Hakki Gasp Eden ! Gaspiriskos Imamlar

PIRCAFERI

Hakki Gasp Eden ! Gaspiriskos Imamlar

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

Şiiler şöyle inanmaktadırlar:
İmam” İlahi bir tayin ile belirlenmeli ve Peygamber efendimiz (s.a.a) tarafından tanıtılmalıdır.

İmamlar 12 tanedir; onların sonuncusu Mehdi’dir

124- Hani Rabbi, İbrahim'i birtakım kelimelerle denemişti. O da (istenenleri) tam olarak yerine getirmişti. (O zaman Allah İbrahim'e): 'Seni şüphesiz insanlara imam kılacağım' dedi. (İbrahim) 'Ya soyumdan olanlar?' deyince (Allah:) 'Zalimler benim ahdime erişemez' dedi.

Iste sozde Hakki savunanlarin , hakki gasp etmeleri buna denir. Ilimleri ile yuceligi satin alanlar buna denir. Muaviyede ben alinin makamina otururum demistide imamliga ozenmisti hz huseyinin imamligini zorla almisti. Bugunkuler bunu severek yuzlerinde gulucukler atarak bu makama oturuyorlar . Banamisin demeden !

Hay Allah ortalik imam kayniyor . Bu makami degersizlestiren halk acaba 12 lerdenmidir yoksa sunni inancinin getirdigi bir hevesli makammidir ?

Evet ben ne diyorum ?

Bunlar hz retimidir yuce (ra) midir. Ilahi Imam midir anlamadim ? insan pek cahil !

Ha bir formda bana hz Aliye inanip inanmamak senin secimin demislerdi , ama imam humeyniye inanmayan kafirdir , ve bir miktarda yersiz kelimeler konusmuslardi yazamayacagim burda terbiyem el vermiyor malesef.

Asagiya goz atiniz !

http://www.google.co.uk/search?num=100& ... =&aql=&oq=
alone_man

Re: Hakki Gasp Eden ! Gaspiriskos Imamlar

Mesaj gönderen alone_man »

PIRCAFERI yazdı: Ha bir formda bana hz Aliye inanip inanmamak senin secimin demislerdi , ama imam humeyniye inanmayan kafirdir , ve bir miktarda yersiz kelimeler konusmuslardi yazamayacagim burda terbiyem el vermiyor malesef.

onlar yani muaviye dostları ayetlerdeki Hz.Alinin imametini inkar ettikleri için saptılar
sende
Allahın ayetleri olan namazı ramazan ayı orucunu haccı inkar ettiğin için sapıyorsun
tabi ölmeden önce aklını başına toplamazsan
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Ay. Humeyni'ye inanmayan kafirdir diye nerede yazıyor? Ben görmedim daha önce. Bunu bilmem ve buna inanmam da.
Ancak bildiğin şey şu ki Bektaşiler din adına dinin sahileriyle savaşanların yaptığı gibi yapıyorlar aynı. Ehl-i Beyt'in ibadetini reddedip başka başka insanları onların önüne getirmek gibi ....
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
PIRCAFERI

alone_man yazdı:onlar yani muaviye dostları ayetlerdeki Hz.Alinin imametini inkar ettikleri için saptılar
Sevgili yanliz adam burasini pek anlayamadim

Onlar TAs Tamam sia lar . 12 lerede inaniyor . Ama humeyniyi Allah tarafindan gonderilen kurtaraci mehdi saniyorlar veya ilahi bir onder ve inamayan kafirdir o kadar diyorlardi .

arti benim vurgulamak istedigim Imam kelimesi ilahi bir gorev ve isimdir bu yanlizca 12 lere verilen rutbe makam derecesidir .

Peygamberlik sifati nasilsa , imamlikta bu derecelerden Allah tarafindan tain edilen bir sifat dir .

Ama gel gorki sialar bunlari bildikleri halde bilmiyormus gibi halen bircok kisiye imam demeleri bu lakabi takmalari dinlerini oyun eglence ve makam sevdasi ile donatiklarini gosterir.

Kaldiki gercekelri yozlastirmadir bu ! Cehalete bulasma dir bu ! Allahin gazabinin kasesini uzerlerine dokmedir bu !

Bir insanin kendisine peygamber cagirmasi ne ise , imam cagirmasida o daldan bir rutbedir .

Nasilda cekinmiyorlar hayret . Kendilerine peygamber demeye korkuyorlar ama imam demeye korkmuyorlar ?

Halbuki keske ben peygamberim deseydiler ama imam degildim deselerdi belkim rabbin ofkesi o kadar artmazdi ama onemsemedikleri makam ilahin makamidir gelki anlat.

Herkes ne kolay onun makamina goz dikiyor .

Ey Ali Ali sen taaa bastan beri senin makamina oturdu bu kor olasi millet halende oturmaktan korkmuyorlar , senin gazabin bunlar uzerine inmeyeceginden cok amandalar !!

47. Her ümmet için bir resul öngörülmüştür. Resulleri gelince, aralarında adaletle hüküm verilir. Hiçbir zulme uğratılmazlar.

48. Diyorlar ki: "Doğru sözlülerseniz bu vaat ne zaman?"

49. De ki: "Ben kendime bile Allah'ın istediği dışında bir zarar verme yahut yarar sağlama gücünde değilim. Her ümmetin bir eceli var. Ecelleri geldiğinde bir saat geri de kalamazlar, ileri de gidemezler."

Allahima bu dinin zamani geldi , hak geldi batil yok oldu ! Peygamber Ali , Sahlarin sahi , kirallarin kirali , dogu ve batinin sahibi Geldikce geldi yaklasti , Halki yargilamak icin geliyor , Elinde demirden bir asasi , Onlan yargilayacak herkesi .

Yeni bir kitap yeni bir ezgi dillerde soylencek . Yasasin bizim kutsal ilahimiz . Tek ve birsin .

Sana sevgiler sonsuz ovguler olsun !

Merhaba Ilahim merhaba sana !

Yolunu acin cunku kirip gececek , onunde egilin cunku boyunlari vuracak ,

Allahima billahima bu dediklerim kuranda acik acik yazilmaktadir .
PIRCAFERI

3nokta yazdı:Ay. Humeyni'ye inanmayan kafirdir diye nerede yazıyor? Ben görmedim daha önce. Bunu bilmem ve buna inanmam da.
Ancak bildiğin şey şu ki Bektaşiler din adına dinin sahileriyle savaşanların yaptığı gibi yapıyorlar aynı. Ehl-i Beyt'in ibadetini reddedip başka başka insanları onların önüne getirmek gibi ....

Sevgili nokta bunlar benlen bir iki sahis arasinda gecen konusmada oldu , site simi vermek yasaktir diye vermedim ama tum yazilarimi sildiler .

Neyse eger zaten siteye girerseniz iran inkilabini ve humeyninin imamligini onu sevdirmeyi planlanan bir site eger kendinize goruyorsaniz gidinde siz deyinki ben humeyniyi sevmiyorum bakalim size cevaplari ne olur .

Benim tek dedigim suydu , Humeynini sevmek zorundamiyim ?

Adam buyuk bir ofkeyle yazmis olacaktiki , Aliyide icine katti Humeyniyi gokleri Aliyi yerlerde tutu.

Ustune ustluk kufurmsu konustur baya bir kotu hakaret derecesindeki sormayin buyulenmis gibi birseydi bende anlamadim .

O siteyi sizin bildiginizdende eminim zaten iran misyonlugu yapan bir site eminim humeyni humeyni diye yazilari cokca gormussunuzdur , bilirsiniz hangi siteden bahsettigimi !

Basi v len basliyor sonu t len bitiyor .
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Pir Efendi

Bir kisi söyledi diye bunu tüm topluma maal edemesin buna hakkin yok.Ayatullah Humeyniyi Sevip Sevmemek zorunlulugu yoktur.Sevende var sevmeyende, Sevmiyorsun deyip Kafir diyenler mantiksizca bir is yapmistir.yazilarinin o Forumda silindigine gelince Normaldir ! orda sacmaldigin gibi burdada sacmaliyorsun ama biz burda sana tahamül ediyoruz buda bizim Özgür Platform anlayisina sahip oldugumuzu gösteriyor .Sende Bektasi Sitelerine bir gir Namaz Oruc Hac Vardir de bakalim onlar nasil davranacaklar ? bunu hic denedinmi ?
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Ehl-i Beyt as'ın dostlarıyla dost düşmanlarıyla düşman olmak zorundayız.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
PIRCAFERI

ali muhsin yazdı:Pir Efendi

Bir kisi söyledi diye bunu tüm topluma maal edemesin buna hakkin yok.Ayatullah Humeyniyi Sevip Sevmemek zorunlulugu yoktur.Sevende var sevmeyende, Sevmiyorsun deyip Kafir diyenler mantiksizca bir is yapmistir.yazilarinin o Forumda silindigine gelince Normaldir ! orda sacmaldigin gibi burdada sacmaliyorsun ama biz burda sana tahamül ediyoruz buda bizim Özgür Platform anlayisina sahip oldugumuzu gösteriyor .Sende Bektasi Sitelerine bir gir Namaz Oruc Hac Vardir de bakalim onlar nasil davranacaklar ? bunu hic denedinmi ?

Can muhsin

Bunun boyle olduguna dair , tum iran cumhuriyeti vede vatandaslari boyle kabul etmistir , birde irana komsu olan ulkelerdeki sialarda buna inanmaktadir .

Etti bir ulke ve birkac ulkenin cemaati . Bu buyuk bir toluluk !

Ha birde humeyniyi sevmek zorundamiyim ? demek kadar normal bir soru olamaz ! bunlan ben gerekcelerini ogrenmek adina somustum lakin adamlarin cok hassas bir sahasiymis .

Sizi diger farmlara gore taktir ettigimi belirtmistim daha oncedende , Dinleyen tartisan , ogrenen , inceleyen kendi bilgisini genisleten , elimdekini kaybederim korkusuyla korkup cekinen soz kesen , damga vuran susturan kovan , her bilgiye yuz ceviren .

Allahin kuranda zikrettigi sunlar gibi degilsiniz cok sukur ! Bız ınsanların kurtulması ıcın varız helak olması ıcın degıl !

Hud Suresi 24 Bu iki topluluğun durumu körle sağır, görenle işiten farkına benzer. Örnek olarak bu ikisi bir olur mu? Hâlâ düşünüp taşınıyor musunuz?

Enbiya Suresi 45 De ki: "Ben sizi ancak vahiyle uyarıyorum." Ama sağırlar, uyarıldıklarında çağrıyı işitmezler ki!

Bakara Suresi 18 sağırdırlar, dilsizdirler, kördürler. Onlar artık dönmezler.

Bir insanin kor sagir ve dilsiz olmamasi icin , dinlemesi gerek , bakmasi gerek , muhabbet edip konsumasi gerek aksi taktirde direkmen baska formalarda sen gulutcusun , sen kafirsin deyip ne isin var aramizda deyip hem irkci hem suclu hemde guzlu vay efendim vay !

Bazen banene diyorum ama hidayet etmesi daha evla geliyor .

Simdi size gore humeyni imammidir degilmidir ?
PIRCAFERI

3nokta yazdı:Ehl-i Beyt as'ın dostlarıyla dost düşmanlarıyla düşman olmak zorundayız.
Bu dogru zaten dusman olun demedim , olay Hz Alinin veya hz mehdinin makamina oturan dostta olsa bu gercekleri soyleyeceginiz bir diliniz olmali .

Aksi taktirde siz Allahtan degilde bu insanlardanmi korkuyorsunuz denir ?

Ahzab Suresi 70 - Ey iman edenler! Allah'tan korkun ve sağlam/dogru söz seyleyin!
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Pir efendi

yine sacmaliyorsun Ben burda (Almanyada) cok uluslu bir ülkede yasiyorum,tanidigim iranli Alimlerin hic biri sunu dememistir,ki "Ayatullah Humeyniyi sevmeyen kafirdir " diye bir sözlerine rastlamadim ,tam aksine örnegin Bir kisi Ayatullah Seyyid Ali Hamanei degilde Seyyid Ali Sistaniyi Taklid mercisi olarak görüyorsa bu onlari rahatsiz etmiyor ve hatta saygi duyorlar .sen iclerinde olmadigin icin bilemessin onun icin sallayip duruyorsun ..bu bir ...Gulatci oldugun yazilarinda defalarca gördük sen halen inkar ediyorsun "Rabbim Ali veya Bismi Ali " diyerek Gulatci oldugunu zaten gösterdin ! simdi yazdiklarini inkar edecek kadar kücülüyorsun. Imam Humeyiniye gelince kendisi Seyyid,tir Rehberdi-r bunu biz kabul ediyoruz ! hatirlatmak isterim 1 inci körfez Savsinda (Amerika ,iraka saldirdiginda ) Saddam kendisinin Seyyid oldugunu idia etmis ve Cihat emri vermisti ,ister inan, ister inanma Alman TV kanali olan ARD /ZDF aynen sunu demisti Cok ilginctir..." Bizler biliyoruzki Ayatullah Humeyni,nin Soydan geldigini,ama Saddam ise bu sözleriyle Toplumu kandirdigi gibi Seyyide degildir ! " diye bir aciklama yapmislardi..Simdi ilginc olani sudur onlar bile anlamis senin gibiler halen anlamamis !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !

“Serbest Kürsü” sayfasına dön