyorum ve diyorum ki; “Ya Rabbi, böyle bir işadamını da bize denk getir.”

Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (sav) ailesi olan Ehl-i Beyt’in ismini verdiğimiz
bu dergâh, din-i İslam’a hizmet edecektir. Özellikle her geçen gün asimile olan ve dinin
dışına kayan gençlerimizi ateizm denen illetten kurtarmak için faaliyet gösterecektir. Sadece
Alevilerin değil hem Alevi hem Sünni tüm inananların ziyaret edecekleri bir mekân olacaktır.
Bu sayede Yunus’un dediği söz yerini bulacaktır; “gelin tanış olalım, işi kolay kılalım,
sevelim sevilelim bu dünya kimseye kalmaz.”

Öyleyse sevgili din kardeşlerim; gelin el ele verip Ehl-i Beyt’in adını yüceltecek bu binayı
hep birlikte tamamlayalım.

Buradan Allah’a inanan ve vicdanı temiz herkese sesleniyorum; sesimi duyan yok mu?

Seyyid Sinan Boztepe
Hüseyni

Re: Sesimi Duyan Yok mu

Mesaj gönderen Hüseyni »

AKLIMA TAKILAN SORULAR...

Tasavvuf dersleri veriyor.4 kapı olgusuyla,14 Masum yolu anlatılabilinirmi?
Tasavvuf sünni orjinli bir metot oldugunu kabul ediyorum.Sünni metodla,Caferi inancı anlatılabilinirmi?
3nokta

Re: Sesimi Duyan Yok mu

Mesaj gönderen 3nokta »

İdeolojik olarak sorunlar var sanırım. Saf Ehlibeyt yoluna Sunni tasavvufu bulaştırmak ihanettir.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .

“Alevi Kurumsallaşması” sayfasına dön