Fitnesiz ev kalmayacak

alibaran

Fitnesiz ev kalmayacak

Mesaj gönderen alibaran »

Hz. Muhammed Sallallahu aleyhi ve alihi ve sellem şöyle buyurdu: Yakında akıllı bir insanı göremeyeceğiniz bir şekilde, insanların akıllarının kendisi hakkında şaşırıp kalacakları kör ve sağır bir fitne size yönelecektir. İnsanlar, hayvanlara benzeyecek bir şekilde akılları yok olacaktır. İnsanlardan hiçbir kimse, o fitneden saklanabilecek bir sığınak bulamayacaktır. Hiçbir kimsenin Niçin? Niye? Yeter artık! Gibi şeyler söylemeye gücü yetmeyecektir. Fitne, bir yerde bitmeden başka bir yerde başlayacaktır. Herkes kendisini bir şey üzerinde sanacak. Halbuki hiçbir şey üzere olmayacaktır. İşte o zaman ölümü arzulayacak. Kabirlere gidecek. Sonra kendisini dört ayaklılar gibi kabirlerin üzerine atacak ve toprağın üzerinde yuvarlanacak. Sonra kabirdekilere şöyle diyecek: Keşke ben, senin yerinde olsaydım. Kurtuldun, kurtuldun. Keşke ben senin yerinde olsaydım. Soyumdan olan biri ortaya çıkıncaya kadar fitnenin girmediği hiçbir ev kalmayacaktır. Ondan zarar görmeyen hiçbir Müslüman kalmayacaktır.

Kaynak: Mucem-ul Ehadisi İmam Mehdi Aleyhisselam c. 1 s. 81, Muntehab-ul eser s. 548, Et Teşrif Bil Menun s. 70

“Serbest Kürsü” sayfasına dön