Deniz Gezmiş ve Yılmaz Güney gibiler Hk...

muhtar_sakafi

Re: Deniz Gezmiş ve Yılmaz Güney gibiler Hk...

Mesaj gönderen muhtar_sakafi »

buda o zamanda ki alevilerin basiretsizligi ve bu yolu hakkiyle taniyip tanitamalarindan kaynaklaniyor. adam sozde alevi aleviligi elestiriyor bunu goren ateistte ondan guc alip dahada elestiriyor. aslina bakarsan suc yine bizimkilerden kaynaklaniyor gibime geliyor..
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

Gladyonun , sol kahramanı deniz gezmiş.amerikan üssüne sızıyor,mühümat depolarının köceklerini kırıp,gerekli şeyleri alıp çıkıyor kimse görmüyor,amerikan askerlerini kaçırıyor,dürbünlü silahla okula gidiyor,banka soyuyor,polislerle çatışıyor,son anlarındada YAŞASIN MARKSİZM_LENİNİZMİN YÜCE İDEOLOJİSİ naralarını atıyor, amerikan parkesiylede pozlar veriyor,sünni kökenli olmasına ragmen,bektaşiler arasında kabul görüyor.

açıkça ne olduklarını söylemelerine ragmen,bektaşilerin bu kişiyi ululamasına anlam veremiyorum....
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

Hüseyni yazdı:Gladyonun , sol kahramanı deniz gezmiş.amerikan üssüne sızıyor,mühümat depolarının köceklerini kırıp,gerekli şeyleri alıp çıkıyor kimse görmüyor,amerikan askerlerini kaçırıyor,dürbünlü silahla okula gidiyor,banka soyuyor,polislerle çatışıyor,son anlarındada YAŞASIN MARKSİZM_LENİNİZMİN YÜCE İDEOLOJİSİ naralarını atıyor, amerikan parkesiylede pozlar veriyor,sünni kökenli olmasına ragmen,bektaşiler arasında kabul görüyor.

açıkça ne olduklarını söylemelerine ragmen,bektaşilerin bu kişiyi ululamasına anlam veremiyorum....

sebebi sol etkidir
diğer sebebi Hz.Aliyi tanımayan insanların gafletidir ama şükür süreç başladı artık bu tür ateistlerin değeri giderek azalacak etkileri sıfırlanacak zaten o yüzden şu anda kimse ateistim demiyor
Enel-Hak

Mesaj gönderen Enel-Hak »

Hüseyni dostum senin Antibektaşi olduğunu biliyorum.Bektaşilerin, Aleviliğe yeni bir yorum ve şekil vermelerinden dolayı ki bunlar ( Namaz,Oruç ve Hac ) vb.gibi kavramlarla ilgili olarak alay etmeleri senin haklı olarak onları eleştirmeni sağlıyor ve bunda mutlak suretle sana katıldığımı bilmeni isterim.Sünni bir birey ile sizlerin konuya bakış açısı arasında hiç bir fark yok.Eğer Deniz idam sehpasında yaşasın Ehlibeyt veya Tekbir Allahu Ekber deseydi ona hayranlık duyacaktık.Ben hiç bir kaynakta Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının yaşasın Ateizm kahrolsun Din şeklinde yorum yaptıklarını duymadım.Ben onların Komünist olmasıyla ilgilenmem.Denizin şu sözü her şeyi özetliyor "VARLIĞIMIZ TÜRK HALKINA ARMAĞAN OLSUN" bu tek bir zümreye ait söylenmiş bir söz değildir verilmek istenen mesaj nettir diye düşünüyorum.Forumda tartışılacak başka konu mu yok?Çocuklardan ne istiyorsunuz?Hangimiz onlar gibi mert olabildik? Biz yaşamı tercih ederken onlar ölümü tercih ettiler aramızdaki fark bu.Hele ki Ehlibeyte mensup arkadaşların onların davalarını masaya yatırıp tartışma konusu haline getirmelerini şiddetle kınıyorum.Eğer gençlik onlara sempati duyuyorsa,bizim yolumuzda ters giden şeyler var.Soruyorum size gençlik ne yapsın? (Bektaşi'si farklı şey söylüyor,Alevi'si farklı,Nusayri'si farklı,İsmaili'si farklı,Şii'si farklı,Rafızi'si farklı) Yol darmadağın olmuş bir netlik yok.Amacım burada sizleri üzmek veya rencide etmek değil.Hiç öz eleştiri yapma kültürümüz yok maalesef.Türkiye'de bir kaos hakim,sorunlar birikmiş, herkes bir çıkmazda ve kişilerin kendi vicdanlarını temize çıkartmak için, bütün bu olan bitenlerin sorumlusu olarak darağacında sallanan 2-3 gencin üzerine yıkmalarını büyük bir insanlık suçu olarak görüyorum.Evet Hüseyin'den bize miras kalan al bir bayrağın varisleriyiz.Soruyorum size bu bayrağın altında kaç kişiyiz? Kaç kişi bu sorumluluğu alacak kadar mert ve cesur? Azınlığız neden mi? Kimse yolumuzda ki dikenleri ve taşları ayır etmek için bir mücadele vermiyor. Bu sorumluluğu almak yerine ıslarla "Deniz Gezmiş Ateist'tir" gibi boş ve anlamsız işlerle zaman harcıyoruz.On iki imamların isimlerini bilmek yetmiyor,Boynumuza Zülfikar kılıcını takmakla ve Ali'nin nur yüzlü posterlerini evimizin duvarına asmakla da olmuyor bu işler.Hüseyin gibi çöle inmek lazım .... Aleviliğin içinde bulunduğu çıkmaz bu olsa gerek.

Sevgilerle ...
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

Enel-Hak yazdı:.Denizin şu sözü her şeyi özetliyor "VARLIĞIMIZ TÜRK HALKINA ARMAĞAN OLSUN" bu tek bir zümreye ait söylenmiş bir söz değildir verilmek istenen mesaj nettir diye düşünüyorum....

bu ilkel ve ırkçı bir mesajdır
Allah bizi kendisine kulluk etsin diye yarattı mal ve canlarımız ancak Allah yolunda harcanabilir
senin Ehli beyt dostluğundan şüpheye düştüm
sen Türk-islamcı örtülü faşistlerin mantığını savunuyorsun
Hasan Akça

Enel-Hak yazdı:Biz yaşamı tercih ederken onlar ölümü tercih ettiler aramızdaki fark bu.Hele ki Ehlibeyte mensup arkadaşların onların davalarını masaya yatırıp tartışma konusu haline getirmelerini şiddetle kınıyorum....

demekki senin için hayatını ortaya koymak ölümü tercih etmek emsal örnek olmak için yetiyor o halde sen
Müslümanlığın ilk yıllarında peygamberimizlew savaşan bedevi kafirlerinide taktir ediyorsun ki onlarda ölümü göze almışlardı
sen haçlı seferinde müslümanları katleden canileride taktir etmelisinki onlarda ölümü göze almışlardı
sen moğol istilacılarınıda saygın bulursun onlarda davaları uğruna ölümü göze almışlardı
sen müslümanlarla savaşan ölümü göze alan hinduları conileri ingilizleride taktir etmelisin
bakışın daha baştan yamuk
bir insan inanmışsa davası için ölümü her zaman göze alır sadece bu yöne bakmak taktir etmek için asla yeterli değildir
ve sen alevi uyanışının önüne geçiyorsun haberin bile yok
ve asıl seni kınamak gerekirki yoldaki çalı çırpıları temizlememizden rahatsız oluyorsun neden acaba?
Hasan Akça

Enel-Hak yazdı:Türkiye'de bir kaos hakim,sorunlar birikmiş, herkes bir çıkmazda ve kişilerin kendi vicdanlarını temize çıkartmak için, bütün bu olan bitenlerin sorumlusu olarak darağacında sallanan 2-3 gencin üzerine yıkmalarını büyük bir insanlık suçu olarak görüyorum.Evet Hüseyin'den bize miras kalan al bir bayrağın varisleriyiz.Soruyorum size bu bayrağın altında kaç kişiyiz? Kaç kişi bu sorumluluğu alacak kadar mert ve cesur? Azınlığız neden mi? Kimse yolumuzda ki dikenleri ve taşları ayır etmek için bir mücadele vermiyor. Bu sorumluluğu almak yerine ıslarla "Deniz Gezmiş Ateist'tir" gibi boş ve anlamsız işlerle zaman harcıyoruz.On iki imamların isimlerini bilmek yetmiyor,Boynumuza Zülfikar kılıcını takmakla ve Ali'nin nur yüzlü posterlerini evimizin duvarına asmakla da olmuyor bu işler.Hüseyin gibi çöle inmek lazım .... Aleviliğin içinde bulunduğu çıkmaz bu olsa gerek.

Sevgilerle ...

Aleviliğin içindeki çıkmazın bir sebebide senin gibi hakkı batılı ayıramayan halk dalkavukluğuna prim tanıyan kişilerin tavırlarıdır
bir yandan kerbeladan bahsedip öte yandan deniz yılmaz gibilere sahip çıkan sorunlu zihniyetlerin çıkmazıdır
kerbelayı anlayan kişi biz bu bayrağın altında kaç kişiyiz diye asla sormaz
bayrağın kimin elinde olduğunu sorgular hedefine bakar ve sayılara asla bakmaz
süslü edebi lafları bırak kerbelayı günümüze uyarlamaya çalış
hangi safta olduğunu anlamaya çalış
Enel-Hak

Mesaj gönderen Enel-Hak »

Hasan Akça dostum Ehlibeyt için ne yaptınız bugüne kadar? Mücadelenizden bahseder misiniz? biraz.Tayyip Erdoğan'da diyor: Alevilik Ali'yi sevmekse ben sizden daha çok Aleviyim diye.Aranızda ki fark nedir? Lütfen bahsedin biraz mücadeleniz sanal alem de sadece yazışmak mı? Kitap okumak mı? Kimsiniz? Herkesi eleştiriyorsunuz.Hakla batılı ayıracak kadar bilgi seviyem var merak etmeyin.Bahaneniz hazır; bizim yolumuz belli başka yol bilmeyiz.Eksiksiz olarak size katılıyorum sadece bilmek istediğim bu yol için ne yapıyorsunuz? Bilmediğimiz,göremediğimiz bir şeyler varsa lütfen paylaşın kafamızdaki bu olumsuz hava dağılsın.
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

enel hak

yaşasın marksizm_leninizm yüce ideolojisi ,narasını atan bir kişi için hayranlık duymak aklı selim bir kişinin yapacagı iş degil.

elinde bir kerpeten,telleri kesip, amerikan üssüne sızıyor,mühümat depolarındaki köcekleri kırıyor,mühimat çalıp,tekrar çıkıyor.dürbünlü silahla okula gidiyor,talabe gençler arasında bir anda POPİLER oluyor.bu kahramanlık hikayelerini çok kez görmüşüzdür.mesala fettulah,sıradan bir cami hocası,şimdi milyonların hayranlık duydugu biri, işi bitince tabutunu Türkiyeye gönderirler,yada abdullah öcalan,ankara siyasal fakültesinde okuyor,sonra bakıyosun,ülkeyi bölüp,kürdisdanı kurmak için silahlı ve siyasal mücadale veren biri olup çıkıyor.işi bitince,paketleyip teslim ediyorlar.yada bin ladin,hayali kahraman,yıllarca ,takip edilemeyen,esrarengiz biri,işi bitince,bir uçak kalkıyor,evinde etkisiz hale getiriliyor.

deniz gezmişte,kaos ortamını hazırlamak,için seçilmiş biri,istihbarat birimleri,bu kişiyi desdekleyip yükseltiyor,sonra ipini çekiyorlar.

kime göre MERT,banka soyan ,polisle çatışan bir için mert degil ,NAGMERT denir.

Tekbir getirsede bir anlamı olmaz,selefiler,yezidiler,sudiler, şunlar ,bunlarda tekbir getiriyor,onlara karşı hiç sempati duymuyoruz,çünkü hiç biri Ehlibeyt dostu degil,Ehlibeyt dostu olmayanın,kimlerin dostu oldugunu çok iyi biliriz.

İsmaililer,zeydiler,nusayriler vb gibi ŞİA fırkaları,cografi etkiler,egitimsizlik,egemen güçlerin baskı ve zülümleri yüzünden pratik olarak farklılık göstersede,teorik olarak,Muhammed Ali nin unutulan YETİMLERİDİR .

Ülkemizde kaos varsa,reçetesi Ehlibeyt,tir.Ehlibeyt,ten uzaklaştıkça,her türlü açmazlarla boguşulacak.

biz kimmiyiz?biz 21 yüzyılın KIZILBAŞLARIYIZ.tüm cephelere savaş açtık.azız ama KARARLIYIZ.
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Aklımıza geldiği her an "Allahumme Accil Li Veliyyikel Ferec" diyoruz. Bu dahi tek başına yeterli bir çaba, bir eylem değil midir? Hatta bence en önemli mesele budur. Zuhur gerçekleşmelidir. Böylece insanlık girdiği bu pislik ve karmaşadan kurtulacaktır.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .

“Serbest Kürsü” sayfasına dön