A.Yeral,dan ilginc Aciklamalar (Video)

Heidar

Re: A.Yeral,dan ilginc Aciklamalar (Video)

Mesaj gönderen Heidar »

AleviCaferi

'Sizinle' kelimesini genelleme yaparak söyledim Çeri denen şahsın alevi olmadığını kendisinin itiraf etmesine gerek yok zaten apaçık belli.

Ali Muhsin

Müslümanlık = Alevilik

Hz.Ali nin yolundan gitmeyen birisi zaten müslüman olamaz.Müslümanlığı sadece sözde kalır.Bende bu yüzden Aleviliği müslümanlığın bir yorumu olarak görmek istemiyorum.Çünkü müslümanlıın ta kendisidir.Onun için tabii ki bu benim görüşüm saadece bir görüş..Zaten bu görüşüm günümüz şartlarında gerçekte olmaz merak etmeyin sünnilik gibi yezidci bir görüş varken maalesef dinimiz bir olamaz...Ben aleviyim demek tabiki bana onur verir ama böyle birşeye gerek yokki müslümanlık zaten hz.Ali ile 'DİREK' olarak ilgili birşey...

Ali Yeral hocanın yorumuna dil sürtçmesi dememin sebebi benim o yoruma katılmadığımı göstermek istedim zaten tabikii bir dil sürtçmesi değil.Ben öyle görmek istedim.Ve katılmadığımı belirttim.Ancak yinede diyorum...kendisinin ayrı olarak bildiği birşey olabilir zaten o programı ben izledim bolca sözü bölündü ve karşısındaki herifte ciddi biçimde benim sinirimi bozmuştu.Ben ilim şehriyim ali kapısıdır hadisini bile kabul etmediğini belirtmişti o şahıs...Yani bilemiyorum açıkçası.Bu konunun ayrı olarak hoca tarafından açıklanması gerekir diye düşünüyorum.

Çeri

Kendini daha fazla rezil etme.Biz Allah a küfür etmeyiz.Yada varsada öyle birşey bir iki kişinin ettiği sözü genelleme yapma.Bunu tüm bir görüşe yaymak senin zeka seviyeni (eğer ettiğin sözün rezilliğinin farkındaysan) terbiye seviyeni gösteriyor.Daha fazla düşme...

Mekzun

Anlamıyorlar işte.Benim bizi rahat bırakın dememdeki ana neden bu işte.Çünkü kendileride biliyor herşeyi.Bizim haklılığımızıda biliyorlar ama karalayacaklar ya olmayan birşeyden birşey çıkartıyorlar ve adımızı karalıyorlar.Ne kadar anlatsan boş.Tarihtede anlatmaya çalıştık o kadar.Noldu katliamlar oldu.Ha çok korktuğumuzdan mı susalım diyorum.Sende biliyorsunki sebep bu değil..
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Heidar yazdı:
Ali Muhsin

Müslümanlık = Alevilik

Hz.Ali nin yolundan gitmeyen birisi zaten müslüman olamaz.Müslümanlığı sadece sözde kalır.Bende bu yüzden Aleviliği müslümanlığın bir yorumu olarak görmek istemiyorum.Çünkü müslümanlıın ta kendisidir.Onun için tabii ki bu benim görüşüm saadece bir görüş..Zaten bu görüşüm günümüz şartlarında gerçekte olmaz merak etmeyin sünnilik gibi yezidci bir görüş varken maalesef dinimiz bir olamaz...Ben aleviyim demek tabiki bana onur verir ama böyle birşeye gerek yokki müslümanlık zaten hz.Ali ile 'DİREK' olarak ilgili birşey...

Ali Yeral hocanın yorumuna dil sürtçmesi dememin sebebi benim o yoruma katılmadığımı göstermek istedim zaten tabikii bir dil sürtçmesi değil.Ben öyle görmek istedim.Ve katılmadığımı belirttim.Ancak yinede diyorum...kendisinin ayrı olarak bildiği birşey olabilir zaten o programı ben izledim bolca sözü bölündü ve karşısındaki herifte ciddi biçimde benim sinirimi bozmuştu.Ben ilim şehriyim ali kapısıdır hadisini bile kabul etmediğini belirtmişti o şahıs...Yani bilemiyorum açıkçası.Bu konunun ayrı olarak hoca tarafından açıklanması gerekir diye düşünüyorum.

..
Heidar can

Her Müslüman "Ben Müslümanim" diyebilir, ama Imam Ali (as) min Imamligini kabul etmiyen, Dostuna dost, Düsmanina düsman olmayan biride Mümin olamaz..bir "Müslümanda" Ehli Beyt Sevgisi yoksa veya sadece dille seviyorum deyip onlarin Düsmanlarinida ayni seviyede severse o "Müslümanim" diyen kisinin herseyi bostur ! Aynen yayinda devamli sözünü kesen ve "Ben ilmin Sehriyim,Ali onun kapisidir " sözünü inkar eden kisiler gibi ! Yayinda ilahiyatci olan sahis bu sözü Red etmis bunun nerdeyse hurafe oldugunu söylecek kadar Ahmakliginida göstermisti ! Elbete bir Sahis birsey söyledi diye bu Tüm Topluma maal edilemez ,Simdi Dogruya Dogru, yanlisada yanlis dememiz gerekir, Ali Yeral Hoca bazi konularda aydinlatici bilgiler verdi Fakat bazi görüslerinede katilmadim ,ancak benim Siddetle karsi ciktigim olay, Ali Yeral Hoca kendilerinin Alevi oluklarini Caferi olduklarini Kuran ve Ehli Beytin izinden gittiklerini söyledigi halde birileri cikiyor ve israrla" Onlar Gulatcidir " diyor iste ben onlara karsiyim ! Dedigim gibi Ali Yeral Hocanin Bektasileride "Caferiligin " icine koymasi iyi bir durum degildi ! hatta Balkanlardaki Bektasileri dahi "Caferi" yapmasi bana göre Mantiksizdi diyebilirim .umuyorumki Ali Yeral Hoca su yazdiklarimizi okur ve yapmis oldugu hatadan döner .Hasan abinin dedigi gibi Alimlerde Hata yapabilir .Ayrica Alevi olmamizi söylememizin ne sakincasi olabilir...örnegin birileri bana soruyor Alevimisin diye gerektigi yerde bunu Büyük bir iftiharla söylüyorum ve Gercek Aleviligin ne demek oldugunu aciklayabiliyorum ...Tabiki Yasanilan ülkeyede bagli bir durum örnegin bir kisinin Suudi Arabistanda Alevi veya Sii oldugu ögrenilirse bir bahane bulup kelleseini kesiyorlar ...Alevilik sadece dille degil kaple Imanla Amelle olunur..Sizde bizde ( Yani Siz orda Biz burda manasinda ) biliyoruzki Sözde ben Aleviyim diyen nice Ateistlere falancalara fismancalara rastliyoruz. yani bu konuda cok titiz olmamizin gerektigini düsünüyorum
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Şimdi ben konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum.Zaten bilen biliyor.Herkesin´de her şeyi bilmesine gerek yok.
Sadece şunu söylerim adı ne olursa olsun yani Nusayri, Arap, Fellah, Arabuşağı, Arap Alevi, Hasibi bu vatandaşlarımızın için´de az da olsa dindar gördüğüm dine , İslama önem verenlere her zaman saygı duymuşumdur.Onlara yardımcı olmak istemişimdir.Ama sizin anlattıklarınızla halk arasında ki realite çok farklı.
Benim Alevi olup olmama gelince ben İmamete inanan bir Müslümanım.Herhalde bu yeterlidir.Ama sordukları zaman Aleviyim demem çünkü bence Şii-Caferi demek daha uygun.
Osmanlıya gelince Osmanlı bu toprakların tarihinin çok önemli bir parçasıdır.Cumhuriyeti kuranlar Osmanlı okulların da okumuşlardır.
Siyasi görüşümle dini inançım arasın´da hiç bir çelişki yoktur.Çünkü aradaki boşlukları ve çelişkileri Muhafazakarlık ve Laiklik kapatıyor ve düzeltiyor.Benim için laiklik içki içme özgürlüğü veya dekolte giyinme özgürlüğü değil özgür düşünme özgürlüğü demektir.Benim görüşüm en azından Suriye rejimin´den daha İslamidir.

Türkiye´de maalesef o şekil´de bir küfürle kimlerin meşhur olduğu bellidir.Keşke sen haklı olsaydın.Tabi ben tüm kesimi suçlamıyorum.Çünkü onların için´de de bu durumdan rahatsız olanlar var.

Peki o zaman Gulatlar kim?Kimler Gulat?
Dünya´nın neresin´de Gulatlar var?
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Bu adrese bir bakarmısız.

www.alevi.cc/alevinusayridini.html
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Ceri ..anlasildigi kadari ile ikili oynuyorsun ! bir taraftan Imamete inandigini ve diger taraftan Sözde "Sii Caferi" oldugunu idia etmen ama ayni zamanda Alevi kani akitan Osmanliyida göklere cikarman senin ne kadar Cifte Standartli bir karektere sahip oldugunu gösteriyor..Dikkatine cekerim, Alevilik konusu deginince her yönden Bize karsi Muhalif oldugunu gördük ! Hem Sözde "Caferiyim Siiyim" demen, diger taraftanda Osmanliyi savunman ,irkciligi savunman Anormal bisey olarak görüyorum ...Sormasi ayip olmasin Memleket neresi ? ........
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
aleviyyun

Mesaj gönderen aleviyyun »

Çeri yazdı:Bu adrese bir bakarmısız.

www.alevi.cc/alevinusayridini.html
Adın her neyse ...

Ben şimdi bir site kursam ve o sitede Şiilik yada sünnilikten bahsetsem ama o bahsettim inanç sisteminin gerçeklerini yazmak yerine daha çok iftiralara yer verirsem acaba bu o inancın sistemi olmuş olur mu? O İftira dolu site her ne kadar Alevi adıyla kurulmuş olması bu siteyi Alevi sitesi yapar mı?

Biraz İnsan olmayı denesen de artık iftiralardan uzak dursan diyorum.

Ben bir Site linki vereceğim daha önce Facebookta bu sitenin sayfasının yöneticileri ilede tartıştık ve sonuçta sünni olduklarını itiraf ettirdik. http://www.sorularlaalevilik.com/ şimidi bu site alevi adını kullanıyor diye acaba yazılanlar Aleviliğimi anlatıyor yoksa Sünni propagandasımı yapılıyor..... inceleyin...
aleviyyun alevi bilgi kaynağı

“Serbest Kürsü” sayfasına dön