biralevi abi sana çok kızıyorlar !

alone_man

biralevi abi sana çok kızıyorlar !

Mesaj gönderen alone_man »

birçok sitede aleyhine ve ehli beyt cami ve alevisesi aleyhine yazılar var bunları buraya aktarcağm.
geçen üyeliğimin iptal edildiği bir sitede(aleviforum) rastladım çorum ehli beyt cami diye bir bölüm açmışlar ve haklarınızda şunlar yazılmış:

bu camii alevileri şiileştirmek için açılmıştır.

Bunlar Aleviler ama yoldan dönmüş Alevilerdir..! Teoman Şahinin ne olduğunu çok iyi biliyor forumdaki bazı arkadaşlar.Aleviliğe hakaret eden bir şahsiyettir ve Haci bektaşi Alevilikten ayırmak isteyen ve Kırkları yalanlayan bir insandır..

Yeterli sanırım.İnancıma laf atanları savunamam..

Biraz olsun başarmışlar.

Teoman Şahin Dersim kökenli olup, vurgundan sonra çoruma yerleşmişlerdir.
Adamlar işi ne güzel yürütüyorlar helal olsun.İyi para akıyodur bunlara Şiileştirme yaptıkları için..

İran saolsun..

(cemaati az bir cami)

Evet can bu doğru.
Bu cami çorumdaki Alevilerin şii'liğe döndükten sonra kurdukları camii'dir.
Alevilerim Mescidi İbadet yeri Cem evi'dir.
İrandaki Fars-Şii'lerde cami'ye gidiyorlar.

Hz.Muhammed döneminde Cami yoktu yani bu resimdekile gibi yoktu.Mescidler bu günün Cem Evlerinin aynısıydı.

tam asimilasyon ürünü bir camii.dönenlerde olsa bitiremeyecekler bizleri

cemmatlerine bakılırsa pek fazla kimseyi kandıramamışlar.birde caminin imamı teoman şahin yalan söylüyor,''tamamen vatandaş yardımıyla yaptık,irandan destek almadık'' diyor.halbuki günümüzün modern teknolojisiyle yapılmış bu cami.halbuki bu kadarcık cemaatle değil böyle bir cami, kümes bile yapamazlar.acaba kimi kandırdıklarını sanıyorlar.ben onları sünni islamcı yobazlarla aynı kefeye koyuyorum ve hiçbir farklarıda yok zaten.

arkadaşlar ortada bir emek var en azından beni eleştireceğinize,bunun için zaman ayırdım emeğe saygı gösterelim en azından.Camii tamamıyla halkın desteğiyle yapıldı, İran'ın sağladığı hiç bir yarar yok sadece burdaki imamlar, Çorum'dan referans gösterilip, İran'da bir universitede ilahiyat eğitimi görüyorlar, daha sonra Türkiye'ye gelip herhangi bir ehlibeyt Camii'nde göreve başlıyorlar.İmam maaşını diyanetten almıyor, her cuma namazı sonrası cemaatten para toplanıyor ve bu imamın maaşı için biriktiriliyor,Tabii her cuma imam maaşı için değil, bir cuma camii giderleri için, bir cuma imam maaşı için, bir cuma tadilat masrafları için, o şekilde döngüsel olarak her ay devam ediyor bu.

Bu Ehlibeyt Camisi en kısa zamanda cemevine çevrilmelidir.
Görüntü olarak güzel yapilmis ama hersey görüntü de midir acaba?
Hani bir laf vardir ya Yunus un dedigi:
"bir ben vardir bir de benden iceri"
Tabii bunu Fermani Altun ve Teoman Sahin gibileri icin söylememisse de yazayim dedim yine de...Görüntü ile icerik farkli seylerdir.
Bunlarin sitelerinde yayinlanan bazi bilgileri buraya aktarayim.Bakalim Alevilik ile ne derece yakin yada uzaklar...
8-BEKTAŞİLER BİZDEN UZAK OLSUN YETER

Açık yazdık dahası kanıtladık ki Bektaşilik Osmanlının kurduğu, örgütlediği bir tarikattır. Dahası Osmanlı bu dergahı anadoluyu denetlemek ve Sünnileştirmek için de kullanmıştır. Kendileri Bektaşi olan padişah ve üst düzey yöneticileri bellidir, hatta Osmanlını alevi katliamlarında en çok görev alan ordusu yeniçerilerde Bektaşiliğe bağlı kabul ediliyordu. Ancak bazı sosyolojik sebeplerle Aleviler de bu dergaha sığınmak zorunda kalmıştır ve bu durum zamanla istismar edilerek Alevilerin buradan da yönetilmesine sebep olmuştur. Şimdilerde biri sebatayist kökenli masonik grup ile Sünni kökenli diyanetci iki Bektaşi grubunun halife dedebaba seçimi kavgasına düştüğü bir tarikatten bize ne? Alevi ve Bektaşi kelimelerini birlikte kullanan cahillerin uyanacağı günleri sabırla bekliyoruz.
akıllı birisinin bile saptayabileceği cemevlerini ibadethane diye sunacak kadar şaşırmış insanlar türedi görüyor duyuyoruz.
Cemevleri cümbüs evleridir diyen zihniyetle arada bir fark görünüyor mu?
Ibadet yaptigimiz Cemevlerimize yapilan bir karalamadir bu.Bugünkü hükümetin basindaki cenahta böyle söylüyor...
ataların saz,cem, semah, dede vs gibi kültürel çizgilerini umursamıyoruz
Kültürel cizgiymis bunlar.Saz calip egleniyor sanki insanlarimiz...
Cemevi yok,Cem yok,Semah yok,Dede-Pir-Mürsit yok,Pir Sultan yok...
Yok oglu yok bunlarda...
Peki kardesim sormazlar mi sana?
Sen kimsin?

Hadi camiye.Namaziniz kabül olsun...
İşte böyle birşey imkansız cano.. Çünkü adamlar inanılmaz inatçılar.Kendilerine sitelerindeki yalan yanlış bilgilerden büyük rahatsızlık duyduğumuzu belirttik ama kendileri yılmadılar, iftira ve yalan bilgileri sitelerinde hala yayımlıyorlar.Allah bunları ıslah etsin ne diyeyim cano.

Bu Caminin Cemevine çevrilmesi, Teoman Şahinin sonu olur bence İmkansız
liseye giderken her nerdeyse gün yanından gecerdim ama içine girmek bi nasip olmamıştı sayende içinede girmiş olduk eyvallah duygulandım şimdi hey gidi heyyy neydi oooooo yıllar ...
selam,
herkesin ibadetine saygi duyalim evet, duyuyorum´da. malesef bu corum ehlibeyt camii sine yakin olanlar cani candan ayiriyorlar, bizi pusuya düsürüyorlar, bunu anlamaliyiz zeynocan ( www.alevisesi.com istersen bak..) beni dislayan birisine hala saygi gösteriyorum ama beni canimdan ayiriyorlar, bunun bilincindeyim, alevi bektasiler bunu unutmasinlar.
İnternet sitelerinde Anadolu Aleviliğine masal deniyor, Kırklara masal deniyor, Cem ibadetimiz ibadet olarak değilde kültür olarak gösterilip, Hacı Bektaş Veliye hakaret ediliyor ve bunları yapanların resimleri çekilip forumda yayımlanıyor.Çok iyi birşeymiş gibi ve sanki örneklermiş gibi...

Resimleri çeken arkadaşımız ne yaptığının farkında değil sanırım.
İnsanları anlamak gerçekten zor..
Daha öncede forumda tüm bunları yayımlamıştım ve Avukat Teoman Şahin foruma üye olup işine burda devam etmeye çalışmıştı.. Yazdıkları yorumları sakladım.Şimdi bulabilirsem burayada koyacağım.
Kendisi ile gerek MSN de gerek forumda yaptığı saygsızlıkları dile getirdik ama kendisi burda bile saldırılara devam edip, iran şiilerine ait bir bayramı, Alevi bayramı olarakda göstermişti..
İşte Sayın Teoman Şahinin bize karşı yazdıkları..

Burdaki kullanıcı adı '' Biralevi'' idi..

Bize karşı yazdığı cevaplar;

1 - BİRALEVİ

Anlamdaki farklılıklara fazla girmeden sadece bazı şekli farklılıkları kısaca belirtiyorum.
1-Öncelikle biz uyduğumuz(peşinde tekbir getirdiğimiz) İmamın Hz.Ali'nin imametine inanması gerektiğini düşünüyoruz.
2-Kıyam duruşunda elleri önden bağlamıyor ,serbest bırakıyoruz,serbest salıyoruz,hazirol vaziyetine yakın ama serbest bir duruş şeklimiz var,zira ellerin önden bağlanması sonradan getirilen bir olay olup bizler bu duruşta orjinalliği bozmuyoruz.(Tabi bu bilgileri 12 imamlardan öğreniyoruz)
3-2.Rekatın kıyam duruşunda kunut tutuyoruz,yani namazın içinde dua ediyoruz,
4-Fatihadan sonra amin demiyoruz,çünkü Kurandaki Fatiha suresinde amin diye bir ek yada takı bulunmuyor ve aksi durumun namazda gereksiz bir söz söylemek olduğunu düşünüyoruz.
5-Son verirken söylenen selam da başımızı sağa sola çevirmiyoruz,zira namazda kıbleden baş çevrilmez,
6-Rükuya eğilmeler,secdeye eğilmelerde ellerimizi bilekten hafifçe kaldırarak 'Senden başkasını tanımam,başka bir güce tapmam'anlamına gelen bir selam şekli yapıyoruz.
7-Secde yerine toprak yada topraktan biten bir şey koyuyoruz,zira secdenin yanilen,giyilen yada maden türü şeylere yapılmasını imamlarımız tavsiye etmiyorlar,çoğunlukla yanımızda pişirilmiş kerbela toprağından bir parça bulundurup secdede alnımızı o toprağa koyarız,bütün topraklar olur ama kerbela toprağı daha sevap,faziletli kabul edilir,
8-Namazdan sonra 12 imamların isimlrini sayarak dua ediyoruz,
9-Namaz bitiminde herkes birbiriyle tokalaşıyor ve birbirini kutluyor,
10-Sünnet namazı denilen namaz çeşidini camilerde toplu olarak kılmıyoruz,herkesin evinde kılmasını tavsiye ediyoruz,
11-Ezanda Alliyen veliyullah şeklinde bir eklemeyle kendimizi,inancımızı ifade ediyoruz.

Namaz kuranda şekil olarak geçer,kıyam,rüku,secde olarak anlatılır,aktarılır,
Peygamberimiz namazı 5 vakit olarak kılmış,nasıl kılınacağınıda anlatmıştır ve bizim bu beş vakti 3 vakitte birleştirerek kılabileceğimizi,bunu kolaylık olsun diye hediye ettiğini ifade etmiştir,bu nedenle biz Ehli Beyt dostları bu hediye çerçevesinde 5 vakiti 3 vakitte birleştirerek kılıyoruz.SAbahı aydrı,öğle ve ikindiyi peşpeşe,akşam ve yatsıyıda peşpeşe kılıyoruz.

Camilerde neyin yapılıp nelerin yapılmayacağı bugüne kadarki fıkıh kitaplarında geçmiştir,Biz cemin kültürel bir olay olduğuna,ibadet olmadığına inanıyoruz,dolayısıyla İslamın özel ibadethanesi olan Cami ve mescidlerde bu tür kültürel olguların yapılmasını doğru bulmuyoruz.
Bazen yanılıp bu tür taleplerle bize gelenler olduğunda düğün salonlarını,belediye salonlarını öneriyoruz,hatta meydanlarda bile olabilir,zaten aslı meydandır,meydan evidir,şamanlar ve zerdüştler bu törenlerini meydanlarda yaparlardı,sonradan cemevine dönüştürülmüştür.

2 - BİRALEVİ

Arkadaşımız doğru söylüyor,sadece günleri yazmıştım,hangi günün ne zaman ilk olarak ortaya çıktığını yazmamıştım,bu sorulsaydı aynı yanıtı yazardım,
Bizim anladığımız İslam canlı,yaşayan,içtihat kapısı sonuna kadar açık olan bir İslamdır,
Bu nedenle özel gün ve gecelerimiz bundan sonraki tarihlerde de yeni isimlerle ortaya çıkabilir.Yeni bayramlarımız olabilir,yeni yas günlerimiz olabilir,hayatın ne zaman ne getireceği belli olmaz,bu anlamda özel gün ve gecelerin matem yada kutlamaların sabit olduğunu düşünmeyin,yarınki günlerde yeni matemler yada kutlamalar bizi bekliyor olabilir,
Zira her yer kerbela,hergün aşura düsturumuz canlıdır,apaçıktır,
Hz.Ali'nin buyurduğu gibi Mümin için günah işlenmeyen her gün bayramdır,
yada Su içerken kerbelayı hatırladığın her an matemdir,

Arkadaşımızın dediği gibi şiayım yada şiiyim diyen herkese aynı gözle bakmayın,bazıları diliyle söyleyebilir ama içini kazıdığında milliyetçi,ırkçı anlayış halen canlı olarak yaşıyor olabilir,dille söylenen tabiki ön kabulümüzdür ama kalble söylenenin ,helede hayatın içine aktarılanın yerini hiçbir söz tutmaz,
Zaten 12 imamlarımızdan gelen bir hadiste İman,dille ikrar,kalble tastik,yaşamla isbat olarak tarif edilmiştir.
Hz.Ali dostluğunda samimi bir insanın gözünde fars,türk,kürt,arap ırkçılığının hiçbir önemi yada birbirinden üstünlüğü yoktur,üstünlük ahlak iledir,böyle olmalıdır.Zaten ülkemizde yaşayan azeri kökenli şii arkadaşlarımızla bunca yıl birbirlerimizden kopuk ,habersiz yaşayışımızın bir nedenide onların türk ırkçılığının içinde yer almalarıdır ve Allah'a şükürler olsunki bu süreç artık tersine akmaktadır,ama ne yazıkki buradaki arkadaşımız henüz bu aşamada değildir.Azeri şiilerimizin yoğunlukla yaşadığı Iğdır,mhp nin belediye başkanlığını kazandığı tek ilimizdir,bunu bir eleştiri olarak değil söylediğim gerçekliğin bir kanıtı olarak sunuyorum,
Dahası oradaki dostlarımızla bu siyasi ilişkinin derinliğine tahlilini yaptığımızda onların bu tavırlarının birçok meşru ve geçerli mazereti olduğunuda tesbit etmiştik.Yaşamaları için böyle davranmaları onların atalarını bu tür tercihe yöneltmiştir ,hak veriyorum ama bugünün dünyasında artık eski yanlış tercihleri atmanın zamanıdır,nasılki bizlerin ataları bugüne kadar Hz.Ali adına birçok yanlışı iyiniyetli olmalarına rağmen bilgisizlikleri nedeniyle yapmış ve yaşatmışsa bugün artık doğruya yönelme zamanıdır,aynı yönelişi bu arkadaşımız içinde dileme hakkına sahibiz,
Boşver arabı,farsı,türkü,kürdü,
Biz doğrulara,doğru sözlere uyalım,

3 - BİRALEVİ

herşeyi konuşabilmeliyiz,
Ehli Beyt cami için yaklaşık 25 yıldır toplanan paralar(daha doğrusu çoğunlukla kurban derileri)bizzat cami için toplanmıştır,yaptığımız yer ilk günden bu yana camidir bu hem dönemin basın yayın araçlarında hemde resmi yazışmalarda bellidir,hatta ilk gün diyanetten yazı istenildiğinde ilk sorunumuzu belediyeyle yaşamıştık,ilk gün ezan okundu ve namaza başlandı,zaten inşaat halindeykende inşaatın bir bölümünde namaz kılıyorduk,
İrana her yıl öğrenci gönderiyoruz diye bir durum yok,sadece 3-5 öğrencimiz var ve onlar geldiklerinde okulu Çorumda açacağız ve kimse 12 imamları öğrenmek için gurbete gitmeyecek,niyetimiz bu ve bu niyetimizi herkes biliyor,Koşulları hazırlayın sivasta açalım,amasyada açalım,tokatta açalım,
gurbete çıkıp okumak bizim tercihimizmi sanıyorsun?Ülkemizde 12 imamların bilgilerinin öğretildiği yer varda bizmi reddediyoruz?
Şaşıracaksın ama irana hiç gitmedim,şu aşamada gitmeyide düşünmüyorum,ama eğer Irak iç güvenliğini sağlarsa Kerbela yı görmeyi çok istiyorum,aslında çoğunuz bilmezsiniz ama şiaların merkezi Irak necef havzasıdır,ama orada saddamın zulmü nedeniyle havzanın ağırlığı kum şehrine kaymıştır,inşallah eski merkezimiz aynı işlevine geri döner,
Çorumdaki Ehli Beyt camisine gelenlerin sayısını hiç önemsemiyorum,sayılarla değil nitelikle uğraşmayı daha doğru buluyorum,ama mademki merak ediyorsun birkaç sayı verebilirim,
Bayram namazlarında camimiz tıka basa doluyor,geçen ramazan bayramında kitap dağıttık kitap 1200 adetti ve herkes alamadı,yetmedi,
Bugün öğle namazında camideydim ve 35-40 kişi kadardık,
Özel anma günlerinde 500-1000 kişi kadar oluyoruz,sitemizde bazı resimler var,
ama söylediğim gibi inanç işinde sayılara asla bakmayın,Kerbelada kaç kişiydik? karşı cephe kaç kişiydi?İmam Hasan kaç kişi kalmıştı?
Binlerce yıl halka namaz yok,oruç yok denmişken birden aksine bir dönüşüm olacağını beklemiyorsun değilmi?Tarihi değişimler süreçle ilgilidir ve bu sürecin en kısa anı 100 yıldır.
Sen bizi birde BİN SENE SONRA GÖR !
VE BU GEMİYİ KAÇIRMAMAYA BAK!
EHLİ BEYTİM NUHUN GEMİSİ GİBİDİR BİNENLER KURTULUR HADİSİNİ DUYMUŞ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM,,,

4 - BİRALEVİ

Herşeyi konuşmalıyız
Bilgilerin YANLIŞ!
1-TAM 20 YIL ÖNCE yani daha cami inşaat halindeyken bile cami-cemevi mukayesesini aktaran bildiğin yazıları yazıyor dahası söylüyordum,
1991 yılında ilk sayısını yayınladığımız 14 masum bülteninde aynı bilgiler yer alıyordu,hatta bu konuda birçok dergide birçok kişiyle karşılıklı tartışmalarımız da oldu,
1995 yılında yayınladığım 'Alevilere söylenen yalanlar-1"isimli kitabımda da bu bilgilere aynı şekilde yer verdim,
Yani bu durumda cemevlerini değil Alevi camilerinin yapılması gerektiği yönünde sözlü ve yazılı çalışmalarım ortadayken halkın içine dalıp cemevi yapıyorum para verin diyebilirmiyim?Hadi dedik diyelim bu çelişkiyi halk farketmezmi sanıyorsun?Bunun yalan olduğunu görmezlermi sanıyorsun?
Çorumda benim yada babamın cemevi yapıyorum,para verin dediğime dair bir tek kişi,evet birtek kişi bul,birdaha hiç ortada gözükmemeye söz veriyorum.......

2-üç-beş kişi demek sayıya itibar etmeyin,sayıyı önemsemeyin abartılıyor anlamına geldiği için söylenmiş bir tarzdır,mutlaka kesin bir sayı isteyeceksen veremem çünkü çorumda kuracağımız okulun eğitmen kadrosunun mutlaka çorumlu olması gerekmiyor,başka illerden gidip okuyan öğrencilerde eğitmen olabilir,bunda hiçbir mahsur yok,
3-Rahmetli Cemal şahin konusunda yine atlatılıyor ,aldatılıyorsunuz,
Seçmenlerine destek anlamında gösterdiği yazılar İstanbul gazi olaylarının arkasında yaptığı konuşmasından sonra gelen yazılardı,bunları basının önünde göstermişti ve bu yazılar halen elimdedir ve anı kitabı yazarsam örnekler vereceğim,
ama ne olduysa !bu yazılar sigara ile ilgili yazı oldu ve dediğiniz konuya sokuldu,bahsettiğiniz olayın kaynağını kimse vermez veremez çünkü uydurmadır,okuduğunuz kaynaktada bu söylentinin kaynağı yazmaz sadece C.Şahin böyle yaptı denir,bu noktaya neden böyle olduğuna dikkat çekmiştim,babam sıradan bir vekil değildi,bir misyonu amacı pratiği vardı,tabiki hasmı düşmanıda olacaktı,bundan doğal ne varki?
Sigara konusunda en çok desteği ben vermiştim,çünkü kronik bronşit hastasıyım ve o yasanın babamın zamanında onun tarafından çıkarılması için bende çok uğraştım,kulis yaptım,çalıştım ama konjöktür o gün böyle değildi,şartlar olgunlaşmamıştı ve teorik tartışma süreci çok uzun sürdü ,değişik sayıda prof grupları aralarında anlaşamıyorlardı ve o sırada babam adalet komisyonu başkanlığından istifa etti,ve tasarı iki dönem sonra birçok eksiğiyle ancak çıkabildi,geçenlerdede ek yasa olarak yeniden ele alındı,
Bu konudada elimde tüm dökümanlar var,kimlerin neyi savunduğunu biliyorum,belki anı kitabında ileride yayınlarım,

6 - BİRALEVİ

Peşin hükümlerden sıyrılabilirseniz birçok gerçeği göreceksiniz ama anlaşılan çok zor olacak,neyse devam edelim bakalım nereye varacağız,
1-Muhatabınız karşınızda olmasına rağmen karşıma muhatabınız olmayan rahmetli babamla ilgili sorunları getiriyorsunuz,20 yıllık politika hayatını burada birkaç kelime ve birkaç konuyla tabiki aydınlatamayız,üstelik bana değil bendeki belge ve bilgilere değil,karşı yazılara yada tekziplere yada tazminat davalarına değil medyadaki polemiklere inanma eğilimindesiniz bu nedenle Rahmetli babam ile ilgili polemiklere birdaha girmeyeceğim,baksanıza aksiyona bile inanıyor ama bana inanmıyorsunuz,aksiyonun misyonunu ve biza karşı konumunu dahi düşünebilecek yetenekte değilsiniz gibi.....bu konu ve noktada yazışmalarımızın anlamsızlaştığını düşünüyorum,ama birgün yüzleşirsek yada anılarını yayınlarsam bunları belge ve bilgi olarak koyarım,belki o zaman mahcup olursunuz,bazılarınız için bundan bile emin değilim ya neyse;
2-Cemevi diye para toplayıp cami yaptığımıza ta avustralyadan şahit bulacağınıza ÇOrumdan birtane bulsanız ya,1995 te yazdığım kitabı piyasaya sürdüğüm ilk il çorum olmuştu ve orada cami cemevi mukayesesini yapmıştım,bu bilindiği halde söylediğiniz gibi cemevi adına para toplamış olmam mümkünmü?Hiçmi analiz yeteneğiniz yok? Yoksa kördöğüşümü yapıyoruz?Eğer mantık,muhakeme analiz anlamında bu noktalardaysanız sizlerle neyi neden tartışacağım ?sorusunun anlamı kalmıyor,Soruyorsunuz cevap veriyorum ,kanıt sunuyorum ama halen odunum parası türünden çocukça ısrar ve inatta bulunuyorsunuz,ama bu tür anlamsızlıklar la uğraşacak vaktim yok,en azından sizlerle yazışmamı istiyorsanız aklınızı muhakeme anlamında üst düzeyde kullanmanız gerekiyor,bilgi geldiğinde inat ve ısrardan vazgeçmeniz gerekiyor,
3-Aleviliğin 12 imam temelinde yani caferi temelinde bir teori ve pratiğe oturması amacımızı ne zaman gizledikki?eğer isteseydik bizde semah ekipleri kurar,sazlar çaldırır,cemler yaptırır,yüzbinleri hem maddi hem manevi aldatabilirdik,bunu yapamadığımızdan değil doğru olmadığı için yapmadık,eğer amaç maddiyat mevki makam olsaydı düşünün bakalım halkın nabzına göre şerbet vermekmi daha KOLAYDIR ?,halkın bildiğinin tersine bilgi sunmakmı daha kolaydır?BUNU DAHİ DÜŞÜNEMİYORMUSUNUZ?
4-bazı Caferilerin ,alevimisiniz sorusuna bazılarının hayır demesinin tek sebebi aleviliği sizin gibilerin savunduğu gibi bir düşünce zannetmelerindendir,onlara bizim gibileri sorun bakalım ne diyecekler?Zaten bu konuda olan ile olması gereken ayrt edilinceye kadar bu karmaşık süreç devam edecektir,taşların yerine oturması yüzyıllar sürecektir,yazıkki bu kısa hayat sürecinde sırf bu nedenle mahşerde çok canlar zor durumda kalacak gibi gözüküyor,
Devam edecek isek kısır döngüden kurtulmayı başarmalısınız...........şahsen devam etmeyi istiyorum çünkü bu yaşta bile sizlerden birşeyler öğreniyorum,bu sürecide eğitimimin bir parçası olarak görüyorum,keşke sizlerde böyle düşünseniz daha çok yol alırdık,alırız.......

7 - BİRALEVİ
1-Ben sizlerin daha fazla muhakeme etmenizi,daha fazla inceleme yapmanızı,daha çok kitap okumanızı,daha çok mukayese etmenizi istiyorum,tavsiye ediyorum ama bu çabamı bile hakaret olarak algılıyorsunuz,Yazdıklarımın arka planında sizi daha fazla akıllı olmaya davet etmek vardır,bu benim içinde geçerlidir,akıllılık son noktası olmayan bir süreçtir ve her geçen gün bir öncekinden daha akıllı olabilmeliyiz,
2-Çorumda araştırman gereken bir olayı Avustralyadan öğrenme çaban doğru mu ?sadece bunu düşün,Çorumda yaşayan binlerce kişiden öğrenmen gereken bilgileri birkaç senede bir çoruma gelen biriki gün kalıp giden ve doğru sözlü olup olmadıklarından bile emin olamayacağın kişilerdenmi öğreneceksin?Çorumda tanıdığın veya herhangi bir arkadaşının tanıdığı bir aydın,yada bir partilin yada bir esnafın yada ticaret adamın hiçmi yok?onlardan birisine bile sorman yeterliyken sen haber kaynağı olarak neyi seçiyorsun.....
3-Yukarıda pir sultanın diye sunduğun alıntıya bizim sitede de buradada yanıt vermedim neden?Çünkü daha iyi araştırma yapmalısınız,
Tarihte birden fazla pir sultan ismini kullanan ozan var,birisi pir sultan abdalım diye bitiriyor,imzalıyor,birisi ,sadece pir sultan abdal diyor,pir sultanım,yada Haydar imzasıylada yazanların bulunuyor,
Peki hangisi bizim sevdiğimiz Pir sultan?
Ayrıca bir olguyu sadece birtek örnekle kanıtlamak yada çürütmek bilimselmi?O zaman sıradan bir diyanet imamının Hz.Aliyle ilgili sözlerine bakıp hüküm verirsek adamın alevi olduğuna mı inanacağız?Eğer Pİr sultan sizin idda ettiğiniz gibi gerçekten hacı bektaşı seviyor ise en az 15-20 tane bu konuda şiirinin olması gerekmez mi?
Ayrıca yukarıda alıntı yaptığın dörtlüğün hangi tarihte yazıldığı,ilk hangi yazılı eserde ortaya çıktığı,cümle akışının,konu akışının ve finalinin diğer şiirleriyle tutarlı bir bütün oluşturup oluşturmadığınıda inceledinmi?
Daha çok ölçü verebilirim,şunu söylemeye çalışıyorum;
Bİr ilacın ilaç olarak piyasaya sürülebilmesi için binlerce kez denenmesi,mukayese edilmesi,analiz edilmesi sonucunun kılı kırk yaracak şekilde teyit edilmesi gerekiyor,
Ve sen şimdi tutmuş bir dörtlüğü hiç analiz etmeden kanıt diye sunmaya çalışıyorsun bu şimdi bilimmidir,bilimsellikmidir ?
Sonra daha akıllı hamleler yapmaya sizi çağırdığımdada yanlış anlıyor kızıyor yada güceniyorsunuz,
Bilim ciddi bir iştir,Alevilik konusu bilimdir ve özel ciddiyet ister,Lütfen çıtanızı çok daha yükseklere taşımaya çalışın,Alevi halkının yarınki öncülleri sizler olacaksınız ve daha akıllı ,daha bilimsel,daha araştırmacı olmaya mecbur hatta mahkümsunuz.......

Ateist Alevi olmaz.
Mescid vardır mescid'de Cem evi'dir.
vallaha ben aleviliğe 4 kapı 40 makam olarak bakmıyorum ben aleviliğe tarihsel olarak bakıyorum ve alevilerin zorla müslüman yapılmaya çalışıldıklarını ve onlarında istemeye istemeye müslüman olduklarını yani müslümanmış gibi hareket ettiklerini ve eski inançlarını yaşattıklarını daha sonra bu eski gelenekler unutularak bu gelenekler islammış gibi algılandığını görüyorum şimdide bizim sünni islamdan ayrılma noktamız ve islamdan uzak duruşumuzun nedeni bu asla müslüman olmadığımız için ama şiilik dersen bu doğru şiilik islamın içinden çıkmıştır ona bişey demem....SAYGILAR...

2.5.1986 yılında Çorumda Alevilerin yaşadığı Milönü semti diye bilinen
merkezde 'İpeklik bağları cami yaptırma ve yaşatma
derneği'adıyla bir dernek kuruldu.
25.03.1990 yılındaki Genel Kurulda Caminin adı
'Cafer Sadık Camii'olarak konuldu ancak bu tüzük
değişikliği Valilikçe yasal olmadığı gerekçesiyle
kabul edilmedi.
Bu durum dava konusu yapılmadı ve caminin adı 'Ehli
Beyt Camii'olarak konuldu ve bu sefer tüzük
değişikliği yapılmaksızın isim tabelası asıldı.
O gün bugündür camini adı 'Ehli Beyt camii'olarak
bilinmektedir.
1996 yılında 'Ehli Beyt kültürünü,tanıtma,geliştirme
ve yayma vakfı'kuruldu ve söz konusu cami derneği
kendisini fesh ederek tüm malvarlığıyla kurulan bu
vakfa dahil edildi.
Halen Çorum ili kale mahallesinde Kısa adı 'Ehli Beyt
vakfı'olan vakfın genel merkezi bulunmakta olup,aynı
yerde Ehli Beyt camii bulunmaktadır.
Camide Caferi mezhebi esasları çerçevesinde ibadet
yapılmakta olup 12 imamların doğum ve şehadet
günlerine denk gelen günlerde özel törenler
yapılmaktadır.
Yine Alevilerin yaşadığı Şenyurt isimli semtte Ehli BEyt vakfına ait bir arsa üzerinde "İmam Ali cami külliyesi"inşaatı temelleri atılmıştır.
Ehli Beyt vakfına ait biri temeli atılmış diğeri faaliyette olan her iki
Camiyi kuranlar Alevi olup faaliyetteki Ehli Beyt cami diyanete bağlı
değildir ve bu nedenle açılan davalar halen Avrupa
İnsan hakları mahkemesinde devam etmektedir.
Her iki bölgedeki camide projeleri gereği külliye şeklinde tasarlanmış olup yan sosyal ve kültürel tesisleride içermektedir.Mesela kurban kesme yerleri,yemek pişirme ve yeme yerleri,konferans ve ders salonları,kütüphaneleri ve misafirhaneleri barındırmaktadır

Bu bilgilerin kaynağı:Ehli Beyt vakfı basın sözcüsü
Teoman Şahindir."

sonuçta ehlibeyt cammiinde eleştirilecek bir taraf yok.ibadet edenler kendilerine alevi deseler bile.bir gurup alevi ateistliği benimsediği gibi.bir gurp alevide camiye gidip ibadet yapabilir.bu asimilasyon değil tercihtir.asimilasyon olması için sabit bir alevi kavramı olması lazımki bunun dışına çıkan asimile adilmiş varsayılsın.bu durmda önemli olan kişinin ben aleviyim demesi.ibadetini nasıl yaptığı değil.aksi takdirde,bir taraf bir tarafı asimile olmuş sayacaktır hep.
Türkiyede 15 milyon Alevi varsa 15 milyondan rahat 14.500 'ü Cem Evi diyor. bukadarçığıda Camiye gidiyorsa demekki onlar asimile olmuş.
Aleviliğin başlangıçı çıkışı yaşayışı felsefesinde Cami yok.Bizim İslami Mesci'dimiz Cem evi'dir.
ben bu konunun açılmasını pek beğenmedim
valla alevileri nasil cezvedeceklerini sasirdilar,simdide camiye Ehlibeytin nurlu ismini vermisler,neyse ne diyelim bunu alevi yapmaz bilmeyecegim,bir amaci vardir eminim ama biz cem evlerimizden memmunuz sükür camilere ihtiyac duymuyoruz...

Teoman Şahinin bu işin içinde olması gayet normal çünkü kendisi Alevi değil, Şiadır..

İran saolsun Teoman Bey rahat.Ekmek elden su gölden.
zulfikar_orak yazmış:
inancından emin olmayan kendini garantiye almak için öbür türlüsünü de uygulayabilir ;) kimse bi şey diemez ama kalkıp da camiyi Alevi işi yaparsa olmaz!!!
eyvallah!
eywallah can! sayfalar boyunca verilen tepki cpk hosuma gitti.. koyun bir topluluk olmadıgımızı görsün birileri.. hacı bektaşı veli ye laf atıp, semaha,kırklar cemine söven insanların mekanlarını hiç bir eleştiri getirmeden sunanlara da yazıklar olsun!
Bu Teoman Şahin Çorum Molla Hasan köyünden ve köylerinde Cemevi var.

Bir arkadaşımızın dediğine göre bu adam köylüleri Camiiye davet falan ediyormuş..

Chatlakalper bu adamlar ve bu camii Alevi değil yani şunu anlayın Camiinin Alevilikte yeri yok.

Bizim ibadethanemiz Cemevidir ve Alevi gibi şerefli ve barış dolu bir yolun ismini bu ne olduğu belirsiz Misyoner yezitleri için kullanmayınız...
kardeş teoman şahin çorumun mollahasan köyünden değildir.başka bir alevi-kürt köyü olan kaydere köyündendir.babası daha önce shp millet vekiliyken dyp ye transfer oldu.yani anlayacağın bunların dönekliği babadan oğula miras kalıyor.köyün ismini doğru yazdımmı tam bilmiyorum ama mollahasan değil.ayrıca ne kendi köylerinde nede çorumda başka bir alevi köyde taraftar bulabilmiş değildir.sadece milönü mahallesi ve 1-2 köyde 3-5 adam bulabilmiş.biz irandaki mollalarında ne olduklarını biliyoruz,onlar sanki alevileri katleden sünni osmanlı yönetiminden çokmu farklılar

sayın teoman şahin sizede sesleniyorum:iran yönetimide işçi ve emekçilerin can düşmanıdır.biz irandaki gerici,örümcek kafalı molla yönetiminin devrimcileri,komünistleri nasıl katlettiğini iyi biliyoruz.sadece katledilen tudeh militanlarının sayısı binlercedir.siz ve sizin gibi düşünen maskeli molla müritlerinin maskelerini ellerinden düşürmek için elimden ne gerekiyorsa yapacağımdan şüpheniz olmasın.ayrıca sizin bağlı bulunduğunuz iran yönetimi iki yıl önce iranda tebriz yakınlarında çok sayıda alevi demokratı ateşli silahlarla katletti.
Yüreğine sağlık abican..
Seçim zamanları İran, ülkedeki Alevileri birkaç katliam ve cinayetle uyarıyor.
Allah bu İranı ıslah etsin ki ordaki Alevi canlarımıza yaptıkları kalmyor çünkü.
Bunların yaptığı Ehlibeyt yolu değildir.Bu molla kafalı insanlar, Alevicanlarımızı katleden katiller yezitten bile daha yezittir... Yoldaşını katleden den ne beklersin ki..
Ehl-i Beyt adı altında açılan bu cami Alevi’lere uygulanan asimilasyonun farklı bir göstergesidir. Alevi’ler üzerinde Sünnileştirme baskıları kırsalda yürütülürken bir yandan da bu ve benzeri cemiyetlerin (Ehl-i Beyt) faaliyetleri ile Şiileştirme tehdi altındadır.
Öncelikle bu büyüklükte bir caminin Çorum’a yapılması, özellikle bu caminin Alevi’lerin yoğun olarak bulunduğu ve Milönü olarak nitelendirilen bölgeye kurulması oldukça düşündürücüdür…
Neden?
Bu cemiyet aynı Sünni tarikatları gibi çalışmaktadır. Alevi gençlere şii eğitimi verilir. Buraya imamlar bir yerlerden atamayla gelir. Burada Alevi gençler kampa alınır buradaki eğitimin ardından İran’a gönderilir. Ora’da da eğitimden geçer. Eğitim dediysem yanlış anlaşılmasın bunun diğer adı beyin yıkamadır. Beyinleri yıkanan bu gençler, artık bu cemiyetin bir elemanı olur. Bu geçler farklı yerlerde kullanılır.
Teoman Şahin ise kendisi avukat olmasına rağmen kendisini fazla yetiştiremiş bir insandır. İran Şii özentisiyle yetişen Teoman Şahin’de İran’da eğitimden (beyin yıkamadan) geçmiştir. Burada her Mumarrem Ayı’nda matem düzenlenir. İran’dan bile buraya insanlar gelir. Farklı illerdeki cemiyet mensupları (Ehl-i Beyt) toplanır, kadınlar kara çarşaf içindedir. Teoman Şahin bence sadece bir kukladır. Zira buraya farklı kaynaklardan para gelmektedir. Özelliklede gurbetçilerin inançları sömürülerek cemiyete yardım sağlanmaktadır. Bunların uzantıları yurt dışındadır.
Bunlara en güzel tepki, özümüzü korumak olacaktır. Zira biz Anadolu Alevi’leri ve gençleri üzerimizdeki bunca baskı ve asimilasyon tehditlerine kapılmadan kendimizi en iyi şekilde yetiştirmek, bizden sonraki kuşaklara da bunu aktarmak zorundayız.
Bir iki kelimede Teoman Şahin ve onun gibi beyni yıkanmış, kendi özünü ret edenlere;
“Sizleri kendi karanlığınız boğacaktır.”
Arkadaşlar resimlere dikkat eddin o camii tam anlamıyla bir Şii Camii'sidir haberiniz ola sakın kanmayın ...
Adi üstünde cami bizimle bir ilgisi olamaz.Altinada batirsalar alevilerin böyle bir yerde gözü olamaz.Gezmek icin gidilebilinilir bunda bir sakinca yok, ibadet icin cem evlerimiz var bizim, Allah sahibine bagislasin.
günümüz türkiyesinde çorum alevileri diye bir kesimden bahsediliyor halbu ki çorum alevisi diye bir grup yok alevi bektaşi inanç şekli ve felsefesine uymayan bir grubun alevilikle ne alakası var anlamıyorum.bunun mantıklı bir açıklaması yoktur.çorum alevisi denen şey de saçmalıktır.
bu tip insanlar çorum alevileri içinde istisnadır...
Camiî tamamen insanların inancında olan bişeydir bir insan Camii'de ibadetini yapıyorsa saygı duymalıyız Allah kabul edsin.

Herkes biliyor ki 12 İmamların ilk'i Hz.Ali(a.s)'de Camii'de şehid edildi.

Yani Hz.Ali'de Camii'ye gidiyormuş demek.O gidiyorsa onun takipcileride gider.
Merhaba Canlar,

Bıraksınlar bu şiileştirme oyunlarını.
Ne işimiz var bizim camii ile.
Biz burda boşuna mı konuşuyoruz.
Cem evi yerine neden cami yapıyorlar.
Canlar özümüz bellidir ve bu özün gereği neyse o yapılır.
Aksi durumların bize zarar vereceği gün gibi ortadadır.
Bu tür oyunlara gelmeyelim...
teoman şahin'i ise sadece basından duydum.teoman şahin'in kürt kökenli olduğu doğrudur.kendisi çorum-merkez/kadıderesi köyündendir.çorumda yaşayan alevilerinde yaklaşık %15-16'sı kürt kökenlidir ve 50 köyden fazla alevi-kürt köyü varmış çorumda(çorumun yaklaşık 300 alevi köyünün olduğu söyleniyor ).
yani bu ehlibeytçilerin peşine takılan onların kandırdıkları adam sayısı,çorumdaki alevi nüfusu göz önüne alındığında küçük bir kesimdir.yani ne türk ne de kürt kökenli alevilerden pek itibar gördükleri söylenemez.ama genede,bazı alevileri kandırmayı başarmışlar...
İnternet sitelerinde anadolu aleviliğin temel öğretileri olan kırklar, bektaşilik gibi tüm kutsal kavramlara hakaretlerde bulunmuşlar. Bir metabolizmanın içerisindeki zararlı hücreler gibiler. Bu zihniyeti bozuk insanların kullandıkları isim dışında alevilik kavramı ile gönülden hiç bir alakaları yoktur. Bunlar iran'ın 70'lerden sonra şu anki yoz şii anlayışına bürünen yobazlardan ithal edilen kör dogmatizmin bağnaz temsilcileridir. Malesef bu coğrafya'da yaşayan alevi toplulukları içinde kandırılmış ve kandıkları gibi kandırmaca hürafelerin esiri olmuş, benliklerinden devşirilmişler. Yüz yıllık bir inancın ananelerine hakaret edip, yoz bir şii inancın öğretilerini esas almış bu anlamda da baskılara, katliamlara rağmen devşirilmemiş has alevi kitlesini kandırılanlar kervanına katmak için görevlendirilmiş bir avuç kiralık insan.

arkadaşlar hepinizin yorumunu elimden geldiği kadar okudum ve geneli beni şaşırttı. tamam alevilerin ibadet yeri cemevleridir.bundan zerre kadar rahatsızlık duymuyorum ama ben hiç şunu anlayamadım aleviler neden namaz kılmıyor sonuçta bizde allaha sonsuz inanıyoruz.neden camiler bize böle çok kötü yerlermiş gibi geliyo.sonuçta hz.ali camide namaz kılarken öldürülmedi mi?bizim yolundan gittiğimiz büyük insanda camide namaz kılıyormuş bu bana tezat geliyor.orda allaha duadan ibadetten başka çirkin bişi yapıldığı sanmıyorum.tamamen bu düşünce saçma geliyor.tokattada hz.ali camisi var görmüştüm ve çok hoşuma gitti.çalışması için resimleri yayınlayan arkadaşıma çok teşekkür.:blush:
Evet güzel bir cami.Özellikle ismini çok beğendim..Namaz kılan vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun ne diyim..
Bence de, kesinlikle, mutlaka. Aleviliğin ne olduğunu anlamayanlara da İngilizce (yabancılaşma boyutunu bilemediğimden) exactly
arkadaşlar bu teoman şahin ve ekibi,alevilere iran şiiliğini yani imami şiiliği dayatmaya çalışıyor.onlarda alevileri şiileştirmeye çalışıyor.oysa,gerici faşist iran yönetimi alevilerin düşmanıdır ve son dört yıldır,iranda onlarca,yüzlerce alevi katledilmiş,çok sayıda alevide hapishanelere konmuş,cem evleri kapatılmış ve bazılarıda yakılıp yıkılmıştır.yobaz,gerici,faşist iran yönetimin düşüncelerini alevilere empoze etmeye çalışan ehlibeyt derneği ve onların arkasındaki güçler,aleviliği yok etmeye çalışıyorlar.teoman şahin,yani imam efendi bu çabalarını aleviforumda da sürdürmeye,insanları kandırmaya çalıştı ama çabuk deşifre oldu.forumda' 'biralevi'' rumuzuyla yazıyordu.mutlaka bilmediğimiz,başkalarıda vardır.aynı amacı güden.çünkü bir aralar forumda şiilik propagandası yapan ve çok genç yaşta beyni yıkanmış olanlar vardı.bu tip şahıslara karşı dikkatli olalım...

bu sitede şiilik propagandası yapanlar şunu bilsinlerki,bu forumda istedikleri gibi at oynatamayacaklar.hepsiylede her konuda tartışmaya hazır olduğumuzu ve onların,gerici,yobaz fikirlerini çürütecek ve gerekli olduğundada forumda teşhir edecek insanlarında var olduğunu bilsinler.özellikle,ehlibeytçilerin aleviforum'a sızmaya çalışan ajanları bunu iyi bilsinler.önce iran yönetiminin alevilere neler yaptığını biliyoruz.yakın bir geçmişe kadar tamamen alevi/kızılbaş/safevi olan güney azerbaycan ve kuzey azerbaycan'da şiiliğin nasıl yayıldığını ve bu bölgelerdeki yaşayanların, nasıl asimile edildiklerinide biliyoruz.iran yönetimi şu anda hala oralarda yaşayan bir kaç milyon aleviyide(en az 5 milyon olduğu tahmin ediliyor) asimile etmeye,sindirmeye çalışıyor.üstelik şiileştirme operasyonları iranda,büyük çoğunluğu türkmen ve bir bölümüde kürt olan alevileri ''farslılaştırma-farisileştirme'' çabalarınında bir parçasıydı.on binlerce ilericiyi,sosyalisti,devrimciyi katleden dinci-faşist iran yönetimi şimdide muhalif talepleri olan türkmen alevileri katlediyor,hapishanelere dolduruyor,idam ediyor,cem evlerini kapatıyor ve bazı cem evlerinide yakıp yıkıyor...ama ülkemizdeki şiiliğe özenenler bütün bu olanlara rağmen,alevilik diye insanlara imami-şiiliği sunmaya devam ediyor.2006 da iran'da koşaçay kentine bağlı bir alevi köyde yaşayanlar;ana dilleri olan türkçe'yi,özgürce konuşmak ve kendi inançları olan aleviliği'de özgürce yaşamayı talep ettiler ve bir çoğu katledildi.

arkadaşlar bu tip, şiilik girişimlerine karşı dikkatli olalım.şiilik propagandası yapanlar aleviliğin can düşmanıdır ve aleviliğin ismini kullanarak,alevilik adı altında şiilik propagandası yapıyorlar.bu gün iran'da yaşayan insanların ve özelliklede kadınların durumu ortada,saçının bir telininin bile görülmesi,başka yerlere sürgün olmasına neden oluyor.üstelik hapis,recm gibi cezalarda var.bu gün iran yönetimin siyasi,ideolojik düşüncelerini alevilere propaganda etmeye çalışan, örümcek kafalı yobazlar bilsinlerki başarılı olamayacaklar...
güzel birşey yapmışsın dostum bende bılıyorum bu camıyı muhteşem
bizim yolumuz ve öncümüz hacı bektasi velidir onun bilgisi ve felsefesi ile yürürüz böyle camilere kapanıp degil onun felsefesini dünya uyguluyor daha ne denir bundan sonra böyle bise olabilirmi ya şiilestirme Allah Allah
Bende CORUM luyum ,ve bu camiiyi gördüm.Haklisiniz cok hos bir görüntü degil.Özellikle camiinin bulundugu yer itibariyle.Alevilerin yogun olarak yasadigi Milönü kisminda.Ama bu kadarda ciddiye alinilacak bir yapit degil.Zamaninda Corum eski milletvekili Cemal Sahin nin araciligiyla yaptirilmis.Ama insanlarin öyle aman aman diyede gittigi bir mekan degil.Örnegin bizim mahalleden giden birine hic raslamadim o camiye
bu camii alevileri şiileştirmek için açılmıştır.
sevgili can her şeye sünnileştirme şiileştirme olarak bakma lütfen.alevileri bu konuda paranoyak haline getirme çabaları var yani korkularla yaşatma çabası.sen istemedikten sonra kimse seni şiileştiremez.sen aleviliğe yürekten bağlıysan zaten Allah seni o yoldan çıkarmaz.sevgiyle kal...
Ayettullahlar'dan aldıkları paralarla biz Batıni itikate bağlı olan Aleviler'i İran'da uygulanan kendilerini Şea olarak tanımlayan koyu Şeriatçı İran Aleviler'i haline getirmek isteyen birkan HINZIR'ın işi işte..Fazla üzerinde durmaya gerek yok ama kulağımıza küpe olsun dikkat edelim...!
Bu cami tamamen aleviliği şiileştirmek adına yapılmış bir camidir bunun tartışılmasına dahi gerek yok.Teoman Şahin denen şahsın ne olduğu forumda zaten ortaya çıkmıştı.
off çok çabuk düşmeye başladık bu tuzaklara .Bu ne anlamadım ki?Bu ne ki ?Lütfen canlar düşmeyin.Cami bizi yansıtmaz ki bu resmi genel kültür olsun diye mi ?
merhaba ALEVIFORUM Adminleri. LÜTFEN su Corum Camii Resimleri bu Forum'dan kaldirin! Ve bazi forum daki yazanlar su "alevisesi" websitesinden, onlarin accountlarini silin.

Gelmisler Corum'da Cami kurup, biz aleviyiz diyorlar. Kendi kendine misyonerlik yapiyorlar. Biz ALEVIYIZ, KIZILBASIZ, BEKTASIYIZ bizim isimiz yok Camide! Bizim Ibadet yerimiz CEM Evidir! Bu Corum'daki Camii yapan Sii'ler.
GÖZLERİME İNANAMIYORUM arkadaş DAHA neler göreceğiz bilmem BİZ bu denli parçalanmaya müsait bir toplummuyuz anlayamadım ... Ülkeyi bizim atalarımız tırnaklarıyla kanlarıyla ,bize emanet ederken .... Arap gelenek ve görenekleri siyasallaşarak güzel yurduma ....Birde alevinin sesi adı altında ,giriyor .Bunlar ehlibeyt vakfı adı altında zamanın ABD bayranı sallayan tansu çiller döneminde sokulmuş , göçmenler bunların içerisine giren masum insanlarımız .... Amanha aman yarın kendi kardeşlerinize düşman edileceksiniz .... bu platformda bu konu silinmez ise birdahada buraya girmeyeceğimi belirtmekte yarar görüyorum HEPİNİZİ KEMALİST VATANPERVER ALEVİ DURUŞUMLA SELAMLIYORUM
AleviBektas77 yazmış:
merhaba ALEVIFORUM Adminleri. LÜTFEN su Corum Camii Resimleri bu Forum'dan kaldirin! Ve bazi forum daki yazanlar su "alevisesi" websitesinden, onlarin accountlarini silin.

Gelmisler Corum'da Cami kurup, biz aleviyiz diyorlar. Kendi kendine misyonerlik yapiyorlar. Biz ALEVIYIZ, KIZILBASIZ, BEKTASIYIZ bizim isimiz yok Camide! Bizim Ibadet yerimiz CEM Evidir! Bu Corum'daki Camii yapan Sii'ler.
Tabi tabi
Forumdaki tüm hiristiyanlık yahudilik bilgileri kalsın
tüm ateizm propagandalarıda kalsın
milliyetçi ırkçı yazılarda kalsın
forumdaki sünni bilgilerde kalsın
forumdaki solcu sağcı kapitalist sosyalist bilgilerde kalsın

AMA Şİİ bilgiler silinsin!
caferi bilgiler silinsin!
adı ehli beyt olan cami silinsin!
tüm siteler kalsın ama malüm site ismi silinsin!
her türlü resim kalsın ama malüm cami resmi silinsin!

lafa gelince 72 millete bir bakarım dersin değilmi?
hoşgörü demokrasi dersin değilmi?diktatörlüğe bile karşıyım dersin değilmi?
sanalda bile tahammül edemediğin fikir ya doğruysa diye hiç düşündünmü?
Kendi yazdığını okuyorsundur inşallah , hz ali namazı kıldığı yerin camii olduğundan eminmisin ayağındaki oku çıkarırken ....peygamber efendimizin haram parayla inşaa edilen camii yıktığını biliyormusun ,şu anki camilerin kazancının nerden geldiğini biliyormusun, hocalara verilen paranın haram olduğunu biliyormusun ,helali haramı biliyormusun , kuranın satılmasının ve para ile alınmasının cehennemi kabullenmek olduğunu biliyormusun.alevinin cem evinde namaz niyaz etdiğini biliyormusun, kerbelanın sahipleri kim biliyormusun.
allahın haram hariç anıldığı yerde olacağını biliyormusun ,

bu sorulara tartışma değil canı gönülden yanıtın hayırsa sen hiçbirşey bilmeyen zavallı kanmış birisin...

sunni isen bu sitelerde yazarken allahtan korkmadan şaşırdığın yola başkalarını sokmak için uğraşan , mutlaka göçmen birisisin çünkü memleket göçmen dolu başbakan ve cumhurbaşkanı gibi ....

bak ne güzel, kendin cevapi vermissin.
evet burda Sii Propagandanin yeri yok! Internetde 1000 lerce Sii, Caferi Siteleri var, oraya Camii Resimlerini koy bir zamet. Bak bu sitenin adina "Aleviforum" yaziyor, yani Aleviler icin yapilmis bir site. Sizler Alevi degilsiniz, siz Sii-Caferi siniz. Ve sen Teoman Sahin'sin alevisesi websitenin sahibi, bu siteye bundan önce ''Biralevi'' Nicki olarak girdin ve propagandani yaydin. Websitenizde Haci Bektas'a küfür ediyorsunuz, alevi Dedelerini Alkoholik diyorsunuz, Cem Evlerine Birane diyorsunuz.

ya siz ne istiyorsunuz bizden? Bizi rahat burakin!

Bu arada Hz.Ali'nin sözlerini kullandini gördüm ve benimde aklima cok güzel bir sözü geldi:
Aslini inkar eden haramzadedir

Bu söz kime gittini cok iyi bilirsin...
İftira atıyorsun hacı bektaşa hiç küfür edilmedi sadece sünni tasavvufcudur dendi
cemevlerine birahane hiç denmedi kültür olayıdır dendi
forum elinizdedir rahatsız oluyorsanız buyrun susturun yada kimse yöneticiniz yazmamamızı istesin birdaha yazmayız.ama fikri fikirle yenmen daha doğrudur.

ben çorumda kaldım ve bu camiye giden tanıdık bir aleviye raslamadım ... kusura bakmasınlar ama biraz daha gerçekçi bilgi verirlerse arkadaşlar ( bu foruma yakışır) daha iyi olur .... ehlibeyt cami olacağına cem evi yapsalarmış ya... neyseki ordaki alevilerinde en azından 12 imamlarda gittikleri bir cemevleri var ....

Arkadaşlar bunlar yeni değilki. Ben Çorum / Alaca'lıyım merkeze bağlı alevi köylerin bir çoğunda cami var nedenmi?

Köylüler köye yol yapılsın su getirilsin diye başvuru yapıyor. Adamlar muhtarlara cami yapmamıza müsade ederseniz hallederiz diyor. Ama camiiye giden gelen yok boş şimdi çoruma cami yapıldı diye alevi halkı oraya akınmı? ediyor hayır! Gene o amaca hizmet eden iranın desteğini alıp bu camiyi yapanlar.
alevisesi websitesi alevileri Sii yapmak icin özel bir propaganda Video bile youtube'de
hazirlamislar.

http://youtube.com/watch?v=GiurE3K6t6c
nerden biliyon siiler yapti, belki vahabiler yapti, belki devlet yapti, belki baska bir güc.

neden her seyde sii deniliyor, papagan gibi hep tekrarliyorsunuz.

bunlar corumdakiler ne sii nede alevi, ne olduklarini kimse cözemedi.
hele o teoman sahin denilen melun pisliginin resmini koymus.

allahim teoman sahine lanet eyle
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

Kafalar çok karışık çözüm bulamıyorlar Şiileştirme diye garip bir çıkış içindeler ama Şiiliği hz.Alinin yolu olarakta kabul ediyorlar dönse dönemiyorlar karşı çıksalar da destek noktası bulamıyorlar kızgınlıkları birazda bundan gibi yani çok garip bir durum kaç kişi gerçeği bulacak merak ediyorum ama uzun yıllar sürecek kesin gibi hem aleviyiz deyip 12 imamları sahiplenmek durumundalar hemde Şiilik karşıtı durmak zorundalar çok garip bir duruş ve çoğu kemi niye karşı çıktığının farkında bile değil
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Sizlere şunu söylemeliyim. Teoman abi tabuları yıktığı için, tıpkı Peygamber ve Ehl-i Beyt'i gibi, birilerinin, özellikle menfaatleri zedelenen birilerinin bundan rahatsız olması gayet normaldir.
Alevisesi sitesine karşı bu gibi başlıklar bazı sitelerde var. Bu sitelere alevisesi.com ve Çorum Alevileri karşıtı yazı yazanların bir kısmı Siyonizm destekli olarak Alevilerin uyanışını engellemek için bilinçli olarak bu karalamayı yapıyorlar. Ancak bir kısmı ise bu Siyonist uşaklarına aldanan ve hakikatten yoksun, kandırılmış Alevilerdir. Bunlara Bektaşileşmiş Aleviler de diyebiliriz.
Şu çok açıktır: Siyonizm, AB, ABD, emperyalizm ve maalesef devletimizin sunni din kurumu Alevilerin uyanışnı engellemek istiyorlar.
Dikkatli olmak lazım!
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Bunlarin böyle zirvalamalari dogaldir, Sünki Muaviyede minberlerde Siiler Alevilere imam Ali (as) Ehli Beyte lanet okutturmustur , bunlarda böyledir birkac Capulcu vede nediü belirsiz kisiler Muaviye Politiklari uygulayarak Hakki Bulmus Alevilere Küfür ve hakaretlerde bulnuyorlar ..onlar ancak kendi cöplüklerinde öterler ! zaten onlarda biraz olsun Cesaret olsaydi Mertce karsimiza cikar görüslerini söylerlerdi ,zaten onlardan buraya girenlerde belli zaten ,Bektasiligin gercek yüzü aciklandiginda hemen bazilari Hop Oturup Hop kalkip krizlere giriyorlar ...!
ceren

Mesaj gönderen ceren »

keşke böyle olduğunu yıllar önce görebilseydim bunca yılı boşuna kaybettim
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

SUÇUMUZ NEDİR?

Neden kızıyorlar? kimin malına canına göz dikmişiz?
Kime ne yalan söylemişiz? kimi dolandırmışız? bireysel çıkarımız için kimi aldatmışız? ve ne çıkarımız olmuş?kimden ne makam ne mal istemişiz?

Yaptığımız 12 imam yolunu yaymak onların fikirlerini halka sunmak değilmidir?
Halkı Ehli Beyt yolu dışında başka bir yere mi çağırıyoruz?
KUrandaki ahkamı 12 imamların anladığı tarzda sunmanın dışında yeni bir fıkıhmı getiriyoruz?
Bütün insanları Kuran ve Ehli beyt yolundan başka bir yola mı çağırıyoruz?

Bİz isteseydik semah ekipleri kurar,cemevleri yapar,birkaç dede bir kaç babayla onbinleri sonrasında milyonları peşimizde koşturur halkı aldatarak milyonlarca dolar euro yu halkı aldatarak kazanabilirdik ,halkın nabzına göre şerbet verir bol bol bektaşı abdal musayı Atatürkü laikliği överek istediğimiz dünyevi makamıda elde edebilirdik
Neden böyle yapmadık ta zor olanı ezber bozanı yapıp dertsiz başımıza dert aldık ?
Eğer bizler hem aleviyiz hem sünniyiz hem solcuyuz yaşasın laiklik yaşasın cumhuriyet yaşasın sünnilik yaşasın diyanet yaşasın bektaşlar abdal musalar diyerek insanlarımızı aldatsaydık bunun vebailini mahşerde nasıl üstlenirdik?
Biz isteseydik maddi çıkar ve makamların en üstlerini batıl siyasi taktiklerle elde edebilirdik neden böyle yapmadıkta bu kadar insanın husumetini üzerimize çekmeyi göze aldık?

Biz yıllar öncesinden cemevini sazı semahı dedeliği bektaşı eleştirdiğimizde halkın kızacağını bilmiyormuyduk sanıyorsunuz?
Arkadaşlar tarih böyle yazılır ve değişir birileri hiçbir hesap yapmadan çıkıp halka doğruları söylerler ve herşeyide göze alırlar,kitle önce buna karşı çıkar kızar ve tavırlar koyar ama zamanlada doğrular yayılır anlaşılır bu süreç bazen yüz bazen bin yıl bile sürebilir ,halkın yönü üç beş günde değişmez biz anadoluda FİKİRSEL BİR DEVRİM YAPIYORUZ.HEr devrim devirdiğin şeyin büyüklüğü oranında ses çıkarır çünkü adı üstünde bir şeyleri deviriyorsun yerine bir şeyler koyuyorsun
biz anadolu halkının bektaş ve bektaşilik misyonu üzerine yüzlerce yıldır dinlediği masalları batılları uydurmaları çarpıtmaları deviriyoruz,tabiki ses çıkacak gürültü çıkacak çünkü bu devirdiklerimizin üzerinden çıkar sağlayanlar var sağlamak isteyenler var yerine ne koyduğumuzu bilip razı olmayanlar var bunların hepsi birleşip devirdiğimiz şeyi kurtarmaya korumaya kollamaya çalışacaklar öylede yapıyorlar ,
halkın çoğu atalarının dinine sahip çıkar bu dünya sınavıdır ama zamanla bilinç geliştikçe taşlar yerine oturur.
Biz fedekarlığı cesareti mücadeleyi tüm güzellikleri kerbeladan öğrendik onun için bizler kerbela çocuklarıyız dedik,bundan ötesi var mı?
kim kimi yada neyi seviyorsa sevsin yana kenara arkaya çekecektir atacaktır ve en öne KUran ve Ehli Beyt getirilecektir başka kurtuluş ve kurtarıcı yoktur
bektaşlar kemaller baykallar laiklik masalları diyanet ilahiyat bunların hiçbiri bizi mahşerde kurtaramaz o halde inat neden?

Bunu savunma olarak yazmıyorum bizim savunulmaya ihtiyacımız yok daha iyi anlaşılsın diye savunma yapıyorum ama aslında kendini savunması gerekenler bizi eleştirenlerdir.
Bİz onlara sormalıyız soruyoruz:

ARI DURU TERTEMİZ KURAN VE EHLİ BEYT VARKEN BAŞKA YOLLARDAN NE UMUYORSUNUZ?

DİYELİMKİ BAŞKA YOLLAR SİZE DÜNYADA KAZANÇ SAĞLIYOR PEKİ BU KAZANÇ NE KADAR SÜRECEK? VE BU KAZANÇ AHİRETİNİZİ TALAN EDECEK İSE SONSUZ AHİRET HAYATINI ÜÇ BEŞ GÜNLÜK DÜNYEVİ KAZANÇ İÇİN HARCAMAYA DEĞERMİ?

Tabi ahirete inanıyorsa inanmıyorsa zaten gülüp geçecektir o zamanda ona şunu sormalıyız
Dünyada adam gibi izzetli ve şerefli yaşamak doğruyu savunmak neden sana zor geliyor?
Hiç olmazsa hür insanlar olun mademki Allaha tapmıyorsunuz o halde insanlarada tapmayın,kendiniz gibi olan insanları kutsal sayıp PUTLAŞTIRMAYIN.
Putperestlik ölmedi ki sadece nitelik değiştirdi ve halen günümüzdeki insanların çoğu kendi ürettikleri putlarına tapıyorlar.
bektaşilik ve bektaşta bunlardan birisidir ve biz bu putları yıkıyoruz bunlar yıkılırkende gürültü çıkıyor olay budur.

belki bazıları daha iyi anlar diye bir şairin deyişini sunuyorum

Geçiyorum putlar ormanından
baltalayarak
nede güzel yıkılıyorlar

(Bazıları anlamıştır)
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

abicim ister kızsınlar ister çatlasınlar ister patlasınlar

cem semah saz dede baba bunlar kültürdür asla ve asla islam dini ve helede 12 imamların yolu değildir

bektaşilik bektaş ve bilimum bektaşiler bizden değildir

inadına DEVRİM ,sonuna kadar DEVRİM
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Degerli Biralevi abi

Bosver Takma kafani Abi .sana kizan bize kizmis demektir .eger kizmislarsa Buz Dolabina girsinler belki serinlerler !

zaten onlarin bu zihniyeti Pir Sultan Abdali Taslayip Idam Sehabsina götürmedimi ?! simdide Kuran ve Ehli Beyte Baglanan Biz Alevileri Taslayip Yok etmek isitiyorlar ! Haktan yararlanip Batili Savunmaya calisiyorlar ..Ama gercek sudurki bu onlarin Son Cirpinislaridir . Tehdit ve Hakaret yagdiran Bektasi Bozuntulari elbet birgün Yalanlarinin icerisinde bogulacaklardir , ve yok olup gidecek ve Aleviler Hürlügüne ve Ehli Beyt Mektebine Tekrar kavusacaklardir ,Insallah ! Belki yarin belkide 100 yil sonra ! ama elbet birgün Hakk gelip Batil yok olup Tarihe karisacaktir ! bundan kimsenin kuskusu olmasin !! bugün bizleri Büyük bir Inatla taslayanlar yarin kafalarini Duvarlara vurup Utanc icinde yasayacaklardir ! ama is isten gecmis olacak !
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

Alevilerbirliği isimli sitede rastladım forumlarının makaleler bölümde Av.Teoman Şahinin saçmalar ve seçmeler diye bir bölüm açıp habire sallamışlar önce birkaç yazı yazmışlar bakmışlarki çürütemiyorlar aynı bölümde izzettin doğana vermiş veriştirmişler aktarıyorum:
(abim söz savunmanındır burada kredin sonsuz vede sorunsuzdur cevap hakkın herkes gibi kutsaldır :)

Kod: Tümünü seç

--------------------------------------------------------------------------------

Kendine Alevi deyip, Iran molla rejimi ozentisi icinde bulunan Av. Teoman Sahinden Sacmalar ve Secmeler. Yorumsuz yayinliyorum 

Rekalm olmasin diye site adini yazmayacagim. Ama Alevi kelimesini kullanip Alevi Bektasilerine hakareti marifetten sayan Corum Ehlibeyt Camiisi hokkabazina(hocasina) bir avuc taraftari disinda tum aleviler gereken cevabi gerek babasi Cemal Sahine gerekse kendisine vermis vermeye devam edecektir.

Av.Teoman şahin şöyle yazmış:
Alıntı:
ANALİZ YOKSA FİKİR SIĞDIR.

Dİkkat edin Hz.Ali'yi yada Ehli BEyti sevme noktasında yada övgü noktasında hangi siteye yazarsanız yazın kimse itiraz etmez,etmiyor.Hatta Ehli Beyti kimlik olarak tanımayanlar bile açıkça karşı tavcır koymuyorlar.

Sünni sitelere Ehli Beyt övgüsü yazıyoruz itiraz etmiyorlar dahası bizde seviyoruz diye tamamlıyorlar ,yine kendilerine Alevi diyenlerin sitelerine forumlarına aynı cümleleri yazıyoruz,bize katıldıklarını söylüyorlar,hiçbr itiraz etmiyorlar.
İTİRAZLAR NE ZAMAN GELİYOR,
İşte konunun kilit yada düğüm noktası burasıdır.Kİmin samim olup kimin olmadığını bu noktada belirleyebiliyoruz.
Hz.Aliyle savaşanları yada onun hakkıyla ilgili sorunları olanları yazdığımızda karşı cepheden taaruz başlıyor,mesela muaviyeye batıldı çünkü Hz.Ali ile savaştı dediğimizde ,karşı saldırılar hemen başlıyor yani diyorlarki ALİYİ SEVİYORSANIZ SEVİN AMA BİZİM SEVDİKLERİMİZE DOKUNMAYIN,
Yine aynı olguyu tavrı aleviyim diyenlerin sitelerine cemin,semahın,sazın kültürel olgular olduğunu hacı bektaşın sünni olduğunu,bektaşiliğin kültürel senteze dönüştüğünü ve dolayısıyla bunların Hz.Alinin çizgisiyle tanımlanamayacağını,bu unsurların Hz.Aliyle ilgisi olmadığını yazmaya başladığımızda da görüyoruz.Yani bunlarda Aliye itirazımız yok ama bizim batılda olsa inançlarımıza dokunmayın demek istiyorlar.

Yani insanlar kendi doğru zannettiklerinin dışında getirilen ve kendi doğru zannettiklerini mahküm etmeyen doğrulara direk karşı çıkmıyorlar.
Ne zaman sunduğumuz doğrunun ,onların doğrusunu mahküm ettiğini göstermeye kalkarsak o zaman ak koyun karakoyun ortaya çıkıyor,
Hani derler ya bas sofunun kuyruğuna görki yezid nerden çıkar,aynı böyle...
Herkes hatırlar Peygamberimiz Tek bir İlaha tapalım emrini getirdiğinde müşrikler ona karşı teklif sunmuşlardı ve sen ne yaparsan neye taparsan tap ama bizim taptıklarımıza dokunma demişlerdi.

Günümüzde Aliyi sevme ifadesi anlamını yitirmiştir,
muaviyeye karşı olduğunu ifade etmediği sürece Aliyi seviyorum diyenlere inanmayın.
Yine Aliyi seviyorum diyenler cem,semah,saz,dede,hacı bektaş yada bektaşilik gibi unsurlardan uzak olduğunu söylemelidir.
Aliyi seven muaviyeye karşı olmalıdır,
Aliyi seven ceme,semaha,saza,dedeye ,bektaşa bakışınıda bu çerçevede ifade etmelidir.
Bunlar yapılmadan Ali sevgisi ifade ediliyorsa ya cahili bir durum vardır yada samimiyetsiz bir kişiyle karşı karşıyayız demektir

Bu hukukçular kafayı yiyor galiba. Bu adam da izzettin doğan gibi, düz mantık. Ali'nin kim olduğunu bilmeyenlerin alevilik penceresine bakış açıları daima dardır. Aleviliği bir mezhep olarak gören bu şahısların gönül gözleri kapalı kalmaya mahkumdur. 

Birinci hata, aleviliğe sadece anadolu penceresinden bakmış
İkinci hata, hacı bektaşi veliyi sünni olarak göstermiş
Üçüncü hata, alevilik mezhep olarak lanse edilmiş
Dördüncü hata, düz mantık kullanmış.
Selimcim zaten geniş bir pencereden bakıyor olsaydı, bir camide sıkışıp kalmazlardı.. Taraftarları ile birlikte görüşlerini benimsetebildikleriyle birlikte çoğalmaları gerekmekteydi.. Ama nato kafa nato mermer misali olunduğundan bir gelişim ve ilerlemede olmuyor..

işte bi tipik örnek dahatekelın kucağına düşmüş yol düşkünü halen kendı kültürünü ve özünü anlayamamış ,ve bundan ötürü kendı tabusuyla etıket yapmaya çalışan örümcek kafalının bırazdaha sembolikleşmiş halimi desem bılmıyorum işte burdan da dıyorumkı dönen dönsün ben dönmezem yolumdan vay yol düşkünü vay.
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

sAÇMALIKLAR ÇOK. AMA O SAÇMA SEÇMELER O SÖZDE ALEVİ SİTELERİNDE DOLU. GÜNAHIMIZ ÇOK Allah BİZİ 12 İMAMLARA BAĞIŞLASIN AMA BUNLAR GİBİ ALEVİLİĞİ SAPTIRMAK SİYONİZME EMPERYALİZME HİZMET ETMEKTEN ALLAHA SIĞINIRIM. BİZ NASIL UYANDIYSAK TOPLUMUMUZDA NEFER NEFER UYANACAKTIR AMA ZAMANLA OLACAK BU.
HAKİKATLERİ GÖRDÜKÇE, BUNLARIN ALEVİLİĞİ SÜRÜKLEDİĞİ UÇURUMUN FARKINA VARDIKÇA NASIL DA ÜZÜLÜYORUM. VE GERÇEK YEZİTLİĞİN VAHHABİLİK DEĞİL YOL YEZİTLİĞİ OLDUĞUNU ANLIYORUM.

ALEVİLİĞİ ALEVİLİK ADINA DİNSİZLEŞTİRDİLER
ALİ, ALİ DEYİP YEZİT GİBİ ŞARAP İÇTİLER
ÜSTELİK BUNU İBADET DİYE SÜRDÜRDÜLER
KURTLAR SOFRASINDA BİZ MAZLUM ALEVİLER

CEM SEMAH DİYE HALKIMI KANDIRMAYIN
KURANDAN ALİ MUHAMMEDDEN UTANIN
YESEVİNİN TARİKATINI TEMCİT PİLAVI GİBİ
ÖNÜMÜZE SÜRÜP, BEKTAŞİLİĞİ DAYATMAYIN!
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .

“Alevi Kurumsallaşması” sayfasına dön