Ehl-i Beyt Alimleri Derneğine İtiraz

ALIBABA

Re: Ehl-i Beyt Alimleri Derneğine İtiraz

Mesaj gönderen ALIBABA »

Hasan Akça yazdı:
ALIBABA yazdı:
Hasan Akça yazdı:
biz bu tür konuları sebatayist bektaşilerle konuşmuyoruz

kırmızı çizgiye tosladın
Sende bilmiyorsun bence ! koru korune onlar ne ederse sende inaniyorsun iste !

Bize diyon ama aynayi tutum yuzune ?

Allah eyvallah
bunlar biz alevilerin kendi içinde konuştuğu konulardır
bu odalara yabancılar giremiyor
üzgünüz kırmızı çizgi
bu çizgi her türlü tahrike gaza dolduruşa kapalı bırakta bizimde sırlarımız olsun hep sizinmi olacak?

Peki ! Siz neredeyse bizim gibi sirri babadan ogula gecireceksiniz ne dersin ?????

Olay oyle gozukuyor ?

Allah eyvallah
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

ALIBABA yazdı:
Hasan Akça yazdı:
ALIBABA yazdı:
Hasan Akça yazdı:
biz bu tür konuları sebatayist bektaşilerle konuşmuyoruz

kırmızı çizgiye tosladın
Sende bilmiyorsun bence ! koru korune onlar ne ederse sende inaniyorsun iste !

Bize diyon ama aynayi tutum yuzune ?

Allah eyvallah
bunlar biz alevilerin kendi içinde konuştuğu konulardır
bu odalara yabancılar giremiyor
üzgünüz kırmızı çizgi
bu çizgi her türlü tahrike gaza dolduruşa kapalı bırakta bizimde sırlarımız olsun hep sizinmi olacak?

Peki ! Siz neredeyse bizim gibi sirri babadan ogula gecireceksiniz ne dersin ?????

Olay oyle gozukuyor ?

Allah eyvallah
yok sırlarımız farklı
bizde dostlardan dostlara geçer
soydan değil
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

Hasan Akça yazdı:
Allah eyvallah
yok sırlarımız farklı
bizde dostlardan dostlara geçer
soydan değil
Anlasamadiginiza gore dost degil seytanlar var herhalde aranizda ????

Isin sakasi hani . Allah kabul etsin ne diyelim biz sizi seviyoruz eyvallah bizi dost edinmek isterseniz her zaman yaninizdayiz evel Allah .

Hatanizi anlayinca gelin .

Allah eyvallah
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Hasan Akça yazdı:
ali muhsin yazdı:Merak ettigim konu ..kimler var isimleri nedir ? hangi Kuruluslar birlesip bu dernegi kurmuslar ? neden Kuran ve Ehli Beyt degilde Kuran ve itret konulmus ? Ehli Beyt ismini kaldirarak birlerinin baskisi altindami kalmislar ...? Burdaki Amac Rant kavagasimi yoksa Denetim amaclimi ? konu hakkinda biligleri olan varsa yayinlasin..bakalim neyin nesiymis
Mübarek adam
bektaşilerle uğraşa uğraşa artık herşeyden şüphelenir hale geldin
bu girişim birçok 12 imam yolundaki alimi biraraya getirmek için tasarlanmıştı ama ilk aşamada bu gerçekleşmedi
ilerleyen ay veya yıllarda gerçekleşir inş
Hasan abi

Hic kimse körü körüne birinin izinden gidemez ,eger ben Bugün sorguluyorsam bir bildigim var demektir ...! Elbete bende isterimki Ehli Beyt Alimleri bir araya gelip .Ehli Beyt davasi icin birseyler yapsin bunu kalbimle desteklerim ...ancak bazilari bunu Rant savasi yaparsa onlarin kim olduklarini sorgulamakta hakkimizin oldugunu düsünüyorum ..elbeteki Süpheli olan seylere Süphe etmek dogaldir...Nasilki Bektasilere karsi Tavrimi acikca ifade edebiliyorsam, Digerlerine karsida acikca görüslerimi ifade etme hakkim vardir ..bu kim olursa olsun .

Ayrica Ali baba nikli kisi ...Siz zannetmeyinki birileri Saftan cikti ve oltaya takildi simdi ortaligi yaygaraya vermenin tam zamani diye düsünüyorsaniz Hava alirsiniz ...Bizde Büyük Abiler kardeslerine kizabilirler ..eger Hasan abi beni elestirmisse bu Dogaldir ..Ama ben görüyorumki bunu firsat bilerek ataga gecmissin ,,zannetmeki sana sunu diyecegim " hic degilse Ali baba beni destekliyor " ..Biz biliyoruzki Sizin gibi Bektasiler böyle ufak tartismlardan faydalanir araya fitne sokar sonra ceker gidersiniz..onun icin enerjinizi bosuna harcamayin !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Gerçekten de bu ülke bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan insanlarla dolu. Ben adama diyorum ayrılık sadece derneğin yönetiminin her bölgeyi temsil edip etmemesi tartışması üzerine o hala başka şeylerden bahsediyor. Birader haber de ilgili grubun açıklaması gayet net. Bölge temsili noktasındaki sıkıntı aşılırsa sorun olmayacağından sözediliyor. Bunu sanki alimlerimiz arasında ciddi fikiri, itikadi ayrılıklar varmış gibi yansıtmak doğru değildir, art niyetliliktir.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

ali muhsin yazdı:
Ayrica Ali baba nikli kisi ...Siz zannetmeyinki birileri Saftan cikti ve oltaya takildi simdi ortaligi yaygaraya vermenin tam zamani diye düsünüyorsaniz Hava alirsiniz ...Bizde Büyük Abiler kardeslerine kizabilirler ..eger Hasan abi beni elestirmisse bu Dogaldir ..Ama ben görüyorumki bunu firsat bilerek ataga gecmissin ,,zannetmeki sana sunu diyecegim " hic degilse Ali baba beni destekliyor " ..Biz biliyoruzki Sizin gibi Bektasiler böyle ufak tartismlardan faydalanir araya fitne sokar sonra ceker gidersiniz..onun icin enerjinizi bosuna harcamayin !
Sen rahat ol can ! Ben senin benim zafima gectigini zaten inanmam ama senin su yaptigin tebrik edilecek birsey buyuklerine abilerine tas cikartacagin bir durum .

Sen basin yasda olmadigini kanitladin seni tebrik ediyorum .

Hidayet bu sekil bulunur .

Allah eyvallah
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

3nokta yazdı:
Gerçekten de bu ülke bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan insanlarla dolu. Ben adama diyorum ayrılık sadece derneğin yönetiminin her bölgeyi temsil edip etmemesi tartışması üzerine o hala başka şeylerden bahsediyor. Birader haber de ilgili grubun açıklaması gayet net. Bölge temsili noktasındaki sıkıntı aşılırsa sorun olmayacağından sözediliyor. Bunu sanki alimlerimiz arasında ciddi fikiri, itikadi ayrılıklar varmış gibi yansıtmak doğru değildir, art niyetliliktir.
Dostum bu aralar seni isyankar gordum ????????? Necidir ?

Yani sen diyorsunki tum ehli beyt sadece bir bolgeden yonetilecek oylemi ??

Bu tipki tek dunya devleti gibi oldu ? Eger sen tek dunya duzenine karsi cikiyorsan tek ehlibeyt duzeninede karsi cikmalimisin cikmamalimisin ?

Ben bilmirem kardesim dedigin gibi olsun alimlerinizin icinde kralice ari cikmamis demekki ?
Allah Allah eyvallah
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

ALIBABA yazdı:
ali muhsin yazdı:
Sen rahat ol can ! Ben senin benim zafima gectigini zaten inanmam ama senin su yaptigin tebrik edilecek birsey buyuklerine abilerine tas cikartacagin bir durum .

Sen basin yasda olmadigini kanitladin seni tebrik ediyorum .

Hidayet bu sekil bulunur .

Allah eyvallah
Sirinlik yapmana gerek yok , herkesin görüsü ortadadir ..sizin Sinsi yaklasimlarinizi zaten biliyoruz
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

ALIBABA yazdı:
3nokta yazdı:
Dostum bu aralar seni isyankar gordum ????????? Necidir ?

Yani sen diyorsunki tum ehli beyt sadece bir bolgeden yonetilecek oylemi ??

Bu tipki tek dunya devleti gibi oldu ? Eger sen tek dunya duzenine karsi cikiyorsan tek ehlibeyt duzeninede karsi cikmalimisin cikmamalimisin ?

Ben bilmirem kardesim dedigin gibi olsun alimlerinizin icinde kralice ari cikmamis demekki ?
Allah Allah eyvallah
Öncelikle üslubuna dikkat et. Neticede Ehl-i Beyt as'ın mektebinin aimlerinden bahsediyoruz. Senin gibi iki kitap okuyup sanalda ahkam kesen insanlar değil onlar. Yıllarını on yıllarını ilme adamış okumuş araştırmış insanlar. Hiç yoktan okudukları Ehl-i Beyt as kaynaklarına hürmet et.
Sen hala kafadan yorum çıkarıyorsun.
Dernek Tüiye'deki Ehl-i Beyt mektebi alimlerinin iletişimini kolaylaştırmak bölgesel ve ulusal olarak Ehl-i Beyt mektebi mensuplarının karşılaştıkları sorunlara karşı ortak hareket etmek için kurulmak isteniyor. Bu birlik sizi neden bu kadar rahatsız ediyor?
Üstelik kendinizi bu Ehl-i Beyt mektebi mensubu olarak nitelemiyorsanız konu sizi ilgilendirmez. İç meselemizdir. Sorulmamışken düşünce beyan etmeniz doğru değil.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

3nokta yazdı:
ALIBABA yazdı:
Öncelikle üslubuna dikkat et. Neticede Ehl-i Beyt as'ın mektebinin aimlerinden bahsediyoruz.
Kotu birsey demedim insallah onlara pir degil kapanam ayaklarina el eteklerini opem ??
Senin gibi iki kitap okuyup sanalda ahkam kesen insanlar değil onlar.
Eyvallah rabbim ne verirse artik !!!!!!!!!!!!!!
Dernek Tüiye'deki Ehl-i Beyt mektebi alimlerinin iletişimini kolaylaştırmak bölgesel ve ulusal olarak Ehl-i Beyt mektebi mensuplarının karşılaştıkları sorunlara karşı ortak hareket etmek için kurulmak isteniyor. Bu birlik sizi neden bu kadar rahatsız ediyor?
Üstelik kendinizi bu Ehl-i Beyt mektebi mensubu olarak nitelemiyorsanız konu sizi ilgilendirmez. İç meselemizdir. Sorulmamışken düşünce beyan etmeniz doğru değil.
Beni ilgilendiriyor cunku bu kadar basit birseyde nasil ayriliga dustuler onu hayretler icinde kaliyorum ?

Yani bunlar birde alimlerler .

Neyse olan olmus ! Dedigin gibi artik sorusturmamin bir anlami kalmadi can !

Eyvallah

“Alevi Kurumsallaşması” sayfasına dön